Podvázání varlat, 2. část – podvazování za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivní prožitek. Jak a čím se podvázat?

V minulém díle o podvazování varlat jsem vám odhalila moderní antikoncepční metodu pro muže, díky které se pánové stávají sterilní a nemusí se tak bát nechtěného početí při nechráněném pohlavním styku.

V tomto článku se podívám na podvázání varlat z trochu jiného úhlu pohledu. Nebudu zde popisovat antikoncepční metodu, ale jednu z bondage technik v rámci BDSM her. Podvázání varlat jakožto sexuální techniku.

BDSM podvázání varlat

 

Podvázání varlat

Každý člověk je unikátní. Někomu se líbí to, jinému ono. Stejně tak to platí i v sexu. Někdo to má rád jemně a něžně, jinému nevadí trochu přitvrdit.

Právě pro ty jsou zde BDSM hrátky, neboli bondage, dominance, sadismus a masochismus.

Bondáž (erotické svazování) patří mezi nejobvyklejší a nejrozšířenější BDSM praktiky. Do této skupiny spadá právě i zmíněné podvazování varlat. V Česku o oblast BDSM rychle roste zájem, i o pomůcky, které lze pro ně využít. Meziročně až o 40 %.

BDSM praktiky jsou založeny na velké vzájemné důvěře a pevných partnerských základech.

Tím, že se partneři dobře znají a jsou na stejné vlně, mohou zůstat třeba i na úrovni slov či gest. Není potřeba obrovská vybavená mučírna nebo sto ran bičem.

Psycholog Marek Pospíšil , amrp.cz
Psycholog Marek Pospíšil

Podvázání varlat neboli ball binding zahrnuje pevné uvázání provazu v horní části varlat za účelem jejich příjemného zaškrcení vedoucího k silnějšímu sexuálnímu prožitku.

ZAJÍMAVOST: Výzkumy ukazují, že páry praktikující BDSM mají zdravější partnerské vztahy, otevřenější komunikaci a nižší procento neuróz.

 

Podvázání varlat a silnější orgasmus

Podvázání varlat určitě není pro každého. Zejména pak, pokud nemáte rádi sado-maso techniky u sexu a pokud patříte mezi ty, kteří mají koule za každých okolností přimknuté k tělu, nejste tedy vybaveni povislými varlaty, tzv. „low-hangers“.

V takovém případě pro vás tato technika nejspíš nebude. Jestliže vám ale BDSM hrátky nevadí, pak se do podvázání varlat můžete vesele pustit.

Podvázání varlat vám přinese silnější sexuální prožitky, vášnivější orgasmus a posune vaše hranice rozkoše.

Je to skvělá technika jak pro jednotlivce, tak i výborné zpestření vašich domácích hrátek s partnerkou. Díky zaškrcení varlat se zvyšuje síla erekce a oddaluje se vyvrcholení.

Dosud nebylo potvrzeno, že by lidé, kteří tyto aktivity provozují, trpěli v porovnání s jinými více psychickými či sexuálními obtížemi, je to spíše naopak.

Dnes dokonce víme, že tyto aktivity jsou pro řadu lidí jedním ze způsobů, jak se vypořádat s každodenním stresem a uvolnit se, což je z hlediska psychohygieny důležitá prevence.

Zdeňka Řezníčková, zakladatelka projektu Sexuální variace, sexlabnudz.cz
Zdeňka Řezníčková, zakladatelka projektu Sexuální variace

 

Podvázání varlat vám prodlouží i erekci

Podvázání varlat může mít dvě podoby. Buď vám může příjemně pomoci prodloužit erekci s výraznějším orgasmem se silným výstřikem, anebo pro vás může představovat drsné mučení podmíněné slastí z bolesti.

Vždy záleží na dohodě s vaší partnerkou. Nic není zakázáno, vše je povoleno.

Odvážní milenci, kteří rádi testují a posouvají mantinely své sexuality, považují smyslnou provazovou bondáž za vrchol erotické smyslné deprivace.

Ti, kdo si tuto techniku oblíbili, ať už její účinky navozují, nebo se jim oddávají, ji oceňují proto, že dokáže utužovat sexuální pouto.

Americká antropoložka a autorka „Budoárové bible“ Betony Vernon, wikipedia.org
Americká antropoložka a autorka „Budoárové bible“ Betony Vernon

 

Jak na podvázání varlat? Praktický návod

Pro zaškrcení varlat můžete použít provaz nebo jednu z erotických pomůcek k tomu určených, například padáček na varlata, různé kožené postrojky nebo erekční kroužky.

U erekčních kroužků je to velice jednoduché:

 1. Erekční kroužek nasaďte buď co nejníže na kořen penisu, anebo přímo na jednu z „koulí” či na obě varlata.
 2. Tím se vám varlata krásně zaškrtí a vy tak můžete dosáhnout silnějšího a hlubšího orgasmu.

 

Pokud se rozhodnete pro podvázání provazem, pak bude postup takovýto:

 1. Vezměte si provaz dlouhý alespoň 2 metry.
 2. Uchopte provaz a rozdělte jej na poloviny.
 3. Přesně v půlce jej přiložte ke kořeni penisu.
 4. Veďte provaz po obou stranách směrem dolů za varlata, kde provázek překřižte a veďte jej zpět nahoru nad kořen penisu.
 5. Překřížený provaz veďte těsně pod penisem přes šourek směrem k sobě, až se dostanete za kulky a opět překřižte. Takto několikrát opakujte. Dbejte na to, aby se vám mezi jednotlivé tahy neskřípnula kůže.
 6. Pokud už jste spokojeni s počtem obmotání, překřižte tkaničku za kulkami a veďte směrem nahoru nad kořen.

Nejlepší je provádět podvazování ve stoje, neboť tak se ke svým varlatům nejlépe dostanete.

TIP PRO VÁS: Před samotným svazováním si dopřejte masáž varlat teplou sprchou. Díky tomu vám budou varlata více viset.

 

Bezpečnost při podvazování varlat

Přesto, že je podvazování varlat pro mnohé muže vrcholem sexuální slasti, je nutné být při ní extrémně opatrný. Je dobré mít na paměti, že při této disciplíně je na místě používat zdravý selský rozum.

Genitálie jsou sice velmi odolný orgán, ale přesto nevydrží vše. Z podvazování se snadno může stát riziková praktika. Proto bedlivě radím velkou opatrnost při provádění.

Pokud byste si totiž varlata svázal příliš pevně, mohlo by dojít i k jejich odumření. A to samozřejmě nechceme. Pro začátečníky doporučuji nechávat si nejdříve trochu rezervu a provaz příliš neutahovat.

Při podvazování nikdy nepoužívejte nit ani silon. Při utažení u takovýchto velice tenkých provázků totiž hrozí zranění, v horším případě i amputace varlat.

Raději vsaďte na klasický provaz, kožené, látkové pruhy či sexuální pomůcky k této praktice určené.

Pokud v sobě člověk objeví tuto minoritní erotickou zálibu, měl by se jí oddávat bezpečným způsobem.

Tím nejbezpečnějším je samozřejmě autoerotická konzumace BDSM podnětů. O něco rizikovější bývají návštěvy specializovaných erotických klubů a vyhledávání sexuálních partnerů či partnerek, kteří mají pro takové deviantní zájmy pochopení.

Dost rizikové jsou skupinové sexuální happeningy.

Sexuolog MUDr. Jaroslav Zvěřina, zverina.cz
Sexuolog MUDr. Jaroslav Zvěřina
Erekční kroužek FunFactory Lovering

erekční kroužek fun factory lovering

 

Erekční kroužek FunFactory Lovering se může pochlubit dvěma různě velkými otvory. Díky tomu jej můžete využít pro podvázání varlat i penisu zároveň.

Opět se jedná o kroužek z lékařského silikonu, se kterým se tak nemusíte bát žádných alergických reakcí.

Po nasazení na varlata zintenzivní vaše potěšení a neuvěřitelně zvýší váš výkon v posteli.

Erekční kroužek FunFactory Lovering je zkrátka pomůcka, která vám ve sbírce nesmí chybět.

 • Široký rozsah použití
 • Jednoduché navléknutí
 • Skvělá stimulace při sexu
 • Dlouhá životnost
 • Levný
 • Vodotěsný
Cena: 490 Kč
Výrobce: Fun Factory
Barva: tyrkysovo-fialová
Materiál: lékařský silikon

 

 

Doba podvázání varlat – jak dlouho je můžete mít podvázané?

Varlata nemějte nikdy podvázané déle jak 20 minut. Pokud je budete mít podvázané déle, hrozí zde poškození topořivých tělísek nebo jiných míst genitálu.

Jste-li začátečník, raděj si dejte limit kratší, řekněme 15 minut.

Velmi ovšem záleží i na síle utažení. Jestliže bude svázání příliš těsné, bude tato doba samozřejmě kratší.

Řídit se také můžete vzhledem vašich varlat. Pokud varlata nemění barvu do hodně tmavé a nepřichází nepřirozená bolest, mělo by být vše v pořádku.

 

Podvazovat ztopořený nebo neztopořený penis?

Je nutné mít při podvazování erekci? Měl by být váš penis ztopořený?

Rozhodně by měl být váš penis při podvazování ztopořený. Těžko totiž správně odhadnete vhodné stáhnutí penisu před erekcí.

Při pohlavním styku podvázání varlat nevadí, ale nemuselo by být příjemné je mít silně podvázané během ejakulace. Mohl by se tím totiž ztížit odchod spermií z varlat, a to by nemuselo být příjemné.

