Přerušovaná soulož není úplně bez rizika početí. Jaká je šance otěhotnět a jak riziko snížit?

Přerušovaný styk, známý pod latinským názvem jako Coitus interruptus. Lidově řečeno“vytáhnout ho včas”.

Tato metoda je mezi páry stále velmi populární. Dokonce i v době, kdy se opět začínají rozmáhat sexuálně přenosné choroby a kondom seženete na každém rohu.

přerušovaná soulož

 

Co je to přerušovaná soulož?

Tuto metodu volí páry, které nechtějí řešit antikoncepci a přerušovaný styky se stále těší poměrně vysoké popularitě. To platí i v případě dvojice, která spolu skončí na jednu noc a zjistí, že nemá po ruce kondom.

VYBÍREJTE SPRÁVNĚ: Jak vybrat správnou velikost a materiál kondomu, aby vám perfektně seděl a ani jste jej necítil?

velikosti kondomů

 

Jak na přerušovanou soulož?

Postup je jednoduchý. Pár společně souloží do doby, než partner cítí, že na něj přichází ejakulace. V tuto chvíli má na vybranou dvě možnosti:

  • počká až dráždění přejde a dále pokračuje v souloži (vhodné pro trénink proti předčasné ejakulaci)
  • vyndá penis z partnerky a ejakuluje mimo vagínu, aby zabránil nechtěnému početí

DŮLEŽITÁ RADA: Žádná dobrá soulož se neobejde bez pevné erekce, která trvá dlouho.

Pokud nejste spokojený a vaše erekce je oslabená, určitě ihned objednejte české bylinné tablety proerecta s nástupem pevného ztopoření do 45 minut. 

Určitě využijte i slevový kód PROERECTA10 pro slevu 10 % z celé objednávky. 

proerecta sleva

 

Hrozí při přerušovaném styku otěhotnění?

Jak už je napsáno výše. Muž souloží s ženou a penis vytahuje těsně před ejakulací. Znamená to tedy, že své semeno stříká na partnerčino tělo.

Tato metoda není příliš dobrou, a vůbec ne 100 % ochranou před početím. Každopádně stále lepší, než nic.

Přerušovaná soulož představuje alespoň minimální ochranu před nechtěným těhotenstvím. Ovšem při delším souložení v podobném stylu, pravděpodobně dojde k nechtěnému těhotenství.

Statistika hovoří jasně i v článku: “Can I get pregnant if he pulls out?” na odborné webové stránce webdm.com. Pokud pár postupuje na 100% správně, je pouze 4% šance na nechtěné početí. Většina případů má k dokonalosti daleko. Tehdy šance na početí roste na zhruba 25%.

 

Přerušovaný styk = cesta k frustraci

Nehledě na výše uvedená data je přerušovaná soulož frustrující. Nepříjemný zážitek je to pro oba. Penis je zkrátka od přírody určen k tomu, aby ejakuloval uvnitř partnerky, nikoliv mimo ní.

 

Jak na další preventivní opatření proti otěhotnění?

Muž by se měl po první ejakulaci dojít vymočit a poté penis důkladně umýt. Tím se zbaví zbylého ejakulátu z močové trubice a povrchu penisu. Šance na oplodnění při druhém kole pak rapidně klesá.

Hygienu by neměla zanedbat ani partnerka. Pokud muž ejakululoval na její tělo, měla by ejakulát opláchnout pod tekoucí vodou. Zvýšenou pozornost pak věnovat oblasti kolem vagíny.

 

Proč přerušovaná soulož často selhává?

Jako ochrana před početím je tato metoda nespolehlivá, protože partner vytahuje penis až příliš pozdě. První dávka semene se tak může dostat do vagíny a to i v momentu, kdy se vám ještě nezdá, že už ejakulujete. Malér je lehce na světě.

 

Sperma v „kapce touhy“

Také se spekuluje o tom, že spermie se nacházejí v pre-ejakulační tekutině, kterou muž vylučuje ještě před ejakulací. Někdy se jí lidově říká “kapka touhy”.

Přítomnost spermií prokázala i vědecká studie z roku 2010: “Sperm content of pre-ejaculatory fluid”.

V 37% případů obsahovaly vzorky pre-ejakulátu pohyblivé spermie schopné oplodnění. Někteří muži tedy mají schopnost oplodnění i před samotnou ejakulací. Vědci proto doporučují vždy používat kondom.

 

Psychologické aspekty přerušované soulože

Z hlediska rozkoše je tato technika pro oba partnery spíše překážkou, protože musí myslet na to, že je třeba penis včas vytáhnout, aby nedošlo k nehodě.

Ve většině případů tato situace vede k méně uspokojivému sexu. Výjimkou jsou snad jen tantrické sexuální praktiky, kdy je oddálení ejakualce žádoucí.

 

Přerušovaná soulož má smysl, zcela bezpečná ale nikdy nebude

Přerušovaná soulož je zvláštní fenomén. Přestože naše civilizace nabízí mnohé metody, jak si sex užít bezpečně, přerušovaný styk je tu stále.

Používají ho nejen chudší páry, které nemají na antikoncepci, ale i široké spektrum veřejnosti. Přestože jí vědci nedoporučují, má tato technika mezi vyznavači sexu své stálé místo.

 

F.A.Q. – často kladené otázky ohledem přerušované soulože

Jak funguje metoda přerušované soulože?

Partner vytáhne penis těsně před vyvrcholením. Podstatou je, aby neejakuloval uvnitř vagíny partnerky a nezpůsobil tak otěhotnění.

Po omytí penisu od zbytků ejakulátu, případné vymočení, aby se spermie vyplavily z močové trubice, lze dále souložit.

 

Funguje metoda i v období kolem ovulace?

Žena je nejvíce plodná několik málo dní kolem ovulace. V tuto dobu je to nejméně vhodná doba k přerušované souloži. Riziko těhotenství je tehdy největší.

 

Jak vytáhnout penis správně?

Pro správné vytažení musí partner dobře kontrolovat své vyrcholení. Ejakulovat tak, aby sperma nebylo v kontaktu s vagínou a jejím blízkým okolím. Technika vyžaduje mnoho zkušenosti. Spermie jsou na vzduchu schopny přežít přibližně maximálně hodinu.

 

Zabrání osprchování otěhotnění?

Vůbec ne. Každopádně je sprcha, nebo koupel po přerušované souloži vhodná. Je tak větší jistota, že se ejakulát nedostane do míst poblíž vagíny, nebo dovnitř.

 

Jak efektivní je přerušovaná soulož?

Pokud nejste připraveni být rodiče, tak tuto metodu nepoužívejte. Rozhodně by neměla být vaší první volbou. I při správném provedení existuje riziko otěhotnění. Buď nestačíte vytáhnout včas, nebo jsou spermie už v pre-ejakulátu.  

NEZAPOMEŇTE a mějte přírodní posilu erekce vždy po ruce.

Neplánovaná soulož vás nikdy nerozhodí a vždy podáte maximální výkon. 

proerecta

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

 

Leave a Reply