Sex v těhotenství a nejasná sexualita vaší partnerky. Bude mít vůbec chuť?

Dozvěděl jste se tu nejúžasnější novinku, a to, že se svou partnerkou čekáte miminko? Pak vám upřímně gratuluji. Zplození dítěte je ten největší zázrak na světě.

Ovšem než se pustíte do oslav, zařizování dětského pokojíčku, nákupů spousty nezbytností a těšení se na potomka, pojďte se na se mnou na chvíli zastavit u vaší sexuality.

Přece jen zplozením miminka to pro vás nekončí. Sex k partnerství neodmyslitelně patří, a to i během těhotenství.

  • Co tedy očekávat?
  • Jak těhotenství vaší partnerky bude probíhat?
  • Ovlivní nějak její libido?
  • Kdy k sexu nejpravděpodobněji dojde a kdy byste se mu raději měli vyhnout?

Na to všechno vám odpovím právě zde.

sex v těhotenství

 

Sex v těhotenství

Asi neexistuje rozporuplnějšího tématu, než je právě sex v těhotenství. Sto lidí, sto názorů. Někteří zastávají názor, že je sex v těhotenství naprosto normální a bezpečný, jiní se mu obrovským obloukem vyhýbají.

A proč? Stojí za tím spousty důvodů. Některé ženy ztrácí během těhotenství chuť na sex, jiné se zase bojí o své ještě nenarozené dítě. Proto ani neexistuje jednotná odpověď. Záleží pouze na vás.

Samozřejmě, sex v těhotenství je určitě možný. V první řadě by měli mít oba partneři chuť. Většinou nás napadá, že pokud někdo nemá chuť, bývá to žena a je třeba to respektovat.

Ale to samé platí i obráceně. Nemá-li chuť muž (a skutečně existuje mnoho mužů, pro které je sex v těhotenství partnerky tabu), neměl by se nutit také.

Sexuoložka a psychoterapeutka MUDr. Hana Fifková, fifkova.cz
Sexuoložka a psychoterapeutka MUDr. Hana Fifková

 

VIDEO: Sex koučka Gaia radí, jak na uspokojivý sex během těhotenství.

 

Pokud vám sex vyloženě lékař nezakáže, vaše partnerka je naprosto v pořádku a i těhotenství probíhá bez komplikací, pak se sexu bát nemusíte.

Ale pokud na něj buď vy, nebo vaše partnerka nemáte chuť, tak se do něj nenuťte a užívejte si zkrátka jeden druhého.

Pokud není těhotenství komplikováno krvácením, bolestmi břicha s křečemi v děloze či jiným podobným stavem, je možné i v průběhu gravidity normálně provozovat sex.

Vyhnul bych se pouze prudkému a hlubokému pronikání do pochvy, které by mohlo podráždit děložní hrdlo a dělohu. Určitě ženám doporučuji, aby se při tom řídily svými vlastními pocity a zdravým rozumem.

Gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan, sexuolog.net
Gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan

TIP: Během sexu v těhotenství je důležitá bezpečnost ženy i děťátka. Toto je 7 ideálních poloh.

sex_v_tehotenstvi

 

Milování v těhotenství po jednotlivých trimestrech

Jak bude vypadat sexualita v jednotlivých trimestrech těhotenství? Pojďme si to společně odhalit.

 

1. trimestr

První trimestr bývá pro partnerku hodně náročný. Většinou právě v tomto období trpí ženy na tradiční těhotenské nevolnosti. To znamená, že je vaší partnerce neustále špatně, je velice unavená, malátná, bolí jí prsa a zažívá výrazné hormonální změny.

V prvním trimestru se ženám často dělá nevolno, cítí se unavené a nemají moc dobrou náladu.
Newyorská lékařka Dr. Alyssa Dwecková, drdweck.com
Newyorská lékařka Dr. Alyssa Dwecková

 

Nebuďte proto překvapen, pokud v tomto období četnost vašich pohlavních styků klesne na minimum. Zároveň může být toto období nejrizikovější co se týče samovolného potratu.

Pokud žena po sexu špiní či krvácí nebo ji bolí břicho, a to zejména v prvních třech měsících, doporučuji se sexu se zavedením penisu do pochvy raději vyhnout, a využít spíše některých alternativních sexuálních praktik.

Zde je třeba se jen chránit před možnými infekcemi a v případě, že se pár rozhodne využít praktik, při nichž se užívá dráždění rukou, je vhodné, aby si partner ruce před kontaktem s partnerčinými genitáliemi řádně umyl.

Vypustit intimnosti úplně pak doporučuji v případě, že ženě orgasmus vyvolává křeče, tvrdnutí břicha, bolesti či krvácení.

Pan doktor Pavel Turčan, sexuolog.net
Pan doktor Pavel Turčan

 

2. trimestr

Druhý trimestr je o poznání klidnější. Nevolnosti většinou ustupují, hormony se ženě uklidní a zároveň i libido vaší partnerky roste. Právě v tomto období dochází k nejvíce pohlavním stykům během těhotenství vůbec.

Vysoké hladiny hormonů spolu s ještě celkem malým bříškem činí ženy žádoucí a pro většinu partnerů i nadmíru přitažlivé. Jsou, dá se říci, nadopované a zvládají mnohdy i větší dávky sexu než normálně.
MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM., thklinika.cz
MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM.

Svou osobní zkušenost doplnila i paní Veronika:

Sex do sedmého měsíce byl pro mě úplně v pohodě, dokonce bych řekla, že frekvence se v druhém trimestru zvýšila. Moc jsme si to s manželem užívali. Pak už jsme se museli omezit na jednu dvě polohy kvůli břichu a ke konci už to bylo opravdu jen rúčo strúčo.

