Erekční kroužek udrží penis tvrdý + 4 TOP DRUHY

Jak vlastně erekční kroužek na penis funguje? Kroužek vám pomůže udržet erekci během soulože déle. Nasazuje se na kořen penisu. Funkce spočívá v zadržení krve v penisu. Krev zůstává v penisu déle a erekce neupadá tak rychle. 

Kroužek může být použit samostatně u mužů, kteří jsou krátkodobě schopni dosáhnout erekce. Také jej lze použít v kombinaci s vakuovou erekční pumpou. To v případě, že muž není schopen dosáhnout erekce vůbec. Pumpa do penisu nažene krev a kroužek ji v něm udrží. Použití kroužku ve spojení s pumpou může být užitečné během obnovy sil po operaci prostaty.

Erektilní dysfunkce je nejčastější sexuální porucha. Erekční kroužek proto hraje důležitou roli v obnově sexuality, výdrže a sebevědomí muže. Dysfunkce může být způsobena mnoha rozdílnými příčinami. Těmi jsou třeba nemoci, stres, emocionální traumata, vedlejší účinky léků a podobně.

Kroužek také může pomoci mužům, kteří selhávají kvůli úzkosti z podaného výkonu. Erekce jim normálně funguje, jen mají obavu, aby při pohlavním styku neselhali. To následně způsobuje povadlý penis. Kroužek je schopen tomu zabránit. Díky vědomí, že kroužek pomáhá, zbaví muže obav v hlavě a přidá žádoucí tlak v penisu. Sex pak probíhá bez problémů.

erekční kroužek na penis

 

Druhy erekčních kroužků

Na českém trhu je k dostání rozmanité množství erekčních kroužků. Přicházejí ve variacích s vibrací i bez. Dokáží zaručit pevnější penis a erekci. Také dokáží oddálit ejakulaci.

Tyto kroužky jsou erekční (škrtící). Speciálním sortimentem jsou pak stimulující kroužky, které slouží hlavně k dráždění partnerky nebo partnera. Speciální kapitolou jsou navíc kroužky na zaškrcení varlat.

 

Anální kolík s erekčním kroužkem Ring & Plug

anální erekční kroužek

Tento kroužek dopřeje nositeli nejen sevření a tlak kolem kořene penisu, ale také dráždění prostaty. Kroužek zaručuje pevné zaškrcení a díky dráždění prostaty přináší novou dimenzi orgasmu. Tento typ navíc dobře velmi drží na místě.

Provedení je v černé barvě a povrch je dokonale hladký. Materiál se snadno udržuje vodou a dezinfekčním prostředkem. Lze ho také bez problému použít ve sprše a vaně.

 

Výhody:

 • dobře drží
 • vhodný pro sex i masturbaci
 • stimuluje anál, kořen penisu a hráz
 • dobré provedení materiálu
 • slušná cena
Nevýhody:

 • chybí vibrace
 • větší průměr

Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu RůžovýSlon.cz. Kroužek dostanete diskrétně do 3 pracovních dnů.

 

Erekční kroužky Elephant Rings

elephant ringsNejprodávanější sada erekčních kroužků. Obsahují výstupky, které mohou dráždit muže i ženu. Díky různým velikostem je možno alternovat jejich nasazení. Lze je tedy nasadit nejen klasicky na kořen penisu, ale také za žalud, nebo na varlata.

Materiál je pružný a poddajný. I tak není nezničitelný. Je proto třeba opatrně natahovat a vyhnout se raději silikonovým lubrikantům.

Na povrchu každého kroužku se nacházejí dráždivé kuličky zvyšující stimulaci. Je také možné použití všech 3 kroužků najednou na různá místa penisu. Kroužky jsou plně vodotěsné. Na jejich údržbu stačí voda a mýdlo.

Výhody:

 • celkem 3 kroužky různých velikostí
 • odolný materiál
 • výstupky pro stimulaci
Nevýhody:

 • mohou prasknout
 • nemusí sedět na 100%

 

Erekční kroužek Iron Single

erekční kroužek iron single

Zajímavý erekční kroužek s kovovými vložkami. Základ tvoří pružný silikonový kroužek s vnitřním průměrem zhruba 3cm. Uvnitř vlisované kovové vložky vyvíjejí tlak a umocňují příjemný zážitek. Kroužek je pružný a lze ho nasadit i na větší penis.

