10 jednoduchých způsobů, jak okamžitě začít chránit erekci

Postarejte se o to nejcennější, co máte, aby vás penis ani erekce v budoucnu nezklamali. Mnozí muži svůj zdravotní stav bagatelizují a nechávají vše na „autopilota“ až do doby, než se jim něco nepříjemného nestane. Bohužel je kvůli této lhostejnosti v ohrožení i penis.

Muži často vědí, jak jejich životní styl poškozuje zdraví, ale reagovat začínají až po tom, co negativně ovlivní jejich sexuální život,“ říká Charles Walker, MD, odborný asistent urologie a spoluzakladatel Kardiovaskulární a sexuální zdravotní kliniky na Yale University.

Naštěstí vaše životospráva hraje velikou roli v tom, jak správně bude penis fungovat. Držte se proto těchto 10 jednoduchých tipů, jak chránit zdraví penisu a odvrátit nechtěnou erektilní dysfunkci.

jak chránit erekci

 

Udělejte inventuru lékárničky

Antidepresiva, léky na vysoký krevní tlak (hypertenze), léky proti bolesti a antihistaminika mohou způsobovat problematickou erekci. Píšeme o lécích na předpis. Viníkem může být i alergie nebo léky proti nachlazení.

Čtěte proto etikety a příbalové letáky. Dočtete se vše o vedlejších účincích. Držte se doporučeného dávkování. Pokud kvůli některým lékům erekce selže, požádejte lékaře o jiné.

DO LÉKÁRNIČKY NAOPAK PŘIDEJTE:

České rostlinné tobolky Proeretca KLASIK s nástupem účinku do 45 minut. 

Bezpečné složení, okamžité užití a rychlý účinek je to, co vaše erekce skutečně potřebuje.

proerecta klasik

Klikněte a dostanete se na e-shop Proerecta.cz k podrobným účinkům a výběru balení. V případě objednávky je u vás balíček do 48 hodin.

 

Udržte si zdravou váhu

Nadváha a obezita také ohrožují kondici penisu. Muži s obvodem pasu kolem 100 cm a více mají více než 2x vyšší pravděpodobnost erektilní dysfunkce než muži s pasem pod 88 cm.

Velký obvod pasu může naznačovat přítomnost škodlivého viscerálního tuku. Ten zase souvisí se sníženým testosteronem a rozvojem zánětů. Oba faktory penis poškozují a oslabují erekci.

 

Už prostě nekuřte

Každý ví, že kouření škodí celkovému zdraví. Bohužel již méně mužů si uvědomuje, že existuje přímá úměra mezi počtem vykouřených cigaret a erektilní dysfunkcí. Kouření poškozuje výstelku krevních cév a to dále ovlivňuje hladké svalstvo penisu a zhoršuje průtok krve.

U kuřáků je o 51 % vyšší riziko vzniku ED oproti nekuřákům. 25 % odnaučených kuřáků uvádělo zlepšení erekce.

 

Pozor na pracovní stres

Pracovní stres a výkonnostní úzkost je pro sexuální funkce velikým problémem. Mnozí 40 až 50letí muži trpí erektilní dysfunkcí a to i pokud jsou velice úspěšní a na vysokých pozicích.

Muži na těchto důležitých pozicích málokdy opouštějí kanceláře, takže kromě stresů a úzkostí se připojuje i sedavé zaměstnání, které erekci škodí také.

Workoholici taktéž nemají dostatek spánku a cvičení. To jsou 2 zásadní pilíře zdravé erekce a prevence před erektilní dysfunkcí.

 

Více spěte

Vaši erekci oslabí i několik nocí s nevydatným spánkem nebo i pouze pár hodin bez spánku. 5 hodin spánku nebo méně snižuje hladinu testosteronu až o 10 %. Hormon se produkuje hlavně během noci, takže kdo nespí pořádně, tomu se během noci vyprodukuje méně testosteronu.

Pevná erekce je navíc od hladiny testosteronu závislá. Nedostatek oslabuje i sexuální libido. Na erekci má vliv také rovnováha mezi dopaminem a serotoninem, kterou lze získat opět díky vydatnému spánku.

Minimálně byste měl spát 6 hodin, ideálně 8 a o víkendu klidně ještě déle.

 

Dbejte na ústní hygienu

Souvislost mezi onemocněním dásní a ED existuje. Turecká studie uvedla, že muži s ED mají 3x vyšší riziko vzniku onemocnění dásní než muži s bezproblémovou erekcí.

4 z 5 mužů s ED trpí některým onemocněním dásní. Jak se zuby kazí, imunitní systém napadá patogeny v ústní dutině. Bakterie tak pronikají do krevního řečiště a poškozují cévy i prokrvení organismu.

Zuby si čistěte 2x denně. Prospějete nejenom zubům a dásním, ale také erekci.

 

Pijte méně nebo vůbec

Muži pod vlivem alkoholu mnohem hůře dosahují erekci a také si ji udrží mnohem kratší dobu. Jejich erekce je měkčí, než u střízlivých mužů.

I pokud aktuálně nemáte problémy s erekcí, ale pijete, může se rapidně snižovat sexuální výkon. Dokonce i vyléčení alkoholici mají méně kvalitní erekci, protože léta pití v jejich organismech zanechaly nevratná poškození.

Alkohol navíc způsobuje deprese, takže muž je více vyčerpaný a erekci nemusí dosahovat kvůli únavě. Pijte maximálně 2 dávky alkoholu denně, ale rozumné je nepít vůbec.

 

Sportujte, cvičte a pohybujte se

Podle studie muži s vysokým tlakem a ED, kteří absolvovali u 8 týdnů intenzivního tréninkového programu, zaznamenali kvalitnější erekci než ti, kteří necvičili. Fyzická aktivita navíc snižuje záněty v těle, co pomáhá chránit cévy.

 

Buďte věrní

Pokud jste byl někdy nevěrný, jistě znáte ty drtivé pocity viny. Ty se promění na úzkost a úzkost v mozku způsobuje chemické změny, které oslabují schopnost dosáhnout erekci.

Silná úzkost zapříčiňuje dlouhodobě stresující pocity, které nedovolují penisu dosáhnout erekci. Úzkost také oslabuje funkce přenašečů nervových vzruchů, které stimulují erekci.

 

Nepřehřívejte genitálie

Snažte se držet genitálie v příznivém chladu. Nepokládejte na ně notebooky ani jiná „topná tělesa“. Zahřívají varlata a to snižuje produkci spermií i testosteronu. Buňky ve varlatech, které produkují spermie a testosteron, jsou citlivé na teplo. Přesně proto je šourek mimo tělo, aby byla zaručena nižší provozní teplota.

 

Další články o erekci, léčbě a podpoře

OTESTOVÁNO: 10 nejsilnějších prášků na erekci
Jak udržet erekci co nejdéle a mít jí tvrdou až do "vítězného" orgasmu ženy?
10 příčin problematické erekce u mladých mužů
Pro koho jsou vhodné léky na erekci a komu je nepředepíší?
Vše důležité o bezpečnosti léků a prášků na erekci
Ranní erekce jako důkaz pevného zdraví penisu
Rychlá erekce – jak ji dosáhnout nebo naopak zpomalit?
Noční erekce – je problém, pokud penis během noci nestojí?

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply

Pro cílenou podporu pevné erekce a spolehlivé výdrže doporučujeme českou Proerecta KLASIK. Nástup do 45 minut.
Od 309 Kč za 12 dávek
CHCI PEVNOU EREKCI >>