Bod A je hluboká erotogenní zóna, kterou stojí za to dráždit. Kde bod A najít?

Bod A je další silnou ženskou erotogenní zónou. Zjistěte, kde bod A leží, jak ho najít a jak stimulovat. Ještě dnes večer tak můžete zažít nový typ orgasmu a poznat své tělo zas o něco lépe.

bod A

 

Co je bod A?

kde leží bod A?

Bod A (červeně) leží mezi močovým měchýřem a čípkem dělohy nad bodem G (zdroj obrázku)

Bod A (anglicky A spot) je citlivá erotogenní zóna. Leží hluboko v pochvě podél přední poševní stěny mezi močovým měchýřem a děložním čípkem. Nachází se na přední klenbě poševní (latinsky fornix vaginae). Pokud víte, kde leží známější bod G, bod A leží o přibližně 5 až 15 cm výš. Přesná lokalizace je u každé ženy jiná.

Lidově se bodu A přezdívá „ženská prostata„, protože leží v místě, kde mají muži prostatu. Nepleťte si ho ale s bodem G, protože někteří lidé jako ženskou prostatu přezdívají právě i Géčko. Body mohou ležet velmi blízko u sebe.

V závislosti na anatomii pochvy a ženského těla může být A bod hůře dosažitelný a mnohé ženy ještě neměly štěstí najít ho a cíleně dráždit.

Za objevitele bodu A se považuje lékař Chua Chee Ann, který v rámci výzkumu stimuloval přední poševní stěnu po dobu 10 až 15 minut různým ženám. Dvě třetiny účastnic potvrdily zlepšení vaginální lubrikace a 15 % se povedlo dosáhnout orgasmu pouze díky této stimulaci.

Podle zkušeností žen je orgasmus dosažený přes A bod intenzivnější a trvá v průměru až o 20 vteřin déle než běžný vaginální orgasmus.

Pochva obsahuje více a méně citlivé oblasti. Bohužel není nijak zaručeno, že dráždění bodu A povede k orgasmu vždy. Nejlepší je proto vyzkoušet bod najít, stimulovat a utvořit si vlastní názor.

 

Jak najít bod A?

Ideální je, pokud si žena nahmatá bod A nejdříve sama. Až získá jistotu, kde přesně je a jaká míra dráždění jí vyhovuje, může to naučit partnera a zařadit stimulaci do sexuálních hrátek.

Vsuňte do pochvy prst a podél přední stěny směrujte k pupíku. Nejdříve nahmatáte bod G, který se na pohmat jeví jako zřasený houbovitý výstupek s rozměry přibližně korunové mince. Pokračujte prstem ještě hlouběji.

Bod A na dotek nepůsobí nijak nápadně a nemusíte jej rozeznat od okolní poševní tkáně. Místečko je ale velmi citlivé a pokud jej strefíte, začne vlhnout. Díky stimulaci bodu A lze dosáhnout i mokrého orgasmu. Buďte trpělivá a hledejte důkladně.

To, že jste jej dosáhla poznáte podle pocitu zvýšeného tlaku a příjemně zvýšené citlivosti. A bod stimulujte jemnými pohyby, které připomínají pohyb stěračů na okně auta.

VIDEO (anglicky): Jak najít A bod

 

Co když bod A nenajdu?

Jelikož leží hluboko v pochvě, není vyloučeno, že na něj prostě nedosáhnete. V tom případě je vhodné použít vibrátor, který bod A spolehlivě dosáhne. Podívejte se na bestsellery mezi luxusními vibrátory a dildy.

Pokud se vám místo nepovede najít, nebudete mít pocit dostatečného vzrušení nebo nedosáhnete orgasmus, určitě nezoufejte. Některé ženy pouhé dráždění bodu A neuspokojí. Není na tom nic zvláštního ani nebezpečného.

Pořád ale zůstává klitoris, vagina, bod G a ostatní erotogenní zóny, takže se na ně určitě zaměřte.

 

Jaký je rozdíl mezi bodem A a bodem G?

Bod A leží hlouběji v pochvě a to přibližně 5 až 15 cm za bodem G. Sexuální koučové doporučují A bod stimulovat erotickou pomůckou dlouhou aspoň 13 cm, penisem (průměrný český penis měří v erekci kolem 15 cm) nebo pomocí partnerova prstů, které jsou obvykle delší než vaše.

Obecně jej nelze definovat jako konkrétní místo nebo hmatatelný výstupek, ale spíše jako zónu poskytující potěšení a sexuální uspokojení. Někteří specialisté spíše než bod A používají výraz zóna A. Zóna je bohatě propletená nervovými zakončeními.

Bod G leží blíž poševnímu vchodu a je větší, přibližně jako korunová mince. Na šířku měří až 2 cm. Obvykle je dobře dosažitelný prsty i hračkou, takže žena jej může sama dráždit. Vhodnou sexuální polohou pro dosažení je sex zezadu, žena na muži nebo klasický misionář. Určitě zkoušejte i jiné polohy. Inspiruje vás seznam 51 poloh z Kámasútry.

MĚJTE PŘEHLED: O bodu G a jeho dráždění jsme sepsali podrobný článek.

 

Lze drážděním bodu A dosáhnout orgasmu?

Ano, lze a mnohé ženy si jej vychutnávají. Důležitý je hluboký průnik do pochvy. Orgasmus bodu A proto dosahují častěji ženy, které masturbují s vibrátory a dildy nebo mají partnera s dostatečně dlouhým penisem.

Dosažený orgasmus je silnější a trvá déle, než orgasmus díky stimulaci bodu G. Bohužel je poměrně náročné přesně určit, který z bodů orgasmus vyvolal, zvlášť pokud žena stimuluje oba body najednou. Možná jste doposud považovala své orgasmy za orgasmy G bodu, přitom to mohl být A bod.

I z toho důvodu doporučujeme nefixovat se pouze na bod A. Pokud orgasmus dosahujete, je to v pořádku a nezáleží, které místo jej vyvolává. V dnešní době, kdy má množství žen problém orgasmu dosáhnout (stav anorgasmie), je úspěchem, že se vám to daří 🙂

Pokud ale orgasmus nedovedete dosáhnout, určitě se pokuste bod A najít. Možná na vás čeká orgasmus právě tam. Nikdy není pozdě zjistit o svém tělu něco nového.

 

Sexuální polohy a praktiky pro dosažení bodu A

Důležité je dostat penis nebo hračku co nejhlouběji do pochvy. Ženy zažívají orgasmus bodu A obvykle pouze díky hluboké penetraci.

 

Prstění

Snažit se dosáhnout bod A se můžete pokud máte dostatečně dlouhé prsty vy nebo partner. Pokud se to nepovede v poloze na zádech, zkuste stimulaci prsty v poloze na pejska.

 • lehněte si na záda
 • vsuňte prsty do pochvy otočené směrem nahoru k pupíku
 • dostaňte se prsty k bodu G
 • pokračujte hlouběji a hledejte příjemné místo
 • bod A stimulujte jemnými krouživými pohyby, pohyby ze strany na stranu nebo na bod vyvíjejte střídavě tlak

Pokud bude bod hledat partner:

 • nastavte se do polohy pejska na lokty a kolena
 • partner opatrně vsune prsty do pochvy směrem dolů
 • dále se snaží prsty vsunout hlouběji
 • partnera navigujte, zda bod našel a zda je vám dráždění příjemné

PRO MUŽE: Naučte se, jak partnerku dokonale vyprstit.

 

Dildo a vibrátor

Pomůcka by měla být zahnutá a dlouhá minimálně 13 cm. V sex-shopech seženete i zahnuté vibrátory určené přímo pro stimulaci bodu G, které dosáhnou i na bod A. Bonusem vibrátoru jsou vibrace, které nabízejí různé intenzity dráždění.

 • zvolte polohu, ve které masturbujete nejraději
 • vibrátor do pochvy vložte celý a ne pouze krátkou část
 • dosáhněte bod a vyzkoušejte různé stupně vibrací a pulzování
 • s dildem bez vibrací místečko masírujte tak, jak je vám příjemné

Pokud vás bude stimulovat partner:

 • vysvětlete partnerovi, aby do pochvy vsunul hračku zahnutou špičkou směrem nahoru k pupíku
 • nechte ho experimentovat s nastavením vibrátoru a v případě dilda mu dejte odezvu, aby netlačil příliš slabě nebo silně a neublížil vám

 

Poloha na pejska

Poloha na pejska je výborná, protože zkracuje vzdálenost mezi bodem A a poševním vchodem.

 • položte se na ruce a kolena
 • partner do vás vsune penis nebo hračku
 • snažte se hračce a penisu tlačit naproti, aby byl průnik co nejhlubší a tlak co nejsilnější
 • začněte se postupně pohybovat tam a sem

sex ze zadu na pejska

 

Misionářská poloha s podloženým zadkem

Oblíbenou misionářskou polohu obohaťte polštářem, kterým si podložíte zadek, abyste zvedla pánev výš. Poloha bodu A se lépe nakloní směrem k erotické hračce nebo penisu.

 • lehněte si a pod zadek položte polštář
 • hračku nasměrujte tak, aby vám způsobovala uspokojení
 • až vás bude souložit partner, můžete přitáhnout kolena k prsům, aby penis pronikal ještě hlouběji

misionarska_poloha

 

Misionář s análním průnikem

Bod A lze nepřímo dráždit i přes tenkou vaginální stěnu.

 • lehněte si na záda
 • naneste na anální otvor dostatek lubrikantu
 • partner se postaví čelem k vám a do análu vsune penis nebo hračku
 • partnera chyťte kolem boků a určujte si tempo a rytmus
 • v této poloze si můžete současně stimulovat klitoris

 

Poloha na kovbojku

 • partner si lehne na záda
 • nasedněte na partnera a nohy spusťte dolů po jeho bocích
 • začněte se pohybovat sem a tam, až se vám povede dráždit bod A

kámasútra poloha otočená kovbojka

 

Je vhodnější stimulovat bod A análně nebo vaginálně?

Účinné mohu být oba způsoby. Poloha bodu A umožňuje nepřímé dráždění i přes anální otvor. Může být ale o něco slabější, než při poševním dráždění, které bod A stimuluje přímo. Nebojte se vyzkoušet žádnou metodu.

 

Závěrem

Hledání a stimulace bodu A se může stát skvělou zábavou a užitečnou součástí předehry. Není sice zaručeno, že bod najdete nebo zda vám vyvolá orgasmus. Byla by ale škoda připravit se o něj, takže se o to brzy pokuste. Držíme vám pěsti 🙂

O své zkušenosti s A bodem se s námi určitě podělte v komentářích. Nás v redakci i čtenáře zajímá, zda se vám jej povedlo najít.

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply