Množství (objem) ejakulátu – proč se snižuje, proč je to veliký problém a co si o tom myslí vaše žena?

Všichni to z filmů pro dospělé známe. Nejprve jsme svědky bouřlivého milování, které je nakonec zakončené masivním vyvrcholením. Ejakulát stříká na všechny strany a pornoherci přitom trhají snad všechny myslitelné rekordy.

Tolik ejakulátu, kolik dokáží vyprodukovat, je až k neuvěření. V jeden moment by dokázali oplodnit tisíce žen.

Jenže pak film vypnete a vrátíte se do šedé reality. Váš výstřik nedosahuje ani desetiny těch, které vídáte v lechtivých snímcích.

 • Jak zvýšit množství ejakulátu?
 • Proč je důležité mít velký objem ejakulátu?
 • Sledují i ženy množství ejakulátu?
 • A jaké faktory ovlivňují tvorbu a množství ejakulátu?

množství a objem ejakulátu - jak zvýšit objem?

 

Velké množství ejakulátu

Příliš slabá ejakulace nejčastěji postihuje starší muže. Ovšem mohou se s ní setkat i mladíci. Slabá ejakulace je stav, kdy má muž během orgasmu snížený pocit vyvrcholení a je doprovázen malým množství ejakulátu. Taková ejakulace není pro muže vůbec uspokojivá.

Zdravý muž by měl mít podle studie Světové zdravotnické organizace množství ejakulátu mezi třemi až pěti mililitry. Jen před sto lety měli ale muži dvakrát více ejakulátu než dnes.

Orgasmus je součástí sexuálního zážitku, který se odehrává mezi dvěma až sedmi sekundami před ejakulací. Kombinuje zvýšení citlivosti celého těla, zrychlení dechu a záplavu pocitů skrze šourek a penis.

Samotná ejakulace je posledním krokem stimulace a zahrnuje uvolnění spermatu, stejně jako neurotransmitery, které přesunou tělo do režimu „odpočinku a zotavení“.

Sexuoložka Ava Cadell, Ph.D., Los Angeles, avacadell.com
Sexuoložka Ava Cadell, Ph.D., Los Angeles

klesání objemu spermií v ejakulátě

Produkce ejakulátu a spermií v něm klesá věkem a klesání je přirozené. Kvůli negativním vjemům ale může produkce klesat až příliš rychle a je na mužích, aby se bránili.

 

Výhody velkého objemu ejakulátu

Mezi jednoznačné výhody velkého objemu ejakulátu patří vyšší šance na oplodnění partnerky. Základní funkcí ejakulátu je totiž dopravit sperma do ženského pohlavního ústrojí.

Čím větší množství ejakulátu tak máte, tím vyšší je šance, že se vám podaří zplodit potomka.

Podle čísel stojí neplodnost páru z 35 % právě na straně mužů. Jen od roku 1973 do roku 2011 klesl počet spermií v jednom mililitru spermatu mužů ze západních zemí o 52,4 %.

Extrémní předpovědi uvádějí, že se v budoucnu budeme množit jenom prostřednictvím umělého oplodnění.
Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan bije na poplach, sexuolog.net
Sexuolog a gynekolog MUDr. Pavel Turčan bije na poplach

Dále je to ale i větší psychická pohoda. Podle nedávné studie totiž vyplynulo, že muži, kteří jsou nespokojeni s objemem svého ejakulátu, pociťují vysokou míru úzkosti, strach z neúspěchu, sexuální nespokojenost a deprese.

Někteří muži se ztotožňují se svou sexuální funkcí a vnímají svou ejakulační funkci jako určitý ukazatel své mužnosti, nebo známky své mužnosti. Vidí-li, že se jejich sexuální funkce zmenšila, může to ovlivnit i jiné oblasti jejich života.
Dr. John B. Williams, MD, docent na oddělení urologie a ředitel mužské reprodukční medicíny a mikrochirurgie na University of Wisconsin School of Medicine a Public Health, uwhealth.org
Dr. John B. Williams, MD, docent na oddělení urologie a ředitel mužské reprodukční medicíny a mikrochirurgie na University of Wisconsin School of Medicine a Public Health

V neposlední řadě i žena vidí raději, když se během orgasmu pořádně „vystříkáte”. Je to pro ni znamení, že jste připraven k plození dětí.

MNOŽSTVÍ EJAKULÁTU A PRODUKCI SPERMIÍ POMOHOU ZVÝŠIT ROSTLINNÉ DOPLŇKY STRAVY

KLIKNĚTE NA OBRÁZEK A PODÍVEJTE SE, JAK FUNGUJÍ A CO OBSAHUJÍ. 

doplňky stravy pro muže

 

Jak poznám, že mám ejakulátu málo?

