Deflorace – odpanění bezpečně a bezbolestně

Panna je obecné označení dívky, nebo ženy, která ještě nezažila pohlavní styk. Někdy toto slovo vyjadřuje sexuálně neaktivní ženu, nebo ženu za zenitem (stará panna), o kterou už není zájem. Panenství je v mnoha společnostech a náboženstvích velmi ceněné.

Panenství je možno chápat jako jakési právo ženy, kdy může sama o sobě rozhodovat. Jde však o nevratný okamžik. Panenství je jen jedno. Nejde ani tak o fyzickou záležitost.

Mnohem více pro ni hraje roli psychika. Jde o sebeúctu ženy. Sama by měla rozhodnout, kdy a s kým o své panenství přijde. Komu dá věneček. Rozhodně by nemělo jít o rozhodnutí motivované vnějšími vlivy. Tedy neměla by dát na názory spolužáků, nátlak kluka, v médiích a tak podobně.

deflorace

 

Deflorace – přerušení panenské blány

Také se ji říká hymen a jde o slizniční řasu, která zčásti, nebo zcela překrývá poševní otvor. Slovo hymen pochází z řeckého slova značícího membránu, nebo blánu. Právě protržení této blány se nazývá deflorace – odpanění.

 

Co znamená slovo deflorace?

Tento pojem vyjadřuje porušení panenské blány ženy a její vstup do světa dospělosti. Faktem je, že společnost se tomuto tématu věnují čím dál více a poučení začínají být i mladší generace. Děti ve škole už vědí, co je to odpanění. K začátku sexuálního života tak dochází dříve, než v minulosti. Mladá generace neví, jak se sexuálním začátkem naložit. Někdy tak dochází k nechtěnému prvnímu sexu, nečekanému těhotenství a podobně.

TIP: Povedlo se vám „zamísit“ hned na poprvé? Čtěte užitečný článek o potratové pilulce. 

 

Jaký je význam panenské blány?

Ženy začínají svůj sexuální život deflorací (natržením panenské blány). Tato blána existuje u ženy z dobrého důvodu. Slouží jako obrana před infekcí a nečistotami.

Tato ochrana je důležitá především v dětství, neboť prostředí vagíny je především alkalické (stejně jako během menstruace u dospělé ženy). V tomto prostředí se velmi dobře daří patogenům, proto je ochrana nutná. Prostředí vagíny dospělé ženy je naopak silně kyselé a mikroorganismy zde nemají tak velké šance.

HYGIENICKÉ A EKOLOGICKÉ ŘEŠENÍ MENSTRUACE: Menstruační kalíšky

menstruační kalíšek

 

Deflorace je možná i bez sexu

Obvykle první sexuální aktivita panenskou blánu naruší. Panenská blána ale není dokonalým důkazem panenství. Může být porušena během masturbace, nebo při jiné nesexuální aktivitě (cvičení, manipulace s tamponem, úraz). Je možný i opačný případ, kdy žena sice má neporušenou panenskou blánu, ale sex už měla.

TIP PRO POKROČILÉ: Metody společné masturbace pro prohloubení vzájemné intimity. 

 

Kdy je vhodná doba na první sex?

Genitálie ženy se stávají vhodnými pro sex až v určitém věku, kdy organismus začne produkovat dostatečné množství hormonu estrogenu. Právě pod jejich vlivem začíná tkáň genitálií růst a být připravená pro normální sexuální život. Pohlavní styk před tímto obdobím může zapříčinit natržení tkáně a způsobit nepříjemné poranění.

 

Na co myslet před prvním sexem?

Deflorace představuje výrazný milník v životě každé ženy. Vzhledem k významu okamžiku by měla žena zažít první sex s mužem, kterého miluje. Muž by měl k aktu přistoupit s velkou úctou a zodpovědností.

Je třeba si uvědomit význam tohoto momentu pro ženu. Muž by měl mít dopředu přehled o možnostech ochrany proti početí a také ohledně ženské anatomie. Pár by rozhodně měl o všem mluvit a sdělit si případné obavy. Rozhodně by prvnímu sexu měl předcházet minimálně jeden petting. Není úplně vhodné, aby žena nebyla při prvním milování zvyklá na dotyk muže.

MĚJTE PŘEHLED: Které druhy antikoncepce jsou nejbezpečnější? 

 

Jak na to jít poprvé?

Pocity žen při odpanění jsou různé. Samotná deflorace může být bolestivá, nebo naopak vůbec.

Dnešní dívky jsou obvykle aktivní, takže ve společnosti je pouze malé množství s netknutou panenskou blánou. Mnoho dívek před svým prvním stykem sexuálně experimentuje, takže první soulož pro ně není takové překvapení a množství krve je minimální.

Pokud dívka před svým prvním sexem neexperimentovala a k sexu má dojít náhle, může být situace trochu napjatá. V takové chvíli je nejlepší se uvolnit.

První sex by měl být v maximálně pohodlné atmosféře s partnerem, ke kterému má důvěru. Není vůbec na škodu začít dlouhou předehrou. Díky tomu vytvoří tělo dostatek přírodní lubrikace a první sex by pak měl proběhnout téměř bez bolesti. Případně je na místě použít silně lubrikovaný kondom a postupovat velmi, velmi pomalu.

Množství krve při prvním sexu je velmi individuální. Může ji být trochu při sexu, případně lze pozorovat stopy krátce po aktu. Některé ženy své poprvé popisují jako malou menstruaci, trvající maximálně několik málo hodin.

Panenská blána je pouze tenká vrstva uvnitř vagíny, která je během prvního sexu prolomena. Pokud se bojíte o prostěradla, neuškodí položit před sexem na postel osušky. Malé množství krve by měly bez problému vydržet.

 

Bezpečnostní zásady prvního sexu:

  • není kam spěchat, je dobré se nejprve trochu poznat
  • pro první milování je ideální soukromé místo, kde nehrozí vyrušení
  • před stykem se vyvarujte alkoholu a drog
  • vždy užijte kvalitní ochranu proti nežádoucímu těhotenství a pohlavně přenosným chorobám
  • raději mějte připraven lubrikant
  • dejte si na čas a věnujte dostatek prostoru milostné předehře
  • při samotném aktu postupujte pomalu
  • ideální je, aby si partnerka sama zvolila způsob a polohu pro defloraci
  • vzájemně se respektujte, postupujte jemně a s citem
  • neočekávejte, že první milování bude dokonalé

 

Ideální polohy pro defloraci

Misionářská

kámasútra poloha misionář

Nejjednodušší poloha. Žena se může maximálně uvolnit a nemusí vyvíjet žádnou aktivitu. Muž tak má možnost být v dominantní pozici. Je to pro něj zároveň závazek. Je na něm, aby daná chvíle byla pro ženu momentem, na který bude i po letech vzpomínat s láskou.

V této poloze by měla žena pokrčit nohy v kolenou a rozevřít nohy. Tak připraví ideální cestu pro vstup penisu.

 

Na koníčka

kámasútra poloha_kovbojka

Muž v této poloze leží na zádech a žena na něj zeširoka nasedne. V této poloze může žena snadno regulovat hloubku i rychlost nasedání. Pokud žena nespěchá a partner je ohleduplný, pak k defloraci dojde velmi přirozeně a bez větší bolesti.

 

 

 

Poprvé je vždy jiné

První milování prožívá každý jinak. Čím bude pár mladší, tím je menší šance na dosažení orgasmu. Důvodem je strach, celková nezralost a nepřipravenost na první sex. Ženy navíc prožívají první sex jinak než chlapci.

TIP: Pokud se obáváte selhání erekce, doporučuji kanadské tablety VIMAX pro dlouhodobou posilu prokrvení penisu a pevné erekce. Čtěte podrobnou recenzi.

tablety vimax

Leave a Reply