Výhody:

 • dobré stažení penisu
 • pružný materiál
 • odolný materiál
 • obsahuje kovové vložky pro větší pevnost
Nevýhody:

 • nevhodný pro malý penis
 • cena

 

Vibrační erekční kroužek Silicone Rabbit – fialový

kroužek silicone rabbit

Dobře vypadající kroužek na penis intenzivně škrtí kořen. Zejména to platí pro muže s větším průměrem penisu. Svým vzhledem připomíná králíčka. Vibrace dráždí jemně muže i ženu.

Vibrační motorky jsou zabudovány uvnitř, takže není třeba žádné vkládat, jak tomu je u jiných modelů. Kroužek má v základu 3 stupně intenzity vibrací a 4 programy. Nastavení probíhá stisknutím knoflíku na uších králíčka. Zařízení je voděodolné a luxusně provedené. Povrch je z kvalitního chirurgického silikonu, který je hygienický a velmi příjemný na dotek.

Výhody:

 • příjemný kvalitní silikon
 • 2 silné vibrační motorky
 • různé programy
 • ovládání jedním tlačítkem
 • voděodolné provedení
Nevýhody:

 • nehodí se pro všechny polohy

 

Další výhody erekčních kroužků

Pevná a delší erekce není jediným benefitem. Na sexuální kondici a výkonnost má i další prospěšné vlivy:

 • šance dosáhnout erekci i pro pacienty s erektilní dysfunkcí (společně s použitím vakuové pumpy)
 • prodlužuje trvání erekce a sexuální výdrž – erekce zůstává pevná zpravidla i po ejakulaci
 • oddálení ejakulace
 • opticky větší penis díky silnějšímu prokrvení
 • tvrdší erekce – v penisu se zadržuje více krve, díky čemu je pevnější než bez kroužku
 • citlivější penis a silnější vzrušení

 

Jak vybrat erekční kroužek na penis?

V kamenném sex-shopu vám ochotně poradí prodavač. Pokud se s cizími lidmi mluvit stydíte nebo nakupujete doporučený kroužek přes internet, jistě vás zajímá, podle čeho si pro sebe vybrat ten ideální.

 

Velikost

Ideální velikost kroužku je důležitá, protože takový kroužek poskytuje nejlepší podporu erekce a nejvyšší míru bezpečnosti. U kroužků v sex-shopech i e-shopech vždy najděte informaci, pro jaký průměr penisu jsou vhodné.

Začátečníci mohou zvolit kroužky s nastavitelným průměrem. Představte si je jako pásek, který přizpůsobíte průměru penisu v erekci. Pokud by vám byly během sexu příliš volné, lze je ihned stáhnout silněji.

U pevných kroužků úprava šířky po dosažení erekce a během sexu není bohužel možná, proto musí dokonale sedět. Sundat je lze až když erekce odezní.

 

Materiál

Kroužek může být vyroben z flexibilního materiálu. Takovými jsou například guma, pryž, silikon, kůže, neopren, ale i pevný kov, plast nebo dřevo.

Pro začátečníky doporučuji právě měkké materiály. Lze je v případě problémů se sundáváním přestřihnout nebo prořezat. Až najdete vhodnou velikost, můžte vyzkoušet tvrdé a neroztažné materiály.

Některé značky přicházejí s úchopy, takže je snazší nasadit je na penis a sundat je pryč. Některé mají dokonce funkci okamžitého uvolnění, což ještě usnadňuje jejich sejmutí.

Určité typy jsou nastavitelné, zatímco jiné přicházejí v různých velikostech. Některé druhy mají příslušenství umožňující vibrace. To může být příjemné nositeli i jeho partnerce, které vibrační tělísko dráždí klitoris. Erekční kroužek se umísťuje na kořen ztopořeného penisu. Jen tak zůstane krev v penisu.

TIP: V případě, že kroužek nejde sejmout, použijte jako pomocníka lubrikant.

 

Hmotnost

Pro mnohé muže jsou těžší kroužky příjemnější, protože vyvolávají větší tlak a penis velmi příjemně zatěžují. Některé modely kroužků obsahují přidaná závaží a druhý pásek, který lze připevnit na varlata a zatěžovat také je. Bezpečnou zátěží je několik desítek gramů.

