Společný orgasmus – přežitek nebo nutnost?

ctaSpolečný nebo simultánní orgasmus je ve většině případů zbytečně stresující mýtus. Ne, že by to bylo zcela nemožné, ale jde o to, že je velmi frustrující se o to přehnaně snažit. Dosažení orgasmu ve stejnou chvíli se sice může jevit jako romantický zážitek, ale působí zbytečné napětí a stres mnoha párům.

Orgasmu ve stejnou chvíli opravdu dosáhne jen velmi mizivé procento dvojic. Je dost nepraktické a méně uspokojivé, než je vyvrcholení opakované. Současný orgasmus a ono společné vyvrcholení nejsilněji vynikne v poloze lotosový květ, ale i tak je to pro většinu lidí dost nedostupný prožitek.

Muži většinou řeší, jak oddálit vyvrcholení a ejakulaci, aby nejprve uspokojili partnerku.

TIP: Jak oddálit ejakulaci a prodloužit soulož ve 14-ti krocích? 

 

Simultánní orgasmus jako zbytečný mýtus

Společný orgasmus není přirozený a rozhodně není nutností. Proti hovoří statistiky a především biologie člověka. Muži se často velmi nepřirozeně a takzvaně na sílu snaží uspokojit ženu, která pak raději svůj orgasmus předstírá.

Vyvrcholení při sexu s partnerem vždy dosáhne 75 % mužů a pouze 30 % žen. Mužský orgasmus trvá 5 až 10 sekund, a to ještě u těch šťastnějších mužů, zatímco ženský orgasmus může trvat až 15 sekund, vzácně i více.

Mužům i ženám doporučujeme, aby si sex užívali zcela přirozeně a při snaze dosáhnout orgasmu se střídali. Zcela ideální je, pokud nejdříve vyvrcholí žena, a teprve až po ní muž.

dvojice v posteli

Podstatný je společný sex, ale zda orgasmus padne na vteřinu přesně už tak důležité není

 

Orgasmus a trocha sobectví

Prožívání orgasmu je samo o sobě velmi sobecký zážitek, kdy se člověk totálně fixuje na své vlastní potěšení a vůbec to není špatně. Pokud ale v tu chvíli musí ještě věnovat svou pozornost pohlavním orgánům svého partnera, aby si i on užil stejný prožitek úplně ve stejnou chvíli, nijak se tím daný prožitek orgasmu nezlepší.

Právě naopak se tím o to oslabí. Pro muže to znamená menší problém, protože svého orgasmu dosahují snáz. Ženy vedle toho potřebují o něco více úsilí a jejich orgasmus může být také velmi snadno přerušen.

U mužů, jakmile orgasmus začne, už jej nic nepřekazí. Simultánní orgasmus sice může být neskutečně silným momentem, který posílí pevné pouto mezi partnery, ale jde jen o příjemný bonus, nikoliv cíl, o který vehementně usilujeme.

NAUČTE SE: Jak dokonale ovládnout ženu skrze její bod G.

 

Společný orgasmus partnerů

Zahoďte erotické touhy a sny o současném prožitku a užijte si orgasmus. Zoufalé snažení o synchronizaci nikam nevede. Upusťte od romantických filmů a pornofilmů, kde všichni současně prožívají své orgasmy.

V partnerských vztazích je společný orgasmus výjimkou a v náhodných vztazích výsledkem náhody. Pokud je milostná předehra a milování dostatečně dlouhé, tedy ne tak, aby to už byla nuda, ale aby naplnilo oba partnery vzrušením, pak je orgasmus jednoho z páru brán jako přirozené zakončení soulože či milování.

Je také signálem, že po odeznění všech příjemných pocitů orgasmu a prožití intimity daného okamžiku vyvrcholení bude tento orgasmus poskytnut i druhému partnerovi. Je dobré se domluvit, kdo vyvrcholí první a je super, když to může být žena, protože tam je to složitější.

TIP: Nedosahuje vaše žena orgasmus? Uděláte se vždy jako první a dál už nemůžete? Kupte ženě dildo a stimulujte jí i po opadnutí erekce!

 

Vzájemný orgasmus v praxi

Mnoho lidí žijících v dlouhodobém nebo delším vztahu již společný orgasmus alespoň jednou zažilo nebo zažije. Je celkem pravděpodobné, že to prostě jednou vyjde, a nemusí to být ani přímo při souloži.

Mnohem pravděpodobnější je to při orálním sexu poskytovaném ženě a kouření penisu ženou. V okamžicích, kdy se blíží vyvrcholení muže, musí pak dát muž ženě signál, aby včas přestala s další stimulací.

Naopak, pokud žena vnímá svůj nastupující orgasmus, začne masturbaci provádět mnohem intenzivněji. Pro muže je kombinace podnětů nastupujícího orgasmu ženy, které při tom vnímá ústy a jazykem při přicházejících orgasmických stazích pochvy, v oblasti klitorisu a jeho okolí, v kombinaci s o něco intenzivnější masturbací penisu vedou k opravdu vysokému vzrušení a je více pravděpodobné, že vyvrcholení oba dosáhnou současně či krátce po sobě.

Ženský orgasmus je podstatně delší než mužský a je dost velká šance, že se jejich prožitky orgasmu budou v té chvíli překrývat.

TIP: Naučte se dráždit ženě klitoris tak, že si to bez orgasmu už nebude umět ani představit. 

 

Orgasmus je výhradně osobní prožitek

Orgasmus není nikdy sdílen druhou osobou, ale může být pro partnera silným zdrojem erotických podnětů. Orgasmus partnerky můžete prožít pouze na emocionální úrovni, kdy lze zažít silný pocit štěstí z toho, že jste byli u toho.

Nikdy nemůžete prožít právě to, co zažívá partnerka. V okamžiku prožitku orgasmu vás tak ovlivňuje, že vnímáte jen sebe a své pocity. Někdy je tento silný zážitek přirovnáván ke stavu změněného vědomí. Každý člověk se před orgasmem výhradně soustředí jen na sebe, aby dosáhl svého vyvrcholení.

I když se vám podaří prožít vytoužený orgasmus společně, stejně jde o okamžik, kdy si jej užíváte sami za sebe a často ani nevnímáte toho druhého. Proto se postupné prožití orgasmů jeví jako výhodnější a silnější zážitek, protože kromě svého orgasmu a uspokojení vzájemně vnímáte i uspokojení toho druhého. Lze mu přihlížet a prožívat jej na emocionální úrovni.

VIDEO: Ke společnému orgasmu přidává pár rad i sex-koučka Gaia.

SExCAFÉ Výzva pro páry: Společný orgasmus

 

Jak dosáhnout společného orgasmu?

Vše se dá naučit i přiblížení se společnému orgasmu v co nejkratším časovém období. Chce to jistou vzájemnou souhru partnerů a zejména snahu muže připravit svou partnerku, aby její vzrušení při milostné předehře došlo k takovému stupni, že ji soulož jako první dovede k orgasmu.

U muže musí být naopak často dosažena jistá kontrola vzrušení, která mu umožní ovládnout se a nevyvrcholit předčasně.

Když žena začne prožívat orgasmické vlny vzrušení a dochází ke stahům pochvy, která intenzivněji obemkne penis a tím zvyšuje vzrušující pocity pomocí svírání a zvýšení tření. Muž se přestane kontrolovat a dosáhne orgasmu.

 

VIDEO: Mrkněte na zdravotní benefity, které ženě dobrý orgasmus přináší.

7 zdravotních důvodů pro každodenní ženský orgasmus

 

Kombinace orálního sexu a soulože

Dobrou cestou, jak prožít simultánní orgasmus je kombinace orálního sexu a soulože, kdy střídavě orálně a penisem uspokojujete ženu a zvyšujete její vzrušení. Ve fázi orálního sexu pak přeneste svou pozornost na ženu. Dojde ta k přirozenému snížení dráždění na penisu a naopak narůstá ženino vzrušení při laskání klitorisu.

Po určitém čase a praxi pak mohou orgasmus prožít partneři ve fázi soulože společně nebo v krátkém časovém úseku po orgasmu ženy. Společné vyvrcholení se při orálním sexu dosahuje často snáz.

Způsobů, jak oddálit vyvrcholení, je hned několik. Pro oddálení ejakulace stačí na chvíli přerušit jakoukoliv probíhající stimulaci a věnovat se jen partnerce.

VÍTE, ŽE žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Kombinace stimulace klitorisu a soulože

Další způsob je kombinace stimulace klitorisu a soulože, kdy muž střídavě dráždí klitoris a pomocí soulože uspokojuje ženu a zvyšuje její vzrušení. U ženy lze stimulací klitorisu navodit vysoký stupeň vzrušení nebo spustit orgastický reflex, kdy může muž pokračovat v milování.

