Obřízka je hezká a prodlouží sex. Má i nevýhody?

Oddálení ejakualace a prodloužení sexuální výdrže jsou parametry, které touží zlepšit každý muž. Pro jeho zdravé sebevědomí hrají tyto faktory významnou roli.

Vzhledem k častému výskytu předčasné ejakulace je tato problematika tématem, kterou řeší zhruba 33% českých i slovenských mužů.

obřízka

Jde o úplné odstranění volné kůže na špičce penisu

 

Proč se vlastně provádí obřízka?

Obřízka přináší řadu benefitů nejen svému majiteli, ale i jeho partnerce. Pomineme-li náboženské, lékařské, kosmetické a hygienické důvody, přináší tato drobná operace i kvalitnější a delší soulož.

Netvrdím, že žena vždy potřebuje klasických 10-15 minut soulože, aby byla spokojená. Každopádně šance na její uspokojení při sexu pod 1-2minuty jsou téměř nulové.

Obřízka představuje velmi efektivní řešení na předčasnou ejakulaci.

 

Kde si v Čechách nechat odstranit předkožku?

Našel jsem pro vás několik klinik v Čechách, kde se můžete na obřízku objednat. V některých případech se mi povedlo dohledat i přibližný ceník. Podle všeho se za obřízkou vyplatí vycsetovat mimo Prahu. 

Fakultní nemocnice Ostrava +420 597 371 111, +420 738 141 111, ON-LINE OBJEDNÁVKA 17. listopadu 1790/5, 708 52 Ostrava-Poruba
MEDICOM Clinic +420 800 254 642 Praha, Brno, Ústí nad Labem
Andrologická klinika – 13 000 Kč + 420 725 438 540 Jankovcova 1569/2c, 170 04 Praha 7
Plastická chirurgie MUDr. David Štěpán – 9 000 Kč +420 734 253 557 Podpěrova 6, 621 00 Brno
+420 775 122 031 Velká Hradební 3385 / 9, 400 01 Ústí nad Labem
Klinika LaserPlastic – 14 000 Kč +420 724 860 082 Platnéřská 89/11, Praha 1 Staré Město, 110 00
UroKlinikum Praha  +420 608 827 761, ON-LINE OBJEDNÁVKA Sokolská 35, Praha 2
Klinika GHC Praha – 9 000 Kč +420 222 211 206 Krakovská 8/581, 110 00 Praha 1
Urologická Klinika FN Plzeň +420 377 401 111 Edvarda Beneše 1128/13, 305 99 Plzeň-Bory
GIA clinic, s.r.o. – 16 000 Kč +420 588 008 282 Karlov 1, 79601 Prostějov

 

Obřízka není jediná metoda prodloužení soulože

Muži při boji proti předčasnému vyvrcholení může volit různě. 

V určité fázi muž dojde do bodu, kdy zjistí, že tyto metody prostě nestačí. Začíná pociťovat sexuální frustraci na své straně a dost možná i ze strany partnerky. Hledá další možnosti.

Trend, který přišel z USA a některých náboženství  přináší poněkud netradiční řešení v podobě mužské obřízky.

Metoda slibuje za cenu menšího počátečního utrpení řešení příliš krátkého sexu.

 

Někteří mají s obřízkou problém

V některých lidech vyvolává obřízka smíšené pocity a v někom dokonce neskrývaný odpor. Jiní ji musí podstoupit kvůli hygieně a další skupina ji vyhledává kvůli prodloužení sexuální výdrže a estetickým důvodům.

Svým způsobem jde o něco ne zcela obvyklého, co přináší nové zážitky a dojmy ze sexu.

 

Zdravotní benefity mužské obřízky

Chirurgický zákrok přináší mnoho dalších benefitů. Při sexu s obřezaným mužem je tření kůže podstatně menší. Nedochází tedy ke vzniku odřenin a trhlin. Tím pádem je snížené i riziko přenosu HIV až o 70%.

Obřízka také snižuje riziko vzniku rakoviny děložního čípku a přenosu bakterií, virů, zánětů a plísní. Obřezaný muž bude dle vědeckých studií méně náchylný k infekci močových cest.

 

Obřízka přináší vetší výdrž při sexu

Odoperovaná kožní řasa přinese muži kvalitnější a delší prožitek. Citlivost ke stimulaci během sexu zůstane stejná, takže si muž vychutná milování zcela stejně. Pouze povrch žaludu o něco ztmavne a dojde k jeho zpevnění.

Příliš velká citlivost způsobena předkožkou vymizí. K dosažení orgasmu potřebuje obřezaný muž delší čas. Tím pádem může déle uspokojovat svou partnerku a dopřát ji příležitost zažít orgasmus. Spoustu žen tato představa delšího sexu a zároveň příchuť něčeho neobvyklého láká.  

TIP: Jak ženě dopřát mokrý orgasmus – squirting?

 

Jak to vidí obřezaní muži?

Co se týče sexuálního života, celých 97% mužů vidí po zákroku zlepšení. Jsou v posteli více výkonní, což vede k většímu sebevědomí a větší radosti ze sexu. Žena muže také vnímá jako více přitažlivého, zejména proto, že má čas na to se jí více věnovat a uspokojit její potřeby. Žena může procítit větší propojení se svým partnerem.

Sebevědomý muž se bude mnohem více věnovat své partnerce. Ve chvíli, kdy nebude potřebovat ubezpečovat o tom, že je v posteli dynamit, bude připraven věnovat plnou pozornost ženě. Prodloužení styku nemusí automaticky znamenat zlepšení kvality, ale jen samotné vědomí je velmi důležitým článkem zdravé sexuality.

DŮLEŽITÝ ROZHOVOR: „Snížení či zvýšení citlivosti penisu po obřízce je spíše mýtus,“ vysvětluje androlog MUDr. Tomáš Hradec.

obřízka a citlivost penisu, rozhovor s MUDr. Hradcem

 

Cena obřízky

Ceny se liší v závislosti na klinice, která úkon provádí. Otázkou je, kdy je provedení možné zdarma. Tato možnost existuje pouze v případě, kdy je muž ohrožen na svém zdraví. Tehdy řeší tuto záležitost urolog a operace v nemocnici.

V případě, že muž chce podstoupit obřízku sám, bude muset platit. Ceny kolísají v rozmezí 10 – 15 tisíc korun. Někdy ceny šplhají u plastických chirurgů až na 20 tisíc.

Operaci lze podstoupit zdarma pouze v těchto případech:

 

Co se děje před obřízkou? 

Většina plastických chirurgů provádí vstupní konzultaci. Vyšetření před operací často zahrnuje i psychologický test, který ověří motivaci klienta k zákroku.

V případě příznivého výsledku testu chirurg doporučí další postupy a vyšetření. Ta provádí praktický lékař. Pokud je potřeba diskrétnost, pak tyto procedury zajistí jiný lékař ve spolupráci s plastickou chirurgií.

V případě, že testy projdou bez problémů, dojde k zaplacení zálohy a přípravám na operaci. Záloha pokryje všechny výdaje spojené s přípravami na operaci. Jedinou důležitou podmínkou je vynechání léků ovlivňujících srážlivost krve a dilataci cév. Je třeba vynechat je alespoň měsíc před operací.

 

Průběh obřízky

Zákrok trvá několik málo minut. Většinou ho chirurg provádí v lokální (práškové či gelové) anestezii. Finální rozhodnutí o typu je vždy na lékaři. Ten zvolí vhodný typ vždy až po konzultaci s klientem.

Lékař se s klientem vždy dohodne na způsobu provedení obřízky. Je možná částečná obřízka s vytvarováním předkožky, nebo úplná.

Na ranku po obřezané kůži lékař nanese antibiotika jako prevenci proti infekci.

Operace může být značnou výzvou pro mužskou psychiku. Nezřídka muži během zákroku omdlí. Jde přeci jen o jedno z nejcitlivějších míst na jejich těle.  

Po operaci se penis přikryje sterilní gázou a vloží do suspenzoru, nebo čistého spodního prádla. Po prvním močení se pak obvaz odstraňuje, penis omyje a namaže dezinfekční mastí s jódem. Poté je penis opět zakryt gázou a vložen do suspenzoru. Z operace lze ještě ten samý den odejít domů za doprovodu jiné osoby.

 

Rekonvalescence po mužské obřízce

Těsně po operaci minimálně po dobu 2 týdnů jsou doporučeny studené obklady, které by se měly měnit v prvních fázích každé 2 hodiny. Chlazení místa má po operaci velký význam. Snižuje bolest a urychlí regeneraci tkáně. Bolest je velmi různá u každého jednotlivce. V prvním týdnu je třeba s ní spolu s nepříjemnými pocity počítat.

U mužské obřízky se používají samovstřebatelné stehy, které není třeba odstraňovat. Sami odpadnou zhruba po 3 týdnech. Pokud ne, pak je zkušený operatér snadno odstraní. Rovněž je nutné po každé toaletě, nebo minimálně 5x denně omýt penis. Stačí sprcha, nebo omytí v umyvadle.

Po každé koupeli lékaři doporučují oblast žaludu a sešité místo promazávat mastí. Lze použít buď mast bez příměsi, případně s obsahem dezinfekční látky. Používají se například masti typu Framykoin, nebo Betadine. Tato rutina by měla trvat alespoň 1 – 2 týdny.

Počáteční citlivost a bolestivost je přítomna zejména v 1. týdnu. Tehdy je třeba největší péče.    

Doba zhojení pro obřízce je individuální záležitostí a závisí na mnoha faktorech. Obecně se za primární čas zhojení považuje doba 3 měsíců. Soulož a masturbace by neměla přijít dříve, než v 6. týdnu po operaci. S lubrikačním gelem a velmi opatrně.

Po operaci obnažený žalud je bez předkožky velmi citlivý. Musí si zvyknout na nové podmínky. Tento stav je záležitostí 1 – 2 měsíců. Po této době dochází ke snížené citlivosti. Tento stav se po čase vrátí do normálu a penis funguje a reaguje na stimulaci bez větších problémů.

Vhodným doplněním léčby je užívání Wobenzymu a podobných léků. Ty zlepšují průtok lymfy tělem, zrychlují hojení a regeneraci operované tkáně.

 

Nevýhody obřízky

Samozřejmě i obřízka má svoji druhou stranu mince a spolu s výhodami přináší i některé nevýhody.

 

Ztráta velkého počtu nervových zakončení

Sice při obřízce chirurg odstraní jen část předkožky, ale i tak obsahuje dle British Journal of Urology přibližně deset tisíc nervových zakončení. Nejcitlivější část penisu je tedy právě na předkožce v místě řezu – uzdičce a operace vás této části zbaví.

 

Nemusí znamenat vždy vyšší sexuální spokojenost

Vliv nemusí být jednoznačně pozitivní. International Journal of Epidemiology zveřejnil dánský experiment z roku 2011. Ten zjistil, že obřezaní muži mají někdy problém vůbec dosáhnout ejakulace během soulože. Někteří uvádějí dokonce bolesti během sexu. Dlouhá soulož může být někdy utrpením i pro partnerky. Jak bylo řečeno na začátku článku, kvantita se ne vždy rovná kvalitě.

 

Zatažení infekce během operace

Rána způsobená obřízkou je náchylnější k nákaze. Stejně jako při každé operaci zde existuje riziko přenosu infekce a vznik zánětu.

 

Zhodnocení mužské obřízky

Kromě prodloužení délky pohlavního styku přináší obřízka i další výhody. Pro mnoho žen a mužů má penis zbavený předkožky i estetický rozměr. Jeho vzhled je mnohem více atraktivní na pohled. Sexuální expertka Julie Gaia Poupětová tvrdí: Vizuálně zaměřené ženy jednoznačně obřezanému penisu neodolají.

Je pravda, že svody tohoto amerického trendu jsou veliké. Dle webu xman.idnes.cz je až 80% Američanů obřezaných.  Žena pak bude takové muže vyhledávat, aby si ověřila pravdivost tohoto tvrzení.

 

Další tipy pro skvělý sex

Kvalita sexu není jen záležitostí jednoho faktoru. Roli nehraje jen penis a jeho vzhled. Cest ke spokojené partnerce je totiž celá řada.

Šikovné prsty, ruce či dokonce pěst. Kvalitní orální sex, správné pomůcky, volba prostředí a hlavně vzájemné propojení partnerů. To vše hraje významnou roli. Muž by tedy rozhodně neměl své milostné umění zakládat jen na vzhledu penisu a své výdrži.

Důležitý zpráva pro vás na závěr.  Chtít a vědět nestačí. Pokud jste se alespoň trochu v článku našli, pak rady z našeho magazínu doporučuji převést co nejdříve do praxe. Rady pomohli mě a doufám, že budou nápomocné i vám. Pevně věřím, že budete spokojeni vy i vaše partnerka a váš sexuální život se promění k lepšímu.

POKUD UMÍTE ANGLICKY, DÁLE ČTĚTE: 

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

Sexuologické a urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

 

46 Comments

 1. gin 16.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 16.12.2019
 2. gin 16.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 17.12.2019
 3. gin 17.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 17.12.2019
   • Zoom 25.12.2019
    • gin 27.12.2019
     • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
    • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
 4. gin 17.12.2019
 5. gin 24.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
 6. gin 24.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
 7. gin 24.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
 8. gin 27.12.2019
  • Redakce Erekce.cz 6.1.2020
 9. gin 9.1.2020
  • Redakce Erekce.cz 10.1.2020
 10. gin 10.1.2020
 11. gin 13.1.2020
 12. gin 18.1.2020
  • Redakce Erekce.cz 20.1.2020
 13. gin 18.1.2020
  • Redakce Erekce.cz 20.1.2020
 14. gin 20.1.2020
 15. gin 20.1.2020
 16. gin 27.1.2020
 17. gin 27.1.2020
 18. gin 28.1.2020
 19. gin 29.1.2020
 20. Tonda Vlas 29.1.2020
 21. Tonda Vlas 29.1.2020
 22. Tonda Vlas 29.1.2020
 23. gin 1.2.2020
 24. gin 1.2.2020
 25. gin 2.2.2020
 26. gin 3.2.2020
 27. gin 9.2.2020
 28. gin 6.3.2020
 29. host 30.5.2021
  • Redakce Erekce.cz 31.5.2021
 30. Petr 14.9.2023
  • Redakce Erekce.cz 25.9.2023

Leave a Reply