Léky na prostatu – které seženete volně a které na předpis?

To, že je zvětšená prostata (benigní hyperplázie prostaty) nepříjemná, vám připomínat určitě nemusím. To už bohužel sám dobře víte. Nebudu zde popisovat projevy tohoto onemocnění, ani to, co to je vlastně prostata.

V tomto článku poradím, jaké léky či doplňky stravy jsou na prostatu neúčinnější, jaké si můžete koupit sám, bez předpisu, a kvůli kterým vás návštěva lékaře nemine. Pokusím se zde co nejpřesněji popsat, jak problémy s prostatou řešit.

léky na prostatu

 

Léky na prostatu – jaké jsou možnosti?

Aktuálně se na trhu nachází několik variant léčiv na problémy s prostatou. Vybrat si můžete z doplňků stravy, které jsou volně prodejné, z léků na prostatu bez předpisu, nebo z léků na prostatu na předpis. Každý z těchto produktů má svá specifika a charakteristiky.

TIP: Krásný článek o lécích na prostatu čtěte na blogu vimax.cz.

léky na prostatu

 

Než se rozhodnete pro konkrétní pilulky, je dobré vědět, co vám dané tabletky mohou přinést. Začnu s tabletkami, které si sám můžete volně koupit na internetu nebo v lékárně – doplňky stravy.

Kvůli nim nemusíte navštívit lékaře. Dále vám popíšeme účinky léků na prostatu bez předpisu a nakonec zakončíme naše povídání léky na předpis, které jinak než po lékařské prohlídce nezískáte.

 

Doplňky stravy na problémy s prostatou

Doplňky stravy na zvětšenou prostatu patří do zvláštní kategorie potravin a nemůžete je tedy v žádném případě považovat za léčiva. Ani ty na problémy s prostatou nejsou léky. Doplňky stravy na prostatu mají pouze stimulační a preventivní účinky.

Na trhu najdete desítky doplňků stravy, které by vám měly s problémy se zbytnělou prostatou napomoci. Jedná se například o:

 • Proerecta PROSTATE,
 • Prostanax,
 • Prostalex,
 • Prostata Formula,
 • Prostadyne,
 • HERBEX Vrbovka,
 • Indonal Man,
 • PROfertil,
 • Areko Ovosan,
 • ArginMax Forte,
 • CEMIO RED3,
 • či GS Triomen Forte

NÁKUPNÍ TIP: České tobolky Proerecta PROSTATE preventivně chrání prostatu před záněty a zvětšováním, díky čemu nevznikne problém s častým a přerušovaným močením.

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás. 

 

To je pouze základní výčet doplňků stravy, které by vám měly od potíží se zvětšenou prostatou ulehčit. Všechny zmíněné doplňky stravy obsahují kombinaci přírodních látek, jako jsou různé bylinky, extrakty z rostlin, vitamíny a minerály.

Nejčastěji se v doplňcích stravy setkáte s extrakty ze Saw palmetta, Kopřivy dvoudomé, Macy peruánské a dále se zinkem. Tyto látky by měly podpořit obranyschopnost organismu, napomoci zlepšit prokrvení penisu, zlepšit náladu, příznivě ovlivnit zdraví muže a podpořit zlepšení problémů s prostatou.

Doplňky stravy je potřeba užívat dlouhodobě, abyste na sobě zpozoroval pozitivní změny. Standartně je nutné stále dodržovat pravidla zdravého a pestrého stravování.

Ovšem svou zbytnělou prostatu s doplňky stravy rozhodně nevyléčíte. Doplňky stravy jen uklidňují při potížích se zvětšenou prostatou a působí jako prevence před zhoršením stavu.

trápení kvůli prostatě

Trápení, zda vaše bolavá prostata není postižená karcinomem, je trýznivé. Jděte za lékařem.

 

Léky na prostatu bez předpisu

Pokud už jsou vaše problémy s prostatou vážné, máte skutečně silné potíže, chodíte hodně často na záchod, nebudou vám přírodní prášky na prostatu nic platné. V takovém případě raději sáhněte po lécích, které pouze nestimulují zdraví, ale skutečně léčí.

I mezi léky na prostatu najdete takové, které si můžete volně zakoupit v lékárně, tedy bez lékařského předpisu. Aktuálně se mezi tyto léky na problémy s prostatou bez receptu řadí:

 • Prostamol UNO,
 • Prostenal FORTE,
 • Prostaktan FORTE,
 • Fertilan+,
 • No-Prostal,
 • Polenal Forte,
 • PM Elixír na prostatu,
 • ADVANCE Prostalex
 • a Postatktan

Také v těchto lécích najdete extrakty z bylin, které pomáhají vyřešit problémy s prostatou. Jejich účinek je dokonce někdy srovnáván s léky na lékařský předpis, s tzv. alfablokátory.

Léky na prostatu bez předpisu uvolňují svalové napětí prostaty, hrdlo močového měchýře a tím zlepšují průtok moči. Stejně jako doplňky stravy, je nutné i tyto tabletky užívat dlouhodobě. Pokud tedy nejsou vaše příznaky příliš vážné, můžete své problémy s prostatou s těmito léky zcela vyřešit.

 

Léky na prostatu na předpis

Jestliže vám ale ani to nepomůže, jsou poslední možností léky na prostatu na předpis, tedy tzv. alfablokátory.

Mají silný vliv na uvolnění hladkého svalstva prostaty a močového měchýře. Alfablokátory se navazují na receptory buněk hladkého svalstva u močového měchýře a brání tak svalu v napětí. Jinak řečeno dochází k uvolnění močového měchýře a močové trubice. Díky tomu může moč snáze protékat a eliminují se tím všechny nepříjemné příznaky spojené se zvětšenou prostatou.

TIP: Bolavou prostatu si můžete splést i se zaníceným močovým měchýřem. Jaké jsou všechny příznaky

Ovšem pouze lékař může vyhodnotit vhodnost takových prášků právě pro vás. Alfablokátory totiž uvolňují nejen hladké svalstvo u močového měchýře, ale i jinde v těle, a to především v cévách. To může vést až k poklesu krevního tlaku a tudíž i k závažným zdravotním komplikacím.

Alfablokátory proto právě z těchto důvodů neseženete volně v lékárně, ale pouze na lékařský předpis a po zevrubné lékařské prohlídce.

NAPROSTÁ NOVINKA V LÉČBĚ ZVĚTŠENÉ PROSTATY: Metoda Rezūm léčí poškozenou tkáň vstřikováním horké vodní páry. V rozhovoru jsme vyzpovídali přímo pana primáře MUDr. Josefa Stolze

Rezum léčba zbytnělé prostaty horkou párou

 

Nežádoucí účinky léků na prostatu

Stejně jako jakákoliv jiná léčiva, mohou mít i ty určené na problémy s prostatou jisté nežádoucí účinky. Můžete se setkat pouze s bolestí svalů a s návaly horka. Pravděpodobnost, že se tyto negativní účinky projeví i u vás, je velice nízká.

Co se týče alfablokátorů, zde se bavíme o cévních problémech spojených s uvolněním hladkého svalstva v cévách. Může dojít k poklesu krevního tlaku, k hypotenzi, a to může vést k únavě, spavosti, slabosti, bolesti hlavy, studeným končetinám, mdlobám až k bezvědomí. Proto může pouze lékař vyhodnotit vhodnost takových léků pro vás.

nutkání na močení

Neustálé nutkání na močení vám prakticky nedovolí myslet na nic jiného

 

Co se stane, když se problematická zvětšená prostata neléčí?

Problémy se zbytnělou prostatou nejsou vidět. Nikomu nepřekáží, nikoho nelimitují, ovlivňují pouze vás. Muži jsou často natolik houževnatí, že se s nimi naučí žít a zařadit příznaky zvětšené prostaty do svého běžného života.

To je ale chyba! S potížemi okolo zvětšené prostaty se nemusíte smířit. Nemusíte tomuto onemocnění podřizovat svůj život.

Pokud na jakoukoliv léčbu zanevřete, budou se u vás příznaky zbytnělé prostaty pouze zhoršovat. Bude to sice pozvolné, ale časem už nebudete chodit na záchod 10x denně, ale třeba 20x. Postupně se nebudete budit 5x za noc, ale třeba 10x.

Postupem času to bude horší a horší. Příznaky zvětšené prostaty se totiž s časem a věkem stupňují. Jen si představte, že byste aktuální problémy zažíval s desetkrát větší intenzitou.

Nakonec vám už ani přírodní léky na prostatu nepomohou a rovnou budete muset sáhnout po nejsilnějším kalibru, a to alfablokátorech.

Přitom se není čeho bát. Už i s přírodními doplňky stravy či léky bez předpisu můžete mít skvělé výsledky. Uživatelé často uvádí, že jejich účinek na problémy se zvětšenou prostatou a močením opravdu funguje. Nežádoucí účinky jsou takovýchto produktů raritní, a tak se ani jich bát nemusíte.

Své problémy proto vyřešte rychle, ideálně hned zítra. Zbavte se konečně neustálého močení, bolestí v podbřišku, bolestí při čůrání a nepříjemných pocitů mezi každou návštěvou toalety. Nemusíte se s tím naučit žít.

Nezapomeňte prostatu chránit a řádné živity pomocí český tobolek Proerecta PROSTATE. Chrání prostatu před záněty a zvětšováním, díky čemu nevznikne problém s častým a přerušovaným močením.

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás. 

 

Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
Co přesně se stane po operaci prostaty? Kdy se zotavíte a jaký bude život po?
Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci
Impotence po uzdravené operaci prostaty – co očekávat?
Zánět prostaty (prostatitida) a 11 nejčastějších příčin
Potraviny na prostatu – co jíst a pít pro prevenci zvětšování a rakoviny?

 

Leave a Reply