„Češi experimentují, nechtějí se nudit“, rozhovor s Romanem Zažírejem ze SexShop-Erotic.cz

Najdete zde spoustu hraček, zábavy a potěšení. Už jen při pohledu na zdejší zboží vám vibruje vzrušením celé tělo a fantazie pracuje na plné obrátky. Kdo by odolal něco si zde nekoupit?

Řeč je o „hračkářství pro dospělé“, tedy správně řečeno o erotic shopech. Prakticky každý někdy kolem nějakého prošel a pokud v sobě nenašel dost odvahy vstoupit, pouze se jen sám sebe ptal, co se tam asi skrývá?

My jsme se na to zeptali za vás, a to přímo u zdroje. Oslovili jsme technického spolupracovníka sexshopu SexShop-Erotic.cz Romana Zažíreje a vyzpovídali jsme ho na všemožná erotická a sexuální témata.

Mají Češi zájem o erotické hračky? Nakupují tento sortiment více ženy nebo muži? Jak se v Čechách vede trendu BDSM? Nebo jaké jsou aktuální novinky a trendy v erotických pomůckách?

Čtěte dále a na toto všechno se dozvíte odpověď od toho nejpovolanějšího. Roman Zažírej se totiž prodejem sexuálních pomůcek věnuje více než 8 let, a tak už má za sebou hromady zkušeností. Načerpejte některé z nich v tomto článku.

Roman Zažírej rozhovor

 

Obsah článku

Jak jsou na tom Češi se sexualitou?

Je známo, že jsou Češi v sexu velice aktivní. Vnímáte zájem o erotické hračky jako stoupající trend, nebo se z nich už stala „běžná součást” života Čechů?

U starších Čechů je nákup erotických hraček stoupajícím trendem, pomalu odhazují stud, začínají věřit internetovému prodeji, a to i z důvodu diskrétnosti. U mladší generace si myslím, že jsou již pomůcky běžnou součástí života, hlavně pro ty lidi, kteří nechtějí mít nudný milostný život.

 

Můžete prozradit, zda si od vás objednávají zboží více muži nebo ženy? Kdo je v Čechách sexuálně „žíznivější”?

Před zhruba pěti lety byl ten trend takový, že u nás nakupovali více spíše muži, jak pro sebe přípravky, tak hlavně pomůcky jako dárky pro ženy. V dnešní době se ten trend vyrovnal. Ženy začínají převažovat, nestydí se zeptat, věří sexshopům a rády se vracejí. Jde především o 100% diskrétnost, jak v objednávce, tak i v dopravě domů.

 

Nakupují spíše mladší lidé, anebo zralí dospělí ve středním věku?

Mladí muži od 18 let nakupují nejvíce přípravky pro tlumení ejakulace či pomůcky pro experimentování. Mladé ženy zkoušejí experimentovat, tak si pořizují levnější vibrátory.

Největší nákupní silou našeho sexshopu jsou ale zralí jedinci ve středním věku. Začínáme pozorovat nárůst lidí důchodového věku, kteří, i když neumí moc pracovat s internetem, odhazují ostych a zavolají.

TIP: Čtěte i užitečný rozhovor o možnostech oddálení ejakulace s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.

oddálení ejakulace rozhovor s Taťánou Šřámkovou

 

Jak se v Čechách nyní vede trendu BDSM? Mají Češi rádi bolest, perverzitu a dominanci?

BDSM trend u Čechů stoupá, chtějí experimentovat, nechtějí se nudit. Pouta, bičíky atd. si myslím, že v dnešní době patří mezi nejprodávanější erotické hračky. 🙂 Těm, kterým se to zalíbí, vyhledávají potom speciální obchody zabývající se touto tématikou, nechávají si na míru šít oblečky a jiné.

 

Novinky a trendy v sexuálních hračkách

Ukážete nám nějaké „novinky” ve zboží? Něco, co tady ještě před pár lety nebylo?

Erotické zboží jde s dobou. Již to nejsou jenom gelové vibrátory, které byly jedny z nejoblíbenějších vibrátorů své doby, ale dnes jsou to moderní vychytávky z úplně jiného materiálu, jako je lékařský silikon, jsou nabíjecí (nepotřebujete baterky) a některé jdou dokonce ovládat mobilem.

 

Novinky pro ženy, co mají rády stimulaci klitorisu:

1) Satisfyer – bezdotykový revoluční stimulátor klitorisu, který zprostředkuje nejeden rychlý, intenzivnější a opakovaný orgasmus během chvilky

2) Womanizer zlehka nasaje klitoris a pomocí různých tlakových vln jej stimuluje

>> KLIKNĚTE a čtěte o všech rozdílech mezi Womanizery a Satisfyery – cena, materiál, výdrž, funkce a užitečné informace před nákupem.

 

Novinky pro ženy, co mají rády vaginální stimulaci:

3) Značkové vibrátory od Firmy LELO – garantuje nejvyšší standardy kvality a designu

4) První a zároveň jediný vibrátor, který v sobě kombinuje vibrace a elektro stimulaci

 

Novinky pro muže:

1) Různé umělé vagíny s materiálem podobným lidské pokožce

2) Masturbátory, které udělají práci za vás

3) Natahovač penisu – hit pro muže kteří si myslí, že mají malý penis. Pomůcka vám pomůže částečně zvětšit penis bez plastické chirurgie

 

Novinky pro páry:

We-Vibe Sync – nejúspěšnější erotická pomůcka na evropském trhu. Je to nejpokročilejší párový vibrátor svého druhu. Ovládá se přes mobilní telefon.

Tím, jak se doba se modernizuje, tak se modernizují i erotické pomůcky. Zkoušejí se prototypy na pornoherečkách a s jejich pomocí je výrobci hodně vylepšují, než je vůbec pustí do výroby (myslím tím značkové zboží Lelo, California Exotic, We-vibe, apod.).

 

Ve všech e-shopech dnes nabízejí tzv. womanizer. Je to poměrně drahé zboží, řádově kolem 4 000 Kč. Můžete nám popsat, co to je, ale hlavně, jaké pocity pociťuje uživatelka?

WOMANIZER je speciální luxusní vibrátor na klitoris se špičkovým německým designem a kvalitou. Jsou to jedinečné masážní strojky, které lehce nasají klitoris a pak ho s pomocí pulzujících tlakových vln bezdotykově a jemně stimulují.

Je to revoluční technologie. Pokud chcete zjistit pocity žen, podívejte se na video. Ddražší kousek jako WOMANIZER W500 je luxusní masér zdobený Swarovski kamínkem a technologie sání je lepší, než u levnější verze.

 

VIDEO: Jak pracuje womanizer?

Womanizer - Jak funguje?

 

Jakou erotickou hračku pod stromeček?

Blíží se Vánoce. Máte tip na zajímavou pomůcku pod stromeček, kterou využijí oba partneři společně?

Tipem pro páry jsou erotické sady. V některých najdete pomůcky nejen pro ženy, ale i pro muže. Další vhodnou pomůckou pod stromeček je vibrátor We-Vibe Unite s dálkovým ovládáním.

 

Co byste doporučil pánům pro zlepšení erekce? Který okruh zboží umí zpevnit erekci?

Pro zlepšení erekce je podle mého názoru dobré pořídit si vakuovou pumpu a přiškrtit erekčním kroužkem. Tím se vám erekce dokonce i zpevní.

Pokud ani to nepomůže, je potřeba navštívit sexuologa. Pánové to taky řeší nasazovacími penisy.

 

A co doporučíte pro oddálení ejakulace?

Pro oddálení ejakuace je vhodné používat kondom, nebo erekční kroužek či návlek na penis. Jinak existují různé přípravky, které tlumí citlivost penisu. Klikněte a podívejte se na nabídku.

 

Komu všeobecně doporučujete erotické pomůcky používat?

Doporučuji je používat všem lidem, co si rádi hrají, experimentují nebo jsou osamělí, mají zdravotní indispozice.

 

Je některé zboží, které se objednává spíše jako „vtipný dárek” než-li skutečná pomůcka?

Jako vtipný dárek se nejvíce objednávají nafukovací panny, nafukovací zvířata, zástěry nebo pro pány tanga se zvířecím motivem.

 

Správný výběr pomůcky je základ

Je některý typ zboží, které se vám vrací ve smyslu špatně zvolené objednávky? Příklad: gigantické dildo, se kterým si žena neumí „poradit”, elektrická pomůcka, která je až nesnesitelně „elektrizující” a podobně?

Zboží tohoto charakteru se vrací, když muž objedná ženě vibrátor XXL dlouhý 36 cm. Paní rozbalí balíček a vidí ten obal, tak se některá lekne. 🙂 Nebo muž zvolí velkou velikost návleku, která mu nevyhovuje. Je potřeba si u objednávání promyslet tvar a velikost, protože erotické pomůcky rozbalené a použité nejdou vrátit.

 

Souloží se v Čechách sezónně? Příklad – během dlouhých zimních večerů je zájem o sex s pomůckami větší, než je tomu třeba v létě? Umíte odhadnout takové roční „sexuální etapy”?

Myslím si, že u nás roční období nehraje roli, souloží se pořád a všude 🙂

 

Stále jsou to muži, kteří vnímají třeba dildo nebo vibrátor u partnerky jako „konkurenci”. Jak byste jim tohle vymluvil?

Nevím, jaký názor na toto mají kolegyně ženy, ale z mého pohledu si myslím, že dělají pánové chybu, pokud vnímají vibrátor jako konkurenci. 🙂 Když si to žena začne dělat před souloží, a ještě před vámi, tak nejenom, že vás to rozparádí, ale i vám to opepří milostný vztah.

Já říkám, že když je žena spokojená, tak i vztah je zdravý. Myslím si, že doba již hodně pokročila a těchto mužů, co vibrátor takhle vnímají, je už málo.

 

V sexu jsou obecně méně „dobrodružné” právě ženy. Co byste jim poradil, aby tyto psychické bloky a předsudky překonaly a užily si v sexu něco nového?

Vše záleží jenom na komunikaci mezi partnery. Jak se říká: Líná pusa, holé…

 

Jak je tomu s trendem nafukovacích panen a panáků? Je to pro single lidi dobrý nápad?

Vyzkoušet se musí všechno. 🙂 Můj názor je ten, že tyto panny a panáci do zhruba 3 000 Kč jsou z materiálu PVC a já kdybych byl singl, tak si raději pořídím nějakou umělou vagínu jako masturbátor a žena vibrátor. Tito panáci jsou spíše na oslavy jako dárky. Doporučuji silikonové panny, ale u nich se cena pohybuje okolo 40 tisíc a nahoru.

 

Jak odhalit kvalitní pomůcku na e-shopu?

Státní úřady každou chvilku varují před závadnými a nebezpečnými výrobky z různých koutů světa. Kde zákazník vezme jistotu, že nakupuje skutečně bezpečný výrobek, který neuškodí jeho citlivým partiím?

Bohužel, některý český člověk chce na takových věcech ušetřit a koupí co nejlevnější vibrátor někde na pochybném e-shopu od neprověřeného prodejce, z bazaru, aukce. Výrobek v takovou chvíli většinou obsahuje různé škodlivé a nebezpečné látky.

U nás v e-shopu SexShop-Erotic.cz máme pouze prověřené dodavatele a značky, se kterými spolupracujeme více než 8 let. Všechny mají certifikáty pro prodej v EU.

Pokud si člověk přece jen koupí laciný vibrátor někde z bazaru či aukce, mohou se u něj objevit ekzémy, podráždění, uvíznutí pohyblivé části nekvalitního výrobku a jiné komplikace.

 

Nákup a reklamace erotických hraček

Jakou záruční lhůtu má tento typ zboží? Jde o klasické 2 roky?

​SexShop-Erotic.cz poskytuje na veškeré zboží zákonnou záruční lhůtu 24 měsíců. Záruční lhůta počíná běžet dnem převzetí zboží kupujícím. Záruka se nevztahuje na opotřebení věci způsobené běžným užíváním. Řešíme to tak, že do roku užívání pomůcku vyměňujeme za nový kus, po roce opravujeme, nebo necháme posoudit technikem.

 

Erotické pomůcky jsou poměrně choulostivé a náročnější na hygienu. Jak byste jako prodejce přistupoval třeba k reklamaci použitého análního dilda?

Většinou se reklamují pomůcky, které mají mechanické části, které přestanou vibrovat atd. Takové použité anální dildo se tedy ani nereklamuje. Jde vrátit nerozbalené a nepoužité zboží do 14 dnů. Erotické pomůcky jsou považovány za tzv. zboží zvláštního (intimního) charakteru a jejich vracení a výměna, pokud jsou již použité, není z hygienických důvodů možná.

Pane Zažíreji, děkuji za rozhovor a přeji pouze spokojené zákazníky.

 

Další odborné rozhovory o mužském intimním zdraví

„Za erektilní dysfunkcí někdy může i tzv. kastrační partnerka,“ tvrdí urolog MUDr. Monika Purmová
„Při předávkování testosteronem je pravděpodobný infarkt,“ s MUDr. Lukášem Bittnerem
„Mužská obřízka je v Česku velice raritní,“ s Prof. PhDr. Petrem Weissem, Ph.D., DSc.
„Snížení či zvýšení citlivosti penisu po obřízce je spíše mýtus,“ vysvětluje androlog MUDr. Tomáš Hradec
„Velikost penisu se jako sexuální činitel přeceňuje“, s Doc. MUDr. Jaroslavem Zvěřinou, CSc.
Oddálení ejakulace – o léčbě a možnostech s MUDr. Taťánou Šrámkovou, Ph.D.
„Šmejdi jsou všude, klamavé reklamě může podlehnout každý,“ o doplňcích na erekci s MUDR. Ondřejem Trojanem

Leave a Reply