Penoplastika prodlouží penis až o 5,5 cm a přidá i na objemu a tloušťce

Penoplastika je výraz pro estetický chirurgický zákrok na penisu. Muži penoplastiku vyhledávají hlavně pro zvětšení a prodloužení penisu nebo získání většího objemu, a tedy zbytnění penisu. Penoplastika se provádí i v Česku, ale klinik je zatím poměrně málo.

V článku vysvětlíme postup zákroku a výsledky, které nabízí.

penoplastika

 

Co je penoplastika?

Penoplastika je estetický chirurgický zákrok pro prodloužení, zvětšení a zbytnění penisu. Penoplastiku lze podstoupit i v případě různých deformací, vývojových vad a po úrazech penisu, které mění jeho velikost a vzhled. Cílem tedy nemusí být vždy přímo prodloužení penisu.

Existují 2 základní formy penoplastiky:

 • Přerušení vazu (latinsky ligamentum), který připojuje penis ke stydké kosti. V důsledku toho klesne penis níž v pubické oblasti. Zákrok penis prodlužuje. Tento zákrok penis povytáhne z těla o několik centimetrů. Dosažená délka závisí od původní délky penisu, a také od celkové délky přerušeného vazu – ligamenta. Obecně čím je penis delší, tím delší bude po penoplastice.
 • Druhá forma zvětšuje objem, a tedy obvod, průměr a bytelnost penisu. Pod kůži penisu v dorzální části lékař vstříkne vlastní tuk pacienta (lipotransfer) nebo jiný výplňový materiál (často kyselina hyaluronová). Tuk se získává z těla pacienta, obvykle z břicha, stehen nebo i zadku. Pokud je muž velmi štíhlý, tuk lze získat i z více míst. Odebírá se přibližně 80 až 100 ml tuku a vstřikuje se pod pokožku penisu na vrchní straně.

Na klinikách vám nabídnou obě formy, samozřejmě rozhodnout se můžete pouze pro jednu z nich.

 

Jaké jsou výsledky penoplastiky?

Přesnou délku a zvětšení nelze určit předem. Finální rozměry penisu tak záleží na původních rozměrech, a samozřejmě šikovnosti plastického chirurga. Prodloužení je individuální a lékař vám předem nemůže slíbit přesná čísla.

 • Přerušením úponů lze penis prodloužit až o 2 až 3 cm v klidovém stavu, v některých případech, kdy je už nadměrně vyvinutý, až o 5,5 centimetru.
 • Aplikací tuku či jiného materiálu pod pokožku může zvětšit obvod penisu o 2 až 4 cm.

Prodloužení penisu je znatelné spíše v ochablém stavu a ve stavu erekce není až tolik výrazné. Oproti klidovému stavu je prodloužení v erekci pouze poloviční, takže pokud je v klidu penis o 5 cm delší, v erekci to bude něco kolem 2,5 cm.

Nabytí na objemu je dobře viditelné v klidu i v erekci.

Za měsíc je to zhruba 15 těchto zákroků, což může být za tu dobu, co je na klinice provádím, řekněme 400 až 450,

uvedl pro Žena.Aktuálně.cz MUDr. Ján Pilka, který v Česku jako jeden z mála penoplastiku provádí. O zákrok podle něj mají zájem muži mezi 20 až 65 let, takže jde o muže téměř všech věkových kategorií. Později se již zákrok neprovádí.

 

Průběh penoplastiky

Před penoplastikou dodržte doporučení lékaře ohledem stravování nebo užívání léků. Buďte bez fyzické námahy.

Zákrok trvá kolem hodiny a půl. Obvykle vyžaduje celkovou anestezii a pacient se uspí. Není tedy bolestivý, ale bolest se může objevit po probuzení z anestezie.