To, že nemáte ejakulátu dostatečné množství, poznáte velice snadno sám během masturbace. Jakmile vyvrcholíte, sám jasně vidíte, kolik ejakulátu bylo vyprodukováno.

Pokud je to výrazně méně než tři až pět mililitrů, což je zhruba jedna čajová lžička, řekněme třeba jen jedna malá kapka, je to už problém.

S podobným problémem se potýká i pan Pavel, 37 let:

Za posledních 7 dní jsem si všiml drastické změny objemu spermatu v ejakulaci. Po masturbaci ze mě vyjde jen jedna kapka ejakulátu. Kvalita spermatu je také velmi vodnatá.

 

Malé množství ejakulátu vyřeší lékař

Máte podobný problém jako pan Pavel? Pak byste rozhodně neměl otálet a co nejrychleji navštívit svého ošetřujícího lékaře. Ten vás prohlédne a vyhodnotí, v čem je problém. Pomoci vám může jak praktický lékař, tak i urolog nebo sexuolog. V každém případě vám ale může pomoci pouze lékař.

Pokud si všimnete výrazného snížení objemu vaší ejakulace, je dobré si domluvit schůzku s vaším urologem, abyste mohli být vyšetřeni z hlediska dysfunkce ejakulace.
Dr. John B. Williams, MD.
Dr. John B. Williams, MD.

Sexuologické a urologické ambulance Praha, Brno, Ostrava a Olomouc

PhDr. Jana MüllerováNádražní 19, Praha 5, 150 00, Smíchovterapieplagyn@seznam.cz
+420 602889892
MUDr. Lukáš Bittner
Jankovcova 1569/2c, Praha800 203 233
Email: iscare@iscare.cz
MUDr. Luděk FialaPoliklinika Mazurská, Praha 8283 024 316
775 534 470
MUDr. Ondřej TrojanKartouzská 204/6, Prahasexuologie@centrum.cz
+420 222 363 555
MUDr. Hana FifkováU Rajské zahrady 12
Praha 3
130 00
hana@fifkova.cz
+420 222 317 185
Sexuologická ambulance - Fakultní nemocnice Ostrava17. listopadu 1790/5, 70800 Ostrava, Poruba597 373 209
PhDr. Jarmila MayzlíkováRepinova 16, Ostrava724 242 423
mayzlikova@centrum.cz
MUDr. Helena ReguliViniční 235, Brno533 306 206
773 649 411
SEXUOLOGIE - BRNO.czSovova 7, 616 00, Brno731 031 627
Centrum MediolNa Šibeníku 26
779 00 Olomouc
607 633 611
centrummediol@seznam.cz

ORGASMUS BEZ EJAKULACE: Máte potíže se suchým orgasmem? Může jít o tzv. retrográdní ejakulaci. Stav posoudí opět lékař.

 

Co ovlivňuje množství ejakulátu u muže?

Co tedy ovlivňuje objem ejakulátu? Množství ejakulátu u muže ovlivňuje řada faktorů. Objem ejakulátu je barometrem vašeho zdraví.

Mezi ten nejpodstatnější činitele patří testosteron. Tedy jeho dostatečná hladina. Pokud nemáte testosteronu v těle dostatek, nemůžete mít ani dostatek ejakulátu. Je v tom jednoduchá souvislost.

Nedostatek testosteronu neovlivňuje jen sexuální funkce. Muži na něj reagují velice podobně jako ženy na nízkou hladinu estrogenu.

Bývají citlivější a vztahovační, mají sklony k depresivním náladám. To pak s sebou přináší partnerské problémy a napětí ve vztahu. Přitom vhodná léčba dokáže tyto potíže výrazně zlepšit.

Sexuolog MUDr. Pavel Turčan
Sexuolog MUDr. Pavel Turčan

NAUČTE SE: Jak zvýšit objem ejakulátu?

 

Co snižuje tvorbu ejakulátu?

Mezi další faktory, které snižují množství ejakulátu, patří nedostatečný pitný režim, kouření, prodělané operace, diabetes, genetické predispozice, nepravidelné sexuální vybití, přehřátí intimních partií v upnutých kalhotách, stres, nezdravý životní styl, nevyvážená strava, vysoký krevní tlak, nedostatek pohybu a některá onemocnění.

Závisí to na genetické výbavě, životním stylu, výživě a pohybové aktivitě, plodnost navíc ovlivňují i stres nebo prodělané nemoci.
Sexuolog MUDr. Pavel Turčan
Sexuolog MUDr. Pavel Turčan

MYSLETE ZODPOVĚDNĚ: Co přesně jíst a dělat pro úspěšné a bezpečné oplodnění ženy

 

Rizikové faktory, které snižují množství ejakulátu

Zároveň je problémem také zvyšující se věk rodičů. Dnes už není výjimkou, že lidé zakládají rodinu až po třicítce.

S vyšším věkem bohužel dochází k vyšší míře oxidačního poškození DNA spermií.

Proto, i když bude počet spermií v ejakulátu u muže ve věku 20 let a 40 let stejný, bude šance oplodnit vajíčko s přibývajícími roky nižší.

Sexuolog MUDr. Pavel Turčan
Sexuolog MUDr. Pavel Turčan

Na vině ale může být i zbytnělá prostata. Zvětšená prostata totiž tlačí na močovou trubici a tím pádem nepropouští tolik ejakulátu.

ZNÁTE VŠECHNY RIZIKOVÉ poruchy ejakulace? Poznejte 6 intimních mužských trápení.

 

Jak zvýšit objem ejakulátu?

Abyste zvýšil množství ejakulátu, je zapotřebí v prvé řadě zcela změnit životní styl.

 • Přestaňte nosit příliš těsné spodní prádlo,
 • omezte horké koupele,
 • začněte zdravě jíst,
 • více se hýbejte,
 • vydávejte se častěji do přírody na čerstvý vzduch,
 • oddávejte se s partnerkou pravidelným sexuálním hrátkám,
 • trochu uberte, zpomalte a dopřejte si více odpočinku,
 • a v neposlední řadě nezapomínejte ani na pravidelné lékařské prohlídky, které mohou odhalit skrytá onemocnění.

Můžete vyzkoušet také tzv. dojení prostaty. Jedná se o ozdravnou a preventivní stimulaci prostaty, která přináší muži rozkoš a zdraví.

 

Vyšší objem ejakulátu pomocí prášků s bylinným složením

Ke zvýšení množství ejakulátu napomáhají také určité látky. Mezi ně patří kupříkladu L-arginin, L-lyzin, L-karnitin, Zinek, maca peruánská a ženšen sibiřský. Ty vám pomohou k větší produkci ejakulátu.

L-arginin je účinná esenciální aminokyselina, která napomáhá v procesu spermatogeneze. Tyto výsledky přinesla studie z roku 2018. Po šesti týdnech sledování přišli vědci na to, že L-arginin pozoruhodně zlepšil pohyblivost spermií, celkový počet spermií a antioxidační kapacitu spermatu, jako je snížení obsahu malondialdehydu.

Další studie se zase zaměřila na pozitivní účinky aminokyseliny L-karnitin. Tato studie z roku 2004 zjistila, že dietním doplněním L-karnitinu došlo ke zvýšení koncentrace spermií a pohyblivost spermií.

Další odborné studie zase zkoumaly účinky zinku na mužské sexuální funkce a odhalily, že užívání zinku významně zvyšuje objem spermatu. Studie prokázaly, že neplodní muži mají v krvi výrazně nižší množství zinku než plodní muži.

Všechny tyto složky najdete například v doplňku stravy Blendea Man’s Vitality, Zerex Klasik, nebo třeba také v přípravku Maxatin. Tyto produkty nejsou léky, takže vám žádný váš problém nevyléčí, jedná se ale o účinné doplňky stravy, které vám pomohou tonizovat váš sexuální život.

Pomohou vám zvýšit objem ejakulátu, podpoří vaše sebevědomí, zlepší vaši sexuální výkonnost, zpevní erekci a celkově posílí vaše libido. Mezi další produkty, které napomáhají volumizaci ejakulátu, patří také ViaMax Volumizer a Semenax A Ultra Potence.

 

Větší objem ejakulátu jako životní mantra

Objem ejakulátu je pro spoustu mužů velice důležitý faktor jejich mužnosti. Záleží jim na tom, aby svou partnerku vždy překvapili mohutným výronem semene, za který by se nemuseli stydět ani slavní pornoherci.

Pokud i vy patříte do této skupiny, ale nejste s objemem svého ejakulátu zcela spokojeni, obraťte se na svého lékaře. Jen ten vám může pomoci.

Bylinky a nejrůznější doplňky stravy jsou spíše podpůrnou berličkou. Ovšem závažné zdravotní problémy vám nevyřeší. Zároveň nezapomínejte ani na kvalitu spermií. Ač totiž ejakulátu může být hodně, ještě to neznamená, že jsou spermie v něm živé a dostatečně pohyblivé.

doplňky stravy pro muže

 

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

OTESTOVÁNO: 10 nejlepších doplňků pro oddálení ejakulace a prodloužení soulože
14 tipů pro úspěšné oddálení ejakulace - ověřeno sexuoložkou
6 nejčastějších poruch ejakulace
Informační megačlánek Vše o ejakulaci, ověřený sexuoložkou
Retardovaná, opožděná ejakulace - příliš dlouhá doba do vyvrcholení
Ejakulace bez erekce - je to problém?
Ejakulace bez orgasmu - jak si vyvrcholení doopravdy užít?
Retrográdní ejakulace - co když vyvrcholíte bez výstřiku semene?

 

Leave a Reply