Těhotenství – které polohy urychlí oplodnění?

Pár plánující miminko by dal koňskou hlavu zlata za co nejrychlejší početí. Faktem je, že v plánování dítěte postupuje mnoho lidí intuitivně. Rad jak otěhotnět je na světě jako máku. Co funguje a co je mýtus? Čtěte dál budoucí tatínkové a maminky.

tehotenstvi

V současnosti je pro mnohé páry otěhotnění „běh na dlouhou trať“

 

Nejlepší sexuální polohy pro otěhotnění

Na světě neexistuje nic jako ideální sexuální poloha pro otěhotnění. Alespoň podle vědy. I ta ale přiznává, že některé klepy našich babek mohou fungovat.

A proč šanci na zplození potomka nezvýšit? Historie je plná tipů a rad. Jaké jsou nejlepší polohy?

 

Misionářská poloha

Misionáři byli pragmatici. Hlásali, že sex je především záležitost zachování rodu. Nešlo jim o potěšení ze sexu, ale o plození dětí. Tato poloha je pojmenována právě po nich.

Žena je v této poloze na zádech a vagína mírně nakloněna směrem nahoru, takže spermie mají teoreticky snadnější cestu k děloze. Během soulože penis proniká velmi hluboko a při ejakulaci je sperma blízko děložnímu čípku. Spermie tak mají kratší cestu k cíli. Polohu lze ještě vylepšit. A to tak, že si žena pod zadeček umístí polštářek. Tím se náklon ještě o něco zlepší.

TIP PRO PANA MANŽELA: Tablety Vimax vyživují varlata a tím pomáhají tvorbě kvalitnějších spermií. Recenze tablet Vimax zde. 

„Zadní vchod“

Partnerka leží na břiše a muž do ní vstoupí. V této poloze jste schopni hlubokého průniku a penis je ve specifické poloze vůči děložnímu hrdlu. Nadějná střela na početí je tak o mnoho vyšší. Polohu publikoval magazín Journal of Sex & Marital Therapy jako jednu z nejlepších pro početí.

Obdobou této pozice je poloha na pejska, kdy žena klečí na všech čtyřech a muž do ní vstupuje zezadu. Tato poloha je především výhodná pro ženy s dělohou v retroverzi, tedy ohnutou dozadu.

>> ČTĚTE TAKÉ: Podpora otěhotnění – přehled babských rad, bylin, čajů, cviků a lékařských metod.

podpora otěhotnění

 

Nejhorší sexuální polohy pro otěhotnění

Když máme nejlepší zaručené polohy, na druhé straně musí být zákonitě ty “papírově“ nejhorší. Pojďme se na ně společně podívat.

Polohy ve stoje

Gravitace dokáže být prevít v různých oblastech. Dokonce dokáže zabránit spermiím v cestě do dělohy. Tento mýtus se údajně vyskytl mezi studenty jako trik, jak neotěhotnět. Samozřejmě to není pravda, ale jistou logiku to má.

Spermie jsou hodně mrštné a jsou schopné bez problému plavat i proti gravitaci. Ale jejich cesta je v tomto případě o něco ztížena, proto je tato poloha méně doporučována.

TIP: Inspirujte se polohami a benefity sexu ve stoje

sex ve stoje

 

Polohy vsedě

Tyto polohy mají podobné nevýhody, jako polohy ve stoje. Gravitace a poloha děložního čípku hrají o něco více v neprospěch otěhotnění. Někteří odborníci, ale nesouhlasí.

Dle jejich názoru je důležitější pohodlí a příjemný pocit během sexu. Poloha nahoře je pro mnoho žen velmi příjemná. Proto pokud ji mají rády, neměly by ji ani během pokusů o otěhotnění zcela vynechávat.

zidle

Polohy vsedě nejsou pro oplodnění příliš vhodné

 

Jak zvýšit šanci na otěhotnění?

Mazlení před sexem

Máte rádi mazlení před sexem a delší předehry? Skvělé! Máte našlápnuto k brzké cestě do porodnice. Hrátky před milováním představují ty správné jiskry pro vzplanutí ohnivého sexu. Odborníci na reprodukci tvrdí, že milostná předehra před sexem zvyšuje počet spermií v ejakulátu a tím i šanci na početí.

Tím nikdo nechce muže nutit, aby svou ejakulaci zadržoval příliš dlouho. Není to nutné. Naopak nechcete předčasnou ejakulaci. V tom případě bude totiž počet spermií malý.

PŘEČTĚTE SI VŠE, co potřebujete vědět o poruchách ejakulace. 

 

Po sexu odpočinek na zádech

Ležet na zádech po sexu se ženám doporučuje již po staletí. Je to proto, aby spermie dostaly dostatek času a doputovaly až do dělohy. Odpočinek by měl trvat v klidu 20 až 30 minut. Tradice doporučuje ženě, aby si vyložila nohy nahoru, třeba na polštář nebo opěradlo.

 

Vzrušení je více než poloha

Při pokusech otěhotnět chcete mít jistotu, že budete oba vzrušeni. Pokud není sex pro ženu dostatečně vzrušující, pak je přírodní mazání horší a nedochází k tak dobrému průniku. Tím se snižuje šance na početí.

Bohužel příliš často je cesta za potomkem spíše další prací navíc. Chceme “na to vlítnout“ a za deset minut být hotoví. Tak to samozřejmě nefunguje. Proto je ve finále nejlepší užít si sex na plno.

TIP: Libido a výdrž výborně nabudí kanadské tablety Vimax. Detailní recenzi Vimaxu čtěte zde. 

 

Co ještě může pomoci oplodnění

Další triky, které mohou pomoci:

 • Po ejakulaci by měl muž zůstat ještě chvíli uvnitř, aby se co nejvíce ejakulátu dostalo do pochvy
 • Po vytažení penisu z pochvy partner drží pysky partnerky u sebe, aby ejakulát ihned “neutekl“ven
 • Některé ženy nedají dopustit na metodu posunu spermatu k děložnímu čípku pomocí prstů nebo vibrátoru

 

Co může bránit oplodnění?

Lidé si myslí, že těhotenství je snadnou záležitostí a přichází samo od sebe. Tak tomu rozhodně není. Může se stát, že zrození nového života zhatí maličkost, nebo neznalost lidí. Zde vám přinášíme výčet faktorů, které mohou zabránit oplodnění:

 • Hormonální antikoncepce – otěhotnět lze i do 24 hodin, spíše ale za 1 až 2 měsíce po vysazení
 • Pár netrefí období ovulace – i sehraným párům zabere početí půl roku. Norma je 1 rok.
 • Nekvalitní sperma – na vině jsou těsné oblečení a nadměrné teplo
 • Chlamydie
 • Stres
 • Nepravidelný sex – proč souložit denně? 

REDAKTORA EREKCE.CZ JSME VYSLALI NA SPERMIOGRAM: Klikněte a čtěte, jak spermiogram probíhá a co přesně vám ze spermií budou zjišťovat.

jak probíhá spermiogram?

 

Coje ovulace a jak ji poznat?

V polovině období mezi menstruacemi dochází k uvolnění vajíčka – takzvané ovulaci. Vajíčko sestupuje z jednoho nebo druhého vaječníku do dělohy, kde čeká na oplodnění.

Spermie vstupují do dělohy skrze děložní čípek a jen jediná má šanci dostat se do vajíčka a oplodnit ho. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, zhruba v čase do 24 hodin. Spermie muže si uchovávají oplodňovací schopnost po dobu 3 až 5 dní. Součet těchto životností se nazývá plodné období.

HYGIENICKÉ A EKOLOGICKÉ ŘEŠENÍ MENSTRUACE: Menstruační kalíšky

menstruační kalíšek

 

VIDEO: Cyklus ovulace a početí. 

Ovulace a početí - 3D animace z knihy Moje těhotenství krok za krokem

 

Jak poznáte, že žena ovuluje a je tedy nejlepší čas na početí?

 • Hlen kolem děložního čípku je řídký a průhledný
 • Některé ženy cítí bolest v podbřišku
 • Žena má krásnější pleť a větší chuť na sex

 

Jak muž může zvýšit šanci na oplodnění?

Pro početí je důležitá zdravotní a psychická pohoda celého páru. A také kvalita spermatu a potence muže hraje významnou roli. Výborný je test semene na spermiogramu, který poskytne výbornou zpětnou vazbu. Tipy jak zvýšit potenci, naleznete v našich článcích zvýšení libida + 15 tipů které ničí chuť na sex.

MYSLETE ZODPOVĚDNĚ: Co přesně jíst a dělat pro úspěšné a bezpečné oplodnění ženy

BEZPEČNOSTNÍ TIP: Jak se má žena připravit na těhotenství, aby se dítě narodilo bezpečně a zdravé?

 

Tip pro muže –  jak zvýšit kvalitu semene

 • Vyvážená strava a dostatek živin, kvalitní doplňky stravy
 • Dobré návyky – omezení cigaret a alkoholu
 • Ochlazování – pravidelné ochlazování varlat zvyšuje kvalitu spermatu. Pozor ale na nachlazení!
 • Omezení stresu
 • Kyselina listová – důležitá jak pro muže tak i ženu během pokusů o početí
 • Sport a dostatek pohybu

 ČTĚTE TAKÉ: Jak zrychlit erekci pro co nejrychlejší soulož?

 

Leave a Reply