Masáž mužské hráze: Co dělat a jaký je to pocit? Návod pro začátečníky

Hráz (latinsky perineum) patří mezi nejcitlivější mužské erotogenní zóny. Mnozí muži ani netuší, jak příjemná může masáž hráze být.

Jak masírovat hráz se ptají i zodpovědné partnerky, které přemýšlejí, jak ještě obohatit sexuální život a dopřát svému partnerovi luxusní potěšení. V článku vás všechny naučím, jak hráz dokonale masírovat a co přesně dělat.

masáž hráze

 

Proč vlastně masírovat i hráz?

Protože sexuální potěšení se netýká pouze penisu a varlat! Je smutné, kolik mužů i žen hráz naprosto ignoruje. Zkoumání nových erotogenních zón rozšiřuje erotické potěšení muže a zároveň partnerky, které nové formy stimulace těší a zlepšují jejich sexuální zkušenosti.

 

Co je mužská hráz a kde leží?

stimulace hráze pro silnější orgasmus

Oblast hráze leží mezi varlaty a konečníkem

Hráz je krátká oblast mezi varlaty a řitním otvorem (análem). V Česku je velmi často opomíjena a lidé jí nepřikládají potřebnou pozornost.

Za klíčovou považujte stimulaci prostaty, která leží velmi blízko pod povrchem hráze. Kromě dráždění velmi citlivé pokožky tak můžete nepřímo masírovat i prostatu. Dráždění prostaty je dokonce zdraví prospěšné a přirozeně zlepšuje její funkce a kondici.

NAUČTE SE: Masáž prostaty – objevte svůj mužský bod G + rozhovor se sexuoložkou MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

masáž prostaty

 

Jaký je souvis mezi hrází a prostatou?

doplňky pro zdraví prostaty

Prostata leží těsně při hrázi a přes hrázi lze prostatu nepřímo stimulovat

Prostata je drobný orgán, který obklopuje hrdlo močového měchýře. Produkuje prostatickou tekutinu, která je součástí ejakulátu a spermie díky ní mohou plavat a pohybovat se. Masáž prostaty je pro muže velmi příjemná a prospěšná, ale v Česku není příliš oblíbená ani vyhledávaná.

Muži si prostě neradi nechávají šťourat prsty v zadku, čemu samozřejmě rozumíme. Mnozí muži si dokonce myslí, že anální hrátky jsou jakýmsi důkazem skryté homosexuality. To ale není pravda a i heterosexuál má právo užívat si cokoliv je mu příjemné. Dráždění prostaty přes konečník není důkazem orientace na stejné pohlaví.

Prostatu lze nepřímo stimulovat i přes hráz, ale také přímo přes konečník pomocí hraček nebo prstů. Masáž přes hráz je tak jednoduchým způsobem, jak se sexuálně uvolnit i pokud se vám k prostatě nechce prstem nebo dildem.

 

Zkušenosti s masáží hráze

Oslovili jsme naše čtenáře přes Facebook Erekce.cz a ptali se, zda mají se stimulací hráze vlastní zkušenosti a jak se jim líbí. Každý má vlastní metody a každý si masáž hráze užívá jinak. Odpovědi byly redakčně zkráceny.

Na mně funguje silnější tlak a trpělivé hlazení hráze krouživými pohyby konečky prstů. Ženy by si měly dávat pozor, ať partnera nepoškrábou nehty.

Samozřejmě úplně nejpříjemnější je lízání, takže dámy, určitě se nestyďte zabrousit jazýčkem i na hráz 🙂Milan, 36 let, Havlíčkův Brod

Já jsem až tak nadšený nebyl. S partnerkou jsme to párkrát zkusili, ale jelikož mám na hrázi velmi citlivou pokožku, nevydržel jsem dlouho a musel jsem přestat.

I slabé dráždění se mi zdá moc silné, bolestivé a není mi příjemné.Jan, 27 let, Brno

Pokud s masáží hráze teprve začínáte, začněte vždy pomalu a drážděte ji jemně. Pokud se vám bude zdát stimulace slabá, přidávejte na síle doteků a intenzitě pohybů.

 

Erotické pomůcky a lubrikační gel pro masáž hráze

Obecně platí, že pokud je vám něco příjemné bez lubrikantu, s lubrikantem to bude ještě příjemnější. Díky mazivu vše lépe klouže, je citlivější a pocity silnější. Díky gelu se zároveň ochráníte před oděrky, škrábanci a namožením.

  • Existují hřejivé lubrikační gely, které zvyšují citlivost pokožky, takže zesilují stimulaci.
  • Chladivé lubrikanty jsou vhodné pro muže s velmi citlivou hrází, kterých může masáž bolet a být jim nepříjemná.

TIP PRO MASÁŽ HRÁZE: Největší nabídku chladivých, hřejivých i obyčejných lubrikantů nabízí český sex-shop RůžovýSlon.cz.

Klikněte na tlačítko a nějaký dobrý si objednejte. E-shop balík doručí diskrétně do 48 hodin a ihned tak můžete začít mazat a masírovat hráz. Stránka Erekce.cz není prodejcem lubrikačních gelů.

Partnerka mi masírovala hráz klasickým dildem, které mi na ni přikládala spolu s lubrikačním gelem. Dnes již nejsme spolu, ale tuto chuťovku jsem si oblíbil a někdy se obšťastňuji sám, než si najdu novou partnerku.Daniel, 32 let, Mladá Boleslav

 

Masáž hráze jako nová součást sexu a masturbace

Byl jsem sám překvapený, kolik čtenářů se nám ozvalo se svou zkušeností. Je to důkazem, že hráz Čechům není úplně zapovězena a muži s její stimulací zbytečně neotálejí.

Objevily se však i názory, že se muži stydí poprosit partnerku o masáž hráze. Partnerky to navíc mnohdy nenapadne a tak jsou muži o potěšení ochuzeni.

Dráždění hráze podporuje průtok krve v oblasti, je dobré pro svaly pánevního dna i pro sílu erekce, která se bez dostatku krve neobejde. Prokrvení zvyšuje citlivost v okolí prostaty, což potěšení z masáže ještě více povzbuzuje.

 

Lze přes masáž hráze dosáhnout orgasmu?

Samozřejmě ano a orgasmus obvykle je cílem dráždění hráze. Ten lze označit jako perineální orgasmus a dosáhnout jej mohou i ženy, protože i ony mají hráz.

MĚJTE PŘEHLED: Druhy mužského orgasmu: 14 typů dokonalého sexuálního uspokojení. Zažil jste všechny?

druhy mužského orgasmu

 

Návod na masáž hráze

Hráz si můžete masírovat sám nebo o to požádejte partnerku. Přečtěte si náš návod společně, abyste dodrželi zásady bezpečnosti a nezpůsobili si úraz.

 

Hráz nejdříve prozkoumejte sám

Než o masáž poprosíte partnerku, naučte se s hrází pracovat nejdříve sám, aby vás později nic nepřekvapilo. Rychle tak zjistíte, co přesně je vám příjemné a jakou intenzitu masírování ještě snesete.

Hráz vnímejte jako shluk svalů a velmi citlivých nervů. Všechny se sbíhají v jednom místě, kterému dělá jemný tlak velmi dobře.

Je na vás, co budete s prsty dělat. Můžete jimi jemně kmitat sem a tam nebo dělat krouživé pohyby. Někdo vydrží silnější tlak, jinému vyhovuje jemnost. Najděte pohyb a sílu, při kterých se budete cítit příjemně.

Jednou rukou drážděte hráz, druhou rukou masturbujte penis nebo strčte prst do análního otvoru a snažte se dosáhnout na prostatu. Pokud se vám napoprvé nepovede dosáhnout orgasmus, nevadí. Máte před sebou ještě tisíce dalších možností 🙂

 

Vyzkoušejte erotické hračky

…a klidně si nějaké půjčte od partnerky. Nevadí, že jsou ženské. Užitek z nich může mít i vaše hráz.

 

Po vlastním průzkumu zapojte do masáže hráze i partnerku

Samozřejmě nesmíte být na všechno sám. Masáž hráze od někoho jiného může být mnohem překvapivější a orgasmus silnější. Partnerku naučte vše, co jste se doposud naučil sám. Pokud jste používal hračku, dejte jí partnerce, ať vás s ní obšťastní. Hlavně se nestyďte a o svých potřebách mluvte otevřeně.

Partnerka vás může kromě hlazení rukou a dráždění pomůckou hezky vylízat. Partnerku také můžete nechat, ať na vše přijde sama. Povede to k ozvláštnění sexuálního vztahu. Počítejte ale s tím, že ze začátku to bude spíše formou „pokus – omyl“.

Partnerce proto vždy na rovinu řekněte, co dělá správně a co se vám už nelíbí. Při masáži hráze je důležité uvolnit se, oddat se stimulaci a naplno si ji užít.

 

Jak vypadá mužský perineální orgasmus?

Masáž hráze nepřímo dráždí i prostatu. Orgasmus přes hrázi proto lze chápat jako prostatický orgasmus. Většina mužů tento orgasmus popisuje jako mnohem intenzivnější a zdá se jim, že vyvrcholení prostupuje celým tělem.

Nebuďte zklamaní ani vystrašení, pokud se vám při prvních pokusech nepovede orgasmu dosáhnout. Někdy je potřeba trpělivost a více cviku.

Pamatujte ale, že zde je cílem i cesta. Nefixujte se pouze na vyvrcholení a snažte se užít si masáž hráze naplno. Je normální, pokud budete kromě samotného dráždění hráze potřebovat i další stimuly, třeba dráždění jazykem nebo souběžnou masturbaci penisu. Pokud to potřebujete, požádejte o to partnerku. Zároveň není zvláštní, pokud vám masáž nebude příjemná. Existují stovky jiných sexuálních praktik, takže vždy dejte přednost tomu, co vás skutečně uspokojuje.

VIDEO (anglicky): Jak partnerovi masírovat hráz?

Masírujete si hráz? Jaký máte z masáže pocit? Dosahujete perineální orgasmus?

Vaše názory a zkušenosti zajímají nás v redakci Erekce.cz i ostatní čtenáře. Dejte nám všem vědět anonymně v komentářích pod článkem. Za příspěvky předem děkujeme 🙂

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply