Steroidy podpoří erekci, ale sníží testosteron a libido, zmenší varlata a udělají vás neplodným

primulus pro zvýšení testosteronu

Zasněně jste se zahleděli na ty svalovce v televizi? „Jak by to bylo krásné, kdybych i já měl takovou horu svalů?!” říkáte si v duchu. Asi na světě neexistuje muže, který by netoužil po obrovském množství svalů a vysekané postavě. Jenže ono to není jen tak…

Není tajemstvím, že se v profesionální kulturistice, nebo všeobecně ve vrcholovém sportu, už léta užívají nejrůznější nepovolené látky pro podporu růstu svalů. Nejčastěji jsou jimi steroidy.

Vypadá to úžasně – muž je jako vysekaný dlátem rukou špičkového umělce. Žádný faldík, žádný špek, jen hra svalů všude, kam se podíváš. Nadlidské výkony, božská síla, vítězství. Bohužel si ale často tyto „zlepšováky” vybírají svou daň. A to tu nejvyšší – na lidském zdraví.

 • Jaký vliv mají steroidy na mužskou erekci?
 • Změní se vám po jejich užívání libido?
 • A nemohou mít steroidy negativní vliv na vaši sexualitu?

Na to vše se v dnešním článku společně podíváme.

steroidy, erekce, plodnost, libido

 

Anabolické steroidy

Anabolické steroidy jsou dle jednoduchého vysvětlení syntetické látky podobné mužskému hormonu testosteronu, podporující růstu svalů.

Steroidy máme sice ve svých tělech všichni, ovšem ty anabolické jsou vytvořené uměle a do těla jsou dodávány buď pomocí injekce nebo pilulek.

 

VIDEO – Jak fungují anabolické steroidy?

 

Využití steroidů v medicíně

Nepoužívají se ale jen pro růst svalů. Lékaři je kupříkladu podávají lidem po vážných úrazech, aby zlepšili hojení svalů. Využívají se ale i při jiných zdravotních potížích.

U některých pacientů se podávají jako náhrada přirozeného testosteronu. Používají se ale i při léčbě HIV pozitivních pacientů, dále při léčbě řídnutí kostí, u příznaků mužského přechodu, nebo poruch potence.

Užívají-li se totiž steroidy léčebně a dávkování odpovídá potřebám pacienta v souladu se zkušenostmi medicíny, nebývají příčinou vážnějších zdravotních komplikací.

 

Využití steroidů ve sportu

Jejich pozitivního vlivu na růst svalů si rychle všimli sportovci, zejména pak kulturisti, pro které se steroidy staly každodenním „chlebem”. Bohužel nejsou tyto látky pro ně bez vedlejších účinků. Naopak jich s sebou přináší celou hromadu.

U žen dochází k nevratným změnám hlasu, zvětšení klitorisu a tzv. virilizaci, což je mužský vzhled.

To už si pak člověk rychle rozmyslí, zda chce mít horu svalů svépomocí, anebo s pomocí steroidů. Přitom doménou zneužívání anabolik není jen vrcholový sport.

Umělé zvýšení výkonnosti, nárůst svalů, ale i sebevědomí, bez ohledu na důsledky, láká i mnohé obyčejné smrtelníky. Jen ve Spojených státech bylo doposud hlášeno 3 000 000 uživatelů anabolických androgenních steroidů.

Šok přinesly také závěry nejnovějších průzkumů mezi středoškoláky v USA a ve vyspělých západoevropských zemích: Téměř 6 % studentů středních škol užívá anabolické steroidy.

AKTUALITA: Steroidy a přípravky na růst vlasů snižují u mužů plodnost.

steroidy a plodnost

 

Steroidy a erekce

 • Jak konkrétně ovlivňují anabolické steroidy mužskou erekci?
 • Změní se vám nějak při užívání steroidů erekce?
 • A co se stane, když steroidy vysadíte?

Začneme prvním vlivem anabolických steroidů na mužskou sexualitu, a to na vaši erekci. Erekci steroidy samozřejmě ovlivňují. V tomto případě vás potěším, je to totiž vliv pozitivní.

Svou erekci budete mít díky steroidům posílenou, výrazně tvrdší, pevnější a delší a zároveň budete mít mnohem větší chuť na sex.

MĚJTE PŘEHLED: Androgeny a jejich nepostradatelný vliv na mužské tělo a erekci.

androgeny

 

Zní to naprosto báječně. Bohužel tento stav netrvá věčně. Jakmile steroidy vysadíte, efekt zmizí a dokonce může být vaše vzrušivost menší než před steroidy.

Pan Petr má vlastní zkušenost s anabolickými steroidy:

Užíval jsem celkem 30 týdnů anabolické steroidy, konkrétně Testosterone enanthate. Aplikoval jsem jej co týden. Aktuálně mám potíže s erekcí.

Po vysazení, po 21 dnech, co mi se látka zcela vyplavila z těla, jsem nasadil lék anastrozole (arimidex), který jsem užíval co tři dny, jelikož jsem neměl žádnou erekci. E

rekce se mi sice pomalu vrací, ale vím, že to může být spojené s malou tvorbou vlastního testosteronu.

Po vysazení steroidů je tedy zcela běžná erektilní dysfunkce. Ta může přetrvávat i několik týdnů, dokud se vám vlastní produkce testosteronu nenavrátí do normálů.

 

Steroidy a priapismus

Dalším nežádoucím účinkem užívání steroidů je tzv. priapismus. Jedná se o dlouhotrvající velmi bolestivou erekci, která neodeznívá ani po ejakulaci. Trvá klidně i několik dlouhých hodin a pokud se do 6 hodin nevyřeší, může vyústit až k odumření vašeho penisu.

K priapismu může dojít při užití většího množství steroidů, než vám bylo doporučeno. Pokud takový stav na sobě zpozorujete, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. V případě vyčkávání vám totiž nakonec mohou váš penis i amputovat.

AKTUALITA: Hudebník to přehnal s lékem na podporu erekce. Teď mu kvůli priapismu hrozí amputace penisu.

priapismus kvůli předávkování léky na erekci

 

Steroidy a libido

Jak už jsem zmínila, obrovským plusem steroidů, je zvýšení chuti na sex. Budete na něj mít chuť prakticky nepřetržitě.

Je tomu tak proto, neboť díky steroidům přidáváte do svého těla mužský hormon testosteron, který se běžně využívá právě k léčbě typicky mužských problémů i sníženého libida.

Ač je to částečně nevýhodné, neboť ne každá žena je ochotná milovat se svým mužem několikrát denně, pro vás to bude určitě velice příjemné a, pokud jste svobodný, i zábavné.

Po vysazení steroidů ovšem vaše libido razantně poklesne. Může to trvat dokonce i několik týdnů, než se vše opět navrátí do normálu a než vaše tělo obnoví produkci vlastního testosteronu.

Jestliže užíváte steroidy od útlého mládí, může být vaše nízké libido a nechuť k sexu dokonce už zcela neléčitelné.

 

Steroidy a plodnost

Obrovským rizikem steroidů je fakt, že se vám může snížit tvorba spermií. Tím pádem můžete mít problémy s početím, anebo se můžete stát zcela neplodným. Anabolické steroidy se dokonce používaly jako antikoncepce pro muže v laboratorních podmínkách.

Téměř každý muž užívající anabolika vykazuje nějakou míru neplodnosti, nezřídka jsou neplodní zcela.

Denně k nám chodí pacienti, jejichž postava připomíná tělo Arnolda Schwarzeneggera před třiceti roky. A mají stejný problém, jsou neplodní.

Expert na neplodnost doktor Allan Pacey z Sheffield University, sheffield.ac.uk
Expert na neplodnost doktor Allan Pacey z Sheffield University

 

Steroidy a sterilita (úplná neplodnost)

Výsledkem dlouhodobého užívání steroidů nebo užívání steroidů od skutečně brzkého mládí může být i úplná sterilita. Tedy stav, kdy je muž zcela neplodný a neschopný počít přirozenou cestou miminko.

Ač má daný chlap mužnosti na rozdávání a chuti na sex za tři, v plodnosti by se mohl umístit na pomyslném posledním místě.

Potvrdila to také odborná práce z roku 2016 s názvem „Anabolic steroids abuse and male infertility”. V této studii se můžete dočíst nejen o tom, že mají steroidy negativní vliv na mužskou plodnost, ale také na samotnou podobu spermií.

Spermie u mužů užívajících steroidy mají většinou špatný, nepřirozený tvar, horší pohyblivost a větší mortalitu. To vše může vést k naprosté neplodnosti, která nastává až v 50 % případů.

 

Steroidy a penis

Mnozí pánové se také domnívají, že pokud budou užívat steroidy, tedy látky podobné testosteronu, zvětší se jim penis. Takového výsledku se ale bohužel nedočkáte.

Většinou k žádné změně velikosti mužského přirození nedochází.

Nemusíte se bát, že by se vám penis zmenšil, k tomu také nedojde, ale neočekávejte žádné viditelné zvětšení. Maximálně bude více prokrvený, ale to je vše. Se svou chloubou se budete muset zkrátka jednou provždy smířit.

primulus pro zvýšení testosteronu

 

Steroidy a varlata

Naopak se vám ale mohou zmenšit varlata. Je tomu tak proto, že se snižuje vlastní produkce testosteronu, který právě vzniká ve varlatech. Tím tedy, že varlata produkují méně testosteronu, se mohou zmenšit.

Ta jediná tedy mohou změnit svou velikost. Penis ale zůstane stále stejný.

Jediný, komu se může zvětšit přirození, je žena, které se může zvětšit klitoris. V extrémním případě může ženin klitoris připomínat menší mužský penis.

 

Steroidy a prostata

Stejně, jako se vám zvětšují díky steroidům svaly, zvětšuje se vám i prostata. Zpočátku se někdy objevuje dokonce i noční pomočování (nykturie). Prostata totiž naroste velice rychle a přináší s sebou potíže nárazově.

Mladý muž na vrcholu svých sil pak může trpět stejnými problémy, jako o dvě generace starší pánové. V ojedinělých případech se může objevit dokonce i rakovina prostaty.

 

Steroidy a testosteron

Steroidy jsou skvělým pomocníkem, ale špatným pánem. Pokud je budete brát pravidelně, a to po dlouhé období, může to u vás vyvolat snížení množství produkce vlastního testosteronu.

Takže místo toho, abyste měl v těle testosteronu přehršel, se tělo na vzniklou situaci adaptuje a vlastní produkci testosteronu utlumí.

Jakmile pak steroidy vysadíte, mohou se u vás začít objevovat typicky ženské rysy a typické problémy s nízkou hladinou tohoto mužského pohlavního hormonu, neboť najednou budete mít testosteronu málo.

Typický pacient s nedostatkem testosteronu si v ordinaci sexuologa stěžuje na poruchu erekce, zhoršení ranních erekcí, méně intenzivní ejakulaci či snížený objem ejakulátu.

Další příznaky nedostatku testosteronu jsou: snížená vitalita, úbytek svalové hmoty a síly, řídnutí ochlupení, abdominální obezita (obvod pasu více jak 102 cm), epizodické pocení, návaly horka, nespavost, ale i poruchy psychických funkcí jako je podrážděnost nebo letargie, snížený pocit spokojenosti, nedostatečná motivace, nízké sebevědomí, snížená duševní energie, deprese, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamětí.

Významný nedostatek testosteronu zároveň vede k neplodnosti.

MUDr. Taťána Šrámková, CSc., fnbrno.cz
MUDr. Taťána Šrámková, CSc.

 

Steroidy a estrogeny

U mužů, kteří užívající anabolické steroidy ve zvýšené míře, dlouhodobě, anebo od útlého mládí, se mohou vyskytnout dokonce problémy se zvýšenou hladinou estrogenu. Ano, zní to možná zvláštně, ale i to je jeden z vedlejších účinků spojených s užíváním steroidů.

Výsledkem může být stav zvaný gynekomastie, který je charakteristický zvětšením prsní tkáně u mužů. Ač tedy muž užívá čistě mužský hormon, mohou mu začít růst prsa, což rozhodně nechcete.

 

Steroidy a další vedlejší účinky

Steroidy sice pomáhají v růstu svalů, ale mají řadu dalších nežádoucích účinků:

 • poškození ledvin a jater,
 • zvýšený krevní tlak,
 • riziko infarktu,
 • zvýšené riziko rakoviny,
 • vypadávání vlasů,
 • zvýšený výskyt akné,
 • svalové křeče,
 • zvýšená emoční labilita a agresivita,
 • zvětšení prostaty,
 • zvětšení prsní žlázy u mužů,
 • zmenšení varlat,
 • žaludeční potíže,
 • otoky kotníků.

 

VIDEO – Vedlejší účinky steroidů

 

Jak podpořit růst svalů bez steroidů?

Možná jste teď zoufalý, jak to tedy udělat, aby vám svaly pořádně narostly? Věřte, že to jde i bez steroidů.

Pokud nemáte ambice vyhrát všechny světové kulturistické soutěže a pouze chcete dosáhnout pevné, vysekané a vysvalené postavy, pak k dokonalým výsledkům steroidy nepotřebujete.

 

Přirozené zvýšení hladiny testosteronu v těle

Pro zvýšení hladiny mužského hormonu testosteronu v těle vám bohatě stačí přírodní zdroje. Jedním z nejúčinnějších je Tribulus terrestris, neboli Kotvičník zemní.

Ten znají prakticky všichni kulturisti, neboť je to jedna z mála rostlinek, která skutečně přirozeně zvyšuje hladinu testosteronu v mužském těle. Dokonce i mnozí vysloužilí kulturisti ji užívají, aby si udrželi perfektní postavu.

BEZPEČNÝ TIP: 

Mnohem šetrnější k tělu je podpora tvorby vlastního testosteronu pomocí bylin. 

Doporučujeme české tablety Primulus.

primulus

 

Regenerace

Jestliže vás trápí dlouhá doba regenerace po tréninku, pak vsaďte na BCAA. Jedná se o přirozené aminokyseliny, které se běžně nachází v naší potravě.

Ovšem v potravě jich samozřejmě máme mnohem méně. Díky BCCA tedy doplníte potřebné aminokyseliny, které vám urychlí regeneraci a růst svalů, díky čemuž budete moct vyrazit do posilovny častěji.

 

Plnost svalů

Posledním faktorem, který spousta mužů řeší, je plnost a kulatost svalů. Ve své podstatě nejde o nic jiného, než o dostatečné zavodnění svalů.

Toho můžete dosáhnout i obyčejným kreatinem. Ten, společně s BCAA, najdete v každé lepší prodejně s doplňky stravy pro sportovce.

Nemají žádné vedlejší účinky a pomohou vám dosáhnout vaší vysněné postavy přirozenou cestou.

 

Intimní život po vysazení steroidů

Život po vysazení steroidů rozhodně není jednoduchý. A teď nemluvím jen o svalech, které se vám samozřejmě logicky zmenší. Mluvím zde o vašem sexuálním životě.

Jak už jste totiž nejspíš vytušil z celého článku, jakmile steroidy vysadíte, okamžitě vám spadne vaše libido na minimum, vaše erekce poklesne jako cena Bitcoinu na burze a celkově se zhorší vaše sexuální zdraví.

Najednou totiž nebudete nabuzený alfa-samec plný testosteronu. Najednou budete mít testosteronu v těle nedostatek.

Už jej totiž nebudete tělu uměle dodávat a než na to tělo samo přijde a upraví vlastní produkci tohoto mužského hormonu, bude to nějakou chvíli trvat. Po tu dobu jej budete mít v organismu razantní nedostatek.

Někdy to trvá jen pár týdnů, jindy nemusí k obnově vlastní produkce testosteronu dojít vůbec. Pak je takový muž až do konce života odkázán na léčbu testosteronem, jinak by se vlastně proměnil v ženu.

A když už jsme u těch žen, tak ani ty to po steroidech nemají jednoduché. Hlubokého hlasu se už nikdy, ani po vysazení steroidů, nezbaví.

Zvětšený klitoris se může zmenšit, ale ne vždy. A mužské rysy se sice zjemní, ale už nikdy nebude daná dáma za něžnou princeznou, jako byla předtím.

 

SLOVO AUTORKY:

Natálie Markovská

Anabolické steroidy jsou skvělým vynálezem a pomocníkem. Jen díky steroidům dokázalo lidstvo posunout fyzické výkony na hranici možností. Avšak na druhou stranu za jakou cenu?

Muži jsou po steroidech skoro neplodní a bez libida. Ženy už pak prakticky ničím nepřipomínají ženy.

Je tedy na každém z nás, ať si rozhodne, zda do takového rizika chce jít. Za sebe doporučuji poupravit své stravovací návyky, zvýšit počet návštěv posilovny a snažit se dosáhnout vysněných výsledků svépomocí.

Přece jen pak z toho budete mít mnohem větší radost, když získáte vysněnou postavu jen díky své píli a svému odhodlání, než když jí získáte podvodem.

primulus pro zvýšení testosteronu

 

DALŠÍ ČLÁNKY O TESTOSTERONU

Recenze PROERECTA LONG (recenze) - český doplněk pro zvýšení testosteronu
Jak zjistit hladinu testosteronu?
O přirozeném úbytku testosteronu během stárnutí
12 rychlých kroků k doplnění testosteronu
Testosteronové injekce dovedou zruinovat zdraví

erekce_cz na facebooku

Leave a Reply