Jak se více hýbat a najít si chvilku každý den? (10 tipů pro muže, kteří netuší, kde by na to vzali čas)

Ptáte se, jak se více hýbat, protože vám nestačí tréninky v posilovně ani domácí cvičení? Nebo se fitkům naopak vyhýbáte, nijak aktivně necvičíte, ale chtěl byste pohyb co nejméně násilně zařadit do své životosprávy?

Poradíme vám 10 tipů, díky kterým se každý den budete hýbat o něco více. Právě díky tomuto nenásilnému zvyšování každodenní zátěže máte šanci, že vás pohyb chytne a neznechutí se vám kvůli bolavým svalům, vyčerpání a nedostatku motivace.

jak se více hýbat?

 

V první řadě souložte, co to jde

jak hubnout pomocí sexu

Pohyb nikdy nebyl příjemnější!

Sex se považuje za mírnou až střední fyzickou aktivitu, a je určitě zajímavější a příjemnější, než běh v dešti nebo venčení psa 🙂 Při sexu se dobře zapotíte, uvolníte spermie, vyplavíte hormony štěstí (serotonin, dopamin, oxytocin) a sblížíte se s partnerkou. Neexistuje příliš moc sexu. Souložit můžete prakticky pořád, dokud zvládáte. Existuje pouze málo sexu.

Pokud z nějaké příčiny nevydržíte souložit dost dlouho, abyste se zapotil a pořádně „provětral“ i partnerku, klikněte a čtěte, jak zvýšit sexuální výdrž nebo jak udržet erekci co nejdéle.

Nezapomeňte na střídání poloh a vůbec se nebojte těch fyzicky náročnějších. Poradí vám i náš seznam 51 poloh z Kámasútry.

Zde se dočtete o všech prospěšných účincích pravidelného sexu na tělo i mysl.

 

Stop výtahům a eskalátorům

jak se více hýbat na schodech

Kde je eskalátor a výtah, tam je i schodiště. Najděte ho.

Jdete někam, kde jsou schody? Vyšlapejte je. Pokud zatím nejste invalida, kromě lenosti a pohodlnosti neexistuje důvod vyvážet se po pohyblivých schodech a ve výtazích.

Díky chůzi do schodů zlepšíte tepovou frekvenci a posilníte skoro všechny svaly v nohou. Chůze do schodů nebo do strmého kopce je také výborná na bolesti bederní páteře, kterou mají poškozenou a bolavou právě muži se sedavým zaměstnáním.

Chůze do schodů dlouhodobě zlepšuje pohyblivost, rovnováhu a orientaci v prostoru. Pokročilejší muži mohou našlapovat pouze na špičky, čímž zvýší celkovou zátěž na lýtka, případně brát schody rovno po dvou, díky čemu zesílí vnitřní strany stehen.

 

Choďte pěšky

jak se více hýbat
Chůze je pro člověka zcela základní až primitivní pohyb. Nezapomínejte na něj.

Ano, pokud musíte vozit děti do školky a ženu po nákupech, chodit pěšky asi nebude vždy možné. Všechny kratší vzdálenosti ale můžete absolvovat pěšky. Pokud máte čas, ty 3 zastávky autobusu dojděte pěšky. Samozřejmostí by měly být procházky ve volném čase nebo přímo turistika, ideálně co nejdelší a do kopce.

Pokud pracujete z domova a máte tu možnost, vezměte sluchátka a různé cally a on-line meetingy absolvujte za chůze. Někteří lidé se dokonce lépe soustředí, když jsou v pohybu. Chůze navíc podporuje kreativitu a zlepší vám náladu, takže rychleji a ochotněji zvládnete i náročnější pracovnější úkoly.

Při práci v kanceláři si dělejte krátké pauzy a projděte se po budově nebo venku. Když vám po obědě zůstane pár minut, nevracejte se hned na pracoviště, ale projděte se. Stejně tak do práce a z ní můžete podle možností chodit pěšky, nebo vystupte z autobusu o zastávku dříve a zbytek dojděte.

 

Venčete pejska

jak se více hýbat při venčení

Váš, kámošův, sousedčin… To je jedno. Provětrá vás každý.

Ten vás totiž bude potřebovat na nohách každý den a pořádně vás provětrá. Mnozí muži nemají motivaci brázdit ulice, ale s pejskem to jde tak nějak samo od sebe, klidně několikrát za den.

Pokud si neumíte představit psa ve své domácnosti kvůli péči o něj, jděte psy dobrovolně venčit do útulku. Krásně se projdete a tím pro vás „šichta“ končí. Případně si psa půjčujte od kamaráda nebo od staré sousedky, která sama nemá sílu.

 

Z nákupáku si udělejte soukromou překážkovou dráhu

jak se více hýbat v obchoďáku

„Zlato, ty nakupuj, já se jdu projít. Ozvi se, až skončíš. Jarda.“

Pokud je pro vás utrpením trávit čas s partnerkou v nákupácích, přičemž ona nakupuje a vy se jdete zbláznit od nudy, začněte se hýbat. Nákupáky a hypermarkety jsou obrovské. Prozkoumejte je, projděte všechny eskalátory a proběhněte se přes dlouhé haly. Zapněte telefon, zapojte sluchátka, ženě řekněte, až vám zavolá, až skončí, a do té doby se můžete nerušeně pohybovat po celém obchoďáku.

Až vás to přestane bavit, nezapomeňte, že centrum má i venkovní a podzemní parkoviště. Hlavně nepropadejte zoufalosti a nesedejte si na první lavičku. Hýbat se můžete po celou dobu jejího nákupu.

 

V práci vyměňte židli za fitness míč

jak se více hýbat v kanceláři

O fitness míč poproste vedoucího. Pokud nedovolí, kupte si ho sám. Nejsou drahé.

Na sedacím fitness míči sice nebudete nikam jezdit, ale poskytuje určitý prospěšný pohyb, resp. nestabilitu během sezení. Díky tomu, že se míč pohybuje a není pevný, pomáhá zpevňovat sedací svaly a oblast bederní páteře. Zlepšuje tak držení těla, tlumí bolesti zad a celkově pomáhá pohybové soustavě lépe, než stabilní kancelářské křeslo.

Na míči můžete provádět krouživé pohyby pánví, díky čemu odblokujete ztuhlé obratle a odstraníte prudké bolesti zad.

Odhodlaní si mohou na míči rovnou zacvičit během několika minut podle videa, nebo když se šéf a kolegové nekoukají 🙂

 

Parkujte opodál, do cíle dojděte

jak se více hýbat bez auta

Nebuďte otrokem svého auta a zaparkujte ho klidně dál od cíle. Ono tam na vás počká.

Nedělejte si vrásky, pokud s autem zaparkujete o pár stovek metrů od cíle. S autem se nemusíte za každou cenu cpát až do ložnice. Zaparkujte tam, kde je právě volno a těch pár metrů navíc bude několika minutami pohybu navíc pro vás. Obecně se za den doporučuje ujít aspoň 10 000 kroků, takže parkováním o kousek dále můžete toto číslo dosáhnout rychleji.

 

Zatančete si

jak se více hýbat tancem

„Vypadám jako hlupák…“ Ale nestrašnte, dyť se nikdo nekouká 🙂 A pokud ano, ať tančí v s vámi.

Možná se prostě stydíte nebo se nevyskytujete ve společnosti tam, kde se tančí běžně. No a co? Doma máte rádio i oblíbené písničky, navíc se na vás nikdo nedívá.

Věřte, že pokud připravíte romantický večer pro partnerku a ještě si s ní doma zatančíte na romantické songy, nezůstane pouze u pohybu na parketu, ale zapotíte se i v posteli 🙂 Pokud máte děti, díky tanci je krásně unavíte, což je jasné plus.

Tanec pálí kalorie a je zdraví prospěšný, protože jde o střední až náročnou fyzickou zátěž, takže nepřestávejte, než neprotančíte kecky. Zlepšuje kontrolu pohybů a prostorovou orientaci, takže pokud ne v pátek na party, určitě aspoň doma kdykoliv u beden 🙂

 

Pohyb jako hra

jak se více hýbat doma

Hrát si zároveň s pohybem nebylo nikdy jednodušší.

Pokud fandíte spíše herní konzoli nebo karetním hrám, proč nezkusit něco nového? Zvlášť pokud máte doma děti.

Na zahradě si hrajte na honěnou, vybíjenou nebo schovku, skákejte v pytlích, běhejte za psem, skákejte přes gumu nebo švihadlo a tak dále. Na dvorku i v bytě lze dělat prakticky cokoliv. Vzpomeňte si, co jste dělal v mládí, když ještě nebyl internet a doma jste neměl žádné videohry.

Pokud milujete videohry, kupte si ty, při kterých se hýbat musíte (Nintendo Wii, virtuální realita a podobně).

 

Cvičte před TV a u poslechu rádia

jak cvičit doma

Hledejte nové a nové tréninky na internetu a v TV. Nikdy se vám neomrzí.

Na některé relace nebo podcasty se nemusíte upřeně dívat. Stačí je poslouchat. Pokud jste odhodlaný, investujte třeba do stacionárního kola, běžeckého pásu nebo do fitness vybavení. Nemusíte dokonce nakupovat nic. Mnohá cvičení pracují pouze s vlastní váhou. Najděte si druh pohybu, který vám vyhovuje. Nemusíte nikam z domu, ale stejně si zacvičíte. U TV vám navíc trénink rychleji uteče.

Nebo cvičte přímo podle tutoriálů v televizi nebo na internetu. Na YouTube a v chytrých televizích najdete spoustu obsahu, jak a co přesně cvičit. Jsou zdarma, stačí pouze zapnout TV a udělat si dost místa v místnosti.

Za doporučenou dávku pohybu se počítá aspoň 45 minut 3x za týden nepřetržitě, klidně více. Najděte si lekce a doporučené pohybové minimum s přehledem dodržíte. Pokud navíc zařadíte další tipy z článku, budete se hýbat několik desítek minut denně a ani si toho nevšimnete. Vaše tělo, zdraví a kondice si toho ale všimnou a dobrý pocit se dostaví již brzy.

 

Kdo by se měl pravidelně hýbat?

Každý a to bez rozdílu. Pohyb je zdraví prospěšný a naprosto zásadní pro správné fungování pohybového aparátu, metabolismu a psychické kondice. Zvyšuje výdrž, vytrvalost, sílu a kondici a odrazí se i na sexuálním zdraví. Pravidelně sportující muži mají delší sexuální výdrž, zvládnou souložit déle a opakovaně, a díky výbornému prokrvení a okysličení těla mají i pevnější erekci.

Sportovci mají rádi sex díky vysokému sexuálnímu libidu a optimální hormonální rovnováze.

Navíc jsou pro ženy mnohem přitažlivější, protože, co si budeme, vyrýsovaný sixpack a dobré bicáky prostě chce laskat každá žena bez výjimky. Jdete do toho taky? Držíme vám pěsti 🙂

DÁLE ČTĚTE: Pivní pupek: Proč tak rychle roste a jak se ho nadobro zbavit?

pivní pupek

Leave a Reply