Během samotného zákroku lékař provede řez nad kořenem penisu ve tvaru obráceného V v místě, kde se upíná na stydkou kost. Pokud má pacient více břišního tuku nebo je obézní, řez bude skutečně hluboký. Dále chirurg vaz povytáhne ven z těla, aby pod něj umístil podložku. Ta brání vrácení vazu zpět pod kůži. Následně úpon přeřízne a ránu zašije. Jizva má tvar obráceného písmena Y. Penis není fixován k tělu a jeví se delší.

Operaci nelze opakovat, protože penis se povytáhne díky přerušenému ligamentu. Opakovaně by tedy nebylo co znovu přerušit.

Penis lze pomocí vlastního tuku zbytnět o cca. 15 %, ale po čase se část tuku vstřebá do těla. Mnozí muži proto žádají zbytnění opakovaně, ale obvod lze i opakovaně zvětšit maximálně o 15 % a více ne. Zákrok lze opakovat nejdříve po půl roce.

Po operaci je pacient hospitalizován na klinice obvykle aspoň jednu noc resp. 1 den. Ihned po zákroku domů neodchází. Videa z penoplastiky najdete i na YouTube. Kvůli citlivé povaze jsme je do článku nepoužili.

Jako doplněk lze žádat i zvětšení žaludu, do kterého se injekčně vpravuje kyselina hyaluronová (tzv. augmentace žaludu). Toto zvětšení nemá dlouhou životnost a vydrží pouhého půl roku.

penoplastika

Horní obrázek: přerušení vazu (ligamentum), který drží penis, Dolní obrázek: směr řezu a sešitá rána (zdroj obrázku)

 

Případná rizika penoplastiky

Zákrok může proběhnout zcela bez problémů a stejně dobře se i zahojit. Pořád ale jde o chirurgický zákrok, který může způsobit zánět, infekci, otoky a bolesti. V případě nesprávně provedené operace hrozí i deformace penisu a ztráta jeho přirozených funkcí. I proto je rozumné zvolit ověřené kliniky, kde má personál dostatečné zkušenosti a ochotně doloží uspokojivé výsledky na jiných klientech.

 

Rizika prodloužení penisu přerušením úponu:

 • bolest v podbřišku v místě řezu – bolest lze tlumit léky proti bolesti
 • otoky rány se mohou ojevovat až 3 týdny po operaci
 • krvácení
 • riziko infekce rány – infekci lze léčit podávání antibiotik (tablety nebo krémy a mastičky)
 • jizva, která může být trvale viditelná
 • vznik krevních sraženin, které ránu deformují
 • změna úhlu erekce
 • vzácně snížení citlivosti penisu

PŘIROZENÉ ZBYTNĚNÍ PENISU BEZ SKALPELU A CHIRURGA:

Pokud nechcete na operaci, ale potřebujete zvětšit objem a pevnost penisu, doporučujeme rostlinný doplněk – kapsle Proerecta LONG.

Díky účinným bylinám podporují průtok a nasycení penisu krví. Výrazné prokrvení se projeví na síle erekce a penis bude na pohled bytelný a mohutný.

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky. Případnou objednávku vám Proerecta.cz doručí diskrétně do 48 hodin. Stránka Erekce.cz není prodejcem tohoto výrobku.

 

Rizika zvětšení objemu vstřikováním tuku:

 • bolest penisu v místě aplikace
 • modřiny
 • vznik hrudek a deformit kvůli posunům tuku
 • posun tuku i několik týdnů po zákroku (vyžaduje sexuální abstinenci)
 • vstřebávání tuku do těla a opětovný úbytek objemu (až do 25 % dosaženého zvětšení)
 • vznik fimózy (zúžení předkožky) v případě, že se tuk dostane do oblasti předkožky (žalud lze uvolnit obřízkou)

Tuk se po získání a před aplikací musí vyčistit a filtrovat. Čistí se od zbytků krve a poškozených tukových buněk. Čím více nežádoucích složek v tuku je, o to rychleji se vstřebává zpátky do těla, což je nežádoucí.

 

O čem mít přehled ještě před penoplastikou?

Penoplastka je poměrně nová chirurgická disciplína a ve světě se provádí pouze kolem 20 let. Mnozí chirurgové se s ní setkali pouze okrajově nebo vůbec. Proti je velmi důležité svěřit se do rukou zkušeného lékaře, který kromě samotného zákroku zváží, zda je pro vás vůbec vhodný, bezpečný a jaké výsledky lze přibližně očekávat.

Až si budete domlouvat konzultaci před zákrokem, určitě se nezapomeňte zeptat:

 • Zda se chirurg penoplastice věnuje dlouhodobě. Mnozí chirurgové mají totiž „pouze“ obecné zkušenosti a operují prakticky cokoliv. Ani široké pole působnosti nemusí hned zaručovat, že chirurg dovede bezpečně operovat právě penis.
 • Kolik spokojeným klientů již má chirurg za sebou. Zeptejte se na reference a požádejte o ukázku snímků „před a po“ penoplastice, kterou dělal právě tento chirurg. Kvalitní klinika a lékař vám tyto požadavky rádi naplní.
 • Snažte se jednat přímo s chirurgem. Kvalitní doktor by vás měl před zákrokem důkladně prohlédnout a vysvětlit všechny přínosy a případná rizika. Neuspokojte se pouze s rozhovorem se sestrou nebo recepční a domluvte si schůzku a vyšetření přímo s chirurgem, který vám bude zákrok provádět.
 • Cena není vždy rozhodující. Penoplastika se cenově pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Nedoporučujeme ale hledět na nejnižší nabídku, protože kvalita nemusí být stejně vysoká. Penis je citlivý orgán a je důležité, aby byla operace a všechny náležitosti vykonány co nejpečlivěji. Hledejte i zkušenosti a názory na internetu, které vám mohou pomoct v rozhodování.

 

Kdo na penoplastiku nesmí?

Penoplastiku nelze podstoupit s některými nemocemi penisu. Nejčastěji jde o:

Omezení se vztahuje i na některé muže s obřízkou, kteří mají příliš těsnou a napjatou kůži penisu. Ta by nedovolovala penisu klesnout a prodloužit se, zároveň by se pod ní nevešel aplikovaný tuk. Penoplastiku po obřízce tak musí zvážit přímo lékař.

Víte, že za otce penoplastiky se považuje italský profesor Alessandro Littara? Na školení a stáže k němu přicházejí i čeští a slovenští chirurgové, kteří u nás penoplastiku provádějí.

Zajímavostí je, že mnozí muži jezdí na tento zákrok do Turecka, kde je estetická chirurgie obecně velmi rozšířená. Konkurence je vysoká a tím pádem ceny výrazně nižší.

 

Život po penoplastice

Funkce penisu po operaci by měly zůstat beze změn. Pokud byl muž zdravý, měl pevnou erekci, ejakulaci a žádné problémy s močením, penoplastika tyto funkce nijak neovlivní. Lze ji tak považovat za bezpečnou.

Po penoplastice je doporučeno být v klidu aspoň 3 týdny a vyhýbat se fyzické námaze. Sexu by se měl muž vyhýbat až 6 týdnů a to samé platí pro masturbaci.

Přerušený vaz v těle zůstává, ale aby se zabránilo jeho srůstu, lékař doporučí používat vakuovou pumpu (klikněte a podívejte se na nabídku vakuových pump). Pumpy pomáhají penis průběžně povytahovat a bránit srůstům. Doporučeno je používat je minimálně 2 týdny po zákroku. Jako erotickou pomůcku a pro posílení erekce je můžete používat dlouhodobě.

Pokud by se pořád objevovaly negativní vedlejší důsledky, tuto dobu je vhodné prodloužit a všechny komplikace hlásit lékaři.

 

Kliniky v České republice, kde vám prodlouží penis

Název klinikyAdresaTyp zákrokuKontakt
Klinické centrum ISCAREbudova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c
170 04 Praha 7
Elongace penisu;
Augmentace penisu vlastním tukem
800 203 233
iscare@iscare.cz
FORMÉ clinicVáclavské náměstí 36
Praha 1 - 110 00
Augmentace penisu speciálním výplňovým materiálem+(420) 224 284 421
+(420) 776 553 244
recepce@formeclinic.cz
Centrum PreciziaKonstantinova 1479/1
149 00 Praha 4-Chodov
Augmentace penisu vlastním tukem+420 607 990 077
info@precizia.cz
Prague aesthetic ClinicVišnová 1957/25
Praha 4
Elongace penisu;
Augmentace penisu vlastním tukem
+420 734 578 800
info@patrikpaulis.com
EsteticustiVelká Hradební 3385 / 9
Ústí nad Labem
Česká republika
Elongace penisuinfo@esteticusti.eu
+420 475 212 047
+420 775 122 031
Aesthevita s.r.o.Pomezní 1387/7, Praha 8, 182 00Augmentace penisu vlastním tukem+420 777 350 350

V tabulce vidíte nejznámější české kliniky, kde lze podstoupit různé metody operace pro zvětšení penisu, obvykle včetně penoplastiky. Domluvte si nezávaznou schůzku s chirurgem.

Na internetu samozřejmě najdete i další kliniky v jiných městech, které tyto zákroky provádějí. Rozhodnout se můžete i díky zkušenostem a hodnocení mužů, kteří mají penoplastiku již za sebou.

 

Penoplastika a často kladené otázky FAQ

Co je to penoplastika?
Penoplastika je estetická chirurgická metoda prodloužení a zbytnění penisu. Chirurg přeruší vaz, kterým je penis připoután ke stydké kosti, a díky tomu se povytáhne z těla a opticky prodlouží. Pod kůži penisu chirurg vstříkne tuk z těla pacienta, díky čemu nabere na objemu a zvětší průměr a objem.
O kolik se penis díky penoplastice prodlouží a zbytní?
Penoplastika penis prodlouží o cca. 2 – 3 cm, ojediněle až o 5 cm, objem vzroste o přibližně 15 %.
Je výsledky penoplastiky znát ve stavu erekce i v klidu?
Výsledky jsou lépe viditelné v klidovém stavu. Prodloužení je ve stavu erekce viditelné pouze z přibližně 50 %. Větší objem je viditelný v klidu i v erekci.
Může penoplastika ovlivnit funkce penisu?
Ne, funkce penisu zůstanou stejné jako před zákrokem. Penoplastika má pouze estetický význam.
Je výsledek penoplastiky trvalý?
Prodloužení penisu je trvalé. Zbytnění penisu pomocí tuku trvalé není, protože tuk se může vstřebat do těla, a také deformovat získané zbytnění.
Ovlivňuje penoplastika funkce penisu - erekci, výdrž, citlivost nebo ejakulaci?
Ne, funkce penisu zůstanou stejné jako před zákrokem. Operace má pouze estetický význam.

V případě, že usilujete pouze o pevnou erekci a maximální naplnění penisu krví, doporučujeme české rostlinné kapsle Proerecta LONG.

Proerecta LONG koupit

Další články o zvětšování penisu - pamatujte, žádné tablety ani krémy vám penis NIKDY nezvětší

Zvětšit lze pouze OBJEM penisu, ne délku. Jak na to?
Augmentace penisu – zvětšení obvodu až o 3cm díky tuku, silikonu nebo kyselině hyaluronové. Jak se provádí?
Chirurg zvětší penis pouze opticky, opravdové centimetry nepřidá
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců doplňků a tablet
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců gelů, krémů a mastí
O nesplnitelném prodloužení penisu
Velký penis – ujistíme vás, že je váš penis dostatečný a naprosto v pořádku

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply