Druhy mužského orgasmu – 14 typů dokonalého sexuálního uspokojení. Zažil jste všechny?

Muži často ani netuší, že existují různé druhy mužského orgasmu. Je dost možné, že i vy sám zatím znáte pouze jeden, kterého dosáhnete „přímočaře“ masturbací nebo sexem. Tehdy sexuální stimulace vede až k ejakulaci, a tedy vyloučení ejakulátu přes močovou trubici ven z těla.

Odborníci se shodují, že existují pouze 2 druhy mužského orgasmu – s ejakulací a bez ejakulace. Lze jich dosáhnout různými způsoby. Orgasmus totiž vůbec nemusí končit ejakulací.

Seřadil jsem 14 druhů mužského orgasmu. Věřím, že se vám povede poznat co nejvíce z nich. Začněte ideálně hned dnes večer. Pozvednete tak své sexuální schopnosti a ozvláštníte svůj milostný život, který má hlavně v dlouholetých vtazích tendenci sklouznout do stereotypu.

druhy mužského orgasmu

 

14 druhů mužského orgasmu

Opakuji, že pod mužským orgasmem rozumíme uspokojivé vyvrcholení vyvolané sexuálním drážděním erotogenních zón nebo i pouhými myšlenkami. Orgasmus nemusí nutně doprovázet ejakulace, a tedy výron ejakulátu.

VIDEO (anglicky): Průběh mužského orgasmu

 

Klasický orgasmus ukončený ejakulací

Základní typ orgasmu muži dosahují erotickou stimulací penisu a tedy sexem, masturbací, orálním sexem nebo třením penisu o předměty nebo osoby.

Dosažení orgasmu je pro většinu mužů jednoduché a to často natolik, že je začne trápit předčasná ejakulace. Tehdy muž vyvrcholí řádově do 1 minuty, a tedy mnohem rychleji, než partnerka. Dochází tak k sexuální frustraci muže nebo partnerky.

MĚJTE PŘEHLED: Předčasnou ejakulací v Česku trpí každý třetí muž. Pro ně jsme sepsali dostupné metody, jak ejakulaci oddálit a prodloužit sex.

oddálení ejakulace

 

Retrográdní orgasmus (bez ejakulace ven z těla)

Zde již jde o anatomický problém. Retrográdní ejakulaci (též suchý orgasmus) způsobuje špatná funkce svalů a svěračů blízko hrdla močového měchýře. Ty se nestáhnou, kvůli čemu ejakulát neputuje správně do močové trubice, ale do močového měchýře.

Muž tak dosáhne orgasmu, ale neejakuluje, případně ejakuluje velmi malé množství ejakulátu. Porucha obvykle není nebezpečná, protože ejakulát se z měchýře dostane ven v moči. Po orgasmu může být moč kalná se stopami ejakulátu.

Příjemné pocity vyvrcholení ohrožené nejsou, může ale dojít k problémům s plodností. Lékař se ke spermiím musí dostat jinak a v případě zájmu o dítě zvážit metody asistované reprodukce. Pokud retrográdní ejakulaci zažíváte a omezuje váš intimní život, objednejte se na sexuologické vyšetření.

 

Pánevní orgasmus

Velmi intenzivní druh mužského orgasmu. Zažívají jej muži, kteří mají silné svalstvo pánevního dna. Díky tomu dovedou vědomě kontrolovat ejakulaci a oddálit tak vyvrcholení.

Cviky na pánevní dno popisujeme v tomto článku. Pánevní orgasmus můžete zažít i díky technice edging. Jde o sexuální stimulaci do bodu těsně před vyvrcholením, poté krátká pauza a až vzrušení opadne, v sexu nebo masturbaci lze pokračovat. Výsledný orgasmus bude intenzivnější a příjemnější.

Metoda pomáhá lépe prokrvit pohlavní orgány. Edging zároveň posilňuje svaly pánevního dna, takže až si techniku osvojíte, budete moct lépe kontrolovat, kdy ejakulujete a souložit tak déle.

 

Prostatický orgasmus

Prostata (lidově mužský bod G nebo bod P) je malá žláza pod močovým měchýřěm. Vylučuje prostatickou tekutinu, která tvoří část objemu ejakulátu. Prostata je velmi citlivá a jejím drážděním lze dosáhnout silného orgasmu.

Prostatu můžete dráždit přímo přes anální otvor pomocí prstů nebo erotických hraček (masažéry prostaty, užší delší dilda a vibrátory) a pokusit se o to může i vaše partnerka. Tehdy pozor na dlouhé nehty nebo prsteny. Ruce i hračky vždy potřete lubrikačním gelem.

ČTĚTE TAKÉ: O masážích prostaty jsme mluvili se sexuoložkou MUDr. Taťánou Šrámkovou Ph.D.

masáž prostaty

 

Orální orgasmus

Tento druh orgasmu vám přinese sexuální stimulace vyvolaná ústy. Nejde přitom pouze o kouření penisu, ale také líbání a laskání ostatních erotogenních zón rty, jazykem, dásněmi i zuby. Silné vzrušení může vyvolat i pouhé líbání na ústa, proto se nedivte, když v zápalu vášně vyvrcholíte i bez sexu.

TIP PRO VAŠE ZLEPŠENÍ: I ženy milují orální sex. Proto se naučte lízat holku správně, abyste si neuhnal ostudu a slečna si to vždy pochvalovala.

jak správně lízat holku?

 

Anální orgasmus

Pro mnohé muže je představa vkládání čehokoliv do análního otvoru značně kontroverzní, jde ale o silnou a citlivou erotogenní zónu. Proto si zaslouží patřičnou pozornost a stud zde nemá místo.

Anální otvor můžete dráždit zvenčí nebo do něj proniknout. Zároveň vás může stimulovat partnerka. Využijte svoje nebo její prsty, poproste ji, ať vám anál vylíže nebo použijte vibrátor, dildo nebo anální kolík.

Drážděním análu lze souběžně stimulovat i prostatu, ale není to podmínka. Výsledný orgasmus může vyvolat dráždění análu nebo análu a prostaty společně. Řitní otvor obsahuje i jiná citlivá místa a orgasmus není závislý od stimulace prostaty.

NAUČTE SE: Jak spolehlivě dosáhnout análního orgasmu a dostat se tak do extáze.

 

Dechový orgasmus

Ojedinělý, ale možný orgasmus, kterého dosáhnete hlubokým a soustředěným dýcháním. Lehněte si na záda, zavřete oči, ruce položte na břicho a nosem pomalu vydechujte a zhluboka se nadechujte.

Myslete na něco vzrušujícího a důkladně se soustřeďte na příjemné pocity, které erotická meditace vyvolá. Někteří muži dovedou dosáhnout orgasmu bez použití rukou a bez cílené stimulace erotogenních zón.

 

Orgasmus bradavek

Možná vás nenapadlo nechat si od partnerky dráždit bradavky. Tato nenápadná erotogenní zóna ale aktivuje stejnou oblast v mozku, která funguje i při stimulaci genitálu.

Bradavky si můžete vy nebo partnerka hladit, laskat, masírovat, kroutit, dráždit, sát je, štípat a dělat cokoliv je vám příjemné. Pokud by vám stimulace nevyhovovala, nelekejte se. Muži nemají tak citlivé bradavky jako ženy a stimulace bradavek nemusí fungovat na všechny z nás. Podle studie dráždění bradavek posilňuje vzrušení pouze u 52% mužů.

 

Smíšený orgasmus

Smíšený orgasmus přichází po stimulaci více erotogenních zón najednou. Tento orgasmus může být i celotělový a pro některé muže nejsilnější, jaký kdy zažili.

Smíšený orgasmus je ale poměrně vzácný a muži většinou nevědí, jak na něj. Těm bych radil zajít si aspoň jednou na erotickou nebo tantrickou masáž a poznat, čeho je vaše tělo schopné.

 

Mnohonásobný orgasmus

Jde o dosažení několika orgasmů během jednoho sexuálního setkání. Obvykle více orgasmů dosahují spíše ženy, ale štěstí se může usmát i na vás.

Mnohonásobný orgasmus vyvolá stimulace několika erotogenních zón najednou nebo krátce po sobě. Tento orgasmus je velmi podobný smíšenému orgasmu. Může být s ejakulací nebo bez ní.

Spočívat může v orgasmech dosažených v řadě několika sekund po sobě nebo v opakovaných orgasmech v rozmezí několika minut. Mnohonásobné orgasmy dosahují spíše sexuálně zkušenější muži, případně ti, kteří mají zkušené partnerky nebo se svěří do rukou sexuálních odbornic (masérky, prostitutky).

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: 11 druhů ženského orgasmu.

druhy orgasmu u žen

 

Orgasmus ve spánku

Druh orgasmu známý jako vlhké, mokré sny nebo poluce. Nejčastěji se objevuje u dospívajících kluků, ale neznámý není ani pro dospěláky.

Poluci může vyvolat erotický sen, ale také tření penisu o povlečení či matraci. Mokré sny mohou být nepříjemné a způsobit trapas, zvlášť pokud vám pere pyžamo a povlečení jiná osoba. Jsou ale důkazem, že váš reprodukční systém funguje správně a reaguje na sny nebo stimulaci během spánku. Určitě se není za co stydět.

 

Kožní orgasmus

Tento orgasmus často vyvolají vizuální nebo slechové vjemy, které způsobují husí kůži a mravenčení. Orgasmu tak lze dosáhnout třeba při poslechu hudby, koukání filmu nebo pohledu na umělecké dílo. Často stačí pouhá přítomnost a blízkost milované osoby. Důležitou roli zde hrají hluboké city, láska a porozumění, takže na ně nikdy nezapomínejte.

 

Orgasmus díky erotickým představám

I tento orgasmus lze dosáhnout bez doteků a pouze díky vlastní mysli. Je podobný dechovému orgasmu. Najděte si klidnou chvilku a popusťte uzdu své fantazii. Vaše myšlenky nikdo nepřečte, takže se můžete soustředit na cokoliv, i pokud je to nezákonné nebo pohoršující.

Své myšlenky necenzurujte a nechte je zajít tak daleko, až dosáhnete orgasmus pomocí vlastní představivosti. Pokud by to delší dobu nešlo, dopomozte si rukou nebo erotickou hračkou.

 

Coregasmus

Coregasmus je zajímavou reakcí organismu na sport a pohyb. Nejde tedy o cílené sexuální dráždění, ale o příjemnou součást pohybu, kdy erotogenní zóny stimuluje pohyb a otírání se o oblečení nebo sportovní pomůcky.

Samotný pohyb navíc vyplavuje endorfiny a další hormony dobré nálady, které vzniku orgasmu ještě více napomáhají. Muži tento orgasmus dosahují při běhání, procvičování břišního svalstva nebo jízdě na kole, motorce či kole. Tyto sporty stimulují anální otvor, hráz i prostatu.

Sport i dosažení orgasmu je velmi důležité pro celkové sexuální zdraví. Pokud jste doposud nesportoval, máte o příjemný důvod začít navíc.

 

Jak vzniká mužský orgasmus?

Orgasmus u muže vyvolává sexuální stimulace a sexuální představy. Dráždění vede k intenzivnímu pocitu potěšení a uvolnění sexuální energie. Pokud je muž zdravý, orgasmus doprovází ejakulace.

VÍTE, ŽE orgasmus a ejakulace jsou 2 rozdílné jevy, které nemusíte zažívat současně? Orgasmus může být i bez ejakulace, a zároveň můžete ejakulovat i bez orgasmu.

Mužský orgasmus je kombinací tělesných, duševních, emocionálních a environmentálních faktorů, které na každého muže působí v jiné síle.

Důležitým faktorem pro dosažení orgasmu je také hladina testosteronu, který podněcuje sexuální libido a pomáhá „spojit“ jednotlivé faktory tak, aby došlo k erekci, zvyšování sexuálního napětí, samotnému orgasmu a také ejakulaci.

MĚJTE PŘEHLED: Muži s nízkou hladinou testosteronu se velmi často nedovedou vůbec vzrušit, dosáhnout ani udržet erekci nebo ejakulovat. Problém podrobněji opisujeme v samostatném článku 12 varovných příznaků sníženého testosteronu.

příznaky sníženého testosteronu

 

4 fáze mužského orgasmu

Mužský orgasmus sestává ze 4 fází. Pokud dojde k poruše některé z fází, muž nemusí orgasmu dosáhnout. Fáze definovala dvojice výzkumníků William H. Masters a Virginia E. Johnsonová v modelu lidské sexuální odezvy.

Čas, intenzita dráždění a celkové projevy orgasmu jsou u každého muže jiné. Statisticky ale platí, že až 75% mužů dosahuje orgasmu již po 2 minutách erotické stimulace.

 

Fáze vzrušení (excitační)

Na základě fyzických a duševních vjemů mozek uvolňuje acetylcholin – přenašeč nervových vzruchů (neurotransmiter). Tato chemická látka stimuluje uvolňování oxidu dusnatého. Jeho úkolem je zvýšení průtoku krve do penisu, aby muž získal erekci a mohl provozovat sex nebo masturbaci.

Během fáze vzrušení se zároveň:

  • zvyšuje napětí svalů,
  • zrychluje dýchání,
  • šourek se přitiskne blíže k tělu.

 

Fáze plató

Druhá fáze trvá kolem 30 sekund až 2 minuty. Jde o úsek těsně před vyvrcholením, a tedy dosažením mužského orgasmu.

Během plató se zároveň:

 

Fáze vyvrcholení (samotný orgasmus)

Orgasmus se dělí na 2 fáze:

  • Emise – první fáze ejakulačního procesu. Testikulární tekutina putuje z nadvarlete přes chámovod a seminální váčky do prostatické části močové trubice. V tomto okamžiku je ejakulace těsně na spadnutí.
  • Ejakulace: Stahy svalů pánevního dna vytlačují ejakulát z močové trubice.

Během orgasmu se v mozku aktivuje centrum odměny a do organismu „vyplavuje hormony štěstí a lásky“ (endorfin, serotonin, dopamin a oxytocin). Přesně tyto hormony muže nutí dosahovat orgasmus, a tedy souložit co nejčastěji a zachovat tak přežití lidského rodu. Sex nás baví právě díky silné reakci na tyto hormony.

Jaký je rozdíl mezi mužským a ženským orgasmem?
Žádný významný rozdíl mezi orgasmy neexistuje. U muže i u ženy dochází ke zvýšené srdeční frekvenci a rychlejšímu přítoku krve do genitálií.

Ženský orgasmus trvá obvykle déle, přičemž fáze vyvrcholení u nich může trvat přes 20 vteřin. Žena také nezažívá refrakterní období (doba potřebná pro zotavení a znovuvzrušení), takže na další dráždění je připravena mnohem rychleji než muž. Rovněž může dosáhnout vícečetný orgasmus pravděpodobněji než muž.

 

Fáze uvolnění

Nastupuje po uvolnění sexuálního napětí a ejakulaci. Muž se po vyvrcholení může cítit unavený a ospalý. Ne vždy mu zůstane síla a zájem o opakovaný sex.

Je celkem normální, pokud erekce opadne a muž ztratí vzrušení. Někteří muži zvládají souložit či masturbovat opakovaně, ale není to žádná „povinnost“.

TIP PRO DELŠÍ SEX: Pokud si chcete udržet erekci déle i po prvním orgasmu, vyzkoušejte rostlinné doplňky stravy pro podporu erekce nebo erekční kroužky, ideálně v kombinaci.

Doplněk stravy do penisu nažene dostatek krve, která se udrží i po vyvrcholení. Erekční kroužek krev v penisu zablokuje, takže neodteče tak rychle a souložit lze opět.

 

Jak mít jako muž silnější a příjemnější orgasmus?

Způsobů, jak si ještě více zpříjemnit orgasmy je několik a jmenujeme je v článku níže. Nejjednodušší je metoda přerušované soulože (start-stop) nebo zmíněný edging. Oba způsoby prodlouží stimulaci na maximální možnou dobu, zároveň orgasmus zintenzivní.

Cvičte také svaly pánevního dna. Až budou silnější, dovedete vědomě bránit ejakulaci a souložit déle. Naučte se klidně a zhluboka dýchat, víc se soustřeďte na své tělo.

Samozřejmě využijte dostupné erotické pomůcky. Doporučujeme prozkoumat nabídku online sex-shopu RůžovýSlon.cz, který nabízí stovky hraček pro pány a jejich silnější orgasmy.

A hlavně se před nikým nestyďte ani nebojte. Na svůj orgasmus máte výsostné právo a nikdo vás nemůže nijak omezovat ani vám diktovat, jak máte orgasmus dosahovat. Najděte si oblíbené praktiky a věnujte se jim sám nebo s partnerkou.

V redakci Erekce.cz vám přejeme uspokojivý a pestrý sexuální život 🙂

POMŮŽE VÁM i článek s 13 tipy, jak mít lepší, silnější a intenzivnější orgasmus a udělat se co nejlépe.

jak zlepšit a zesílit mužský orgasmus?

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply