Vrcholoví sportovci mají snížené až žádné libido, šokuje studie. Důvod je v hormonech.

Vrcholové sportovkyně mají snížené sexuální libido a tento neblahý vliv již vědci znají několik let. Nová data doložila, že se stejný jev objevuje i u mužů ve vrcholovém sportu. Informuje francouzský deník Le Figaro.

nízké libido u sportovců

 

Pravidelný sport ve zdravé míře je pro tělo i sexuální funkce velice důležitý a prospěšný. Pohyb zlepšuje prokrvení, sílu, fyzickou výkonnost, pomáhá zvýšit sebevědomí a zlepšit náladu. To všechno má vliv na silné sexuální libido.

Bohužel vrcholový sport, který často vyžaduje maximální fyzický a duševní výkon, sportovce vyčerpává, a právě tak jejich erotické libido snižuje.

Tým vědců se zaměřil na vliv stresu na sekreci hormonů. Výzkum na 1000 mužích posuzoval kromě krevního rozboru také délku tréninku a míru fyzické zátěže.

Mezi tisíckou sportovců byli běžci, cyklisté a triatlonisti. Nejnižší libido měli ti, kteří sportovali nejdéle a nejintenzivněji. Čím nižší byl výkon a trvání tréninku, tím vyšší bylo libido.

Ženy ve vrcholovém sportu, maratonkyně s velice intenzivními tréninky, mívají často poruchy menstruace a cyklu ovulace. Toto oslabení má původ v nesprávném vylučování hormonů (endorfin, prolaktin), a tedy hormonální nerovnováze. Ta prokazatelně snižuje zájem o sex a sexuální výkonnost.

Každodenní sportovní výkon nutí mozek vylučovat endorfiny, které známe jako hormony lásky. Jejich nadměrná sekrece tlumí až zastavuje vylučování luteinizačního hormonu LH a folikulostimulačního hormonu FSH, které jsou pro zdravou ovulaci naprosto nezbytné. Dochází k narušení cyklu a tím u sportovkyň vzniká veliký problém.

Vědci ale samozřejmě sport nikomu nezakazují. Pouze upozorňují na vliv silné únavy a vyčerpání na libido a sexuální funkce, kterým trpí hlavně vrcholoví, ne rekreační sportovci. Pořád platí, že mírná a pravidelná fyzická zátěž libidu prospívá.

Ať už sportujete nebo vůbec, silné libido lze kdykoliv posílit přírodními doplňky Proerecta. 

Proerecta LONG pro muže a Proerecta WOMEN pro ženy.

doplňky pro podporu libida

 

Další články o ztrátě libida a jeho rychlé, bezpečné podpoře

Nízké libido u mužů – všechny příčiny a instantní rady pro zvýšení
Proč libido slábne a jak ho rychle nakopnout?
15 zabijáků libida, které je potřeba eliminovat
14 zlepšováků libida
STUDIE DOKÁZALA: Nedostatek testosteronu významně oslabuje libido
Libido vaší ženy je i vaše vizitka. Co jí pomůže?
Nechuť k sexu - seznam 20ti zlodějů sexu ve vztazích
Hormonální nerovnováha spolehlivě oslabuje libido

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply