Zmenšování penisu – co vás obere o centimetry?

Penis se obyčejně zmenší, když se potká třeba se studenou vodou. V těchto případech se penis vrátí po chvíli do normálu, jakmile je zima pryč. Jde pouze o obranný a termoregulační proces těla. Zmenšení penisu v chladném prostředí je normální věc.

Někteří muži mají jiný problém. Zmenšení nesouvisí s chladem. Ve hře jsou totiž jiné faktory.

Penis se může zmenšit o 2 až 3 centimetry na základě různých vlivů. Obvykle je změna velikosti méně nápadná. V průměru jde o změnu 1 centimetru. Otázkou je, jaké vlivy nejčastěji zmenšení penisu způsobují a jak zmenšení zabránit.

zmenšování penisu

 

Příčiny zmenšování penisu

Důvodů ke zmenšení existuje několik. Nejčastější příčinou bývá radikální odstranění celé prostaty. Většina mužů, kteří podstoupí tento zákrok, může očekávat určité zmenšení délky. Ztráta bývá různě dlouhá a závisí na konkrétním případu.

Studie zkoumala 126 mužů po této operaci. Vědci zaznamenali délku jejich penisu před operací a poté 3x po operaci. Muži průběžné ztráceli délku minimálně 12 měsíců po zákroku. Průměrná ztráta byla 1,3 centimetru.

Jiná studie došla k podobným závěrům. Tři měsíce po operaci mělo 22 z 31 mužů menší délku svých penisů. U 4 mužů došlo ke zmenšení až o 2 centimetry! Dalšími příčinami zkrácení mohou být:

 

  • Nabírání váhy – Ztráta délky penisu spojená s nabíráním váhy může být čistě vizuální klam. V pubické oblasti se hromadí tuk, včetně tuku z oblasti břicha. Ten zvyšuje hmotnost a celkový tlak na rozkrok. Penis je tak zatlačen do tukových polštářů a vypadá menší. Nadváha má také jiná zdravotní rizika. Špatná cirkulace krve může zapřičinit neschopnost dosáhnout dostatečně kvalitní erekce.
  • Peyronieho choroba Muži s tímto onemocněním trpí abnormálním zakřivením penisu. Mohou mít penis kratší ze dvou důvodů. Zaprvé je onemocnění charakteristické zjizvením tkáně penisu. To může být příčinou zkrácení. Zadruhé je důvodem operace. Při snaze narovnat penis může během procesu dojít ke zkrácení. Choroba může ovlivnit také šířku penisu.
  • Zmenšování penisu ve stáří  Muž může ztratit něco ze své délky v průběhu stárnutí. Tato ztráta je spojena s atrofií orgánu. Tu má na svědomí nižší hladina testosteronu a menší frekvence sexu. S tou úzce souvisí i menší počet erekcí. Je tedy důležité mít erekci tak často, jak to věk dovolí. V opačném případě dojde k postupnému zmenšování.
  • Vrozené zakřiveníJde o relativně běžnou záležitost, kdy je penis mírně odkloněn od své osy v jednom směru. I když to vypadá jako Peyronieho choroba, není tomu tak. Jde o vrozený stav, který se projevuje až v pubertě. Zakřivení způsobuje více flexibilní tkáň v určité části penisu. Tím pádem se penis ohýbá na jednu stranu. Jakákoliv snaha o chirurgické narovnání může zkrácení ještě umocnit.
  • GenetikaVe vzácných případech se muž rodí s abnormální reakcí na testosteron nebo s poruchou chromozomů. Tyto stavy způsobují menší penis.
  • LékyNěkteré druhy léčiv mohou způsobovat zmenšování penisu.
  • Ztráta noční erekceS věkem počet nočních erekcí ubývá. Je tomu tak z mnoha důvodů. Může jít například o negativní reakci těla na testosteron. Vinu lze také přikládat špatnému krevnímu oběhu a životnímu stylu. Noční erekce jsou důležité k protažení penisu ve spánku a udržení jeho kondice.

 

Vliv na zdraví menší penis nemá

Sám o sobě menší penis nepřináší tělu rizika. Potenciálně nebezpečné jsou spíše některé vlivy, které jeho zmenšení způsobí. Menší penis nemá ve většině případů vliv na sexuální funkci. Ta zůstává nadále zachována.

 

Může se zmenšený penis opět zvětšit?

Odpověď je ano. Výsledek velmi záleží na metodě, kterou muž zvolí. Zde jsou některé možnosti:

Vakuové pumpy

Pokud muži nevadí dočasné zlepšení, pak je možná pumpa tou pravou volbou. Je vybavena válcem, který muž nasadí na penis. Následně vysaje vzduch. Tím pádem proudí do orgánu více krve.

Pumpa může být na penisu maximálně 20 minut. V opačném případě hrozí poškození tkáně. Tato metoda může být nebezpečná.

Muži užívající pumpu 3x až 5x týdně mohou zaznamenat mírný nárůst délky. Jde ovšem o nepotvrzené teorie a výsledek je velmi individuální.

Dle zkušeností některých uživatelů efekt po vysazení rutiny po pár dnech zmizí. Pumpa by údajně měla pomáhat při udržení stavu po celkové operaci prostaty a také mužům s menší frekvencí noční erekce.

 

Operace penisu

Tato chirurgická procedura zahrnuje přetnutí vazů, které poutají penis k pánevní kosti. Tím pádem se část penisu (přibližně 2,5cm) vysune ven z těla. Penis ale pouze vypadá delší. Jednou velkou nevýhodou je, že po operaci musí muž nosit natahovací závaží na penisu. S tím pak musí vydržet 6 měsíců. Jinak by se mohly vazy zahojit a operace by byla k ničemu.

Operativní rozšíření penisu

Určeno pro muže, kteří chtějí rozšířit svůj penis. Jako výplň používají operatéři silikon, vlastní tkáň nebo tuk z břicha.

Injekce kyseliny hyaluronové

Existuje řada studií na použití této kyseliny. Jde o substanci přirozeně produkovanou lidským tělem. Tu lékaři vstříknou do penisu a zvětší jeho šířku. Procedura je bolestivá a účinná.  

 

Prášky ani mast na zmenšený penis nezaberou

Nevěřte lákavým nabídkám prodejců, kteří slibují zvětšení penisu. Stačí spolknutí zázračné pilulky, nebo použití magické masti. Nic takového není reálné. Některé tipy prášků a mastí dovedou zlepšit prokrvení penisu, ale to je vše. Žádné magické zvětšení nepřijde samo.

ČTĚTE TAKÉ: O nereálných slibech a skutečných účincích gelů a mastí

facebook erekce.cz

 

Prevence zmenšování penisu

Zmenšování penisu vlivem věku lze ovlivnit. Důležité je udržovat kondici svého penisu a celého těla v dobrém stavu. Je zásadní pravidelně cvičit, dobře se stravovat a pečovat o svou duševní pohodu a rovnováhu.

Muž v pohodě má větší chuť na sex a erekce přichází častěji. Jeho sexuální život vzkvétá. S tím souvisí i růst hladiny testosteronu. Takto skvěle vybudovanou rovnováhu lze ještě podpořit vhodnými přípravky na zlepšení kvality erekce a zvednutí hladiny testosteronu.   

DÁLE ČTĚTE: Jak zvětšit objem penisu? 

Zmenšování penisu – co vás obere o centimetry?
5 (100%) 1 vote