Je onanie to nejlepší pro mužské zdraví? Urologové tvrdí, že ano

Masturbování je nejen příjemné, ale i velice prospěšné pro zdraví a psychickou pohodu. Průzkum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a agentury STEM/MARK říká, že se k pravidelné masturbaci přiznalo bezmála 80 % dotázaných mužů.

A nejen to – onanie může mít i dobrý vliv proti rakovině prostaty. 

onanie a mužské zdraví

 

Podle urologů či andrologů je pravidelná masturbace prospěšná, protože snižuje riziko nádoru prostaty a pomáhá při léčbě zánětů.

Při časté frekvenci se navíc zvyšuje plodnost. Některé studie říkají, že má blahodárný účinek při tzv. rehabilitaci penisu, při erektilních poruchách a předčasné ejakulaci.

Pro určité muže nemusí být masturbace vhodná. Platí to zejména pro ty, kteří trpí tzv. postorgasmickým syndromem.

Toto vzácné onemocnění se projevuje bolestmi svalů napříč celým tělem, únavou, příznaky podobnými chřipce nebo alergické reakci ihned po ejakulaci.

Pacient může trpět depresemi, problémy s komunikací, zapomnětlivostí, ztrátou koncentrace,“ vyjmenovává Libor Zámečník primář Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK v Praze.

Příčiny onemocnění nejsou jasné a vyskytují se pouze jako hypotézy. Jedna z nich říká, že mohou být důsledkem alergie na vlastní semeno či nedostatek některého z hormonů (progesteron, kortizol, testosteron).

 

Jak často je ideální masturbovat?

Toto číslo nelze podle odborníků přesně říct. Každý muž je trochu jiný, roli hraje věk, zdravotní stav, časové možnosti a další aktivity, například zaměstnání či studium nebo třeba sport.

Masturbace by měla uspokojovat sexuální potřeby jedince náhradním, ne partnerským způsobem.

Není žádná ideální obecně platná frekvence, záleží na individuálním vkusu a temperamentu, obecně lze říci, že pozitivní je několikrát týdně,“ vysvětlil sexuolog Michal Pohanka.

Zásadní však je, aby muž dokázal udržet nějakou minimální frekvenci vzrušení a ejakulování, i když zrovna není ve vztahu. Pak masturbace udržuje sexuální kondici a prospívá zdraví.

VŠEHO MOC ŠKODÍ: Kdy se z časté masturbace stává závislost a v čem je nebezpečná?

závislost na masturbaci

 

Masturbace a vztah

Jedinci, kteří se uspokojí masturbací, bývají v sexuálních vztazích v partnerství tolerantnější a klidnější.

Nesmí se však jednat o těžkou závislost na autoerotice s konzumací pornografie. Takové závislosti propadají častěji muži než ženy.

V takových případech mluvíme o frekvenci masturbace i několikrát denně a tato forma sexuálního uspokojení nezřídka zcela nahrazuje pohlavní styk.

Je jasné, že podobné extrémní případy partnerskému vztahu nejen neprospívají, ale dokážou ho zcela zničit,“ uzavřel Pohanka.

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

/ZDROJ/

Leave a Reply