Druhé kolo v sexu: Co v něm mužům nejčastěji brání? Jak na něj co nejrychleji?

Druhé kolo je „lidovým“ pojmenováním opakovaného sexu. Muž i žena o něj obvykle usilují v řádu několika minut po prvním kole.

Hned na začátek vás ubezpečím, že neexistuje žádná přesná doba, po které by měl být muž znovu schopen dosáhnout erekce a souložit dále.

Mnozí muži jsou po dosažení orgasmu tak vyčerpaní a unavení, že druhé kolo nezvládnou. Existují ale i muži, kteří bez problémů zvládají i třetí kolo. Pokud mezi ně patříte, jste šťastný muž a dobrý milenec 🙂

Refrakterní doba (viz definici níže) je u každého muže jinak dlouhá. Závisí od mnoha faktorů, typicky od fyzické a psychické kondice, celkového zdraví, životního stylu, síly erotického libida a věku.

Zde můžeme opět trochu „závidět“ ženám, kterých refrakterní doba trvá obvykle pouze několik sekund. I kvůli tomu vás partnerka vyzývá k souloži prakticky hned, i když byste ještě pár minut nebo i hodin potřeboval. Platí, že čím starší muž je, o to později je schopen vzrušit se a mít sex znovu. Někdy dokonce potřebuje celé dny. Ženy jsou schopny za tuto dobu prožít několik sexů a taky několik orgasmů, často vícenásobných.

druhé kolo

VÍTE, ŽE čas, který potřebujete pro opakované vzrušení, navození erekce a začetí druhého kola se odborně nazývá refrakterní doba (také období nebo lhůta)? Bezprostředně po orgasmu muž druhé kolo obvykle nezvládá ani když je naprosto zdravý.

Je definována jako čas, během něhož nelze zahájit další nervový vzruch. Nikdy ale nelze předem předpovědět, jak dlouhá bude doba u konkrétního muže.

 

Jaký je význam refrakterní doby pro muže?

refrakterní doba před druhým kolem

Během refrakterní doby tělo čeká, že muž bude odpočívat a nabírat sílu na druhé kolo sexu

Vše způsobují změny v těle, ke kterým dojde po orgasmu. Těsně po vyvrcholení dojde k utlumení vzrušivých nervových signálů, takže penis a erotogenní zóny jsou dočasně „vypnuté“. Tělo se snaží uvolnit po výkonu a oddechnout si. Během této doby si užívejte skvělého pocitu, který vám orgasmus přinesl. Můžete stimulovat partnerku a dopřát jí orgasmus navíc, než se vám zase vrátí síla.

Po orgasmu klesá hladina testosteronu a dopaminu. Hladina prolaktinu naopak stoupá. Nižší testosteron a vyšší prolaktin fungují jako „2 silné rány“, které vás ze sexu na čas vyřadí. Jde ale pouze o dočasný handicap.

Je zajímavé, že tato lhůta je u žen obecně velmi krátká. Ženské tělo je tzv. multiorgasmické, takže při správné stimulaci dovedou prožívat jeden orgasmus za druhým. Je to ale normální a nejde o projev závislosti na sexu ani jiné poruchy.

Zde buďte opatrný a partnerce naslouchejte. To, že může neznamená, že chce. Mnohé ženy jsou po orgasmu velmi citlivé a další dráždění jim může být nepříjemné a dokonce je bolet. Vždy se proto otevřeně zeptejte, zda můžete pokračovat nebo zda si chce odpočinout taky.

Pokud vám to dovolí, namísto penisu zatím použijte pomůcku, ruce nebo jazyk. Jak správně lízat vagínu se naučíte zde, jak správně prstit holku zase zde.

 

Jak dlouho trvá mužská refrakterní doba a kdy lze začít druhé kolo?

Refrakterní doba je u každého muže jiná. Někdo získá spolehlivou erekci za 10 minut, někdo potřebuje půl hodiny. Starší muži a senioři budou možná muset čekat až do dalšího dne.

Délka refrakterní doby se může během života výrazně měnit. Mladí kluci a teenageři obvykle dovedou souložit do několika málo minut. Třicátníci potřebují desítky minut až hodinu, senioři řádově hodiny. Žádné oficiální a konkrétní časy zotavení ale neexistují.

 

Liší se délka refrakterní doby při sexu a při masturbaci?

Obecně platí, že při masturbaci je refrakterní doba kratší než při sexu. Platí to u mužů i u žen.

Rozdíl v časech způsobuje hormon prolaktin. Studie naměřily, že po sexu je jeho hladina až 4x vyšší, než po masturbaci. Hladina hormonu roste právě v refrakterní lhůtě, co znamená, že opakovaně dovedeme masturbovat rychleji, než opakovaně souložit.

 

Dovedu jako muž refrakterní dobu zkrátit a dostat se do druhého kola rychleji?

V první řadě vám doporučuji odpočinout si. Pokud si tělo po orgasmu žádá oddech, měl byste ho poslechnout a nehrnout se do akce tak rychle. Výkon by pravděpodobně nebyl tak kvalitní, jako by byl po odpočinku.

Každopádně ano, zkrácení refrakterní doby je možné. Kromě ní lze zkrátit i cyklus sexuální odezvy. To je časový úsek, po kterém muž začne opět reagovat na vzrušující podněty, vzruší se a dosáhne nové erekce.

Muž by se měl soustředit na:

V e-shopu RůžovýSlon.cz najdete stovky hraček pro muže i ženy. Díky nim udržíte vzrušení, které vás bude motivovat a pomůže zvládnout druhé kolo.

Zároveň platí, že čím jste sexuálně zdatnější a zkušenější, o to rychleji se vaše hormony dostanou do rovnováhy. Zjednodušeně: Kdo je zkušený, ten v sexu reaguje lépe a rychleji a to i ve druhém kole.

BEZPEČNÝ TIP: České rostlinné kapsle Proerecta KLASIK rozšiřují cévy, diky čemu do penisu proudí více krve a dosažení erekce je rychlejší. Užívá se 1 kapsle asi 45 minut před sexem a díky až 3hodinovému účinku lze v této době souložit opakovaně.

Upozorňuji, že je vždy nezbytné sexuální vzrušení. Bez něj by KLASIK ani žádný jiný podobný doplněk nefungoval správně.

Proerecta KLASIK pro podporu erekce

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky KLASIKu přímo na stránce Proerecta.cz. Případnou objednávku vám e-shop doručí diskrétně do 48 hodin. Ihned můžete začít se stimulací erekce a výdrže pro druhé kolo. Stránka Erekce.cz není prodejcem produktů Proerecta.

 

Jak se rychleji sexuálně vzrušit?

Našim cílem je zkrácení refrakterní doby po vyvrcholení a tím zrychlit schopnost znovu souložit.

  • Souložte méně často: Je pravděpodobné, že pokud budete souložit méně často než jste byl zvyklý, dobu zotavení se vám povede zkrátit. Nelze to ale jednoznačně předpokládat, proto uděláte nejlépe, pokud to vyzkoušíte sám na sobě. Pokud dnes souložíte každý den, ale refrakterní doba je příliš krátká, vyzkoušejte nejbližších 10 dnů souložit pouze každý druhý den.
  • Zkoušejte více sexuálních poloh a naučte se nové: Nové polohy přinesou nové typy erotického vzrušení a stimulace. Díky tomu se můžete na opakovaný sex více těšit a být na něj rychleji připravený. Pokud hledáte inspiraci, doporučuji kategorii článků Sexuální polohy a praktiky.
  • Věnujte se erotické předehře déle: Během předehry se důkladněji věnujte erotogenním zónám. Stimulace těchto místeček vás rychleji vzruší a přinese novou erotickou stimulaci. Pokud vy nebo partnerka nevíte, kde leží mužské erotogenní zóny, inspirujte se článkem Mužské erotogenní zóny: 22 míst, které nesmí uniknout vašim dotekům, polibkům a lízání.

Vašim cílem je zároveň udržet si sexuální zdraví, kondici a výkonnost. To se vám povede následovně:

 

Jak zlepšit celkové sexuální zdraví pro zvládání druhého kola?

Schopnost souložit a souložit opakovaně ovlivňuje i celkové fyzické a psychické zdraví. Velmi častou překážkou je hlavně v Česku nadváha a obezita, vysoký krevní tlak (hypertenze), cukrovka (diabetes), hormonální nerovnováha a různé duševní problémy (stres, úzkosti nebo deprese).

Problémy s erekcí mohou vyvolat i některé léky, ty ale nikdy nevysazujte bez dohledu lékaře. Léčba nemocí je vždy nadřazená sexuální výkonnosti. Každou nemoc se snažte v první řadě vyléčit.

Zdraví se vám povede udržet a podpořit pravidelným sportem (denně nepřetržitě aspoň 20 minut), pomocí zdravého jídelníčku a eliminací zlozvyků a závislostí.

Je důležité, abyste mluvil s lékařem v případě jakéhokoliv i toho nejmenšího problému s erekcí. Jděte za sexuologem nebo aspoň za praktickým lékařem, který vás ke specialistovi doporučí.

Erektilní dysfunkce je závažný problém, který neradno ignorovat. Kromě síly erekce může příčina ED zvyšovat riziko zdravotních komplikací či dokonce smrti. Správně nastavená léčba pomůže zkrátit refrakterní dobu a umožní vám zvládat druhé kolo častěji a s kratší prodlevou.

 

Jak do druhého kola donutit partnerku?

jak ženu donutit do druhého kola

Možná to nejste vy, kdo si potřebuje odpočinout. Možná je to vaše partnerka, komu trvá déle naladit se do dalšího kola. Zde přichází řada na vás, abyste partnerku znovu rozpálil a namotivoval.

 

Dejte si sprchu nebo koupel

Teď máte po prvním kole, takže jste oba zpocení a ulepení. Pro mnohé ženy je to nepříjemný pocit, kvůli kterému se mohou stydět začít s druhým kolem. Dejte si načas a navrhněte sprchu.

Sprchujte se ale společně, abyste byli pořád spolu. Namydlete ji a řekněte, ať vás namydlí také. Poté mýdlo jemně opláchněte. Během toho se dotýkejte, klidně jí sáhněte na vagínu, klitoris a prsa.

Pocit čistoty a svěžest, kterou sprcha dodá, je velmi dobrým předpokladem pro rychlý nástup druhého kola 🙂

UŽITEČNÝ TIP: Pokud se vzrušíte již ve sprše, podívejte se na oblíbené polohy pro sex v koupelně. Možná se ani nestihnete přesunout do ložnice (což vám přeji) 🙂

sexuální polohy do koupelny

 

Pochvalte ji

Žena potřebuje mít jistotu, že se vám líbí, že vás přitahuje a že to, co dělá, dělá dobře. Upřímně jí vysvětlete, že se vám moc líbí a že vás neskonale vzrušuje. Řekněte, jak byla úžasná a neodolatelná. Přiznejte, jak moc se těšíte na druhé kolo.

Těmito slovy se vám v ženě povede zvýšit hladinu estrogenu a oxytocinu. Tyto hormony dále podporují vzrušení, takže komplimenty vnímejte jako svoje bezplatné pomocníčky.

 

Mazlete se

Vzájemné mazlení a tulení po sexu je velmi příjemné, prohlubuje emocionalitu vztahu a oběma z vás dodává pocit bezpečí, náklonnosti a spojení.

Až budete oba unavení, přitulením a mazlením si kromě důvěry vyjádříte i sexuální přitažlivost a vzrušenost. A to jsou základní předpoklady pro druhé kolo.

 

Masírujte ji

Masáž je výborným způsobem, jak můžete partnerce ulevit od bolesti sexem namožených svalů. Vy pomůžete jí a ona se vám odvděčí druhým kolem 🙂

Navíc v ní vzbudíte pocit, že vám jde o její blaho a to (věřte mi) ženy milují a vzrušuje je to. Buďte trochu všímavější a pokud leží celá unavená, začněte ji jemně a nenápadně masírovat. Vhodnou část těla již nechávám na vašem výběru (počítá se každý, ale seznam 12ti ženských erotogenních zón najdete zde).

Máte vlastní zkušenosti s druhým kolem v sexu? Nebo se vám nikdy nepovede a vždy usnete?

Vaše vztahy zajímají nás i čtenáře. Na vaše zkušenosti, tipy a nápady jsme v redakci Erekce.cz zvědaví v komentářích pod článkem. Můžete je přidat i anonymně.

Děkujeme a přejeme, ať každý váš sex pokračuje minimálně druhým kolem 🙂

 

DÁLE ČTĚTE: Jak mít lepší, silnější a intenzivnější orgasmus? Jak se muž udělá co nejlépe? (13 tipů)

jak zlepšit a zesílit mužský orgasmus?

Leave a Reply