Ke vzrušování klitorisu se používá masturbace rukou nebo vibrátorem, což bývá většinou snadnější a navodí se tak vysoké vzrušení, či první orgasmus ženy.

Další vniknutí penisu a milování může ženě pomoci dosáhnout další vyvrcholení a zvyšuje se šance na společné vyvrcholení. Když žena prožívá již několikátý orgasmus a vzrušení se neustále zvyšuje, muže to vzruší natolik, že se k jednomu společnému orgasmu přiblíží opravdu na dosah.

 

 

Poloha pro společný orgasmus

U žen schopných prožívat vaginální orgasmus je možná i kombinace vaginálního a klitoridálního orgasmu.  Optimální poloha je ta, kdy je možnost stimulace přední stěny poševní a zvyšuje se možnost vaginálního orgasmu, který je spojen se stimulací bodu G.

Podpoříte to masturbací s erotickou pomůckou, jako jsou dilda a masturbátory, při stimulaci pochvy a bodu G. Vhodné polohy jsou zejména ty, kdy je žena nahoře nebo zezadu. Vaginálního orgasmu pohlavním spojením dosahuje asi jen 10 % žen, proto je třeba najít tu správnou polohu experimentováním.

Podobné je to u žen prožívajících orgasmus při stimulaci klitorisu. Zde je vhodné využít polohy, které sama žena preferuje a dosahuje při nich snadno vyvrcholení. Muž se snaží o to, aby žena dosáhla orgasmu jako první, svou kontrolu nad ejakulací přeruší a až pak dosáhne svého vyvrcholení.

ČTĚTE TAKÉ: Jak ženě dopřát mokrý orgasmus? Zvládne ho i ta vaše? 

zamilovaná dvojice

Společný orgasmus posiluje důvěru párů a prospívá k jejich dlouhodobosti

 

Proč touží žena po společném orgasmu?

Po společném orgasmu ženy mnohdy ani netouží. Maximálně ty mladé a nezkušené. Mnohem důležitější je výsledek. Pokud se tedy podaří oba partnery uspokojit, nezáleží na pořadí či současném prožitku v jedné vteřině.

Pokud si myslíte, že sex bude po tomto prožitku o něco lepší a intimnější, odpověď je NE. Zvláště v dlouhodobém vztahu pořadí a společný prožitek v jednu chvíli nehraje roli. Pokud budete mít společné orgasmy, není pravděpodobné, že se posune váš milostný nebo partnerský vztah o mnoho jinam či dál.

Žena musí dosáhnout orgasmu, jinak nebude spokojená a bude sexuálně frustrovaná. Ale jak a kdy jej dosáhne, na tom už tolik nezáleží.

Odpovědí pro muže proto není nic jiného, než potřeba pevné erekce. Pokud nezvládne souložit tak dlouho, kolik potřebuje žena, musí mít svou erekci alespoň dostatečně tvrdou a ideálně i s oddálenou ejakulací.

K tomu si můžete přečíst i zajímavosti o erekci či o zlepšení erekce. Pokud to nejde jinak, zvolte si vhodný přípravek, který vám udrží erekci déle.

Z redakční zkušenosti pro pevnou erekci doporučujeme:

 

Dobrá rada na závěr

Nesnažte se vždy a za každou cenu vše podřídit společnému prožití vyvrcholení. Láska, sex a milování není o současném prožívání stejných pocitů. Pokud se na společný orgasmus příliš zaměříte, uniknou vám jiné velmi krásné okamžiky spontánního milování, které takto potlačíte právě úzkostlivou kontrolou svého vzrušení nebo naopak velkou obavou ze selhání.

V dlouhodobém partnerském vztahu je toto dosažení společného orgasmu otázkou času. Jde o vzájemné poznání a souhru, a partneři se společnému orgasmu jednou zcela přirozeně prostě nevyhnou.

Většinou však ve společném prožitku ani nevidí až tak velký rozdíl, jako při běžném orgasmu. Pak o tuto souhru dál neusilují a berou ji jen jako zajímavé a příjemné zpestření sexuálního života. Nejvíce v praxi funguje nejdřív žena a potom muž.

DÁLE ČTĚTE: Jakou erekci potřebuje vaše žena pro dokonalé uspokojení?

 

Leave a Reply