 

Je podvázání varlat pro muže příjemné? Aneb vlastní zážitky s podvazováním

Stejně jako jakákoliv jiná sexuální technika, tak i podvázání by mělo být doprovázeno příjemnými pocity. Podvazování by se vám tedy mělo na prvním místě líbit.

Pokud zjistíte, že se vám to nelíbí, rozhodně se do ničeho nenuťte a v této technice dále nepokračujte.

Proces ani výsledek nesmí být bolestivý. Cílem podvázání varlat je pocit jemného tlaku a zvýšené citlivosti.

Tuto techniku naprosto miluji a používáme ji se ženou téměř denně. Vlastním péro, které má skoro 23 cm na délku a poněkud morbidních 7 cm na šířku, takže běžně dostupné komerční kroužky pro nás už moc nejsou, takže u mě naprosto ideální tkanička od bot, navíc si reguluji sílu zaškrcení.

Erekce je pak tvrdá jak kámen, dlouhá, výstřiky jsou enormní a penis je totálně naběhlý a žilnatý, vřele doporučuji všem!!!

Se svou osobní zkušeností se mi svěřil Jarda
Se svou osobní zkušeností se mi svěřil Jarda
Perfektní technika podvázání, po pár pokusech jsem získal zručnost, je to vzrušující a v kombinaci s elektrodami pro elektrosex skvělé a vzrušivé.

Připojení elektrod na každou kulku, a postupné zesilování impulsů a síly proudu mě přivádí k orgasmu a silným výstřikům.

Podvazování varlat si oblíbil také Míra
Podvazování varlat si oblíbil také Míra

 

Erekční kroužek a anální kolík FunFactory Bootie Ring

erekční kroužek fun factory bootie ring

 

Jako první vám doporučím velice specifický erekční kroužek. Neslouží totiž jen k zaškrcení penisu nebo varlat, ale také k anální stimulaci a stimulaci prostaty.

Erekční kroužek a anální kolík FunFactory Bootie Ring je díky své velikosti a designu vhodný jak pro zaškrcení penisu, a díky tomu k prodloužení erekce, tak i pro podvázání varlat.

Můžete jej použít při masturbaci i při hrátkách s vaší partnerkou. Při použití erekčních kroužků je pouze vhodné kontrolovat pravidelně barvu varlat a jejich citlivost.

 • Velmi pružný a odolný
 • Lékařský silikon
 • Výstupek pro masáž hráze
 • Vhodný pro podvázání varlat
 • Vodotěsný – můžete jej použít je ve sprše
Cena: 945 Kč
Výrobce: Fun Factory
Barva: černá
Materiál: lékařský silikon

 

 

FAQ aneb nejčastější otázky začátečníků k podvazování varlat

Může mi varlata podvázat partnerka?

Ano, může, ale velice, velice opatrně. Partnerka totiž neví, co zrovna cítíte, tudíž nemusí správně odhadnout pevnost svázání.

Někdy vás může svázat málo, jindy příliš těsně. Proto je vždycky nejlepší, když se svazuje muž sám.

Mohu si varlata podvazovat každý den?

Ano, můžete. Pokud si budete dávat pozor, aby nebyl úvaz příliš těsný, a pokud budete dbát na pravidlo „20 minut”, nemělo by se vám nic stát. Podvazovat varlata si můžete klidně každý den, co hrdlo ráčí.

Můžu mít s podvázanými varlaty klasický sex?

Ano, k tomu to vlastně slouží. Sexovat se svou partnerkou můžete úplně běžně tak, jak jste zvyklý. Během sexu nejste ničím limitován. Jediným omezením jsou vaše pocity. Opět i zde totiž platí, že se vám to musí líbit.

Pozná během sexu podvázaná varlata přítelkyně?

Ano, pozná. Vaše varlata a penis budou mnohem pevnější, budete mít naběhlé žíly a při sexu vydržíte mnohem déle. Toho si všimne každá žena.

Tor 2 - pánský vibrační erekční kroužek Lelo

erekční kroužek Lelo Tor 2

 

Druhým skvělým pomocníčkem pro podvázání varlat je Tor 2 – pánský vibrační erekční kroužek Lelo. Nejen, že je velice pohodlný a snadno se nasazuje, ale také je vybaven silnými vibracemi.

Při podvázání si tak můžete vychutnat pořádné vibrace. Jedná se o dobíjecí erekční kroužek, takže u něj nemusíte měnit baterie. Stačí na 2 hodiny hodit do nabíječky a opět bude připraven na vzrušující akci.

Tento erekční kroužek je taktéž 100% vodotěsný, takže se nemusíte bát jeho použití ve vaně nebo ve sprše.

 • 6 vibračních režimů
 • Tichý režim
 • Intuitivní ovládání
 • Přizpůsobí se velikosti varlat či penisu
 • Vodotěsný
Cena: 3 550 Kč
Výrobce: Lelo
Barva: saténově  černá
Materiál: lékařský silikon

 

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

 

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply