Poruchy ejakulace – 6 intimních mužských trápení

Ejakulace může úplně chybět, být předčasná, opožděná, slabá, bolestivá nebo retrográdní. Povíme si, jaké jsou příčiny i důsledky, prevence i léčba.

předčasná ejakulace

Problémy s ejakulací nejsou pouze otázkou věku. Trápí totiž všechny věkové kategorie

 

Porucha erekce je častým tématem článků a diskuzí. Mnoho statistik ale ukazuje, že častější problém jsou potíže s ejakulací. Problémy s výronem semene také mohou mít závažnou příčinu poruch plodnosti a působí také i na zdraví prostaty. Jsou známé i souvislosti mezi četností ejakulace a rakovinou prostaty. Zdravý muž musí dosahovat ejakulaci pravidelně.

TIP: Pokud máte pocit, že ejakulujete málo semene nebo je ejakulát průhledný a máte podezření na oslabenou tvorbu spermatu, zcela určitě doporučujeme rostlinné doplňky stravy

Ty nejenom podpoří tvorbu spermy díky bylinám a vitamínu E, ale zároveň pomohou prokrvení penisu. Klikněte na obrázek a podívejte se, jak fungují.

doplňky stravy pro muže

 

Předčasná ejakulace zkazí celou soulož

Předčasná ejakulace je nejznámější a nejčastější sexuální poruchou u mužů. Předčasným výronem semene trpí 1/3 mužů. Minimum vyhledá odbornou lékařskou pomoc. Pokud muž ejakuluje během jedné až půl druhé minuty po zavedení penisu do pochvy, jde o předčasnou ejakulaci.

Předčasný výron semene nemá sice na plodnost vliv, působí ale značné problémy mezi partnery. Za minutu svou partnerku opravdu uspokojit nestihnete.

jak oddálit ejakulaci

Minutka nebo dvě soulože jsou skutečně málo. Kvůli špatnému sexu již ztroskotalo mnoho párů

 

Příčinou může být řada vrozených i získaných potíží. Tedy genetické, psychické, hormonální, neurobiologické i infekční problémy. Nabízí se ale i nižší práh dráždivosti, zánět pohlavního ústrojí či krátká uzdička. Je zde řada rad a technik, jak řešit potíže s předčasnou ejakulací.

CVIČTE DENNĚ a držte ejakulaci na uzdě. Účinné cviky ZDE. 

Spolu s léky je dobré provádět určitá cvičení s penisem a procvičování svalů pánevního dna. Jako doplněk lze použít také znecitlivující mast, která se používá vždy na žalud penisu zevně. Je ale pouze krátkodobým oddálením řešení.

PODROBNÝ PŘEHLED znecitlivujících přípravků najdete ZDE.

 

Slabá ejakulace partnerku překvapí

Slabá ejakulace neboli astenická ejakulace je částečná neschopnost ejakulace. Muži při ní mají snížený pocit orgasmu a nepociťují typické rytmické kontrakce spojené s výronem semene. Slabá ejakulace má příčinu v celé v řadě primárních onemocnění a lze ji odstranit spolu s nimi. Jde-li ale o poranění míchy či postupující roztroušenou sklerózu, je astenická ejakulace neléčitelná.

 

Opožděná ejakulace může partnerku znudit

Opožděná ejakulace je méně častým problémem, někdy se jí také říká retardovaná ejakulace. O opožděné ejakulaci mluvíme, pokud potřebuje muž k výronu semene opravdu dlouhou dobu pro stimulaci penisu.

Jde o mnohem méně snadné řešení než u předčasné ejakulace. Příčiny jsou často psychogenní i organické. Na úrovni fyziologické se tento interval prodlužuje s věkem a zároveň dochází ke snížení množství semene.

opožděná ejakulace

Při opožděné ejakulaci je potřeba dbát na to, aby se jí partnerka nakonec i dočkala

 

Retardovaná ejakulace je ale častá u mužů s cukrovkou, úrazem míchy nebo po urologických i břišních operacích. Ovlivnit ji může problém užívání léků proti depresi, jiným psychickým problémům a léků proti vysokému krevnímu tlaku.

Jde opět o zdravotní problém, několik desítek minut nutných k dosažení ejakulace není opravdu běžných a pro partnerku se z toho stává nepříjemný maratón, který začne časem nenávidět.

Nejčastěji je to v psychice, není-li příčina zdravotní. Pokud zvládnete bez potíží ejakulovat při masturbaci, musíte naučit ty správné doteky partnerku a změnit zaběhnutou sexuální rutinu.  Rozhodně ale vyhledejte pomoc specializovaného odborníka a řešte problém. Samo se to opravdu nezlepší.

MYSLETE ZODPOVĚDNĚ: Co přesně jíst a dělat pro úspěšné a bezpečné oplodnění ženy

 

Chybějící ejakulace je případ pro odborníka

Chybějící ejakulace je stavem, kdy muž dosáhne orgasmu, ale bez jakéhokoliv výronu semene. Říká se jí také suchý orgasmus. Neschopnost ejakulovat je často způsobena třeba poškozením nervů po úrazech, poškození míchy či páteře, chirurgické zákroky, psychofarmaka a hypotenziva na snížení krevního tlaku.

Suchý orgasmus způsobuje i cukrovka, roztroušená skleróza a operace prostaty. Někdy ale za to může i častá masturbace, kdy se nestačí ejakulát obnovovat.  Zde stačí pár hodin sexuální půst a problém je vyřešen.

Urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

 

VIDEO: Sex koučka Gaia mluví o předčasné ejakulaci ve vztahu 

Predcasna ejakulace - nevydrim pri sexu dlouho - sex kouč Gaia

Muži se suchým orgasmem mohou vést sice uspokojivý sexuální život, ale hlavní problémem je neschopnost oplodnit partnerku. Zbývá asistovaná reprodukce, kdy se ambulantně odebere semeno pomoci speciálního vibrátoru stimulujícího nervová zakončení penisu. Ten vyvolá ejakulaci u více než 80 % mužů.

Sperma lze použít k oplodnění partnerky či laboratornímu oplodnění odebraných vajíček. Pravidelná vibrační stimulace zlepší funkci vývodových semenných cest a kvalitu semene. Další metoda je mikrochirurgický odběr spermií metodou MESA nebo TESE v celkové anestézii. Současně probíhá hormonální připravenost partnerky, odběr vajíček a oplodnění v laboratoři.

 

Retrográdní ejakulace může bránit otěhotnění

Retrográdní ejakulace je také neschopnost výronu semene. Na rozdíl od chybějící ejakulace u ejakulace retrográdní dojde k výronu semene, ale ten se nedostává ven z těla, ale do močového měchýře.

Projevuje se asi u 2 % mužů a je jednou z příčin mužské neplodnosti. Retrográdní ejakulaci poznáte sami. Po dosažení orgasmu je moč zakalena spermatem. Rozborem moči ji pozná lékař.

Oplodnění se řeší laboratorním odběrem spermií z moči po vyvrcholení a umělým oplodněním vajíček. Retrográdní ejakulaci způsobuje porucha nervového zásobování svěrače hrdla močového měchýře. Nejčastěji se projevuje při cukrovce a neurologickém onemocnění. K retrográdní ejakulaci dojde téměř vždy po operaci prostaty. Mnoho mužů proto operaci prostaty odmítá.

 

Bolestivá ejakulace brání souloži

Bolestivá ejakulace není moc častá, ale dokáže velmi znepříjemnit život. Většinou jde o získaný jev způsobený psychickými problémy, poruchou autonomních nervů, infekcí močových cest, zánětem i rakovinou prostaty, zánětem a bolestí nadvarlete a užíváním antidepresiv.

Projevem je bolest v konečníku, zevního ústí anebo v průběhu močové trubice. Musíte navštívit urologa, absolvovat vyšetření moči nebo ultrazvuk břicha.

 

Poruchy ejakulace posuzuje lékař

Jakákoliv potíž s ejakulací je zdravotní problém. Jediné účinné řešení je vyhledat specializovanou odbornou pomoc. Možná se problém na chvíli úspěšně samovolně zlepší pomocí gelů na oddálení ejakulace a dalších technik, jde ale vždy o odsunutí problému a ne o jeho řešení.

Příčinu problému s výronem semene odhalí pouze lékař.

VÍTE, jak vypadá běžné urologické vyštření? 

 

Zachovejte klid a ejakulujte!

Při jakýchkoliv potížích se snažte být bez stresu, relaxovaní a v uvolněné náladě. Je důležité vytvářet partnerskou intimitu, důvěru a dobré partnerské vztahy. Nesoustřeďte se jen na podávaný výkon. Je třeba si užít orgasmus bez jakéhokoliv posuzování výkonu a délky pohlavního styku.

Pokud se nejedná o hodinový nekonečný maraton, který nehodláte řešit, není se čeho bát. Každá žena ocení snahu řešit problém a nikoliv před ním utíkat.

Ať už je váš problém jakýkoliv, přetrvávající potíže trvající delší dobu narušují váš intimní život a mohou ukončit i váš vztah. Porucha ejakulace je chvíle, kdy je třeba obrátit se na odborníka. Nevíte-li kam jít a praktický lékař vám jde proti srsti, zvolte prostě sexuologa.

doplňky stravy pro muže

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

6 Comments

  1. Simona Pitrikova 7.1.2019
    • Redakce 8.1.2019
  2. Michal 11.11.2020
    • Redakce Erekce.cz 11.11.2020
  3. Jan 15.11.2020
    • Redakce Erekce.cz 16.11.2020

Leave a Reply