Uzdička penisu – je potřebná nebo je zbytečná?

Uzdička je mediky nazývána frenulum. Jde o kousek kůže, který spojuje předkožku se žaludem. Tento anatomický útvar se nenachází pouze na penisu. Najdete ho třeba v ústech a na dalších částech těla.

Normálně si muž své uzdičky pomalu nevšimne. Až do chvíle, kdy je příliš tlustá, nebo krátká. Tehdy mohou nastat zdravotní problémy. Mutace na uzdičce mohou někdy znamenat i vážnější onemocnění.

uzdička na penisu

 

Hlavní účel uzdičky

Uzdička je považována za jednu z nejcitlivějších částí na penisu. Velmi rychle reaguje na dotyk. U některých mužů stačí její stimulace k dosažení orgasmu. Jiní muži po úrazech páteře a ochrnutí zachovávají částečně svou schopnost cítít tuto oblast jako živou a nadále neochrnutou.

Uzdička svými parametry slouží jedinému účelu. Je totiž  jednou z hlavních částí penisu, která slouží k dosažení orgasmu a sexuálnímu uspokojení.

 

Pozor na zranění uzdičky

Uzdička může v případě přetržení velmi silně krvácet. Zvláště pokud obsahuje menší tepnu. Struktura podobná uzdičce se nachází také u žen. Pomáhá udržovat struktury poblíž klitorisu a vstupu do vagíny. Ty jsou  také bohatě cévně zásobeny.

 

Role uzdičky při obřízce

Obřízka spočívá v odstranění předkožky a přerušení samotné uzdičky. Jde v současnosti o kontroverzní postup v medicínské komunitě. Někteří doktoři věří, že obřízka je prevencí určitých nemocí penisu.

Jiní zastávají názor, že to znamená odstranění přirozené ochrany. Jediný význam tak spočívá v náboženských rituálech a kosmetických úpravách.

Dalšími chirurgickými úpravami uzdičky jsou:

  • odstranění uzdičky (frenulotómie)
  • prodloužení uzdičky (frenuloplastika)

 

VIDEO: Ambulantní odstranění uzdičky. 

 

Pilíř držící obranný val

Uzdička má na starost udržet předkožku na místě tak, aby chránila žalud. Žalud schovaný pod předkožkou je chráněn před infekcí a bakteriemi.

Skrytý žalud má ještě jednu výhodu – schopnost neztrácet citlivost. Muži, kteří jsou obřezáni, si někdy stěžují na příliš sníženou citlivost. Není to však pravidlem a ve některých případech je obřízka výbornou obranou před předčasnou ejakulací.

TIP: Jak ovládnout předčasnou ejakulaci a vydržet co nejdéle?

 

Co když se uzdička na penisu přeruší?

Při divočejším sexu se může uzdička přetrhnout. V případě, že je cévně dobře zásobena, je nutný rychlý lékařský zákrok. Při přetržení uzdičky jsou ohroženy i další charateristiky muže:

  • snížená citlivost žaludu
  • zánět v místě přetržení
  • deformovaná uzdička

Po přetržení uzdičky někdy nedojde ke krvácení. Pak lze tuto událost ustát i bez zákroku lékařů. Uzdička po čase sama sroste. Nevýhodou je, že hrozí výše uvedené faktory.

Navíc po srůstu může dojít k deformaci. Uzdička zkrátka nesroste tak pěkně, jako byla předtím. V tom případě je nutný menší chirurgický zákrok. Ten dokáže pokřivený vzhled napravit.

 

Krátká uzdička na penisu může být problém

Co tedy reálně hrozí, pokud je uzdička na penisu krátká:

  • taková uzdička je velmi citlivá a může dojít k předčasné ejakulaci
  • není možné zcela přetáhnout předkožku a ohýbá žalud dolů = velmi nepříjemné a bolestivé pocity

 

Operace uzdičky není náročná

Problém medicína řeší rychlým ambulantním zákrokem. Operace trvá pár minut v lokální anestezii. Ideální je absolvovat operaci ještě před startem sexuálního života.

Záludnost zkrácené předkožky spočívá v tom, že při normální stavu nepůsobí žádný problém. Ten nastává až při samotné erekci a sexu. Případně při masturbaci. Pokud problém omezuje komfort muže, jednoduše lze problém operativně odstranit.

V současnosti však převládá názor, že invazivní zákrok není nezbytný. Řešení existuje i v podobě podávání léků. Ještě lepším řešením než léky, jsou přírodní doplňky stravy na oddálení ejakulace. Nehrozí u nich žádné vedlejší účinky a rozhodně stojí za to je vyzkoušet.

TIP: Čtěte seznam TOP 10 doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože. 

Leave a Reply