Prostaxin – norské tablety s účinným složením

Problémy s prostatou jsou v naší době čím dál častější. Noční vstávání a nepříjemné bolestivé pocity při močení. Už dávno nejde o starší generaci. Zbytnělá prostata trápí muže v důchodovém i produktivním věku. Někdy dokonce i velmi mladé jedince.

Naštěstí je k dostání mnoho doplňků stravy i léků, které dokáží harmonizovat zbytnělou prostatu a dopomáhají k její normální funkci.

Zajímavým přípravkem na poli přírodních doplňků na podporu prostaty je norský doplněk stravy Prostaxin od firmy NaturaMed.

prostaxin

Jedno balení obsahuje 30 tablet na měsíc užívání

 

Prostaxin podle norské lidové receptury

Prostaxin je norský produkt s obsahem ověřených a doporučených složek. Dlouhá tradice lidové medicíny a moderní výzkumy jsou argumenty, které výrobce uvádí při propagaci tohoto výrobku. Za jejich tvrzením o kvalitě stojí i několik odborných lékařských a renomovaných časopisů.

 

Co je to Prostaxin a jak funguje?

Jde o potravinový doplněk, obsahující jedinečnou kombinaci aktivních přírodních složek. Těmi jsou lykopen a Saw Palmetto. Účinky těchto látek jsou zaznamenané v mnoha studiích. Tyto přírodní látky volí miliony mužů po celém světě při cestě za úlevou s problémovou prostatou.

Konkrétně Saw Palmetto je v přírodní péči o muže dlouhodobým trhákem. Další přírodní složky doplňku jsou minerály zinek a selen. Oba přispívají k harmonizaci testosteronu v krvi. Tím pádem mají blahodárný účinek na plodnost muže a imunitu.

 

Prostaxin má jednoduché a účinné složení

Saw Palmetto – hlavní zbraň Prostaxinu

První složkou je extrakt z bobulí rostliny serenoy plazivé (serenoa repens). Ta má dlouho tradici v medicíně šamanů z Jižní Ameriky. Blahodárný efekt podpory funkce prostaty je známý nejen z historie, ale je podporován i tvrzeními moha současných lékařských studií.

Rostlina je účinná hlavně díky  mastným kyselinám – fytosterolům. Ty brání nadměrnému štěpení testosteronu na dihydrotestosteron.

Saw Palmetto podporuje nejen funkci prostaty, ale také močové soustavy a reprodukčního systému.

Saw palmetto je malá křovitá palma s velkými listy. Jejími plody jsou velké červené bobule a roste zejména v Jižní Americe a jihovýchodní části Spojených států. Američtí Indiáni tyto bobule používají k léčbě stovky let.

Vědci doposud nepřišli na to, jak přesně rostlina účinkuje. Každopádně zjistili, že jde o anti-androgen, tedy látka významná nejen pro podporu prostaty, ale také jako dobrá prevence vypadávání vlasů.

TIP: Své zdraví ani zdraví prostaty neberte na lehkou váhu. Doporučujeme pravidelné kontroly u svého urologa.

 

Saw palmetto pro starší muže

Fytosteroly obsažené v rostlině zastavují hormonální proces dihydrotestosteronu, který způsobuje zbytnění prostaty u mužů. Saw Palmetto je proto už několik let podáváno jako doplněk na podporu boje s problémovou prostatou. Z Ameriky se její vliv přesunul i na do Evropy.

Saw Palmetto bylo od svého objevení podrobeno hned několika studiím. Některé porovnávaly účinek rostliny s lékem Finasterid. Výsledky byly příznivé. Autoři studie došli k závěru, že rostlina byla téměř stejně účinná, jako lék. Přitom bez vedlejších příznaků erektilní dysfunkce, jak tomu bylo u léku.

 

Saw Palmetto pomáhá i s padáním vlasů

Lék Finasterid, o kterém je výše řeč, zpomaluje, nebo zastavuje padání vlasů. Protože Saw Palmeto funguje podobně, vědci vycházeli z premisy, že bude mít podobný účinek. Přišli na to, že lidé s androgenní alopecií (padání vlasů kvůli nadbytku dihydrotestosteronu), zaznamenali pozitivní vliv Saw Palmetta na růst vlasů.

 

Bez negativních vedlejších účinků

Díky tomu, že je Saw Palmetto přírodního původu, je výskyt vedlejších účinků minimální. Pokud se bere na lačno, způsobuje někdy bolest hlavy nebo břicha. Jinak je bez problémů. Pouze kojící a těhotné ženy by, se měli konzumaci vyhnout především kvůli hormonálnímu vlivu rostliny.

VÍTE, ŽE: Doporučená denní dávka Saw palmetta je 160mg denně? Trvá zhruba 6 týdnů, než přijdou první výsledky.

 

Lykopen – další „trumf v rukávu“ Prostaxinu

Lykopen patří mezi důležité látky ovlivňující naše zdraví. Tělo ho nedokáže vyrobit samo, proto je třeba jej pravidelně doplňovat stravou. Pro stejnou porci lykopenu, kterou obsahuje Prostaxin, byste museli sníst 3 středně veliká zralá rajčata.

Lykopen je jedním z nejsilnějších antioxidantů. Získáván je ze speciální odrůdy rajčat označované jako HLLS. V podstatě jde o barvivo, díky kterému je rajče červené. Krom rajčat je obsažen také ve vodním melounu, šípcích, guave nebo červeném grapefruitu. Někdy ho lze najít i v kečupu, ale zde hodně záleží na kvalitě výrobku.

Lykopen se vytváří v období zrání rajčete ve vrchních vrstvách. Nejvíce ho tedy najdeme ve slupce. Tepelně upravená rajčata obsahují více lykopenu, které tělo dokáže zpracovat. Příprava rajčat na oleji absorpci lykopenu ještě více zvyšuje. Záleží ale, zda rajče dozrálo na slunci nebo ne.

rajčata na lykopen

Lykopen se získává z rajčat uzrálých na slunci

 

Zdravotní účinky lykopenu:

 • prevence nádorových onemocnění (žaludek, děložní čípek, tlusté střevo a prostata)
 • snižuje riziko infarktu myokardu
 • chrání před UV zářením
 • chrání kůži, sliznici a oči

 TIP: Lykopen není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do 18 let.

 

Selen tvoří zdravé spermie

Další klíčový prvek doplňku je minerál selen. Ten je pro tělo muže velmi důležitý, protože přispívá ke správné spermatogenezi (tvorbě spermií). Kromě toho má na tělo další pozitivní vlivy:

 • Silný antioxidant

Stejně jako lykopen, je i selen silný antioxidant v těle. Zpomaluje a zabraňuje poškození způsobenému vlivem volných radikálů. Také brání oxidativnímu stresu. Jeho antioxidační vlastnosti jsou silnější než u vitamínu A, C nebo E.

 • Ochránce mládí

Selen působí významně jako anti-age element. Souvisí to opět s vlivem volných radikálů, které zrychlují stárnutí. Výzkumy dokazují, že čím více máme selenu k dispozici, tím stárneme pomaleji a to se týká i prostaty.

 • Odstraňuje rtuť

Kovy patří mezi nejtěžší odpady v těle. Způsobů, jak je efektivně odstranit není mnoho. Příjem organického selenu podporuje vylučování rtuti z organismu.

 • Podpora kardiovaskulárního zdraví

Přímá souvislost mezi koncentrací selenu a kardiovaskulárními chorobami je jasně prokázána. Některé případy infarktů vykazují nízkou hladinu selenu a selhání srdce následkem nedostatku tohoto prvku v těle.

Nejde jen o podporu cévního systému. Selen dobře kombinuje s ostatními nutrienty (vitámín E, beta karoten). Jejich souhra zajišťuje optimální hladinu cholesterolu.

 • Lepší reprodukce

Klíčový prvek pro mužskou i ženskou reprodukci. Podporuje pohyblivost spermií a jeho nedostatek může vést až k neplodnosti. Prvek je důležitý i pro ženy, kdy je jeho nedostatek spojován s potraty.

ČTĚTE TAKÉ: Nejpodrobnější článek o spermiích a ejakulátu na českém internetu. 

 

Zinek je nezbytný pro produkci spermií

Zinek je často nazýván minerálem mužů. Najdeme ho například v ústřicích (známé afrodisiakum). Příznivě působí na zdraví prostaty a tvorbu semene. Nejvíce zinku v sobě nesou právě buňky předstojné žlázy. Zinek je klíčový pro udržení normální hladiny testosteronu a má blahodárný účinek na mužskou plodnost. A tím zdaleka nekončí:

 • Zvyšuje imunitu a bojuje s nachlazením

Zinek je často užíván lidovým léčitelstvím jako úleva při nachlazení a symptomech nemoci. Pokud ho užíváte minimálně 5 měsíců, klesá výrazně vaše riziko onemocnění. Také dokáže zrychlit ozdravný proces, pokud už nemocní jste.

Výzkumy dále potvrdily, že při nastupujících symptomech nachlazení, byl průběh nemoci při podání zinku značně kratší ve srovnání se skupinou bez suplementace.

 • Je významným antioxidantem, který může pomoci v boji s rakovinou

Protizánětlivé a antioxidační vlastnosti zinku z něj dělají ideálního bojovníka v prevenci proti vzniku a rozvoji choroby v těle. Proto je tak oblíbeným doplňkem při přirozené léčbě rakoviny. Speciálně u starších pacientů, zinek podporuje zdravé buňky a zabraňuje tak šíření nádoru.

Ve studii, které se zúčastnilo 50 dospělých, vědci zjistili, že znaky oxidativní stresu byly u skupiny se zinkem výrazně menší, než u druhé placebo skupiny.

 • Zinek balancuje hormonální rovnováhu

Podpora hormonální rovnováhy podporuje prosperitu celého těla. Pro muže je dobrou zprávou, že zinek hraje významnou roli v přirozeném navýšení testosteronu.

 • Bojuje s diabetem

Zinek je potřebný při rovnováze většiny hormonů včetně inzulinu. Ten je hlavním hormonem zapojeným do regulace hladiny krevního cukru a slouží jako přirozený lék na cukrovku. Pozitivně ovlivňuje krevní hladinu cukru, protože se váže na insulin a ten je pak adekvátně uložen ve slinivce a uvolňuje se, když se glukóza objeví v krevním řečišti.

Další důležitou funkcí je správné využití trávicích enzymů. Glukóza je pak správně využita jako palivo pro tělo a neukládá se do tuků.

 • Udržuje zdravé srdce a podporuje cévy

Je potřebný k udržení zdraví buněk kardiovaskulárního systému, zatímco snižuje zánět a oxidativní stres.

Výstelka cév zčásti závisí na adekvátní hladině zinku. Zdravá cirkulace krve tedy do jisté míry závisí na jeho hladině. Je tedy přírodním lékem vysokého krevního tlaku a hladiny cholesterolu kvůli poškozeným cévám.

 • Brání průjmu a potížím s trávením

Nedostatek zinku je spojen s chronickými trávícími problémy a průjmovými onemocněními. Podání zinku se ukázalo jako efektivní cesta k prevenci průjmu i jako pomoc při akutních problémech.

 • Zvyšuje plodnost

Zinek hraje důležitou roli v plodnosti. Jeho nedostatek u mladého muže je spojen s velikým poklesem testosteronu. To může negativně ovlivnit schopnost plodit děti a způsobit nižší libido.

ČTĚTE TAKÉ: Jaký je rozdíl mezi slabou erekcí a impotencí? Muži si pojmy často pletou. 

 • Pomáhá s absorpcí a trávením živin

Při syntéze proteinu má zinek svou významnou roli. Tělo ho potřebuje k využití aminokyselin z jídla. Je také zapojen do rozkladu sacharidů, které jsou hlavním zdrojem energie v těle.

 • Podporuje zdravá játra

Dostatek zinku jde ruku v ruce s minimem výskytu infekce v játrech a jejich poškozením. Napomáhá jejich očistnému procesu a redukuje záněty i poškození volnými radikály. Podporuje absorpci živin a správnou eliminaci odpadů, takže i prostata je odolnější vůči napadení.

 • Lepší obnova a růst svalů

Klíčovou roli hraje zinek na buněčné úrovni včetně jejich růstu. Umožňuje tedy svalům opravu po fyzické námaze a tím pádem jim pomáhá růst.

Zinek napomáhá uvolňovat testosteron a růstový hormon. Ti jsou zodpovědní za budování svalové hmoty a zdravého metabolismu. Tohoto efektu lze velmi dobře využít při tréninku s činkami, případně v intervalových trénincích s vysokou intenzitou.

složení prostaxin

Prostaxin obsahuje kvalitní přírodní suroviny v norské receptuře

 

Prostaxin – diskuze a zkušenosti zákazníků

ProstaXin užívám už téměř rok a s jeho účinky jsem spokojený, protože mi pomohly s odstraněním potíží, které u mě přetrvávaly. Zásilky do domu mi vyhovují, protože mi ušetří čas, který mohu věnovat rodině. Prostaxin jsem již doporučil svým známým a kamarádůmtvrdí na stránce zákazník Lubomír z Bučovic

 

Doplněk užívám od roku 2014 z preventivních důvodů a jsem spokojený. Záleží mi na zdraví a rád do něj investuji. Pravidelné doručování domů mi usnadňuje práci v tom, že nemusím myslet na neustálé dokupování. Komunikace s NaturaMed Pharmaceuticals probíhá vždy bezproblémově k oboustranné spokojenosti.sdílí názor i pan Jaroslav z Prahy

 

Jak se Prostaxin užívá?

Prostaxin se prodává ve formě tobolek. Běžná dávka je 1 kapsle denně. Pro co nejlepší účinek doporučuji užívat jej dlouhodobě. Doplněk je bez vedlejších účinků. Pouze vzácně se může objevit alergická reakce na některou přísadu, případně problémy s trávením

 

Cena a nákup Prostaxinu

První testovací balíček dostanete po vyplnění formuláře na oficiálním webu pouze za cenu poštovného v ceně 49 Kč.

 • po měsíci dostanete další balení na 60 dní za cenu 499 Kč
 • každý druhý měsíc pak přichází další balení za stejnou cenu a automaticky se obnovuje

TIP: Někteří klienti nečtou dostatečně dobře podmínky. Svým nákupem souhlasí s tím, že automaticky budou dostávat novou dávku doplňku každé 2 měsíce a pak jsou překvapeni. Číst obchodní podmínky se vždy vyplatí! Automatické znovuzasílání raději zrušte hned při první objednávce. 

 

Prostaxin – hodnocení

Prostaxin je na trhu ideální volbou pro dlouhodobou podporu prostaty. Produkt je vyroben z čistě přírodních surovin, užívání je bez problémů a vedlejších účinků.

Látky Saw Palmetto, zinek, selen a lykopen velmi příznivě ovlivňují prostatu i tvorbu zdravých spermií. Doplněk navíc pomáhá podporovat imunitu a ideální hormonální hladinu.

Výrobek je určen především pro muže se zvětšenou prostatou a s tím spojenými problémy. Může vám pomoci cítit se lépe. V každém případě při potížích vždy vyhledejte pomoc urologa. Jen ten je schopen správně stanovit vhodnou léčbu a nejrychleji vám s problémem pomoci.

 

PROSTAXIN
 • Cena
 • Účinek
 • Dlouhodobost
 • Úleva prostaty
 • Složení
4

Moje hodnocení

Prostaxin si muži chválí, napomáhá prostatě zbavit se zápalu a vyživuje ji. Prostaxin každopádně není lék, takže akutní problém s prostatou určitě řešte s lékařem. Pravděpodobně předepíše antibiotika. Prostaxin užívejte pouze jako prevenci nebo jako doplněk při zotavování se z léčby prostaty.

Leave a Reply