Testosteronové tablety – rychlá posila mužnosti

Ve věku nad 40 let máte pravděpodobně sníženou hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronuPoznáte to jednoduše. Nemáte chuť na sex a chybí sexuální výkonnost. Stejně tak klesá energie a celková hravost.

Dobrou zprávou je, že existují způsoby na zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu. Mezi ně patří testosteronové tablety na chemické bázi. Dále tablety na bázi přírodní (jinak také doplňky) a testosteronová terapie.

Některé tablety jsou ve formě léků na recept a dokáží pozvednout hladinu testosteronu díky účinným látkám a steroidnímu efektu. Jiné testosteronové tablety účinkují díky směsi vitamínů, minerálů a přírodních bylin.

Na trhu existuje mnoho voleb na zvýšení hladiny mužského hormonu. Pouze část je opravdu dobrá. Jaké jsou možnosti volby se dočtete dále.

testosteronové tablety

Výrobků pro podporu testosteronu je tolik, že je obtížné se v nich orientovat

 

Proč zvyšovat hladinu testosteronu?

Pokud to ještě nevíte, testosteron a estrogen jsou sexuální hormony. Obě pohlaví, muži i ženy tvoří oba tyto hormony. Muži podstatně více testosteronu, ženy naopak více estrogenu.

Mužský pohlavní hormon testosteron může za růst penisu během puberty. Také podporuje další fyzické aspekty jako je hluboký hlas, růst vousů, rozvoj svalů.

Navíc je sexuální vzrušení a výkonnost úzce spojena s množstvím testosteronu v těle. Hormon stoupá a klesá v průběhu celého dne. Mnoho mužů je nejvíce sexuálně vzrušených po ránu, protože tehdy je hladina testosteronu nejvyšší. Hladina výrazně roste během spánku.

ČTĚTE TAKÉ: 8 nepříjemných projevů snížené hladiny testosteronu. 

 

Co jsou testosteronové tablety?

Testosteronové tablety lze rozdělit na dvě zásadní skupiny. Do první spadají léky na předpis. V případě druhé skupiny jde o takzvané přírodní potravinové doplňky. Některé z nich jsou klinicky testovány a studie dokládají jejich efekt, jiné jsou stále předmětem zkoumání.

Testosteron v tabletách a hormonální terapie

Tablety s testosteronem jsou primárně určeny k orálnímu užití. Nejsou ale tak efektivní ve zvýšení hladiny hormonu, jako hormonální terapie.

V tomto případě lékaři vpravují hormon přímo do těla. Terapie je sice velmi efektivní a krátkodobě zvýší obsah testosteronu v krvi v řádu stovek procent, zato je velmi nákladná a s vedlejšími účinky.

Rozhodně nejlepší jsou v tomto případě přírodní doplňky stravy, které sice nezpůsobují masivní nárůsty hormonu, zato vycházejí z dlouhodobého hlediska cenově nejvýhodnější.

Plusem je také to, že jsou bez vedlejších účinků. Představují tedy poměrně levnou a bezpečnou alternativou ke zvýšení hladiny testosteronu.

VÍTE, jaký je přesný vliv hladiny testosteronu na sílu a pevnost erekce?

 

Proč brát testosteronové tablety?

Jednoznačným motivem proč brát tablety je touha muže dohonit ztracenou hladinu svého pohlavního hormonu. Úroveň testosteronu se v průběhu života mění. Po 30. roce dochází k prvnímu poklesu. Největšími konzumenty tablet na testosteron jsou muži od 40.roku výše. Ti už znatelněji pociťují ztrátu zájmu o sex, menší přiliv energie a nasávající problémy s erekcí.

Mnoho tablet dokáže dnes doplnit hladinu testosteronu na úroveň mladého věku. Takže muž je schopen nabýt znovu pozitivní sexuální energii. Z tohoto efektu mohou těžit muži téměř všech věkových kategorií od 30.roku výše.

ČTĚTE TAKÉ: 10 důvodů oslabené erekce u mladých mužů.

 

Fungují testosteronové tablety?

Zde záleží na konkrétním případě. Pokud půjde o případ pacienta, který trpí hypogonadismem (tělo má problém tvořit vlastní testosteron), pak testosteronové tablety ani přirozené doplňky nebudou stačit.

Zde pomůže pouze terapie, kdy je hormon vpraven do těla přímo injekcí, či jiným způsobem. Tablety budou fungovat především tam, kde k poklesu hormonu dochází přirozeným způsobem.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobně o testosteronové injekci.

 

Rizika užívání testpsteronových tablet

Přírodně zaměřené doplňky většinou neznamenají větší hrozbu. Vedlejší efekty prakticky neexistují, neboť složení doplňku je složeno výhradně z přírodních látek.

Testosteronové tablety na chemické bázi jsou už trochu jiný příběh. Jde v principu o léky a anabolika se steroidním účinkem. Zde existují různá rizika spojená se srdečními problémy a podobně.

Studie zveřejněná v The New England Journal of Medicine zmiňuje, že někteří muži nad 65 let zaznamenali srdeční problémy poté, co užili testosteronový gel, což je určitá forma hormonální terapie. Na chemické testosteronové tablety lze nahlížet obdobně, jen vedlejší účinky budou mírnější.

Pozdější studie ukázala, že ohroženi byli i muži mladší, než 65 let. Umělá terapie testosteronem tedy není bez rizika. Vždy konzultujte jakoukoliv tabletu, nebo hormonální terapii se svým lékařem. Nikdy nekupujte tyto léky na černo.

testosteronové léky

Lékař vám nejčastěji předepíše tyto produkty. Mají ale i svá negativní účinky

 

 

Jak účinkují testosteronové tablety?

V podstatě existuje několik způsobů jak navýšit testosteron v těle:

Všechny tyto způsoby dovedou navýšit hladinu hormonu. Nejefektivnější je testosteronová terapie, která však znamená i spoustu vedlejších účinků.

Další variantou jsou tablety na bázi steroidů, tedy obsahují účinné látky k navýšení pohlavního hormonu. Případně obsahují přímo dávku testosteronu, který se dostává přes trávící trakt do organismu. 

Doplňky stravy jsou poslední variantou, jak navýšit testosteron. Mají menší nástup účinku, než předchozí varianty, ale jsou téměř bez vedlejších efektů.

AKTUALITA: Steroidy a přípravky na růst vlasů snižují u mužů plodnost.

steroidy a plodnost

 

Lze testosteron lze zvýšit i přirozeně bez testosteronových tablet?

Pokud chcete zvýšit testosteron přírodní cestou bez použit chemických tablet, existuje přirozená cesta. Ta je založena na vyvážené stravě bohaté na vitamíny a minerály. Zdravý životní styl je nejjistějším klíčem ke zvýšení hladiny testosteronu.

Spolu s přírodními doplňky jde o velmi silnou kombinaci na zvýšení hladiny mužského pohlavního hormonu. Za tímto názorem stojí většina lékařů a výživových specialistů.

 

Testosteronové tablety a jejich benefity

Zvýšení volného testosteronu

Přibližně 60% testosteronu v mužském těle je vázáno na globulin. Jakmile je vázán, ztrácí testosteron svůj anabolický efekt a mizí také celkový vliv na mužské libido.

Některé testosteronové tablety jsou poskládány tak, aby navýšily množství volného testosteronu v oběhu.

 

Snížení estrogenu

Tělo muže obsahuje enzym zvaný aromatáza. Ten je zodpovědný za produkci estrogenu. Některé testosteronové tablety obsahují látky, které potlačují tento enzym. S poklesem estrogenu roste v těle podíl testosteronu.

 

Druhy testosteronových tablet

Nejprve se podíváme na tablety na chemické bázi. Jejich účinky často využívají kulturisté k rychlému navýšení testosteronu. Jejich efektivita je sice vysoká, ale vedlejší efekty a dopady na zdraví znamenají pro normálního člověka příliš vysokou cenu.

 

Methyltestosteron

Je prvním steroidem vytvořeným pro orální podání. Doktoři jej v medicíně používají jako lék pro muže s oligozoospermií (snížený počet a nedostatek spermií). Při zvýšení hladiny dochází souběžně ke zvýšení libida a sexuální energie.

Nevýhodou orálního podání je, že velká část látky je metabolizována a deaktivována při prvním průchodu játry. Do krve tak projde maximálně 5-10% účinné látky.

  • Dávkování – doporučená dávka je 3 až 8 tablet za den.
  • Nežádoucí účinky – jedním z vedlejších účinků je růst agresivity. Tohoto efektu využívají sportovci v silových a bojových sportech.

Powerlifteři, nebo vzpěrači používají přípravek s oblibou před náročným tréninkem a soutěžemi. Efekt nastává už hodinu po požití. U muže se zvýší agresivita, sebevědomí i sexuální libido.

Androgenní působení však znamená i řadu nežádoucích účinků. Po užití hrozí vypadávání vlasů, akné, zvětšení prostaty a podobně. Také jsou ohrožena játra. Dlouhodobé braní přípravku je může poškodit. Maximální doba podávání je tak doporučena po dobu 6 až 8 týdnů. Poté by měla následovat minimálně stejně dlouhá pauza.

Cena tablet

Methyltestosterone – GENESIS, 100 tablet po 25 mg za cenu 800 Kč.

Methyltestosterone – HUBEI, 50 tablet po 10 mg za cenu 400 Kč.

 

Undestor

Jde o měkké oválné tobolky s lesklým potahem. Obsahují 40mg účinné látky testosteroni undcanoas. Tato látka se v těle přeměňuje na testosteron. Tento lék lékaři nasazují v případě nízké, nebo nulové hladiny testosteronu u muže (takzvaný hypogonadismus).

  • Dávkování – Berou se 3 až 4 tobolky za den během prvních 2 až 3 týdnů. Poté dávka klesá na 1 až 3 tobolky denně. Přípravek je nutno brát spolu s jídlem. Tobolky se dávkují celé. Je třeba zapíjet dostatečně velkým množstvím vody. Dávka se vždy dělí na poloviny. Tedy jednu ranní a jednu večerní.
  • Nežádoucí účinky – U mužů hrozí při delším braní ztráta plodnosti, protože přípravek potlačuje tvorbu spermií.

 

Cena, dostupnost

Undestor je léčivý přípravek a k dostání je pouze na lékařský předpis.

Balení obsahuje 60 měkkých tobolek při ceně kolem 300 Kč.

 

Clomiphene citral

Přípravek je určen k léčbě sterility u mužů a navýšení testosteronu. Dokáže velmi dobře harmonizovat narušenou produkci mužského pohlavní hormonu. V průměru za 10 až 14 dní.

  • Nežádoucí účinky – Jsou velmi odrazující. Dochází k silným poruchám zraku, bolestem žaludky, zvracení, nárůstu hmotnosti, návalům horka a může dojít i k poruše jater.
  • Dávkování – Denní dávka se pohybuje kolem 50 až 100mg a přípravek se bere maximálně po dobu 5 dnů s následným snižováním dávky. Nakonec se přípravek zcela vysadí po době 10 až 14 dnů.

 

Cena a dostupnost

Balení jsou v dávkování 25mg, nebo 50mg v jedné tabletě za cenu zhruba 600 Kč/balení.

 

Cyclofenil

Jde o velmi slabý estrogen bránící receptorům estrogenů spojit se s jinými silnými estrogeny. Tento antiestrogen brání růstu estrogenů v těle a tvoří tak lepší podmínky pro růst testosteronu. Hlavní síla přípravku spočívá ve zvyšování mužského pohlavního hormonu. Po požití přípravku roste mužům libido i celková síla a energie.

  • Nežádoucí účinky – Oproti ostatním tabletám jsou poměrně mírné. Zřídka se objevuje lehké akné, případně návaly.
  • Dávkování – Denní dávka se pohybuje v rozmezí 100 až 200 mg za den po dobu 4-6 týdnů. Po této době účinnost přípravku klesá. Nejvyšší účinnost vykazuje přípravek, pokud se rozdělí na dvě části. První se bere ráno na lačno a druhá těsně před spaním.

 

Cena a dostupnost

Tablety jsou k dostání o obsahu 100 mg nebo 200 mg.

 

Přírodní testosteronové tablety

Jak je vidět, chemické tablety opravdu nejsou bez rizik. K navýšení testosteronu u nich sice opravdu dojde, ale nelze je brát dlouhodobě a bez dopadů na zdraví. Proto jsou dle mého názoru i zkušeností lepší přírodní tablety (doplňky) na zvýšení hladiny testosteronu.

Je možné je užívat dlouhodobě a bez výrazných vedlejších účinků. Přírodní složení, výběr bylinek ověřených generacemi před námi, klíčové minerály a vitamíny spolu s laboratorními podmínkami při výrobě, dělají z doplňků na obnovu mužského hormonu tu správnou a především bezpečnou volbu.

Není totiž nic lepšího, než pocit, že tělo funguje znovu jako před lety včetně návratu mužné síly. Pokud se chcete dozvědět více, zkuste nahlédnout do naší velké recenze, kde jsme testovali 10 nejlepších přírodních testosteronových tablet.

primulus pro zvýšení testosteronu

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

 

Leave a Reply