Upozorňuji před příliš těžkými kroužky, potažmo před věšením těžkých vah na penis. Ty totiž mohou poranit křehkou penilní tkáň.

Začínejte ideálně od nižších hmotností a až zjistíte, co všechno vydržíte a je vám ještě příjemné, hmotnost zvyšujte.

 

Druhy a typy kroužků

Dnes existuje spousta druhů kroužků a již nejde pouze o základní gumový kroužek na penis. Výrobci je opatřují různými pomůckami a vychytávkami navíc.

 • kroužky s jednoduchým nástavcem nebo vibračním tělískem pro stimulaci ženského klitorisu nebo análního otvoru – lze je používat při sexu, kdy pomáhají stimulovat ženské erotogenní zóny
 • kroužky s další smyčkou na varlata – přiškrcují i varlata a obsahují
 • široké kroužky ve formě návleků s různě tvarovaným povrchem pro stimulaci pochvy a análu

Výběr kroužků na penis je velice bohatý a jsem přesvědčen, že si po chvilce vybírání najde ten svůj každý muž 🙂 Určitě se podívejte na 4 kroužky, které doporučuji na začátku článku.

 

Jak používat erekční kroužek?

Jak kroužek na penis nasadit?

 • uchopte penis za žalud a kroužek navlečte až ke kořenu
 • kroužek můžete nasadit i na penis v erekci, v tom případě použijte kapku lubrikačního gelu

Kroužek s pruhem na varlata:

 • opatrně provlečte spodní proužek přes varlata
 • ochablý penis provlékněte přes kroužek na penis a počkejte na erekci

Kroužek s nastavitelnou šířkou nasaďte na preferované místo a počkejte na dosažení erekce.

Tipy:

 • Kroužek lze používat společně s kondomem a jeho účinnost nijak nesnižuje. Vždy nasazujte nejdříve kondom a až pak kroužek. Kroužek může kondom narušit a přetrhnout. Jakkoliv poškozený kondom vyhoďte a vyměňte za nový.
 • Pokud používáte lubrikační gel, vyberte ten na vodní bázi. Ochrání vás před oděrky a pohmožděninami.
 • Kromě sexu můžete kroužek používat i během masturbace. Vydržíte déle a mírně pozměníte dráždění, takže masturbaci ozvláštníte a dosáhnete jiného orgasmu.

 

Bezpečnost erekčních kroužků

Kroužky jsou považovány za bezpečné pro většinu mužů pokud se používají správně. Pomáhají v penisu zachytit krev, aby se nevracela zpět do organismu tak rychle a umožnila delší a uspokojivější sex. Muži kromě pevnější erekce hlásí také prodloužení výdrže a oddálení ejakulace.

Je třeba je používat opatrně. Kroužek patří pouze na ztopořený penis a neměl by zůstat nasazen déle než 15-20 minut.

Měl by být odstraněn, jakmile muž cítí silný tlak, bolest, mdloby, nebo pocit chladu v oblasti penisu. Pokud má muž srpkovité onemocnění, srdeční problémy, nebo bere medikamenty na ředění krve, měl by se nejprve poradit se svým lékařem.

Kroužek by se dále neměl používat v podnapilém stavu ani pod vlivem rekreačních drog. Také se nikdy nesmí usnout s kroužkem na penisu. Hrozí pak jeho trvalé poškození na základě nedokrvení tkáně okysličenou krví.

Proerecta KLASIK

KE ZVÁŽENÍ:

Cévy rozšíří a proudění krve do penisu podpoří i rostlinné doplňky stravy pro podporu pevné a spolehlivé erekce. Lze je použít společně s kroužkem i samostatně bez něj.

Pod proklikem najdete TOP 10 doplňků s nejlepšími účinky a zákaznickým hodnocením.

 

Kdo by neměl kroužky na penis používat? Pro koho nejsou vhodné?

Erekční kroužky představují určité bezpečnostní riziko, proto by se jim měli vyhnout nebo použití konzultovat s lékařem tito muži:

 • užívající léky ovlivňující pozornost (sedativa, antidepresiva, hypnotika)
 • muži užívající léky na ředění krve
 • muži s aktuálním zraněním penisu nebo s nedávno zahojeným zraněním
 • muži s nejasnou bolestí penisu, varlat, třísel a blízkého okolí
 • muži s nemocným srdcem, cévami nebo nervy
 • diabetici

Pokud trpíte některou z uvedených nemocí, na bezpečnost kroužků na penis se zeptejte ošetřujícího lékaře, praktického lékaře nebo sexuologa.

Zároveň je nutné chápat, že i některé nemoci oslabují a zhoršují erekci. Proto je potřeba řádně nemoci léčit a erekční kroužek vnímat pouze jako pomůcku. Žádné léčivé účinky ale nemá. Každou nemoc proto léčete a léčbu nezdržujte snahou napravit erekci pomocí kroužků.

 

Zvýšení bezpečnosti při použití erekčních kroužků

 • Lubrikujte penis: Díky lubrikaci se bude kroužek nasazovat i sundávat snadněji a bez poranění pokožky. Pozor na lubrikanty se znecitlivující složkou (chladivé lubrikanty s anestetiky), které mohou tlumit bolest a zvýšit riziko poškození penisu.
 • Sledujte hodiny: Ideální doba použití kroužku je 20, maximálně 30 minut. Poté jej musíte sundat, aby se penis opět prokrvil. Jelikož můžete během sexu a masturbace na čas zapomenout, nastavte si časovač.
 • S kroužkem neusínejte: Kroužek po doporučených 20 minutách sundejte a nenechávejte jej na penisu přes noc. Erekce sice odezní, ale kroužek může na penis pořád nepříjemně tlačit a vytrhat chlupy nebo poškodit pokožku. Zároveň by penis škrtil během noční erekce.
 • Kroužek ihned sundejte, pokud si všimnete necitlivosti a chladu v penisu, bolesti, výrazného otoku a nepříjemných pocitů, náhlých změn barvy na příliš bledou, modrou nebo fialovou. Pokud se kroužek nedá sundat přirozeně, rozřízněte ho nebo ihned volejte záchranku.

 

Co pokud erekční kroužek nedovedu sundat?

Nasazení kroužku déle než 30 minut může trvale poškodit tkáň a cévy v penisu. Nelze tvrdit, za jak přesně dlouho k poškození dojde, proto je vždy potřeba kroužek sundat co nejrychleji.

Když nedovedete kroužek sundat:

 • zachovejte chladnou hlavu
 • penis pořádně namažte lubrikačním gelem nebo obyčejným olejem či máslem a opatrně se snažte kroužek svléknout
 • pokud to jde, pod měkký kroužek zasuňte kousek papíru a pokuste se ho přestřihnout nůžkami nebo nožem
 • s pevnými kroužky, které neroztáhnete ani je nezlomíte zajděte na pohotovost

 

Časté bezpečnostní mýty o erekčních kroužcích

Opakuji, že kroužky jsou bezpečné, pokud dodržíte zásady použití. Nedoporučuji experimentovat s příliš silným sevřením a s použitím delším než 15 minut.

 

Kroužek se ti zasekne a zaškrtí penis!

K této situaci může dojít, každopádně pokud by byl kroužek příliš těsný a pevný, byl by problém jej vůbec na ztopořený penis nasadit. Pokud vám nasadit jde, znamená to, že je velikost kompatibilní s vaším penisem a nadměrné škrcení není pravděpodobné.

Je důležité nakupovat kroužky, které vám jednoduše sedí. Pokud se bojíte zaseknutí na penisu, doporučuji kroužky z měkkých materiálů (guma, silikon). V případě nouze je tak můžete kdykoliv proříznout. Rovněž bezpečné jsou i zapínací kroužky s nastavitelnou šířkou.

 

Kroužek ti vytrhá všechny chlupy na penisu a ohanbí!

Zde bych doporučil penis pravidelně holit, aby se do kroužku nemělo co zamotat. Kroužek sice nevytrhne všechno ochlupení, ale je pravda, že hlavně uzounké kroužky z měkkých materiálů mohou za chlupy nepříjemně zatahat a vytrhnout je.

Pokud jste oholený, materiál ani šířku řešit nemusíte. Pokud dáváte přednost bujnému porostu, vybírejte širší kroužky z pevnějších materiálů a s plochým okrajem.

 

Kroužek ti sedře kůži a budeš krvácet!

Opět pouze otázka správného použití. Noste správnou velikost kroužku, správně jej nasaďte a nenoste ho rizikově dlouho. V takovém případě oděrky nehrozí.

 

Kvůli kroužku ti může upadnout penis!

Ano, tento katastrofický scénář může nastat, ale je málo pravděpodobný. Erekční kroužek brání odtoku krve pryč z penisu, kvůli čemu do něj neproudí nová a čerstvě okysličená krev. Dochází tak k zastavení výživy a okysličení buněk penilních tkání, co skutečně může vést k odumírání buněk, tkáně a následnému upadnutí celého penisu.

Tomuto poškození by ale předcházela silná bolest a zmodrání penisu, které by postiženého nutily okamžitě si kroužek sundat, a pokud by to nešlo, k zavolání pohotovosti. Když se povede průtok krve obnovit, penis je obvykle možné bezpečně zachránit.

 

Několik často kladených otázek o kroužcích na penis

Jak funguje erekční kroužek?
Kroužek během erekce přiškrtí penis a zadrží v něm krev. Díky tomu podporuje erekci, oddaluje ejakulaci, zvyšuje prožitek a muži dovoluje souložit déle.
Je použití erekčních kroužků bolestivé
Není. Naopak by mělo být příjemné a uspokojivé. Pokud se objeví bolest, něco není správně (velikost nebo použití). Kroužek tehdy sundejte, abyste se chránil před poraněním.
Může erekční kroužek vyléčit erektilní dysfunkci?
Ne, kroužky nemají léčebné účinky. Pro muže s ED jsou po lécích často jedinou možností, jak společně s vakuovou pumpou dosáhnout a udržet erekci.
Jak dlouho mohu mít kroužek nasazený
Ideálně 20 minut, maximálně 30 minut. Penis obsahuje tkáň, která potřebuje pravidelný přísun čerstvé krve jako každá jiná část těla.
Zvětšuje kroužek penis?
Kroužek může penisu opticky přidat na tloušťce a objemu, protože jej maximálně naplňuje krví. Toto zvětšení je ale pouze optické a k reálnému růstu tkáně nedojde.
Má kroužek vliv na orgasmus?
Kroužek může orgasmus oddálit a dokonce zintenzivnět. Čím déle trvá stimulace penisu, tím silnější může orgasmus být.

Tyto účinky ale nelze předpokládat předem, takže kroužek určitě vyzkoušejte na síle svého orgasmu.

Potěší nějak kroužek i partnerku?
Erekční kroužek je primárně pro muže, ale díky různým přidaným komponentům pomohou ženě dráždit klitoris, vaginu a anální otvor.

Partnerka bude mít rovněž radost z vaší pevnější a delší erekce.

Ochrání kroužek partnerku před otěhotněním?
Ne, kroužek neslouží jako antikoncepce. Ejakulát z penisu vychází i pokud je přiškrcený. Kroužek nijak nechrání před těhotenstvím a nefunguje ani proti přenosu pohlavních nemocí.
Mohu si kroužek půjčovat navzájem s kamarády?
Zde upozorňuji, že půjčování erotických hraček představuje určité riziko přenosu pohlavních nemocí, takže jej nemohu doporučit.

Pokud se ale rozhodnete kroužek někomu půjčit nebo si jej od někoho vzít na zkoušku, vždy jej pořádně opláchněte pod horkou vodou (můžete jej i vyvařit) a osušte. Před použitím doporučuji nanést i dezinfekční gel.

NATÁLIE RADÍ: Jako muž máte právo i na anální orgasmus. Zde se naučíte správně vybrat a používat pánské anální kuličky

anální kuličky pro muže

 

Nejoblíbenější erotické pomůcky a hračky pro muže:

DILATÁTORY DO PENISU
MASTURBÁTORY
VAKUOVÉ PUMPY DO 2500 Kč
EREKČNÍ KROUŽKY
NAFUKOVACÍ PANNY DO 5 000 Kč
MASAŽERY PROSTATY

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply