Orgasmus v těhotenství – pro dítě rizika nehrozí

Některé ženy se cítí v těhotenství zvláštně. Pokud se ale dovedou dostat do správného naladění na sex, je zde několik jedinečných příležitostí, které činí z těhotenství ideální čas pro orgasmus. Není se tedy třeba bát a pokud je chuť na sex, rozhodně stojí za to ho vyzkoušet.

orgasmus v těhotenství

 

Orgasmus v těhotenství a výhody

Orgasmus není hrozbou pro dítě

Toto platí jak pro sex partnerský, tak pro samotnou masturbaci (rukou, vibrátorem a dalšími pomůckami). Jediná situace, kdy by se žena měla v sexu v těhotenství vyhnout je pokud ji hrozí předčasný porod, nebo krvácení z placenty. Při normálním stavu je dítě absolutně v bezpečí.

 

Orgasmus během těhotenství může být lepší

Zvýšený přísun krve do dělohy a ostatních sexuálních orgánů může učinit orgasmus mnohem intenzivnější. Roli hrají také hormony. Speciálně pak oxytocin produkovaný v pozdější fázi těhotenství a po narození. Mnoho žen také uvádí lepší orgasmus během fáze kojení.

 

Tvar břicha se během orgasmu mění

Když se svaly dělohy a břicha stahují, vytvarují špičatý, nebo trojúhelníkový tvar. Ten se může vyskytnou na různých částech břicha. Jde o normální stav, který není nebezpečný. Je pouze způsoben stahy břišních svalů.

TIP: V těhotenství jsou hormony nestabilní a náhle vás může propadnout neutichající chuť na sex. Pokud není partner nablízku, sežeňte si náhradu v podobě dilda. 

pánské dildo manzzztoys cassini

 

Křeče po orgasmu během těhotenství

Po orgasmu je normální cítit křeče v děloze. Je to tím, jak se děloha během orgasmu stahuje. Děje se tak u každého orgasmu, jen mimo těhotenství není tento jev tak výrazný. Během těhotenství mohou tyto křeče při orgasmu připomínat menstruační bolesti. Intenzita se pak liší žena od ženy a také na velikosti orgasmu.

 

VIDEO: Primář Petr Kolek doporučuje, jak zvládat sex během těhotenství. 

Těhotenství - jak na sex

 

Těhotenství dokáže změnit schopnost mít orgasmus

Proudění krve do genitálií je prvním krokem ve fázi lidského sexuálního vzrušení, stejně jako u erekce. Tím pádem jsou těhotné ženy o krok napřed před ostatními na cestě k orgasmu. Mnoho žen uvádí, že během těhotenství je dosažení orgasmu mnohem snazší. Někdy dokonce není třeba ani fyzická stimulace.

Těhotenství ale někdy může dosažení orgasmu komplikovat. Poloha, která pro vás dříve fungovala, je v těhotenství nemožná. V pokročilé fázi těhotenství mají některé ženy naopak více problémů s dosažením orgasmu. Případně orgasmus nepřináší to správné uvolnění. Je to tím, že děloha není schopná kontrakcí. Místo zde zabírá miminko.  

DOBRÁ ZPRÁVA:  Po porodu je šance na lepší orgasmus vyšší. Děloha specifiky mění tvar a dosažení orgasmu je po narození dítěte mnohem snazší. Permanentně.

TIP: Naučte se 7 bezpečných poloh pro sex v těhotenství.

 

Výhody orgasmu v těhotenství

Orgasmus v těhotenství je pro ženu cesta, kterou by rozhodně měla zkusit projít. Ve skutečnosti to může být velmi vzrušující z mnoha důvodů.

Mít sex v těhotenství je dobré pro ženu a její tělo. Zlepšuje tělesný vzhled, upravuje srdeční rytmus a psychickou pohodu. Výhody jsou stejné, jako při normálním sexu a k tomu nějaké navíc.

Strach a mýty mohou těhotné ženy odradit od čehokoliv, co by mohlo přivodit orgasmus. Pokud ji lékař ujistí, že těhotenství probíhá normálně, není důvod k obavám. Není pak důvod se sexu v těhotenství vyhýbat. Zde je několik dalších důvodů pro orgasmus v tomto období.

 

VIDEO: Mrkněte na zdravotní benefity, které ženě dobrý orgasmus přináší.

7 zdravotních důvodů pro každodenní ženský orgasmus

 

Ženský orgasmus může být masivní

Nejedna žena tvrdí, že by si přála znovu zažít orgasmus, jako v době těhotenství. Tyto orgasmy prý byly absolutně nejlepší. Dokonce jsou známé i případy několikanásobných orgasmů, i když předtím žena zažívala pouze obyčejné.

Je to způsobeno opět vyšším prokrvením pohlavních orgánů. Krev a kyslík posilují veškeré orgány. Tím pádem je veškerá stimulace mnohem silnější.

VÍTE, ŽE žena dovede dosáhnout až 11 druhů orgasmu i během těhotenství? Klikněte a poznejte je všechny.

druhy orgasmu u žen

 

Budete v náladě

Mnoho žen uvádí během těhotenství větší chuť na sex, než jakou měli před otěhotněním. Za touto touhou stojí mix hormonů – progesteron a estrogen (v druhém trimestru také testosteron).

Prsa jsou větší a bradavky citlivější na stimulaci. V pánevní oblasti cirkuluje více krve a žena mnohem snáze dosáhne přírodní lubrikace. Nové tělesné křivky ženě přinesou větší sexuální sebevědomí a bude se cítit více sexy. Navíc není třeba řešit nic, jako kontrolu porodnosti. V těhotenství totiž nelze znovu počít.

AKTUALITA: Nechráněný sex během těhotenství není vždy bez rizika. Chraňte se kondomem.

nechráněný sex v těhotenství

 

Skvělý odbourávač stresu

Orgasmus zaručuje příval adrenalinu. Tím pádem dochází k odbourání stresu. Sex snižuje krevní tlak, dělá člověka klidnějším a snižuje riziko infarktu. Jde o relaxační aktivitu, takže spánek je pak lepší.

ČTĚTE TAKÉ: 13 důvodů, proč souložit denně, ideálně dvakrát. 

 

Udržuje vztah naživu

Vždy je dobré s partnerem udržovat intimní vztah. Nejen, že je to skvělý způsob, jak se vrátit do normálních kolejí v této neobvyklé životní fázi. Také dochází k chemickému propojení, které vás spojuje.

Je tomu tak díky oxytocinu (říká se mu hormon propojení). Studie ukazují, že vyplavování oxytocinu podporuje emoční provázanost, zvyšuje vzájemné sympatie, podporu a důvěru. To vše jsou pevné pilíře zdravého vztahu.

BEZPEČNOSTNÍ TIP: Jak se má žena připravit na těhotenství, aby se dítě narodilo bezpečně a zdravé?

 

VIDEO: Škola těhotného milování se sex-koučem Gaiou.

 

Často kladené dotazy

Proč jsou orgasmy často více intenzivní během těhotenství?

Vaše celé genitálie a oblast pánve (včetně dělohy) jsou více prokrveny. Vaginální oblast se stává více citlivou. Jakýkoliv druh stimulace, nebo fantazie může často stačit k vynikajícímu orgasmu.

Může se plod sexem/orgasmem poškodit?

Ne. Ve skutečnosti to může dokonce vnímat jako malou masáž.

Může být v těhotenství orgasmus menší?

Ano. Často ve třetím trimestru. Tehdy se děloha zmenšuje a nemůže tedy dojít k plným kontrakcím kvůli zárodku. Stimulace může být vynikající, ale dost možná žena nedosáhne plného orgasmu.

Proč se břicho stává natolik pevným během orgasmu?

Svaly břicha se stahují jako normálně. Je to však více viditelné, protože břicho je více natažené.

DÁLE ČTĚTE: Jak důležitý je společný orgasmus? Je chyba, pokud vrcholíte v jinou dobu? 

Leave a Reply