MUDr. Jaroslav Jarabák: Mužů v přechodu vůbec není málo (PODCAST, 21 min.)

Mužský přechod se odborně nazývá andropauza. Běžně způsobuje zdravotní komplikace a změny chování. Statisticky mužský přechod postihne cca. 40% mužů ve věku nad 40 – 45 let.

Zásadní příčinou jeho nástupu je úbytek androgenů, a tedy mužských pohlavních hormonů, zejména testosteronu.

Mezi běžné projevy nástupu andropauzy patří ztráta fyzických sil, náladovost, křehnutí kostí, snížené sexuální libido, přibírání na váze, zvýšené riziko nemocí srdce a cév, pocení, snížená soustředěnost, poruchy spánku, celkové vyčerpání a také oslabení erekce.

S podezřením na příchod andropauzy by měl muž zajít za obvodním lékařem nebo urologem. Léčba se zaměří na podporu vlastní produkce testosteronu nebo na jeho doplňování do organismu. Dobu nástupu ovlivňuje také životospráva a čím déle muž žije zdravě, o to více lze mužský přechod oddálit.

V rozhovoru mluví MUDr. Jaroslav Jarabák z pražské Thomayerovy nemocnice. Za podcast děkujeme stránce Region.Rozhlas.cz, kde najdete mnoho dalších rozhovorů o intimním zdraví.

DOPLNĚK PRO PODPORU TVORBY TESTOSTERONU A ODDÁLENÍ MUŽSKÉHO PŘECHODU:

České rostlinné tobolky Proerecta LONG vyživují varlata, která tak produkují vlastní testosteron a zdravé spermie. 

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte a čtěte o všech účincích přímo v e-shopu. Případnou objednávku dostanete do 48 hodin.

 

 

POSLOUCHEJTE DÁLE: Sexuolog J. Kolomazník: Problémy se sexem mají řešení téměř vždy, jen je potřeba nechat se vyšetřit (PODCAST, 17 min.)

problémy se sexem podcast

Leave a Reply