 

Maminka Tereza byla právě ve 2. trimestru na sex nejvíce natěšená:

Ve druhém trimestru jsem byla – jak bych to řekla slušně – na sex natěšená jako koza. Musela jsem mít sex každý den a občas i víckrát. Pokud se mi ho nedostávalo, tak jsem si musela pomoci sama. Ona ta moje náruživost totiž občas už vyčerpávala i mého přítele.

 

3. trimestr

V posledním trimestru se četnost sexu opět snižuje. Ovšem ani ne tak kvůli ženinu libidu, ale spíše kvůli velikosti jejího bříška, které začíná být skutečně velkou překážkou.

„Je tu i hodně příležitosti k aktivitám nekoitálním, jež lze rovněž velmi doporučit. V pochvě je ale tou dobou již méně místa, a tak na to musí brát zejména muži s větším penisem ohled.
MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM., thklinika.cz
MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM.

 

Maminka Andrea měla poslední týdny těhotenství nejrůznější problémy:

U mě už to nešlo v posledních dvou měsících vůbec. Nemohla jsem se pořádně uvelebit, vše mě bolelo a sex bylo to poslední, na co bych myslela.

 

VIDEO: Sex v těhotenství pohledem MUDr. Peta Koleka, primáře Gynekologicko-porodnického oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze.

Těhotenství - jak na sex

 

AKTUALITA: Nechráněný sex během těhotenství není vždy bez rizika. Chraňte se kondomem.

nechráněný sex v těhotenství

 

Chuť na sex v těhotenství

Libido a chuť na sex je ale velice individuální. Výše uvedená tvrzení považujte pouze za ilustrační. Nemusí totiž u vás vůbec platit. Některé nadcházející maminky mají chuť na sex po celou dobu těhotenství, některé jen ke konci a jiné vůbec.

Se svou zkušeností se s námi podělila i paní Alena:

Ve druhém těhotenství jsem měla sex zakázaný. V prvním jsme měli sex normálně, jako kdybych těhotná nebyla. Polohy klasika misionář, zezadu, nahoře, vsedě. Když to shrnu, tak jsme zkusili snad všechno, co jsme dělali i mimo těhotenství. Pokud to bylo nepohodlné či to bolelo, tak se poloha změnila, muselo se zkoušet.

Pokud na to máte oba chuť, určitě se sexu bát nemusíte. Často si pánové myslí, že svým údem nějak miminko zraní, ale tak to vůbec není.

Se stejným názorem se setkala i paní Kateřina:

Muži začnou absolutně šílet při pomyšlení, že by jejich penis mohl nějakým způsobem dosáhnout až k hlavičce miminka a dotknout se jí. Bojí se, že mu ublíží. Příroda je snad dost chytrá, aby nás k těhotenství dokonale uzpůsobila. Plod je v bezpečí i při nejhlubších průnicích, ale manžel mi to prostě nevěřil.

 

Kanadští lékaři ovšem uvedli ve své studii:

Je to naprosto normální a neškodné. Existuje opravdu malé prokázané procento kontraindikací sexuálních styků během těhotenství. Opatrné by snad měly být jedině ženy, kterým lékař řekne, že mají rizikové těhotenství a hrozí jim například předčasný porod.

 

Mýtů v těhotenství je mnoho, ale jen málo z nich je založeno na realitě.

Plod je velmi dobře chráněn dělohou a plodovými obaly, takže z tohoto pohledu je sex nerizikovou záležitostí.

Gynekolog a onkogynekolog Pavel Havelka ze zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati , znamylekar.cz
Gynekolog a onkogynekolog Pavel Havelka ze zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati

 

Fyzické změny ženského těla v těhotenství

Samozřejmostí je to, že se vaše partnerka během těhotenství promění. Kromě většího bříška se změní i tvar její postavy, zvětší se jí poprsí, ale také se změní její intimní partie. Toho se ale určitě bát nemusíte.

Vtipnou situaci zažila Pavla:

Nikdy předtím jsem podobnou věc nezažila, ale moje vagina začala kýchat. Přišlo to vždycky, když jsem dosáhla orgasmu. Byl to strašně zvláštní zvuk a pocit, ale také to mělo další doprovodný jev. Při kýchnutí vypudila má vagina sliz, který přistál na mém partnerovi.

 

Těhotenství a sex – pár slov závěrem

Pánové, pokud se sexu během těhotenství bojíte, zeptejte se na něj svého lékaře. Jedině ten vám jej může zakázat. Jestliže je ale vaše partnerka naprosto zdravá, nemusíte se ničeho bát.

Uvidíte, že i během těhotenství si sex s partnerkou užijete. A pokud na to nemá vaše milovaná chuť, tak se na ni nezlobte. Po porodu se určitě zase všechno vrátí do starých kolejí.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Sex po porodu: Kdy s ním začít? Je bezpečný? A kdy mohu znovu otěhotnět?

Další články o ztrátě libida a jeho rychlé, bezpečné podpoře

Nízké libido u mužů – všechny příčiny a instantní rady pro zvýšení
Proč libido slábne a jak ho rychle nakopnout?
15 zabijáků libida, které je potřeba eliminovat
14 zlepšováků libida
STUDIE DOKÁZALA: Nedostatek testosteronu významně oslabuje libido
Libido vaší ženy je i vaše vizitka. Co jí pomůže?
Nechuť k sexu - seznam 20ti zlodějů sexu ve vztazích
Hormonální nerovnováha spolehlivě oslabuje libido

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply