22 nejčastějších mýtů o análním sexu, které brzdí vaše sexuální rozlety

Mýtů o análním sexu koluje na veřejnosti celá řada. Řeší ho všichni od doby, kdy se dozvěděli, že na světě existuje zábava pro dospělé zvaná sex.

Některé holky si už od školních lavic mezi sebou špitají, že análnímu sexu je třeba se za každou cenu vyhnout. Některé jsou už během rané puberty vyděšené. Bojí se, že dojde k hygienické nehodě, mají strach ze zranění. Těchto úsměvných a neopodstatněných pověr je celá řada. Nejen mezi ženami. V tomto článku se podíváme na nejčastější mýty o análním sexu.

mýty o análním sexu

 

22 rozšířených mýtů o análním sexu

#1 Anální sex není pro ženu příjemný

Celkem běžná a zcestná pověra. Anální sex prý všechny ženy nesnáší a jde pouze o výmysl a potěšení mužů. Předem je důležité uvědomit si, jak rozsáhlý má žena klitoris.

Rozhodně je mnohem větší, než jeho viditelná část. U mnoha žen sahá i do oblasti análu. Tyto výstupky klitorisu lze proto velmi dobře stimulovat přes zadní vchod. Potenciálně jde o místo plné rozkoše.

V PRVNÍ ŘADĚ je potřebné dostat se do těsného análku. Erekce tedy musí být pevná a trvácná. 

Přesně k tomu vám dopomůže český doplněk Proerecta s nástupem do 45 minut. 

proerecta

 

#2 Ženy se uchylují k análnímu sexu pod nátlakem

Když k němu dojde, tak většinou pod nátlakem muže. Případně chce žena splnit fantazii svému partnerovi.

Je to pověra. Ženy nevolí anální sex pouze pro uspokojení potřeby muže. Prostě je pro ně příjemný.

 

#3 Žena zažije orgasmus pouze drážděním klitorisu a vagíny

Mnohé ženy zažívají anální orgasmus. Všichni pravděpodobně znají G-bod, ale existuje i takzvaný A-bod. Oba jsou klíčovými body k dosažení orgasmu.

 

# 4 Anální sex je příjemný až po průniku

Vnější oblast kolem análního vstupu je velmi citlivá. Nachází se tu mnoho nervových zakončení. To je důvod, proč mnoho žen preferuje rimming (dráždění análu jazykem). Této technice jsou na trhu přizpůsobeny i některé pomůcky.

TIP PRO BEZPROBLÉMOVÝ ANÁLEK: Erotické pomůcky pro začátečníky. Bezpečné, hygienické a vysoce návykové.

anální sex

 

#5 Heterosexuální muži anál nemají rádi

Schopnost přijímat příjemné vjemy vůbec nesouvisí se sexuání orientací muže. Z fyziologické perspektivy lze dosáhnout prostaty nejlépe přes anální otvor. V podstatě jde o mužský G-bod.

Mnoho mužů je svědky největších orgasmů v životě právě po anální stimulaci prostaty.

 

#6 Bude to bolet

Bohužel mnoho lidí vnímá anální hrátky jako bolestivé a nepříjemné. Většinou je to způsobeno špatnou zkušeností z minula, kdy nedošlo ke správnému provedení. Anální sex provedený správně je ve většině případů velmi příjemný.

 

#7 Není potřeba žádný lubrikant

Nejčastější příčinou špatných pocitů je štípání a přílišné tření. To vzniká, když pár nepoužije dostatek kvalitního lubrikantu, nebo dokonce mazání zcela vynechá.

anální gel

 

#8 Nepohodlné pocity jsou normální

Nikdy nechcete jet přes nepohodlí. Pak se totiž tělo ještě více stáhne. Jen více lubrikantu přináší uvolnění a lepší prožitek.

 

#9 Bez problému rovnou na věc

Určitě není dobré začít rovnou penisem. Anální svěrač je silný sval. Proto je lepší startovat pomalu.

Začněte prsty a přidejte třeba drobnější pomůcku. Vibrační anální vibrátorky jsou pro start skvělé. Příjemně dráždí a více uvolňují svalové napětí svěrače.

anální kuličky

 

#10 Je to nechutný!

Anální hrátky a hygiena. Z toho mají lidé největší obavu. Tuto obavu lze naštěstí velmi dobře eliminovat a zvládnout. Vyloučení stolice během análního sexu je velmi vzácné.

 

#11 Anální sex je zcela čistý.

Může se stát, že kousek stolice zůstane na prstech, hračce, nebo penisu. To jen v případě, kdy se zanedbá hygiena. Minimálně je dobré si před análním sexem dojít na velkou a provést důkladnou očistu análního otvoru ve sprše.

 

#12 Klystýr je nutnost

Určitě nejde o nezbytnost. Pro nebojácné je ovšem vynikající přípravou. Ideálně zhruba hodinu před análním sexem. Klystýry jsou jednorázové, nebo vícerázové. Dostupné jsou v sexshopech i lékárnách.

anální klystýr black

 

#13 Anální sex oslabuje svaly svěrače

Bez lubrikantu a při neopatrném postupu může dojít k drobným trhlinkám a nepříjemným pocitům. Trvalé efekty análního sexu na funkci svěračů jsou však holý nesmysl.

 

#14 Nikdo to nedělá

Popravdě to dělá hodně lidí. Dle výzkumu “Correlates of Heterosexual Anal Intercourse among Women in the 2006-2010zkusilo anální sex téměř 40% žen ve věku mezi 15 až 44 lety.

 

#15 Když to bolí poprvé, bude to bolet vždycky

Nesmysl. Na vině je pravděpodobně příliš zbrklý a neuvážený postup. Uvolněte se.

TIP PRO DÁMY: Top 5 venušiných kuliček včetně návodu jak je vybrat, jak udržovat a jaké slastné stimuly vám přesně navodí.

jak vybrat venušiny kuličky?

 

#16 Anální sex mají jen coury

Další mýtus. Spousta párů přiznává, že anální sex patří do seznamu jejich “zakázaných” fantazií, které chtějí vyzkoušet.

 

#17 Zachrání váš sexuální život

Žena, která doufá, že když přistoupí s mužem k análním sexu, zachrání upadající sexuální vztah, je na omylu.

 

#18 Muž nebude poté ženu respektovat

Normální muž bere anální sex jakou součást moderní sexuality. Pokud je normální, tak se nad touto záležitostí vůbec nepozastaví. Tato zkušenost dokonce může posilnit vzájemné pouto.

 

#19 Není třeba používat kondom

Nejvíce sexuálně přenosných chorob se lehce šíří přes anální styk. Sliznice análu je daleko citlivější k natržení a přenosu choroby. Kondom je celkově mnohem více hygienický.

kondomy durex

 

#20 Jakmile okusí anální sex, už nebude chtít jinak

Anální hrátky jsou pro muže zpestření, protože vchod je někdy mnohem užší, než vstup do vagíny. To ovšem neznamená, že se vzdají klasického sexu.

 

#21 Připraví ženu o panenství

Žena ztrácí panenství jen a pouze protržením panenské blány při vaginálním styku. Při análu o panenství rozhodně nemůže přijít. Čtěte i článek Jak přijít o panenství hygienicky, bez bolesti a bezpečně?

 

#22 Po análním sexu může žena otěhotnět

Pokud muž ejakuluje uvnitř análu, je otěhotnění téměř nemožné. Teoreticky k němu může dojít pouze po vytažení penisu z análu a ejakulaci na vagínu partnerky.

 

Závěrem

Anální sex je moderní a příjemné zpestření sexuálního života. Je proto dobré ho alespoň zkusit a prožít. Vždy primárně myslete na svou bezpečnost a použijte kondom a dostatek lubrikantu.

Pro průnik do análu je také důležitá pevná erekce, protože penis musí při vniknutí překonávat vyšší odpor svěrače. Sáhněte například po doplňku stravy Proerecta, která zajistí penis pevný jako kámen. Anální sex si pak vychutnáte naplno.

TIP: Pomůcky jsou leckdy drahé a je potřeba řádně se o ně starat. 

Natálie vybrala kvalitní lubrikační gely bezpečné jak pro vás, tak pro vaše hračky. Klikněte a vyberte si.

lubrikační gely na pomůcky

 

DALŠÍ ČLÁNKY O ANÁLNÍM SEXU

Anální sex pro začátečníky
Anální sex pro pokročilé
10 bezpečnostních zásad análního sexu
22 častých análních mýtů
Manuál pro dámy: Jak partnera uspokojit análně?

Leave a Reply