Nejlepší doplňky pro zvýšení hladiny vlastního testosteronu

Vybrali a zhodnotili jsme 5 nejlepších doplňků pro zvýšení hladiny vlastního testosteronu za rok 2022. Tyto doplňky stravy testosteron do těla nedoplňují, ale stimulují jeho normální produkci ve varlatech a nadledvinách.

Testosteron hraje významnou roli v mužském organismu a je to hlavní androgen. Muži potřebují optimální hladinu, protože hormon ovlivňuje sexuální zdraví a vývoj pohlavních orgánů, plodnost, podporuje růst svalstva, přispívá hospodaření s tukem, k optimální váze a má mnohé další důležité funkce.

Sníženou hladinu si na sobě všimnete podle oslabeného sexuálního libida, přibírání na váze, sníženého fyzického výkonu a duševních komplikací.

Hladina přirozeně klesá věkem. Muž má nejvyšší hladinu v období puberty mezi 17 až 19 lety, kdy pohlavně dozrává. První příznaky úbytku hormonu muži zaznamenají již ve středním věku kolem 30 let. Pořád ale mohou fungovat normálně a bez závažnějších problémů.

Kolem padesátky jsou příznaky mnohem více citelné. Se sníženým testosteronem slábne libido, zvyšuje se riziko problémů s erekcí a erektilní dysfunkce, klesá také počet spermií. Rychleji vypadávají vlasy, ubývá svalová hmota a muž má tendenci přibrat na váze. Tento věk je nejvhodnější pro zařazení doplňku stravy a stimulaci produkce hormonu. Pomůže udržet normální hladinu a potlačit negativní příznaky, které jinak mohou zhoršit zdravotní stav.

Očekávaný pokles bohužel urychlují nezdravé životní návyky a existující nemoci. Doplňky pro podporu testosteronu mohou povzbudit produkci na normální hodnoty a zpomalit přirozený nebo zaviněný pokles. Tyto výrobky nelze vnímat jako léky, které by léčily základní příčinu snížené produkce testosteronu.

Obsahují ale přírodní složky, které mají i další prospěšné účinky. Doplňují do organismu základní živiny, podporují plodnost a imunitu, zvyšují energii nebo snižují záněty. Kompletní účinky jednotlivých složek najdete pod každým výrobkem.

Upozorňujeme, že důležitá je optimální a normální hladina testosteronu. Dlouhodobě nadměrně zvýšená hladina je zdraví stejně nebezpečná jako ta nízká. Způsobuje neplodnost, problémy se srdcem a infarkty, zvyšuje hladinu škodlivého cholesterolu, vede k problémům s pletí a spánkem, nadměrnému růstu ochlupení, podrážděnosti a agresivnímu chování.

Víte, že normální a zdravá hladina testosteronu u dospělého muže je 300 až 1000 nanogramů na decilitr krve (ng/dl)?

Hormon vám z krve změří praktický lékař, sexuolog nebo androlog. Optimální hladinu pomohou navodit tyto rostlinné doplňky stravy.

nejlepší doplňky pro zvýšení testosteronu

 

Obsah článku

Proč hodnotíme doplňky pro zvýšení testosteronu právě za rok 2022?

Rostlinných doplňků pro přirozené zvýšení produkce a hladiny testosteronu jsou na trhu desítky, ne-li stovky. Možná vás nyní těší, že výběr je tak široký, ale tyto doplňky jsou si často velmi podobné složením.

Přírodních složek, a tedy různých bylin, květů, kořenů a dalších částí rostlin s účinkem na hladinu testosteronu a hormonů není tolik, že by měli výrobci neomezený výběr. Některé složky se opakují a to i v našem seznamu TOP 5. Pro objektivní a celkové zhodnocení se tak musíme orientovat podle dalších vlastností.

V první řadě jsme se podívali na všechny složky a jejich potvrzené účinky. Zajímala nás pohodlnost dávkování, samozřejmě cena a celková spokojenost s produkty v recenzích a hodnoceních napříč internetem.

V příštím roce se na trhu mohou objevit nové doplňky s novým složením, a podle toho budeme aktualizovat i náš seznam nejlepších výrobků. Některé se možná budou opakovat.

 

Proerecta LONG

 • Testosteron zvyšuje a udržuje: Maca peruánská, zinek, vitamín B6
 • Další účinky: erekce, plodnost, sexualita, fyzická výkonnost, imunita
 • Cena: 699 Kč / měsíc, cena klesá s počtem balení
 • Slevový kód: proerectax10
 • Typ: kapsle
 • Dávkování: 2 kapsle denně
 • Minimální doba užívání: 1 měsíc

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

 

Složení Proerecta LONG

Maca peruánská, 400 mg v denní dávce

Plod rostliny působí příznivě na hormonální systém, plodnost, sexualitu, fyzické a duševní zdraví, vytrvalost a vitalitu. Zároveň je zdrojem prospěšných fytoestrogenů.

 

Citrulin, 400 mg v denní dávce

Aminokyselina s vazodilatačním účinkem pomáhá rozšiřovat krevní cévy, zlepšuje příznaky erektilní dysfunkce, pomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek, může zlepšit sportovní výkon a vytrvalost, je potřebná při budování svalů, zlepšuje množství a využití kyslíku ve svalové tkáni, snižuje bolest svalů po výkonu, pomáhá snížit krevní tlak a příznaky deprese.

 

Hořčík, 245 mg v denní dávce

Minerál přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, normální činnosti svalů, normální psychické činnosti, k udržení stavu kostí a zubů, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k syntéze bílkovin a elektrolytické rovnováze.

 

Extrakt z hroznových semen, 200 mg v denní dávce

Udržuje normální činnost kardiovaskulárního systému a krevní tlak, normální imunitní systém, stav pokožky, tkání, tvorbu kolagenu a působí jako antioxidant.

 

Vitamín C (kyselina askorbová), 40 mg v denní dávce

Přispívá k udržení normální funkce kardiovaskulárního systému, imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k psychické činnosti, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k normálnímu energetickému metabolismu, k tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, k normálnímu energetickému metabolismu, ke vstřebávání železa.

 

Vitamín B3 (niacin), 16 mg v denní dávce

Přispívá k normálním psychickým funkcím, k energetické rovnováze, zajišťuje uvolňování a spotřebu energie, udržuje normální stav pokožky, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

 

Zinek, 15 mg v denní dávce

Minerál přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, normální plodnosti a reprodukci, rozpoznávacím funkcím, k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu zraku, kostí, pokožky, vlasů a nehtů, metabolismu sacharidů, makroživin, mastných kyselin, kyselin a zásad, vitamínu A, k syntéze bílkovin a DNA, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k jejich ochraně před oxidativním stresem.

 

Vitamín E (tokoferol), 12 mg v denní dávce

Vitamín udržuje kondici srdce, předchází poruchám zraku, brání a zpomaluje úpadek poznávacích funkcí, udržuje funkce pokožky a chrání ji před poškozením, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

 

Vitamín B6 (pyridoxin), 2 mg v denní dávce

Přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, k funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, energetickému metabolismu, tvorbě červených krvinek, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.

 

Vitamín D3 (cholekalciferol), 50 μg v denní dávce

Vitamín přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů, činnosti svalů, funkci imunitního systému, ke vstřebávání, využití a normální hladině vápníku a fosforu, podílí se na procesu dělení buněk.

Proerecta LONG pro podporu erekce

 

Vimax

 • Testosteron zvyšuje a udržuje: Kotvičník zemní, Oves setý
 • Další účinky: erekce, plodnost, sexualita, fyzická výkonnost, imunita
 • Cena: 1099 Kč / měsíc, cena klesá s počtem balení
 • Slevový kód: vimax10x
 • Typ: kapsle
 • Dávkování: 1 kapsle denně
 • Minimální doba užívání: 1 měsíc

vimax pro zvýšení testosteronu

 

Složení Vimax

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), 100 mg v denní dávce

Rostlina působí příznivě na mikrocirkulaci krevního systému a krevní oběh, cévní soustavu, působí jako antioxidant, udržuje paměť a poznávací funkce, má pozitivní vliv na fyzické a duševní zdraví, udržuje normální činnost mozku, očí a sluchu.

 

Serenoa plazivá (Saw palmetto), 80 mg v denní dávce

Udržuje normální funkce prostaty a reprodukčního systému.

 

Ženšen pravý (Panax ginseng), 50 mg v denní dávce

Oddenek rostliny udržuje sexuální zdraví, výdrž a vitalitu, krevní oběh a paměť, kognitivní a duševní výkonnost, podporuje bdělost, a imunitní systém, tlumí únavu, udržuje normální hladinu glukózy v krvi.

 

Kajenský pepř (Capsicum annum), 20 mg v denní dávce

Plod chrání srdce, pomáhá udržet zdravou váhu, podporuje zažívání, zmírňuje bolest a jako antioxidant chrání buňky před poškozením.

 

Hloh jednosemenný (Crataegus monogyna), 17 mg v denní dávce

Plod udržuje normální činnost srdce a cévního systému, funkce oběhové soustavy, mozku a paměti, transport kyslíku, přispívá pročištění organismu a vylučování, odpočinku a zdravému spánku.

 

Vitamín E, 185 IU v denní dávce

Vitamín udržuje kondici srdce, předchází poruchám zraku, brání a zpomaluje úpadek poznávacích funkcí, udržuje funkce pokožky a chrání ji před poškozením.

 

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), 5 mg v denní dávce

Listy a kořen udržují normální hormonální aktivitu a činnost pohlavních orgánů, močové soustavy, reprodukčního systému, kardiovaskulárního systému, svalů, přispívají srážení a čištění krve, imunitnímu a dýchacímu systému, nervové soustavě.

 

Oves setý (Avena sativa), 4 mg v denní dávce

Udržuje hormonální rovnováhu, přirozenou obranyschopnost, trávící systém a funkce střevního traktu, metabolismus a detoxikaci, normální stav kloubů a pokožky, osvěžuje tělo, má relaxační účinek a podporuje usínání, působí jako antioxidant.

Vimax tablety

 

Primulus

 • Testosteron zvyšuje a udržuje: Kotvičník zemní, zinek, vitamín B6
 • Další účinky: erekce, plodnost, sexualita, močová soustava, fyzická výkonnost, imunita
 • Cena: 569 Kč / na měsíc, 494 Kč s předplatným na každý měsíc
 • Typ: tvrdé tablety
 • Dávkování: 2 tablety denně
 • Minimální doba užívání: 1 až 2 měsíce

primulus pro zvýšení testosteronu

 

Složení Primulus

Zinek, 15,4 mg v denní dávce

Minerál přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, normální plodnosti a reprodukci, rozpoznávacím funkcím, k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu zraku, kostí, pokožky, vlasů a nehtů, metabolismu sacharidů, makroživin, mastných kyselin, kyselin a zásad, vitamínu A, k syntéze bílkovin a DNA, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k jejich ochraně před oxidativním stresem.

 

Hořčík, 245 mg v denní dávce

Minerál přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy, normální činnosti svalů, normální psychické činnosti, k udržení stavu kostí a zubů, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k syntéze bílkovin a elektrolytické rovnováze.

 

Selen, 5,5 μg v denní dávce

Přispívá k normální spermatogenezi, činnosti štítné žlázy, imunitnímu systému, udržuje normální stav vlasů a nehtů, chrání buňky před oxidativním stresem.

 

Vitamín D3 (cholekalciferol), 50 μg v denní dávce

Vitamín přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů, činnosti svalů, ke vstřebávání, funkci imunitního systému, normální hladině a využití vápníku a fosforu, podílí se na procesu dělení buněk.

 

Vitamín B6 (pyridoxin), 2 μg v denní dávce

Vitamín přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, k funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, energetickému metabolismu, tvorbě červených krvinek, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.

 

Vitamín C, 100 mg v denní dávce

Vitamín přispívá k udržení normální funkce kardiovaskulárního systému, imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k psychické činnosti, k ochraně buněk před oxidativním stresem, k normálnímu energetickému metabolismu, k tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, k normálnímu energetickému metabolismu a ke vstřebávání železa.

 

Vitamín B7 (biotin), 60 μg v denní dávce

Vitamín přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, udržuje normální stav vlasů, pokožky a sliznic, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu,.

 

Pískavice řecké seno (Fenugreek), 350,6 mg v denní dávce

Semena udržují celkový stav organismu, normální hladinu cholesterolu v krvi, činnost svalů, normální trávení a chuť k jídlu, normální funkce žaludku a pH rovnováhu, hladinu glukózy v krvi, přispívají imunitnímu systému.

 

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), 300 mg v denní dávce

Listy a kořen udržují normální hormonální aktivitu a činnost pohlavních orgánů, močové soustavy, reprodukčního systému, kardiovaskulárního systému, svalů, přispívají srážení a čištění krve, imunitnímu a dýchacímu systému, nervové soustavě.

 

Extrakt z černého pepře (Piper nigrum), 10 mg v denní dávce

Plod udržuje oběh v krevních cévách, normální činnost nervové soustavy, pokožky a dýchacího systému, působí jako antioxidant, udržuje normální trávení a tělesnou hmotnost, zdraví jater.

primulus, koupit

 

Zerex Ultragold

 • Testosteron zvyšuje a udržuje: Kotvičník zemní, Maca peruánská, zinek
 • Další účinky: erekce, plodnost, sexualita, libido, afrodiziakum, výdrž
 • Cena: 1485 Kč / měsíc
 • Typ: kapsle
 • Dávkování: 2 kapsle denně
 • Minimální doba užívání: aspoň 3 měsíce

Zerex Ultragold pro zvýšení testosteronu

 

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), 300 mg v denní dávce

Listy a kořen udržují normální hormonální aktivitu a činnost pohlavních orgánů, močové soustavy, reprodukčního systému, kardiovaskulárního systému, svalů, přispívají srážení a čištění krve, imunitnímu a dýchacímu systému, nervové soustavě.

 

Maca peruánská (Lepidium meyenii), 200 mg v denní dávce

Plod rostliny působí příznivě na hormonální systém, plodnost, sexualitu, fyzické a duševní zdraví, vytrvalost a vitalitu. Zároveň je zdrojem prospěšných fytoestrogenů.

 

Klanopraška čínská (Schisandra chinensis), 200 mg v denní dávce

Plod udržuje normální trávení a funkce jater, dýchacího systému, přispívá k pročištění, jako tonikum podporuje mentální pohodu, působí jako antioxidant a adaptogen, udržuje normální činnost jater.

 

Zinek, 20 mg v denní dávce

Minerál přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, normální plodnosti a reprodukci, rozpoznávacím funkcím, k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu zraku, kostí, pokožky, vlasů a nehtů, metabolismu sacharidů, makroživin, mastných kyselin, kyselin a zásad, vitamínu A, k syntéze bílkovin a DNA, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k jejich ochraně před oxidativním stresem.

 

Vitamín B2, 2,8 mg v denní dávce

Vitamín přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, stavu pokožky, zraku, normální činnosti nervové soustavy, stavu sliznic, červených krvinek, chrání buňky před oxidativním stresem.

 

Vitamín B6 (pyridoxin), 8 mg v denní dávce

Přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, k funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, energetickému metabolismu, tvorbě červených krvinek, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.

 

Měď, 2 mg v denní dávce

Kov přispívá k normální činnosti nervové soustavy, k dobrému stavu pleti, energetické rovnováze, pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem, přispívá k normální funkci imunitního systému a  energetickému metabolismu, chrání buňky před oxidativním stresem, udržuje normální stav pojivových tkání, přispívá k normální pigmentaci vlasů a pokožky.

 

Vitamín B12, 5 μg v denní dávce

Vitamín přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, imunitnímu systému, snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k tvorbě červených krvinek.

Zerex Ultragold

 

Magnisteron

 • Testosteron zvyšuje a udržuje: Maca peruánská, zinek, vitamín B6,
 • Další účinky: plodnost, sexualita, výdrž a výkonnost, imunita
 • Cena: 269 Kč / měsíc
 • Typ: tablety
 • Dávkování: 1 tableta denně
 • Minimální doba užívání: aspoň 2 měsíce

magnisteron pro zvýšení testosteronu

 

Hořčík, 60 mg v denní dávce

Minerál přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, normální činnosti svalů, normální psychické činnosti, k udržení stavu kostí a zubů, podílí se na procesu dělení buněk, přispívá k syntéze bílkovin a elektrolytické rovnováze.

 

Vitamín B6 (pyridoxin), 1,4 mg v denní dávce

Přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, k funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, energetickému metabolismu, tvorbě červených krvinek, k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.

 

Zinek, 10 mg v denní dávce

Minerál přispívá k udržení normální hladiny testosteronu, normální plodnosti a reprodukci, rozpoznávacím funkcím, k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu zraku, kostí, pokožky, vlasů a nehtů, metabolismu sacharidů, makroživin, mastných kyselin, kyselin a zásad, vitamínu A, k syntéze bílkovin a DNA, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k jejich ochraně před oxidativním stresem.

 

Maca peruánská (Lepidium meyenii), 50 mg v denní dávce

Plod rostliny působí příznivě na hormonální systém, plodnost, sexualitu, fyzické a duševní zdraví, vytrvalost a vitalitu. Zároveň je zdrojem prospěšných fytoestrogenů.

magnisteron

 

Kdy zvážit nákup doplňků pro zvýšení testosteronu?

V první řadě byste měl vědět, zda máte hladinu testosteronu sníženou. S jistotou ji lze zjistit pouze po měření hormonu z krve. Test provádí specialista v laboratoři. Orientovat se lze i podle negativních příznaků, ale ty může vyvolávat i jiná zdravotní komplikace nebo přímo nemoc.

Zde je několik zásadních otázek, které si položte ještě před nákupem doplňku. Užívat je má smysl pokud máte hladinu sníženou. Pokud nízká není, užívání nebude zcela zbytečné, protože doplňky obohatí stravu o zdraví prospěšné látky, které vám mohou nyní scházet. Pokud ale máte hladinu dostatečnou a žijete vesměs zdravě, doplňky pravděpodobně nepotřebujete.

Byl jsem na měření hladiny testosteronu?
Pokud ano, lékař vás bud o hodnotách informovat. Pokud ne, sníženou produkci a hladinu můžete pouze předpokládat. Případné negativní stavy ale nejsou jednoznačným důkazem nízké hladiny.

Vždy proto doporučujeme nechat si testosteron odborně změřit.

Pokud jsem na měření byl, jakou hladinu testosteronu mi naměřili?
Optimální hladina testosteronu je od 300 do 1000 nanogramů na decilitr krve u dospělého muže. Nižší i vyšší hodnota představuje zdravotní riziko. Hladinu můžete stimulovat doplňkem, ale opět pouze lékař vysvětlí, zda naměřené hodnoty mohou ohrozit zdraví.
Pokud jsem na měření nebyl, pociťuji nějaké negativní příznaky sníženého testosteronu?
Sníženou hladinu testosteronu na sobě poznáte podle nepříjemných příznaků. Dlouhodobě snížené sexuální libido, problémy s dosažením a udržením erekce, zmenšování varlat nebo penisu, vypadávání vlasů, návaly horka, časté změny nálady a trvale negativní nálada, soustavná únava a nedostatek energie, problémy s pamětí, úbytek svalové hmoty, přibírání na váze i bez změny jídelníčku, řídnutí a křehnutí kostí, poruchy krvetvorby.

Mohou se objevovat všechny nebo pouze některé. Čím více si jich na sobě všimnete a čím déle trvají, tím vyšší je riziko snížené hladiny. Vždy je vhodné nechat si hladinu odborně změřit. Krev pro měření vám odebere praktický lékař, sexuolog nebo urolog.

Netrpím jinou nemocí či zhoršeným zdravotním stavem, který může tyto negativní příznaky vyvolat?
Nízký testosteron mohou způsobovat i některé nemoci a zdravotní komplikace. Zamyslete se, zda netrpíte nebo se neléčíte s poraněním varlat, rakovinou a léčbou rakoviny varlat, cukrovkou, metabolickými poruchami, obezitou, autoimunitní nemocí, nemocí ledvin nebo jater, zhoršenou funkcí štítné žlázy, obstrukční plicní nemocí, infekcemi, nádory mozku, selháváním srdce, HIV a AIDS. Příčinou snížené hladiny mohou být i léky proti těmto nemocem.

Doplňky lze užívat i během nemoci, ale nikdy se nevyhýbejte předepsané léčbě. Ta je pro zdraví prvořadá.

Podstupuji hormonální léčbu, která mi testosteron doplňuje přímo do těla?
Testosteron lze do těla doplňovat pomocí gelů, tablet, náplastí, krémů, podkožních pelet nebo injekcí. Hormonální substituční léčbu vám ale musí předepsat lékař. V takovém případě doplňky nejsou vhodné, protože by mohly pozměňovat cílenou hladinu, kterou se snaží lékař navodit.
Pokud moje příznaky nevyvolává nemoc, mám zdravou životosprávu? Sportuji, mám optimální jídelníček a nemám žádné zlozvyky?
Hladina testosteronu se snižuje i kvůli nezdravé životosprávě. Příčinou je nedostatek sportu a odpočinku, nezdravá strava, nadměrný stres, zlozvyky jako alkohol, kouření a užívání drog.

Pokud na vás tyto vlivy působí dlouhodobě, dlouhodobé je i oslabení produkce hormonu.

Kolik je mi vlastně let? Nemám testosteron nízký kvůli věku?
Testosteron přirozeně klesá věkem a to již od přibližně 30 let o 1 % ročně. Muži kolem 50 let mají testosteron nízký velmi často. Doplňky jsou vhodné právě pro tyto muže, kteří se pomalu dostávají do andropauzy.

Opakujeme, že dlouhodobě nízký testosteron je případem pro lékaře. Doplněk sice povzbudí produkci hormonu, ale nepomůže s léčbou komplikací, které může nedostatek vyvolávat.

Jsem ochotný každý měsíc doplňky nakupovat?
Je nezbytné počítat s tím, že pokud má doplněk stimulovat produkci a udržet hladinu testosteronu dlouhodobě, musí se také dlouhodobě užívat. Účinky se dostavují do přibližně 2 až 3 měsíců. Za kratší dobu se hladina příliš nezmění.

Doplňky stravy patří mezi potraviny, jsou bez lékařského předpisu a pojišťovny na ně nepřispívají. Uvažujte proto, že měsíčně za doplňky utratíte několik stovek korun. Pro výhodnější cenu se vyplatí nakoupit několik balení najednou a využít slevové kódy a kupóny, které prodejci nabízejí.

Pokud jste po odpovědích na tyto otázky usoudil, že je doplněk pro vás určitě potřebný, objednejte si minimálně na měsíc Proerectu LONG nebo kterýkoliv jiný doplněk ze seznamu TOP 5.

Jsou bezpečné, jejich složení účinkuje spolehlivě a produkci testosteronu podpoříte přirozeně bez negativních vedlejších účinků.

 

Nejlepší doplněk pro zvýšení hladiny testosteronu – české rostlinné tobolky Proerecta LONG

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu Proerecta.cz. Objednávku dostanete do 2 prcovních dnů. LONG užívejte aspoň 1 měsíc, ideálně ale až 3 měsíce, abyste plně pocítil zlepšení svého stavu.

 

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply