Častá erekce – problém, nebo projev zdraví a síly?

Erekce je pro muže potvrzením jeho vlastní mužnosti a chlapské síly. Dává mu jistotu a pocit sebevědomí. Pro partnerku jde také o velmi důležitý aspekt. Pevně vztyčený penis dokazuje, že je pro něj žena žádoucí a má v úmyslu s ní mít sex. Funkční erekce hraje v životě velmi důležitou roli. Je to jedna z věcí, o které se muž může opřít v těžkých životních situacích.

Erekce se ale netýká jen zralých chlapů. Dá se říci, že provází všechny muže od narození až do smrti. Jde o téma jak u starších mužů, tak i malých chlapců.

Co znamená, když se řekne častá erekce? Tento pojem je velmi relativní a subjektivní. Kde je hranice mezi normální frekvencí erekce a příliš častou? Na to se snažím odpovědět v tomto článku.

 

Častá erekce už od mala

Erekce je nejčastěji signálem sexuální touhy. Krev se nahrne do topořivých těles. Penis je větší, tvrdý a schopen proniknout do vagíny ženy. Pro rodiče malých chlapců je výskyt erekce zprvu překvapivý. Faktem je, že k erekci dochází velmi brzy.

K erekci u malých chlapců může dojít třeba během koupele, nebo při přebalování. Nejde o nic neobvyklého. Jde o signál sexuálního dospívání a cestě k pohlavní zralosti.

POKUD VAŠE EREKCE NENÍ PRÁVĚ ČASTÁ, možná hledáte pomoc. 

Doporučujeme české bylinné tobolky Proerecta KLASIK s nástupem do 45 minut.

Proerecta KLASIK

Klikněte a čtěte podrobně o účincích KLASIKu na erekci.

 

 

První erekce

K první erekci dochází dochází u chlapců dokonce už v děloze matky. O tom vypovídají i některé lékařské záznamy z ultrazvuku. Maminky tak v bříšku nemusí tlačit vždy jen nožička.

Erekce je naprosto běžná mezi nemluvňaty a batolaty. Kromě ztopoření lze pozorovat zvětšený penis také několik dní po narození. Jde o důsledek činnosti hormonů a následky traumatu těsně po porodu. Stav přejde po několika dnech zpět do normálu.

 

Můj syn má častou erekci. Jaké jsou příčiny?

Často ani žádné nemusí být. Dle odborníků jde mnohokrát o nekontrolovanou reakci. Jde čistě o důkaz správné funkčnosti nervové soustavy. Případně může jít o následek plného močového měchýře. Tyto krátkodobé erekce nejsou pro dítě žádnou hrozbou. Spíše dokazují, že tělo roste správně. Rodiče se tak nemusí bát.

 

Objevování vlastního těla

Malé děti jsou zvídavé. Chtějí zkoumat sebe i své tělo. Erekce patří do tohoto procesu sebepoznání. Mohou se v této situaci cítit nejistě a pro rodiče je důležité zvládnout tuto situaci taktně a s přehledem.

Pokud erekce trvá déle, může se malý chlapec cítit nejistě a mimo svou komfortní zónu. Tehdy přichází na řadu pláč a stížnosti. V tomto případě je na rodičích, aby zajistili pocit bezpečí a neuváděli zbytečně dítě do rozpaků.

 

Kdy je erekce u dítěte dlouhá?

Pokud erekce trvá déle než několik hodin a v případě těchto symptomů:

  • vyrážka
  • vybledlá kůže

V tomto případě by měla následovat neodkladná návštěva pediatra. Doktor bude schopen určit přesný stav a doporučit další postup léčby.

A co v případě bolestivé erekce? Dlouhá a bolestivá erekce nemající spojitost se sexuální vzrušením se nazývá priapismus. Vyskytuje se u dospělých mužů a chlapců ve věku mezi 5-10 roky. Bývá spojena s nemocemi jako leukémie, srpkovitá onemocnění, nebo také s úrazy. Jde o bolestivý stav vyžadující rychlý zásah urologa. V opačném případě hrozí nezvratné poškození penisu.

 

Puberta je pro častou erekci typická

Puberta představuje bouřlivý sexuální rozvoj obou pohlaví. Hormony se bouří a tělo prochází výraznými změnami. Organismus se připravuje na období sexuální dospělosti. V tomto období má chlapec obrovskou chuť na sex a velmi častou erekci.

Penis stoupá samovolně. Mnohokrát proti vůli jeho majitele. Mimořádné nejsou ani noční erekce, nebo samovolná noční ejakulace (poluce). Toto období je typické velmi často ztopořeným penisem a velmi pravidelnou masturbací.

TIP: Nudí vás stereotypní metody masturbace? Naučte se nové!

 

Mám častou erekci a vysokou hladinu testosteronu

Muž s vysokou hladinou mužského hormonu testosteronu bude mít pravděpodobně častější erekci. Tento hormon má neuvěřitelnou moc. Posiluje svaly, pálí tuk, zlepšuje náladu a spánek. V neposlední řadě také zvyšuje chuť na sex a celkovou energii.

Hladina tohoto hormonu začíná pozvolna klesat kolem 30. roku života a pomalu se blíží andropauza. Celkově lze dobrou hladinu udržovat správným stylem života. Stačí zařadit následujcí aktivity:

TIP: Tělo lze také stimulovat k tvorbě testosteronu vhodným doplňkem stravy.

TEST: Pokud si nejste jistí svou hladinou testosteronu, otestujte se!

 

Častá erekce a závislost na sexu

Častá erekce je ve vzácných případech spojena i sexuální úchylkou. Jde o stav, kdy se jedinec svým chování odchyluje od normálu. Muž toužící po sexu natolik, že ho touha absolutně pohltí. Závislost na sexu je stav výrazně ovliňující život postiženého muže a často vyžaduje náležitou pomoc specialisty.  

 

Horší, než častá erekce je žádná erekce

Častá erekce a chuť na sex. Obě tyto proměnné sice mohou v extrémních případech komplikovat život. Na druhé straně slabá, nebo chybějící erekce je snad ještě horší odchylkou od normálu. Mít chuť na ženu, toužit po ní a přitom s ní nemoci cokoliv dělat. To je pro muže snad jeden z nejhorších scénářů.

 

Poruchy erekce

Příčiny poruch erekce mohou být různé. Současná doba tomuto nepříznivému stavu nahrává nejvíce v celé historii lidstva. Důvody jsou různé:

Všechny tyto faktory lze dobře ovlivnit. Záleží jen na vůli jednotlivce. Stačí pouze chtít a jednat. Kdo se rozhodne pro boj se slabší erekcí, rozhodně by měl zvážit pomoc ze strany doplňků stravy. Více se lze o nich dočíst v naší podrobné recenzi přípravků na podporu erekce.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply