Přípravky na podporu testosteronu letí. Na trhu jich najdete čím dál více a tento trend růstu bude pokračovat. V záplavě výrobků najdete vynikající produkty, stejně jako průměrné produkty a vyložené propadáky.

Protože víme, že studovat všechny produkty, je práce na plný úvazek, udělali jsme to za vás.

Chvíli nám to zabralo, ale ve finále víme, že jsme pro vás vybrali to nejlepší. Sestavili jsme žebříček TOP 10 přípravků na podporu tvorby testosteronu, posílení erekce a nakopnutí libida.

V žebříčku najdete ke každému produktu jeho silné stránky + specifikace. Vycházeli jsme z oblíbených přípravků, kterým se na českém a slovenském trhu daří nejlépe.

 

Seznam TOP 10 doplňků pro podporu testosteronu

PořadíProduktObrázekUžíváníHodnoceníCena
#1 Vítěz
Vítěz
PRIMULUSprimulus2 tablety denně
#2PROMAN PLUSproman plus1 tableta denně
#3ZEREX ULTRAGOLDzerex ultragold2 kapsle denně
#4TESTOMAXtestomax1 kapsle denně
#5PRIME MALEprime male 4 kapsle denně
#6TESTO FUELtesto fuel4 kapsle denně
#7TRIBOOSTER tribooster1 tableta denně
#8TRIBULUS MAXIMUStribulus maximus
1 tableta denně
#9TRIBULON BLACKtribulon black2 tablety denně

 

 

1# PRIMULUS – “probuďte v sobě zvíře”

primulus

Primulus není jen nudný multivitamín. Je určen pro muže hledající pomoc s tvorbou testosteronu a přísun dostatku těch nejdůležitějších vitamínů a minerálů.

Proč je naším #1? Důvodů je hned několik. V množství ingrediencí je mezi našimi testovanými přípravky na děleném druhém místě společně s TestoFuel. Skutečnou silou, je ale důraz na synergii a přesné dávkování. Finální mix je výstupem pečlivých průzkumu v laboratořích.

Produkt obsahuje všechny důležité složky pro správné fungování mužského organismu. Nabízí celkem 9 ingrediencí, které podporují přirozenou tvorbu testosteronu a nárůst libida.

Jednotlivé složky doplňku stravy jsou v synergii, to znamená že se vzájemně vhodně doplňují a pomáhají násobit účinek. Obsah tablet je zvolen dle nejnovějších vědeckých výzkumů. Bezpečnost garantují laboratorní atestace státního zdravotního ústavu v Praze.

Primulus je český přírodní doplněk stravy, který sází na ověřenou sílu kotvičníku (300mg), pískavice řeckého sena (350mg) a černého pepře. V kombinaci s ostatními složkami tak tvoří mimořádný mix na podporu správné hladiny mužského pohlavního hormonu.

Účinná kombinace toho nejlepšího dle posledních výzkumů a kombinace vitamínů a minerálů činí z Primulusu unikátní produkt s vynikajícím vlivem nejen na hladinu testosteronu, ale i celkové zdraví.

Specifikace

 • přírodní složení
 • vysoký obsah účinných látek
 • laboratorně testováno
 • přirozená podpora testosteronu
 • multivitamín speciálně zaměřený na muže
 • možnost brát dlouhodobě
 • výborný ohlas uživatelů

 

2# PROMAN PLUS – “mužská síla z Norska”

proman plus

Chcete si udržet energii a fyzickou i psychickou výkonnost? ProMan je doplněk stravy zaměřený na podporu mužské energie a udržení stabilní hladiny testosteronu.

Kvalitní a přírodní produkt nabízí řešení pro sportovce i muže všech věkových kategorií. Byl vyvinut k udržení mladistvé energie a mužné síly.

Produkt obsahuje celkem 12 pečlivě vybraných ingrediencí. Toto číslo je v našem testu spolu s přípravkem PrimeMale absolutně nejvyšší!

Jednotlivé komponenty přípravku jsou velmi pečlivě vybírány na bázi rozsáhlých výzkumů. ProMan Plus obsahuje klíčové látky, které přispívají k udržení normální hladiny hormonu, energie, výkonnosti a výdrže (Evropský úřad pro bezpečnost potravin – EFSA). Výroba je navíc v souladu se zásadami dobré výrobní praxe (GMP).

ProMan deklaruje harmonizaci života muže a návrat do vrcholové formy. Zvýšená smyslnost, vitalita a výkonnost. Přesně na to přípravek cíli.
Zkušenosti uživatelů, stejně jako v případě doplňků PRIMULUS a ERAXAN hovoří jednoznačně v prospěch ProMan Plus.

 

Specifikace

 • celkem obsahuje 12 klíčových látek
 • kvalitní výrobek z Norska
 • výsledky podloženy studiemi a pečlivou kontrolou kvality
 • výborné reference zákazníků

 

3# ZEREX ULTRAGOLD – “posila pro muže z USA”

zerex ultragold

Z USA pochází doplněk stravy pro udržení sexuální kondice i v pozdějším věku. Volba je zajímavá i pro seniory. Nedráždí žaludek a nebolí po něm hlava. Je vyvinutý tak, že i muži ve vyšším věku mohou mít uspokojivý sex.

Přípravek je určen pro dlouhodobou konzumaci po dobu minimálně 3 měsíců. Namíchán z extraktů čistě přírodního původu a důležitých aminokyselin.

Pro správný účinek stačí 2 kapsle denně. Ráno a večer současně s jídlem.

Na internetu a v diskuzích najdete spoustu kladných hodnocení mužů, kterým doplněk zlepšil sexuální život i sebevědomí.

Přípravek opět sází na efekt kotvičníku, toho je v denní dávce 300mg. Kořen maka je druhou klíčovou složkou. Jeho obsah v jedné dávce je 200mg. To je o 20mg více, než u Erexanu. Zerex je oproti svému konkurentovi bohatší na vitamíny skupiny B a minerály.

 

Specifikace

 • určený pro dříve narozené
 • šetrný k vašemu trávení a hlavě
 • zlepšení sexuálního života

 

4# TESTOMAX – “vyvinut speciálně pro muže”

testomax

Testomax je doplněk stravy vyvinut speciálně pro muže po 30. roce života. Jeho složení napomáhá udržování hladiny testosteronu a bojuje proti negativnímu vlivu přechodu.

Přípravek je určen k dlouhodobému užívání. Základ tvoří semeno pískavice řeckého sena v objemu celých 600mg denní dávky v 1 tabletě. Rostlina podporuje růst svalové hmoty a pomáhá udržovat rovnováhu metabolismu tuků.

Dalším klíčovým prvkem je zinek, podporující normální hormonální hladinu v krvi. Také přispívá k normální reprodukci a plodnosti.

Mix je doplněn o vitamín B6. To v praxi znamená snížení únavy a vyčerpání. Hořčík harmonizuje psychickou pohodu a svalový růst.

TestoMax bojuje s přirozeným poklesem hormonu. Působí pozvolně, proto je doporučená doba konzumace minimálně 4 – 6 měsíců.

“Myslím, že jako bývalý vrcholový sportovec, se v doplňcích stravy celkem vyznám. V určitém věku se o sebe chlap musí začít starat. TestoMax doporučuji.” To tvrdí Jan Železný, olympijský vítěz v hodu oštěpem.

 

Specifikace

 • určen pro muže po 30. roce
 • minimalistické, ale účinné složení
 • doporučuje Jan Železný

 

5# PRIME MALE – “doplněk amerických celebrit”

prime male

Pro podporu budování svalstva, redukci tělesného tuku, harmonizaci oběhové soustavy, inzulínové reakce, podporu energie a vyladění pozitivního myšlení.

PRIME MALE má vysoké ambice a dle spokojených referencí se zdá, že je úspěšně plní.

Výrobce tvrdí: “Stejně jako ve filmu Matrix, pokud si vyberete rudou kapsli, vaše realita se změní.”

Klinické studie stojí za skladbou živin, které prokazatelně zvyšují testosteron.

Prime Male obsahuje celkem 12 nutrientů, což je spolu s ProMan nejvíce ze všech testovaných výrobků.

Hlavní složkou, na kterou Prime Male sází je kyselina D-Aspargová (1600 mg). Ta spouští uvolňování luteinizačního hormonu. Výzkumy uvádějí tuto kyselinu jako nejvíce efektivní akcelerátor hladiny testosteronu vůbec. Další výrazné pilíře pro růst hormonu jsou Mucuna Pruriens, ženšen a kořen kopřivy.

Další z řady podpůrných látek jsou BioPerine (látka na základě černého pepře), boron a luteloin.

Specifikace

 • volí jej bývalé hvězdy amerického fotbalu i holywoodská hvězda Dolph Lundgren
 • obsahuje celkem 12 klíčových nutrientů
 • kyselina D – Aspargová je uváděna jako nejrychleji působící látka na legální zvýšení testosteronu

 

6# TESTO FUEL – “podpora pro bodybuildery”

testo fuel

Výrobce tohoto doplňku stravy míří hlavně na segment mladší generace a bodybuildery. Slibuje nárůst hmotnosti a výsledků v posilovně. Koncepčně je doplněk v mnohém podobný PrimeMale.

Hlavní opěrnou složku přípravku opět tvoří kyselina D-Aspargová. V doplňku je obsažena v úctyhodném množství 2300mg!!

Zajímavou složkou je extrakt z ústřic. Dle výrobce jde o jeden z nejlepších zdrojů zinku (velmi důležitý pro muže).

Extrakt dále obsahuje celkem 59 elementů potřebných pro budování svalové hmoty. Sem spadají aminokyseliny, taurin, omega 3 a omega 6 kyseliny, měď a hořčík. Výčet uzavírají ženšen, pískavice řecké seno a vitamíny B6, D3 a K2.

Specifikace

 • primárně navržen pro kulturisty a bodybuildery
 • unikátní obsah výtažků z ústřice
 • celkem obsahuje 9 nutrientů

 

7# TRIBOOSTER – “čistá síla kotvičníku”

tribooster

Kotvičník je mezi sportovci oblíbeným doplňkem. Je přirozeným anabolikem. V případě Tribje tam oosteru od amerického výrobce BioTech USA nabízí koncentraci této rostliny v mimořádném množství 2000 mg v jedné tabletě!!

Tribulus terrestis je známý už od dob starých kmenů. Tehdy tato rostlina sloužila jako lék a afrodiziakum.

Pomáhá udržet přirozenou hladinu testosteronu, podporuje svalový tonus i energetické hladiny v těle. Stimulant podporující správnou funkci hormonů i sexuální apetit muže.

Je to bezpečná a legální cesta ke zvýšení hladiny testosteronu. Momentálně jde o nejúčinnější, oficiálně povolený stimulant na trhu.

Základ tablety tvoří saponiny extrahované z rostliny kotvičníku. Doporučené denní dávkování je 1 tableta denně. V balení najdete celkem 120 kusů.

 

Specifikace

 • 2000 mg kotvičníku v 1 kapsli
 • pro denní dávku stačí bohatě 1 tableta
 • největší jednorázová legální dávka kotvičníku na trhu

 

 

8# TRIBULUS MAXIMUS – “menší brácha Triboostru”

tribulus maximus

Menší brácha předchozího produktu pochází od stejného výrobce. I zde vsadili výrobci na rostlinu kotvičník. V tomto případě v množství 1500 mg na kapsli.

Přípravek je opět ideální pro budování svalové hmoty. To ho předurčuje k použití v řadách kulturistů a bodybuilderů.

V balení najdete 90 tablet. Dávkování je opět 1 kapsle/den.

Specifikace

 • 1500 mg tribulus terrestris v jedné tabletě
 • stačí jedna tableta/den
 • dobré hodnocení od uživatelů

 

 

10# TRIBULON BLACK – “nejmenší konkurent”

tribulon black

Do třetice všeho dobrého. Tento doplněk opět nabízí koncentrovaný extrakt Tribulus Terrestris. Tedy legální rostlinný steroid k budování svalové hmoty. Na rozdíl od svých syntetických kolegů je tento typ bezpečný a legální.

Produkt obsahuje oproti předchozím produktům “pouze 780 mg” čistého extraktu. Proto jsou doporučeny 2 tablety denně.

Přípravek se zapijí 300 ml vody a dávkování je stanoveno na 2 kapsle 30 minut před tréninkem, nebo 2 kapsle před spaním.

Specifikace

 • 780 mg kotvičníku v 1 kapsli
 • vynikající pro budování svalové hmoty

 

F.A.Q. – Testosteronové tablety a často kladené dotazy

Za jak dlouho pocítím první účinek doplňku?

Jde o velmi individuální záležitost. Roli hraje mnoho faktorů. Věk, fyzická kondice, stravovací návyky, pohyb. Nejrychlejší účinky přicházejí zpravidla po 2 týdnech. Většina mužů cítí rozdíl po 1 až dvou měsících. Změny ale mohou být i rychlejší, nebo pomalejší.

 

V jaké věku je optimální začít brát?

Tyto doplňky jsou určeny převážně pro muže po 30. roce, kdy hladina testosteronu pozvolna začíná klesat. Je možné je začít brát pro podporu i mnohem dříve. Ideálně od 25. roku věku. Je samozřejmě možné začít i dříve. Tělu živiny navíc prospějí.

 

Jaké je dávkování přípravků?

Také individuální záležitost. U některých přípravků jde o 2 kapsle denně a jiní doporučují pouze 1. Dávkování navrhují tak, aby byla pokryta denní potřeba účinných látek obsažených v přípravku.

 

Mají přírodní doplňky vedlejší účinky?

Na rozdíl od přímého dávkování testosteronu do organismu, které může hladinu v dlouhém horizontu snížit, jsou přírodní doplňky bez vedlejších účinků.

 

Co se stane s hladinou testosteronu, pokud přestanu doplněk brát?

Váš hormon v nejhorším případě poklesne na původní hodnotu.

 

Na co si dát při objednávání pozor?

Čtěte pečlivě obchodní podmínky. Některé firmy deklarují objednávku na 1 měsíc, ale mezi řádky je napsáno, že budete odebírat každý měsíc nové balení!

 

Jaké doplňky na zvýšení hladiny testosteronu nekupovat?

Rozhodně NE takové, u kterých výrobce nedeklaruje složení a nemá výsledky podložené studiemi. Takový nákup je střelba naslepo.

 

Jak poznám, že mám nízký testosteron?

Pokud je vám nad 30 a cítíte se unavený více, než většina vrstevníků a bez energie. Může to být nízkou hladinou testosteronu. Každopádně pokud jste neobvykle unaveni, doporučujeme návštěvu lékaře, abyste vyloučili závažnější příčinu.

Známky nízké hladiny testosteronu jsou mimo jiné únava, deprese, špatná kondice, přibírání na váze, úbytek svalů a pokles zájmu o sex.

 

Jaké zdravotní bonusy má vyšší hladina testosteronu?

Zbavíte se symptomů uvedených v předchozí otázce. Dostanete pod kontrolu hladinu svého krevního cukru, zamezíte insulinové rezistenci a snížíte riziko vzniku cukrovky. Normalizace krevního tlaku zajistí menší riziko vzniku kardiovaskulárního onemocnění.

Posílíte kosti, získáte svalovinu a zbavíte se nadbytečného tělesného tuku. Budete více vyrýsovaní a průbojnější. Vyšší hladina eliminuje únavu a dodá spoustu energie.

 

Jaký doplněk mám hledat?

Ideálně jeden z našeho výběru. Obecně takový, který nabízí dostatečné množství ingrediencí v dostatečném dávkování a složení, které podporuje vzájemnou synergii a účinkuje.

 

Vítěz testu – PRIMULUS – česká jednička pro podporu testosteronu

#1 Vítěz
Vítěz
PRIMULUSprimulus