Gel na erektilní dysfunkci zatím neexistuje. Nechte se vyšetřit a získejte tu nejvhodnější léčbu.

Erektilní dysfunkce je neschopnost navodit a udržet erekci dostatečně dlouho pro uspokojivý sexuální styk nebo masturbaci. Erektilní dysfunkce je dnes dobře léčitelná a existuje hned několik léčebných metod. Muži o ED často neradi mluví a lékařům se s ní nepřiznají.

Často netuší, že problematická erekce obvykle prokazuje jiné onemocnění, které může ohrožovat život. Nejčastěji jde o zúžené a neprůchozí cévy, které muži ignorují až do doby, než je postihne mozková porážka nebo infarkt myokardu.

Kromě „klasických“ léků na erektilní dysfunkci se neúnavně vyvíjejí a testují gely a krémy, které se aplikují přímo na pokožku penisu. Opakujeme, že jsou zatím pouze ve vývoji a nelze je sehnat ani volně, ani na předpis.

gel na erektilní dysfunkci

DOPORUČENÝ DOPLNĚK PRO PODPORU EREKCE:

České rostlinné tobolky Proerecta LONG pro dlouhodobě pevnou a spolehlivou erekci. 

Bez lékařského předpisu, pro dlouhodobou podporu a s doručením do 2 dnů. 

Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a zvýšení testosteronu

Klikněte a podívejte se na všechny prokázané účinky Proerecty LONG přímo na e-shopu Proerecta.cz.

 

Existuje již dostupný gel na erektilní dysfunkci?

Aktuálně na trhu neexistuje gel, krém, mast ani jiný lék s aplikací na kůži, který by byl schválený Americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) jako lék na erektilní dysfunkci. Gely jsou pořád předmětem studií.

V médiích jste možná zaznamenal testosteronový lék AndroGel, ten ale není schválen FDA jako specifický lék na erektilní dysfunkci a nesmí se nanášet na penis.

AndroGel je vhodný pro muže, kterých erektilní dysfunkce je důsledkem snížené hladiny testosteronu. I tyto účinky jsou pořád předmětem výzkumů. Mužům, kterých ED má jinou příčinu, AndroGel nepomůže.

 

Jaká léčba erektilní dysfunkce je aktuálně ve vývoji?

Výzkum se zaměřuje hlavně na vyvíjení léků s vazodilatačními účinky. Vazodilatace je rozšiřování cév pro zlepšení průtoku krve, bez které se erekce neobejde. Známým vazodilatátorem je léčivo alprostadil, který již mnohé erektilní dysfunkce úspěšně vyléčil.

Podává se ve formě injekce nebo uretrálního čípku, který si pacient vkládá přímo do močové trubice. Tyto 2 formy podávání mohou způsobit modřiny a podlitiny, krvácení nebo jizvy.

Proto vědci začali pracovat na alprostadilu ve formě krému, ale americká FDA jej ještě pořád neschválila. Aktuálně prochází testováním. Studie zatím dokazuje, že krém s alprostadilem dobře zabírá proti ED, ale má několik negativních vedlejších účinků. Ty jsou ale minimální, případně žádné.

 

Aktuální metody léčby erektilní dysfunkce

Léčba se musí zaměřit na zdravotní problém nebo nemoc, která erektilní dysfunkci způsobuje. Erekce může selhávat i bez zjevné příčiny ve zdravotním stavu.

Nejčastěji se setkáte s léky na erektilní dysfunkci ve formě tablet – sildenafil, vardenafil, tadalafil a avanafil. Podporují produkci oxidu dusnatého v těle a zlepšují prokrvení penisu. Tím navozují pevnou a uspokojivou erekci.

S podobným očekáváním muži užívají i doplňky stravy pro podporu erekce. Ty ale spadají mezi potraviny a ne mezi léky, takže nemají léčivý účinek a nedovedou vyléčit erektilní dysfunkci ani její příčiny. Pomohou také mírně rozšířit cévy, zlepšit tak prokrvení penisu a tím i erekci. 

Mnohým mužům na erekci prospívají vakuové pumpy, které do penisu vhání krev podtlakem. Ani pumpy ale nejsou odsouhlasené jako lék, ale jako pouze prospěšná pomůcka pro muže s ED.

>>> KLIKNĚTE A PODÍVEJTE SE PŘÍMO DO E-SHOPU NA KVALITNÍ, BEZPEČNÉ A VÝHODNÉ VAKUOVÉ PUMPY. Pevnou erekci navodí do 5 minut.

 

Změny životosprávy pro zlepšení erektilní dyfunkce

Pomocí cílených změn svých návyků lze urychlit a posilnit léčbu ED, ale erekci prospějí, i pokud erektilní dysfunkcí netrpíte nebo se na ni zatím neléčíte.

Erekci totiž velice často oslabuje nezdravá životospráva, která zanáší a ucpává cévy vedoucí do penisu. Krev se tak logicky nemůže dostat do penisu a navodit spolehlivou erekci.

Mezi klasické příčiny patří:

  • nezdravá strava plná cholesterolu, který blokuje cévy
  • nedostatek pohybu, který oslabuje vitalitu a fungování celého organismu a přispívá ucpávání cév
  • kouření a pití, které prokazatelně zužuje cévy a poškozuje je

V rámci prospěšných změn musí každý muž se slabou erekcí:

 

Podezření na erektilní dysfunkci vždy proberte s lékařem

Nemá smysl trápit se doma se slabou erekcí nebo přímo erektilní dysfunkci. Jakékoliv oslabení erekce nebo neschopnost ji dosáhnout byste měl probrat s lékařem, který se na vás podívá komplexněji a přesně zjistí, co za problémy stojí. Až poté lze zahájit cílenou léčbu.

Je proto nevhodné hledat pomoc na internetu, protože tam nikdo reálně nezkontroluje váš zdravotní stav. To dovede opět pouze lékař, který také vydává předpis na léky na ED, pokud vám ji diagnostikuje. Neshánějte nic na vlastní pěst a nenakupujte léky z pochybných stránek.

ED se může v průběhu života objevit i bez zjevných příčin a to u kohokoliv. Příčinou může být i stres ve vztahu, napětí, oslabení důvěry k partnerce a různé jiné potíže, které přímo neohrožují zdravotní stav, ale na erekci mají vliv.

Nejčastěji vám lékař předepíše léky. Co se týče gelu na erektilní dysfunkci, na trhu zatím žádný ověřený a doporučený výrobek není. Sledujte náš Facebook, kde vás o případných novinkách budeme ihned informovat.

DÁLE ČTĚTE: Všechny aktuálně dostupné metody léčby erektilní dysfunkce.

Proerecta Long

 

Další články o příčinách, projevech a léčbě erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce – příčiny, příznaky a léčba
Vysoký krevní tlak a erektilní dysfunkce
Jak sledování porna způsobuje erektilní dysfunkci?
Ateroskleróza (ucpané cévy) a erektilní dysfunkce
Rázová vlna a léčba erektilní dysfunkce

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply