Co se stane, pokud nebudete ejakulovat a zadržovat spermie? (nic závažného, ale normální to není)

Zadržování spermií je obvykle neškodné, zvlášť pokud k neuvolňování dochází pouze krátkou dobu. Vždy ale záleží na příčině. Existují formy sexuálních dysfunkcí, které způsobují problémy s uvolněním spermií (ejakulace) a mohou vést až k neplodnosti.

Článek vysvětluje důležitost a potřebu pravidelné, ideálně co nejčastější ejakulace, možné komplikace a možnosti léčby.

vedlejší účinky neuvolňování spermií

 

Proč by měl muž pravidelně ejakulovat?

Ve většině případů ejakulace ani zadržování spermatu nejsou pro muže škodlivé. Ejakulace znamená vyloučení (obvykle vystříknutí) ejakulátu ven z těla. Ejakulát tvoří spermie a prostatická tekutina. K ejakulaci dochází nejčastěji po sexuální stimulaci. Centrální nervový systém stupňuje vzrušení až do orgasmu.

Během celého procesu prochází spermie z varlat do chámovodů, dále pak do močové trubice, mísí se s prostatickou a semennou tekutinou. Kontrakce pánevních svalů vytlačuje kompletní ejakulát ven z penisu.

Existují zdravotní problémy, které ejakulaci brání. Tehdy se již jedná o případ pro lékaře. Někteří muži neejakulují záměrně kvůli víře, špatným zkušenostem nebo jiným traumatům.

EJAKULUJETE, ALE CHCETE ZVÝŠIT OBJEM EJAKULÁTU? 

České tobolky Proerecta LONG dlouhodobě vyživují varlata a zvyšují hladinu testosteronu. Varlata tak mohou produkovat větší množství kvalitních spermií. 

Proerecta Long

Klikněte a poznejte všechny prospěšné účinky LONGu. Dostanete se přímo do e-shopu proerecta.cz. V případě objednávky dostanete balíček do 2 dnů.

 

Záměrné bránění ejakulaci

Někteří muži si libují v sexuální technice, kdy těsně před orgasmem ejakulaci zastaví. Jde o tzv. hranování, kdy se muž dostává až na samotnou hranici orgasmu, ale nepřeklene se do něj.

Opakují to tak několikrát a zvyšují tak intenzitu závěrečného vyvrcholení. Tato technika ale zdravotní komplikace nezpůsobuje. Nakonec muž stejně ejakuluje, protože silné prožitky jsou cílem, který se potlačováním ejakulace snaží dosáhnout.

 

Sexuální dysfunkce, které brání ejakulaci

Existují i zdravotní obtíže, které dovedou ejakulaci bránit.

  • Opožděnou (retardovanou) ejakulaci může způsobit poškození nervů. Postižení muži nedovedou ejakulovat v „normálním“ čase a soulož se tak protáhne na delší dobu, co obvykle nevyhovuje ani muži, ani jeho partnerce.
  • Anejakulace je stav, kdy muž sice dosáhne orgasmu, a tedy příjemného pocitu vyvrcholení, ale neejakuluje, a tedy nevyloučí ejakulát. Muži mohou produkovat spermie a zažívat orgasmus, nemohou však normálně ejakulovat. Stav se objevuje nejčastěji po poranění pánve nebo po infekci rozmnožovací soustavy. Anejakulace bez adekvátní léčby může vést k mužské neplodnosti.
  • Retrográdní (obrácená) ejakulace je stav, kdy ejakulát neputuje penisem ven z těla, ale naopak dovnitř těla, konkrétně do močového měchýře. I tento stav může být vnímán jako neplodnost, protože spermie se normálně nedostane do vagíny. Tuto poruchu může způsobit užívání některých léků (tamsulosin). Stav ale není pro muže nebezpečný a tělo ejakulát rozloží a vstřebá. Nikde se nehromadí a nijak jinak neškodí zdraví.

 

Negativní vedlejší účinky neejakulace

Vždy závisí na příčině a konkrétním muži. Není pravděpodobné, že by muži, kteří neejakulují, byli ohrožení na zdraví. Spermie ve varlatech, které se nevyloučí, tělo nehromadí, ale opět rozkládá a „materiál“ použije jinde.

Dlouhodobé bránění ejakulaci ale může vyvolat psychické problémy. Tito muži mohou pociťovat rozpaky, úzkost, stres nebo depresi a sexuální frustraci. Nabalují se problémy ve vztahu, zvlášť pokud partnerka vyžaduje normální sexuální život a partner ne. Problémy ve vztahu mohou psychickou nepohodu prohlubovat a muž se tak ještě více uzavírá do sebe a ejakulaci odmítá ještě více.

 

Existuje léčba?

Ne každý neejakulující muž potřebuje léčbu. Někteří se tak rozhodli sami. Samozřejmě pro ty, kteří neejakulují kvůli zdravotním komplikacím, léčba existuje.

Mnohé příčiny jsou psychologického charakteru, takže vhodná je návštěva terapeuta či psychologa. Na sezení ke specialistovi může pacient sám nebo s partnerkou.

Příčiny mohou být i fyzické jako následek úrazu nebo infekcí. Zde lékař předepíše antibiotika nebo antivirotika.

Další sexuální komplikace mohou způsobit některé léky proti celkem jiným nemocem. Třeba antidepresiva zejména v kombinaci s alkoholem běžně způsobují opožděnou ejakulaci. Zaručeně pomůže vyhýbání se alkoholu. Léky může lékař předepsat jiné nebo pozměnit dávkování.

K retrográdní ejakulaci mohou vést zásahy do močové a reprodukční soustavy, třeba operace prostaty.

 

Rady pro zdravou ejakulaci bez problémů

Pokud je příčinou problémů ejakulovat normálně sexuální dysfunkce, vždy navštivte lékaře, ideálně sexuologa a dbejte jeho rad. To samé platí pro poradenství a terapie.

Snažte se ale dodržet i tyto rady:

  • Před sexem nepijte alkohol a začněte se mu vyhýbat i pokud se právě na sex nechystáte. Má na tělo pouze škodlivé účinky.
  • Mějte přehled, jaké léky užíváte a zjistěte si, zda problém s ejakulací nemůže být jejich negativním účinkem.
  • S problémy se otevřeně přiznejte i partnerce, aby od vás nečekala něco, čeho nejste schopen a selhání vám nevyčítala.
  • Snažte se uklidnit mysl a osvojte si techniky zvládání stresu.
  • Nechte se vyšetřit, abyste přesně rozuměl svému stavu.

 

Kdy zajít za lékařem?

Občasný problém s ejakulací a její selhání je poměrně běžné. Není pravděpodobné, že muži, kteří problém zažijí občasně, potřebují lékařskou pomoc. Muži, kteří se ejakulaci vyhýbají vědomě a cíleně, lékařskou pomoc nepotřebují.

Pokud za problémy stojí sexuální dysfunkce, je na místě zajít za lékařem a to hlavně pokud je problém ejakulovat častý nebo soustavný. Psychologický původ pomůže pochopit a napravit psycholog nebo terapeut.

Proerecta LONG koupit

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply

Rostlinná podpora tvorby spermií a testosteronu - PROERECTA LONG. Poznejte všechny prospěšné účinky, nakupujte za výhodné ceny.
od 499 Kč na měsíc
CHCI DO E-SHOPU >>