TOP 3 doplňky pro podporu testosteronu – účinné a bezpečné

V dnešním článku jsem se zaměřil na TOP 3 prášky na zvýšení hladiny testosteronu. V současnosti je téma testosteronu velmi aktuální. Náročný životní styl nám ubírá jeho množství v těle a dnešní generace pociťují jeho nedostatek.

Vybral jsem 3 nejlepší přípravky z našeho MEGA testu a detailně rozebrali jejich účinné látky a podpořili tato tvrzení nejnovějšími vědeckými studiemi.

Top 3 doplňky pro podporu testosteronu

Primulus – český bylinný doplněk – prvotřídní kvalita a bezpečnost

Tento doplněk už svým obalem napovídá, že jde o sílu zaměřenou na podporu testosteronu. Mix v něm obsažený je skutečně velmi dobře namíchán v přísných laobratorních podmínkách.

Počet synergických látek je nadprůměrný. Celkem 9 přírodních ingrediencí má za úkol zvednout hladinu o několik řádů výše. Pojďme se podívat na jednotlivé složky:

 

VIDEO: Primulus dostanete do 2 dnů v nenápadné obálce, ale velice hezkém dárkovém balení. 

Primulus - rozbalení a recenze produktu

 

Složení Primulusu: 

Zinek

Tento minerál se nachází v mnoha doplňcích stravy na erekci. V případě Primulusu má pomáhat při únavě a oslabení imunity. Studie z roku 2006 dokazuje také lepší obnovení hladiny volného testosteronu po námaze u špičkových atletů.

 

Hořčík

Mimo jiné se podílí na kondici svalů a nervů, což se hodí samozřejmě i pro lepší výkon v posteli. Hořčík také snižuje oxidatvní stres, což jde v ruku v ruce s větším množstvím testosteronu v krvi, jak potvrzuje studie z roku 2011.

 

Vitamín C

Jeho přímý vliv na testosteron se nám nepodařilo vypátrat. Je to ovšem silný antioxidant a dobře působí na imunitu a jeho dostatek posiluje potenci muže.

 

Vitamín B6

Tento vitamín uklidňuje nervovou soustavu a pomáhá přenosu nervových vzruchů. Existuje pokus, který prokázal nižší hladiny testosteronu, při vynechání suplementace vitamínem B6 po dobu 1 měsíce.

 

Vitamín D3

Důležitá podpora imunity. Sám vitamín má podobné charakteristiky, jako testosteron. Jeho přímý vliv se nám nepodařilo najít. Tvoří tedy spíše doplněk přípravku, aby pomohl k lepší kondici muže.

KLIKNĚTE a čtěte podrobný prfil účinků a zdrojů vitamínu D3.

 

Selen

Dodává energii svalům a urychluje jejich růst. Také funguje jako prevence při vypadávání vlasů. Je tedy dalším důležitým doplňkem pro život muže.

 

Kotvičník zemní – Tribulus terrestris

Tato rostlina prokazatelně zvyšuje libido a chuť na sex. Vliv na hladiny testosteronu je ovšem sporný. Některé studie dokazují dokonce opak.

 

Pískavice řecké seno – Trigonella foenum-graecum

Tato rostlina je tradiční afrodiziakum a dodává do těla cenné tuky a bílkoviny. Mimo to má také blahodárný vliv na mužské libido a chuť na sex. Dle studií podporuje také zvýšení testosteronu v těle.

 

Extrakt z černého pepře

Nemá přímý vliv na testosteron a libido. Jeho úlohou je především urychlení metabolismu a rychlejší vstřebání látek do těla.

 

Co by mohl výrobce Primulusu udělat lépe?

Krásný obal a náklady na něj jsou dle mě zbytečně vysoké. Na druhou stranu chápu, že jde o marketing výrobce a snahu na sebe upozornit.

 

Proman Plus

Přípravek na podporu mužné síly a testosteronu z Norska. Je určený pro všechny muže, kteří pociťují úbytek energie během dne, který vzniká úbytkem testosteronu. Podívali jsme se podrobněji na jednotlivé ingredience:

proman plus

 

Složení Proman Plus:

Ženšen – Panax ginseng

Kořen pocházející z Číny, kde pomáhá ke zvýšení energie po více než 4000 let. Vědci prokázali jeho vliv na zvýšení testosteronu a také jeho vliv na lepší erekci u mužů.

 

Rozchodnice růžová – Rhodiola rosea

Rhodiola rosea má prokazatelné účinky na zvýšení hladiny testosteronu a energie u mužů. Je také nazývána ženšenem severu a podporuje jak duševní tak mentální činnost.

 

Damiana – Turnera diffusa

Tato bylina figuruje v přípravku především pro nárůst libida a chuti na sex.

 

Pískavice řecké seno – Trigonella foenum-graecum

Mimo dodávky cenných nutrientů do těla tato rostlina rovněž podporuje sexuální chtíč muže. Dle studií podporuje také zvýšení testosteronu v těle.

 

Komplex vitamínů B3, B6, B12

Tato kombinace podporuje hormonální rovnováhu, což je dobré i pro samotný testosteron. Navíc dodávají tělu harmonii a balanc. Zanedbatelný není ani vliv na nervovou soustavu, kdy klidná mysl přispívá k lepší erekci a celkové sexuální výkonnosti.

ČTĚTE PODROBNÝ ČLÁNEK o prospěšném vlivu vitamínu B12 na kvalitu spermií.

 

Minerály hořčík, sodík, zinek a selen

Komplex minerálů, které podporují vyšší hladinu testosteronu a dodávají kvalitu spermatu i sexuálnímu životu.

 

Co by mohl výrobce Promanu udělat lépe?

Určitě změnit politiku objednávek. První objednávka je sice zdarma, ale poté vám začíná běžet členství, které už je placené. Je to matoucí a zbytečně spekulativní postup. 

 

Zerex Ultragold

Naši třetici uzavírá slovenský přípravek Zerex Ultragold.

VIDEO: Rychlé a diskrétní doručení nenápadného balíčku.

Zerex Ultragold rozbalení a recenze

 

Složení Zerex Ultragold:

Maca peruánská – Lepidum meyenii

Z hlediska podpory testosteronu nemá Maca prokazatelný účinek na lidské jedince. Její vliv byl prokázán pouze ve studiích na potkanech, které nemusí znamenat stejný účinek u lidí. Naopak byla u kořenu prokázána účinnost na sexuální touhou a sexuální drive.

 

Schizandra čínská – Schizandra chinensis

Tato rostlina rovněž nemá prokázané účinky studiemi na vyšší hladinu testosteronu. Tato rostlina má prokazatelný účinek na snížení stresového hormonu kortizolu. Ten je antagonistou testosteronu. Čím méně je ho v těle muže, tím více prostoru má testosteron.  

 

Zinek

Velmi důležitá složka Zerexu, která dle studií zaručuje pozitivní vliv na růst hladiny testosteronu. Zinek je důležitou složkou pro tvorbu spermatu a ovlivňuje také tvorbu důležitého mužského hormonu.

 

Měď

Tento minerál má důležitou doplňkovou úlohu v tvorbě testosteronu. Napomáhá hlavnímu aktérovi zinku v procesu tvorby testosteronu. Ve správném poměru dokáží raketově podpořit jeho nárůst v těle.

 

Komplex vitamínů B2, B6 a B12

Stejně jako v případě Pro Man Plus podporuje tento komplex hormonální rovnováhu. Nejdůležitější je pozitivní vliv na nervovou stabilitu. Ta je důležitá pro pohodový sexuální život.

 

Co by mohl výrobce udělat lépe?

Určitě snížit cenu a více zapracovat na cenové politice. Výrobek nenabízí žádnou možnost uplatnění množstevní slevy. Také bych za tuto cenu uvítal více složek, které podporují prokazatelně nárůst testosteronu.

 

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

 

Leave a Reply