Ženské erotogenní zóny – 12 bodů vašeho zájmu

Téměř každý muž chce být v posteli dobrým milencem a poskytnout své partnerce v ložnici kvalitní servis. Pokud ví, kam sáhnout, bude mít o poznání snazší pozici. Znalost erotogenních zón je tak důležitou součástí arsenálu každého Kasanovy.  

Skvělé je, že zóny nejsou limitovány pouze na oblast pod sukní. Je jich mnohem více. Je spousta míst na těle, která jsou doslova propletena nervovými zakončeními. Ta jsou velmi citlivá na dotek, tlak, nebo vibrace. Tyto zóny mohou být skvělým startem pro předehru a být skvělou cestou ke šťastnému konci.

ženské erotogenní zóny

 

Rozdílné funkce erotických zón

Znalost ženského těla se vyplatí hned z několika důvodů. Jestliže budete znát ta správná místa, získáte vy i vaše partnerka. Kdo by nechtěl posunout svoji úroveň v sexu na vyšší laťku? Schopnost rozpoznat odlišné erotogenní zóny může vést k lepšímu sexuálnímu zdraví.

Některé výzkumy dokazují, že stimulace různých erotogenních míst vyvolává různé reakce. Například dotyk na vagíně uvolňuje prolaktin (hormon dobré nálady). Dotyk na děložním čípku zase ovlivňuje napětí svalů během sexu. Rozumět erotogenním zónám je také důležité v případě, kdy žena přijde o citlivost na hlavních sexuálních orgánech během operací a nemocí.

V této oblasti je stále co objevovat. I tak toho víme o zónách poměrně dost. Pojďte s námi objevit tato místa a některá třeba rovnou vyzkoušet v praxi.

 

Ženské erotogenní zóny

#1 Uši a ušní lalůčky

Toto místo je neskutečně citlivé na dotyk. Obsahuje velké množství zakončení. Přestože neexistuje mnoho studií, které by zdůvodnily tuto citlivost, jsou uši velmi silnou erotogenní zónou.

ucho erotogenní zóna

#2 Ústa a rty

Tímto způsobem většinou vše začíná. Polibky, cucání a drobné kousání. Každá z těchto stimulací má vzrušující efekt. Jde o nejčastější intimní kontakt mezi mužem a ženou. Partneři se takto vzájemné poznávají. Nedávný výzkum zjistil, že líbání je mnohem důležitější v budování vztahu, než u sexuálního vzrušení.

líbání

#3 Oblast krku a šíje

Další velmi citlivá část ženského těla. V mezinárodním průzkumu se  krk a šíje nacházejí mezi TOP 10 erotogenními zónami. Krk je velmi citlivý na lehké doteky. Této části se velmi líbí lehké líbání kombinované s vášnivým. Dobře reaguje na dráždění jazykem. Stimulace této oblasti vyvolává velmi intenzivní pocity.

líbání krku

#4 Ramena a šíje

Velmi oblíbené místo. Jakákoliv pozornost na tomto místě je žádána. Je to oblast vhodná k dráždění rukama i jazykem. Lehká masáž šíje spolu s líbáním je skvělou cestou k tomu, jak vaši partnerku naladit.

líbání krku a šíje

#5 Ženská prsa

Velmi známá erotogenní zóna. Jsou místem, které láká mužské oči a přitahuje jejich pozornost. Existuje však pouze malé množství mužů, kteří dokáží využít potenciál ženských ňader na maximum. Většina je zaměřena pouze na stimulaci bradavek a málokdo ví, že doteky a hlazení jsou příjemné po celém povrchu.

Prožitek z dráždění do jisté míry závisí na momentálním rozpoložení. Roli hraje nálada, únava, fyzická kondice i fáze menstruačního cyklu ženy.

Muž se často spokojí se ztopořenou bradavkou a dráždění ukončí zbytečně brzy. Některým ženám stačí jen laskání a masírování prsou, aby snadno dosáhly orgasmu.

líbání bradavek

#6 Bříško

Přiměřená masáž, doteky a hlazení. To jsou ideální stimulanty pro tuto část ženského těla. Skvělým způsobem je kroužení rukama kolem jejího pupíku. Pak jemně přejeďte od břicha směrem k Venušinu pahorku a dále k pochvě. Každá žena reaguje na tuto stimulaci rozdílně. Je třeba zkoušet a zjišťovat.

TIP: Jak poznat, zda orgasmus jenom hraje nebo si dokonale užívá? 

#7 Podbřišek

Jde o oblast mezi pupíkem a pánví. Opět velmi citlivě reaguje na doteky a hlazení. Je skvělým místem, kde navázat při laskání břicha. Doteky na tomto místě pomáhají ženě k uvolnění. Skvělým místem jsou také třísla a Venušin pahorek. Velmi vzrušující jsou v těchto místech polibky rtů, sání, líbání a laskání jazykem.

líbání bŕíška

#8 Klitoris

Jednoznačný vítěz mezi všemi. Tento bod je zodpovědný za maximální sexuální vzrušení. Je extrémně citlivou částí a také nejrychlejší cestou ženy k dosažení orgasmu. Je to díky velkému počtu nervových zakončení v této oblasti.

Klitoris je zkrátka nejrychlejší zkratkou k ženskému orgasmu. Ve většině případů stačí správný tlak, nebo vibrace. Zpočátku stačí lehké doteky a postupem času lze intenzitu zvyšovat.

PROFI TIP: Naučte se stimulovat klitoris jako pravý sexuální mág. 

#9 Vagína

Ženské genitále jsou nejsilnější erotogenní zónou. Zároveň jde o velmi přitažlivé místo pro muže. Stimulace stydkých pysků a klitorisu vyvolává velmi příjemné pocity. Nejznámější místo sexuální radosti je ženský G-bod.

Vnitřní stěny vagíny obsahují množství nervových zakončení a ženy uvádějí, že hluboká stimulace vede k více intenzivním orgasmům. Vnější část vagíny naopak lépe reaguje na lehčí doteky.

 

VIDEO: Sex-koučka Gaia doporučuje 2 zóny pro orální stimulaci. 

 

 

#10 Děložní čípek

Leží na dolním konci dělohy hluboko uvnitř vagíny. Obsahuje vlastní síť nervových zakončení. Faktem je, že vagina, klitoris a děložní čípek reagují různě na sexuální stimuly. Nervy děložního čípku konkrétně nejlépe reagují na tlak.

#11 Zadeček a anální otvor

Zadeček a speciálně anální otvor mohou být pro ženu zdrojem neuvěřitelné slasti. Na hýždích jsou citlivé zejména horní části. Zde dělejte jemné kruhy konečky prstů. Tuto oblast můžete také líbat.

Anální otvor je extrémně citlivý. Lze jej dráždit prstem, případně do něj nenásilně vniknout za použití vhodného lubrikantu. Při hrátkách s análním otvorem a speciálně pro anální sex jsme psali článek již dříve.

Speciální kapitolou je oblast hráze. Jde o místo mezi vagínou a análním otvorem. Stimulace v tomto bodě přináší velmi specifické pocity. Laskejte ji krouživými pohyby konečky prstů. Můžete také zkusit různé tlaky s rozdílnou intenzitou.

masáž zadečku

#12 Nohy a chodidla

Žádná žena neodmítne masáž nohou. Lehké masírování uvolňuje fyzické napětí a stres. Rozproudí lymfu a celkové dokáže pozitivně naladit. Rozvíjí vzájemnou důvěru a je dobrým začátkem předehry. Dobrým startem před masáží je horká bylinná koupel s esenciálními oleji.

Masírujte nohy vhodným masážním olejem, nebo emulzí. Svou pozornost zaměřte klidně na celé nohy. Můžete se věnovat oblasti stehen, lýtek, případně chodidlům.

masáž nohou

 

POZOR, aby vám neselhala erekce. Přesně proto jsme odzkoušeli a zrecenzovali TOP 10nejsilnějších doplňků pro podporu erekce

 

 

Ženské erotogenní zóny – 12 bodů vašeho zájmu
5 (100%) 2 vote[s]