Sex v těhotenství si žádá 7 bezpečných poloh

Sexu se nikdo z nás nechce během těhotenství vyhýbat. Dlouhá 9měsíční absence by těšila málokoho.

Ženy i muži jsou vzrušení, pro někoho je představa kulatého bříška ještě dráždivější. Jak souložit během těhotenství bezpečně a bez stereotypů? 

sex_v_tehotenstvi

Na těhotenství je skvělé to, že se během něj nemusíte vzdávat sexu..:)

 

Je sex v těhotenství bezpečný?

Pro většinu těhotných žen je sex během tohoto období bez problémů. Mohou si bez obav užívat sexu až do chvíle, kdy jim praskne voda a porodí.

Existují ale okolnosti, kdy je třeba přizpůsobit se podmínkám. Někdy je nutné zříci se sexu v určitých částech těhotenství, nebo i úplně. O bezpečnosti sexu se vždy informujte u svého lékaře.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Sex po porodu: Kdy s ním začít? Je bezpečný? A kdy mohu znovu otěhotnět?

 

Kdy se sexu v těhotenství vyhnout?

  • riziko předčasného porodu
  • vaginální krvácení
  • riziko přenosu sexuální choroby
  • placenta blízko děložního hrdla
  • rozšířené děložní hrdlo
  • prasklá voda
  • genitální herpes

ČTĚTE VÍCE O pohlavně přenosných chorobách. Veliký seznam nemocí najdete zde. 

 

Ohrožuje sex plod?

Sex v případě, že jsou oba partneři zdraví, dítě neohrozí. Plodová voda a silné svaly dělohy představují vynikající ochranu plodu.

Vrstva slizu kolem děložního hrdla navíc brání miminko před vnikem infekce. V průběhu soulože penis nedosáhne dál než za vaginu, takže náraz do hlavičky a podobné pověry opravdu nehrozí.

PLÁNUJETE MIMINO? Zde najdete nejlepší sexuáĺní polohy pro otěhotnění. 

BEZPEČNOSTNÍ TIP: Jak se má žena připravit na těhotenství, aby se dítě narodilo bezpečně a zdravé?

 

Nejlepší polohy pro sex v těhotenství

Při sexu v těhotenství vaše klasické vyzkoušené polohy nebudou fungovat. Rostoucí břicho partnerky zkrátka omezuje možnosti. Nicméně i tak je možnost sexu v pohodě. Jen na to chce jít trochu jinak.

Misionářská poloha

Pokud jdete do misionáře po prvním trimestru, podložte pod partnerku polštář tak, aby neležela rovně na zádech. Musíte hlídat, abyste svou vahou nepůsobili na břicho partnerky.

misionarska_poloha

Misionář je vhodný v prvním trimestru těhostensví

 

Žena nahoře

Tato poloha může dobře fungovat během celého těhotenství.  Žena usedne rozkročmo na vás, zatímco ležíte na zádech. Takto není břicho ohroženo další váhou a partnerka může sama určovat hloubku průniku.

Variací této polohy je, když si sednete ne židli nebo křeslo a partnerka na vás nasedne. Vždy se ujistěte, že sedadlo je pevně fixováno na místě nebo proti stěně, aby se nepřevážilo.

sex_v_tehotenstvi

Tuhle polohu lze provádět i v pozdějším těhotenství

 

Poloha lžiček

Oba ležíte na boku a vstoupíte zezadu do partnerky. Je dobré mít po ruce extra polštáře navíc pro případ, kdy břicho více naroste. Ty pak poslouží jako podpora.

V této pozici je průnik více mělký. To je dobré v pozdějších fázích těhotenství, kdy bývá hlubší průnik nepříjemný.

polohy_pro_tehotne

Poloha lžiček je velice pohodlná a nenamáhá

SEX ŽENĚ NEMUSÍ BÝT VŽDY PŘÍJEMNÝ. Jak zvýšit ženské libido – chuť na sex? 

 

Poloha zezadu

Žena si klekne na všechny čtyři, zatímco do ní vstoupíte zezadu. Polštář opět výborně poslouží jako opora pro partnerčino břicho.

sexualni_polohy_pro_tehotne

Polohu zezadu mají ženy rády, jelikož penis dráždí velice citlivá místa

 

Oba na boku v úhlu

Lehněte si s partnerkou na bok naproti sobě tak, že utvoříte na posteli písmeno V. Partnerka si podloží záda a případně břicho polštářem pro lepší komfort. Nohy si dá pohodlně přes vaše nohy. Tato pozice je rovněž skvělá, protože nepůsobíte vahou na břicho partnerky.

ZAJÍMAVOST: Znáte 7 typů penisů, které mají ženy nejraději? 

 

Na okraji postele

Partnerka si lehne na záda tak, aby měla zadeček těsně u okraje postele, a pokrčí nohy v kolenou. Po prvním trimestru by si v této poloze měla dát polštář pod jednu stranu zad, aby neležela zcela rovně na zádech. V závislosti na výšce postele vstoupíte do partnerky v kleče nebo ve stoje.

souloz_tehotnych

Nezapomeňte ženu pořádně uspokojovat, jelikož v pozdějších stadiích je vagina velice citlivá a sex si vyžaduje

 

TIP: Inspirujte se polohami a benefity sexu ve stoje

sex ve stoje

 

Co když je bříško až moc veliké?

Pokud je sex v těhotenství nepohodlný, existuje spousta jiných způsobů jak si užít intimní chvíle. Jazyk, ruce nebo sexuální pomůcky.

Sexu se nemusíte vzdávat jenom proto, že se s penisem dočasně do ženy nedostanete. Použijte fantazii.

drazdeni_vaginy

Pokud saháte na vaginu, buďte vždy čistý a něžný!

TIP: Podívejte se na seznam sexuálních hraček pro muže i ženy. 

 

Bezpečnost a rizika sexu v těhotenství

Pohlavně přenosné choroby

Vystavovat se riziku pohlavně přenosných chorob během těhotenství je krajně nebezpečné. Infekce se může přenést na ženu i na dítě a vážně tak ohrozit jeho zdraví. Pokud máte jakékoliv podezření, že byste mohli být nakažení, vyhněte se všem formám sexu. Vaginálnímu, análnímu i orálnímu.

PŘEČTĚTE SI i druhou čast seriálu o chorobách a poraněních penisu.

Kondom použijte pokud:

  • nejste čistě v monogamním vztahu
  • pokud vaše partnerka má během těhotenství sex s jiným partnerem

 

Riziko předčasného porodu

Orgasmus stejně jako prostaglandiny v semeni mohou způsobit děložní kontrakce. Mnoho studií ukázalo, že sex během těhotenství je spojen se zvýšeným rizikem předčasného porodu.

Ale pouze u žen, které jsou ohroženy rizikem předčasného porodu. V tom případě, by se žena měla sexu během těhotenství vyhnout. Žena bez tohoto rizikového faktoru si může sex užívat během celého těhotenství bez obav.

 

VIDEO: Jak vypadá předčasně narozené dítě? 

Předčasný porod NEDOKLUBKO

 

Rizika orálního sexu

Ve většině případů je orální sex v pořádku. Lízání partnerky je bez problému. Pozor na výše zmíněné foukání do vagíny, které může způsobit vzdušnou embolii (bublina vzduchu se dostane do krevního oběhu). Tyto případy jsou ojedinělé, ale mohou nastat.

Bezpečné rovněž není praktikovat orální sex, pokud máte akutně ústní opar. Během třetího trimestru nepraktikujte orální sex, pokud jste měli opar kdykoliv v životě.

Orální sex je během těhotenství bezpečný. Riziko hrozí, pokud byste během něj foukali vzduch přímo do partnerčiny vagíny. Ojediněle, ale přesto může vzduch způsobit zablokování cév, což by mohlo mít pro dítě fatální následky.

Pokud si nejste jistí svým HIV statusem, použijte orální rouškou nebo kondom určený pro felaci. Pohlavně přenosné choroby se mohou do těla dostat přes drobné tržné ranky v kůži, v ústech i na genitáliích.

VÍTE, jaké účinky na velikost má kouření penisu? 

 

Rizika análního sexu

Při análním sexu v těhotenství se ujistěte, že před stykem vaginálním si řádně omyjete penis, případně vyměníte kondom za nový. Střevní bakterie dokážou způsobit nepříjemné záněty. Navíc byla prokázána přímá souvislost s mimoděložním těhotenstvím.

Dalším rizikem análního sexu v těhotenství může být, pokud žena trpí hemeroidy. Ty mohou během análního sexu prasknout a způsobit i masivní krvácení. V tom případě je dítě ohroženo na životě kvůli nedostatku kyslíku.

Zácpa je běžným jevem v těhotenství. Jejím vlivem vznikají v análním otvoru ženy drobné trhlinky. Ty během sexu praskají a způsobují bolest a krvácení.

Pokud má žena nízko položenou placentu (placenta praevia), pokrývá v tomto případě část nebo celé děložní hrdlo. V případě análního sexu může dojít k jejímu narušení a následnému masivnímu krvácení.

Rovněž je dobré vzít na vědomí, že sexuálně přenosné choroby se snáze šíří análním stykem.

 

VIDEO: O sexu v těhotenství mluví také PhDr. Petr Weiss

Seznamka GRAND (060) - P. Weiss: Sex v těhotenství a po něm

 

Krvácení v těhotenství

Důvodem krvácení žen v těhotenství je že, oplodněné vajíčko se usazuje do děložní sliznice a to může vyvolat drobné krvácení. Pokud není krvácení veliké a není provázeno bolestmi v podbřišku, není průběh těhotenství nijak ohrožen.

Žena takzvaně „špiní“, což se projevuje drobným flekem nebo hnědým výtokem.

Špinění často doprovází pohlavní styk, kdy může dojít k natržení cévky v poševní sliznici, která je v období těhotenství více náchylná ke zranění. Jde tedy o normální jev.

Pokud ale špinění nepřestává nebo se objeví jasné červená krev, je vždy lepší kontaktovat gynekologa. Pokud je krvácení doprovázeno bolestmi břicha a podbřišku, neotálejte a lékaře navštivte okamžitě. Ten vyloučí mimoděložní těhotenství, nebo jiné komplikace.

 

Sex po porodu

Porod je pro tělo poměrně veliký šok a tak je třeba dát mu nějaký čas na zotavení. Lékaři všeobecně doporučují dobu přibližně šest týdnů. Za tu dobu se vyléčí drobná poporodní zranění a děložní hrdlo se uzavře zpět do původní polohy.

ČTĚTE TAKÉ recenzi tablet Vimax, které podporují tvorbu a kvalitu spermií pro vaše budoucí zdravé děťátko. 

 

Leave a Reply