Sen o sexu: Snaží se vám něco říct? Nebo vůbec nemá význam?

V první řadě asi zklamu všechny lidi, kteří svým snům přikládají jakýkoliv hlubší význam. Sen o sexu není nic jiného než výplod vaší fantazie. Nijak nepředurčuje vaši budoucnost a nemá žádný reálný význam, který by se jakkoliv týkal vašeho nynějšího nebo budoucího života.

Sny o sexu jsou bezesporu příjemné a mohou vás potěšit, vše ale končí probuzením. Těšit se můžete maximálně na to, že se erotické sny o sexu budou opakovat. To ale není nikdy zaručeno.

sen o sexu

 

Jsou sny o sexu normální a běžné?

Ano, jsou úplně normální a u většiny lidí poměrně časté. Neexistuje žádná zdravá nebo správná míra erotického snění. Jednomu se snívá o sexu, jinému zase o autech, nákupech nebo minulých zážitcích. Sny jsou mnohdy zcela nelogické, absurdní a jde pouze o fantazii.

Obecně platí, že erotické sny mívají častěji lidé s vysokým sexuálním libidem. Na sex myslí ve dne i v noci a tyto myšlenky se projevují právě v podobě erotických snů. Není to ale závazným pravidlem, protože i člověk se silným libidem nemusí mít vůbec žádné sexuální sny, a naopak člověk, který na sex nepomyslí jak je rok dlouhý, může snít o sexu každou noc. Vše je naprosto individuální a zcela nevypočitatelné.

Podle vědecké studie tvoří sny se sexuálním obsahem přibližně 8 % snů u lidí, kteří snívají. Ne každý si své sny pamatuje a dovede je uvést v průzkumném dotazníku.

Sledovaní lidé nejčastěji snili o klasickém penetrativním sexu penisu do vagíny. Menší část hlásila obsah erotických snů jako různé sexuální nabídky, flirtování a dvoření, líbání s reálnou nebo smyšlenou osobou, různé i ty nejdivočejší sexuální fantazie nebo samostatná či vzájemná masturbace.

Sledovaní muži tvrdili, že 4 % z nich zažily během sexu ve snu orgasmus. Zde upozorním, že orgasmus ve snu se může přenést do reálného života a výsledkem bude noční výron semene (poluce), a tedy orgasmus během spánku. S ním se častěji setkávají dospívající kluci, kteří pohlavně dozrávají. Orgasmu ve spánku jsou schopné i některé ženy.

 

Sexuální sny jako odezva mozku na minulé i současné události

Sen je vlastně reakce mozku na různé události nebo představy. Pokud jste se nedávno rozešli s partnery, není výjimečné, pokud budou vystupovat i ve vašich erotických snech. Byli jste na ně zvyklí a mozek na ně pořád nezapomněl. Proto si je „dosazuje“ do vašich představ a to i pokud jste se nerozešli právě v dobrém. Sex s expartnery patří mezi velmi časté sny o sexu.

Odborníci na spánek a snění tvrdí, že sny o bývalých partnerech mohou prozrazovat poměrně hodně informací o aktuálním životě a dění v něm. Rozchody a rozvody mohou vzpomínky na expartnery „aktivovat“, a pokud je mysl ve spánku aktivní, používá do představ lidi, ke kterým jsme cítili významnější vztahy. Bývalá partnerka se ale může změnit třeba na třídní učitelku, šéfovou nebo i sousedku. Obvykle záleží, jak silný vztah jste s dotyčnou osobou měli.

  • Až 20 % žen ve zmíněné studii uvedlo, že se jim v erotických snech objevují minulí nebo současní partneři.
  • Tyto představy potvrdilo pouze 14 % zúčastněných mužů. Jako muži pravděpodobně zapomínáme na expartnerky rychleji, ale to je pouze dohad který vyplývá z jedné konkrétní studie.

Sny s expartnery tak mohou prokazovat, že se vám na ně zatím nepovedlo dokonale zapomenout a pořád existují jakési pojítka, i když zůstávají pouze v rovině myšlenek. Tyto myšlenky vás ale provází i v životě bez bývalých partnerů a partnerek.

 

Sen o sexu může ukazovat na vaše plány nebo zájmy

Sen o sexu může zobrazovat to, na co tajně myslíte a čeho chcete dosáhnout. Pokud se vám snívá o sexu s někým z vedení v práci, pravděpodobně vás sexuálně přitahuje a chtěli byste s ním mít sex i v reálném životě. Pokud je to krásná sousedka nebo přitažlivá známá osobnost, není ničím překvapivým, že se vám o nich zdá. V životě vám chybí a tuto absenci si mozek nahrazuje aspoň erotickými sny.

Zadaní lidé ve vztazích mohou často snít o sexu s cizí osobou, což je vlastně jakási „alternativní nevěra“. Pamatujte, že za vaše myšlenky vás nikdo nemůže postihovat ani vám je vyčítat. Jelikož nejde o skutečnou nevěru, své sny nikomu nesdělujte.

Možná jenom podvědomě toužíte po člověku s takovými vlastnostmi, jaké má váš vysněný, ale aktuální partner je nemá. Vaše představy jsou zcela normální a přirozené. Pokud zůstanete věrní, ničeho špatného jste se nedopustili. Svoje sny sami nikdy neovlivníte.

V tomto případě lze sexuální sny vnímat jako jakýsi důkaz vaší vlastní nespokojenosti ve vztahu. Pokud vás sny obtěžují, zkuste zapracovat na svých vztazích i po sexuální stránce a sledujte si, zda se po čase sny o sexu s cizím člověkem neztratí.

 

Sen o sexu jako důsledek aktuální situace

Ve snu se může klidně stát i to, že budete mít sex s osobou, která se vám ve skutečnosti vůbec nelíbí a nepřitahuje vás. Určitě byste s ní nikdy dobrovolně nespali. Tyto situace vás mohou zmást a po probuzení si je nebudete umět nijak vyložit. Opakuji, že jde pouze o představy, takže o nich nemusíte nijak složitě přemýšlet, nedejbože se jimi trápit.

Odborník na spánek a sny měl v ordinaci ženu, která ve snech spala s mužem, se kterým by se podle jejích slov nevyspala „ani za milion“. Vědec se jí zeptal, zda má názor, proč se tyto sny objevovaly.

Žena odpověděla, že se aktuálně po rozchodu snaží najít nového partnera. Právě sny o sexu s někým, koho znala, byly reakcí mozku na tuto snahu. Mozek si do snu jednoduše dosadil člověka, kterého žena znala. Jelikož nebyla ve vztahu a sex jí scházel, vznikly tyto sice nepříjemné, ale logické erotické sny.

I když mohou sny působit nelogicky a přitažené za vlasy, mohou odzrcadlovat, co se děje ve skutečném životě člověka. Ne vždy můžeme významu porozumět, ale vznik snu má obvykle nějakou příčinu, kterou můžeme ale i nemusíme znát.

 

Erotický sen jako snaha mozku zpříjemnit vám život

Pokud jste již měli reálný sexuální vztah, váš mozek dobře ví, jak příjemnou činností sex je. Podvědomě sex milujete když jste ve vztahu i když jste právě svobodní. Pokud k sexu déle nedošlo, mozek se vás snaží zbavit případné sexuální frustrace a trošku vás potěšit, pokud soulož právě není možná. Snívat tak můžete i kvůli nedostatku sexu.

Právě proto se erotickým snům nesnažte bránit. Pokud nejsou příjemné, ráno na ně zapomenete. Pokud naopak jsou příjemné, kdykoliv si na ně můžete vzpomenout a v duchu se potěšit.

A pokud partnery máte, věřte, že nic není krásnější a příjemnější než dobrý ranní sex hned po probuzení. Nabije vás energií hned po ránu a do práce či do školy budete odcházet s úsměvem a plní energie. Muži mají po ránu nejvyšší hladinu testosteronu, takže ranní sex může být i mnohem uspokojivější a intenzivnější než sex pozdě večer po únavné práci.

 

Co jsme zjistili o snech o sexu?

Zjistili jsme, že erotické sny jsou naprosto běžné a snívají se většině lidí. Dokonce i těm, kteří si je ráno vůbec nepamatují.

Pokud se vám nic pikantního nesnívá, nevadí. Není to projevem žádné nemoci ani psychické poruchy.

Sexuální sny mohou vyvolat různé minulé či současné události. Mohou zobrazovat vaše oblíbené praktiky nebo nesplněné touhy a potřeby. Sny mohou být i zcela absurdní a naprosto nereálné.

Sny v žádném případě nic nevěští ani nijak neovlivňují vaší budoucnost. Jde pouze o výplody fantazie. Zcela určitě si nekupujte žádné snáře, nevolejte žádným věštkyním ani si nenechte vykládat karty. Zbytečně byste vyhodili peníze.

Uvolněte se a nechte si zdát o čemkoliv, co vám je příjemné. Já vám za celou redakci Erekce.cz přeji dobrou noc 🙂

A pokud máte jakékoliv zkušenosti se sny o sexu, podělte se s námi anonymně v komentáři. Děkujeme.

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply