Vitamíny a minerály pro muže na plodnost – co nesmí chybět v jídelníčku zdravého chlapa?

Vitamíny a minerály jsou společně s cukry, tuky, bílkovinami a vlákninou nezbytnými živinami pro správné fungování našeho těla.

Podílejí na využití živin z potravy a jejich přeměnu na energii, ale i na naše svaly, kosti a všechny ostatní orgány, včetně vašich intimních partií.

Některé vitamíny a minerály vám dokonce dokáží posílit erekci, zlepšit pohyblivost spermií, podpořit výkony v posteli nebo zvýšit sexuální libido.

  • Které to jsou?
  • Na jaké vitamíny a minerály se v této oblasti zaměřit?
  • A které potraviny jsou bohatými zdroji právě těchto vitamínů a minerálů?

vitamíny pro muže na plodnost

 

Vitamíny na plodnost a posílení erekce

Ideálně byste tyto látky měl přijímat ve stravě. Jelikož ale víme, že ne každý čtenář má ukázkový jídelníček, doporučíme i doplňky, které vám tyto prospěšné látky rychle doplní bez pojídání listů, kořínků a zeleniny.

zdroje vitamínů na plodnost pro muže

Zelenina je nejsilnějším zdrojem vitamínů pro podporu plodnosti i erekce ve své nejčistější podobě

 

Kyseliná listová (vitamín B9, acidum folicum)

Jako úplně první zde mám vitamín B9, respektive všechny vitamíny vitamínové skupiny B. Proč zde tedy uvádím pouze B9?

Protože právě vitamín B9 je pro kvalitu vašich spermií zcela klíčový.

Vitamín B9 zvyšuje životnost spermií, stará se o tvorbu nových buněk, stimuluje funkci varlat a podílí se na početí zdravého miminka.

Tyto účinky vitamínu B9 na mužskou plodnost potvrdila také odborná studie z roku 2017 s názvem „Effect of B9 and B12 vitamin intake on semen parameters and fertility of men with MTHFR polymorphisms”. Výzkum prokázal, že dostatečná konzumace vitamínů B9 významně ovlivňuje zásadní parametry spermií u mužů.

 

ZDROJE KYSELINY LISTOVÉ:

V jakých potravinách se vitamín B9 nachází? Které potraviny jsou jeho bohatým zdrojem?

Vitamín B9 najdete v sóje, fazolích, vlašských ořeších, brokolici, špenátu, rajčatech, chřestu, ředkvičkách, avokádu, mangu, drůbežím mase, nebo třeba také ve vejcích.

 

DOPLŇKY STRAVY S KYSELINOU LISTOVOU:

Jenže někdy je složité dostat tohoto vitamínu do sebe dostatek. Pak přichází na scénu doplňky stravy s tímto vitamínem. Skvělou volbou je český doplněk stravy Blendea Kyselina listová Methylfolát.

Blendea Kyselina listová

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 48 hodin.

 

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

Druhým důležitým vitamínem pro mužskou sexualitu je vitamín C. Vitamín C funguje úspěšně v boji proti infekcím, potírá volné radikály a napomáhá hojení. To jsou vlastnosti, díky kterým je i mezi laiky Vitamín C velmi dobře znám.

Jenže to zdaleka není vše. Nedávná studie odborníků z univerzity v německém Trieru odhalila, že Vitamín C funguje skvěle také jako přirozené afrodiziakum.

Lékaři v rámci tohoto výzkumu sledovali 80 mužů. Tuto skupinu rozdělili náhodně na dvě poloviny. Jedna polovina mužů užívala 3 g vitamínu C denně a druhá polovina užívala pouze placebo.

Z výsledků pokusu jasně vyplynulo, že pacienti, kteří skutečně dostávali vitamín C, přiznávali větší počet sexuálních styků i výraznější sexuální prožitky, než ti, kteří užívali pouze placebo. Muži, kteří užívali vitamín C, si navíc pochvalovali i celkové zlepšení jejich nálady.

 

ZDROJE VITAMÍNU C:

Bohatými zdroji vitamínu C jsou zelí, brokolice, brambory, papriky, citrusy či listová zelenina.

Ne nadarmo se proto pánům radí vyvážená a pestrá strava.

 

DOPLŇKY STRAVY S VITAMÍNEM C:

Stejně jako předchozí vitamín B9, najdete i vitamín C v doplňku stravy Blendea Man’s Vitality, který je určený výhradně pro pány.

PřípravekMan’s Vitality podporuje libido a plodnost, zvyšuje chuť na sex, tonizuje sexuální zdraví muže a udržuje přirozenou hladinu testosteronu v těle.

 

Vitamín E

Posledním vitamínem, který podporuje mužskou plodnost a sexualitu, je vitamín E. Vitamín E zvyšuje životaschopnost spermií, napomáhá zvyšování jejich počtu a pohyblivosti. Nedostatek vitamínu E se může projevit sníženou funkcí varlat vedoucí dokonce v nejhorším případě až k neplodnosti.

Vitamín E podporuje sexuální výkonnost, zlepšuje kvalitu spermií, přispívá k lepší spermatogenezi, u mužů zvyšuje vzrušení a oddaluje orgasmus.

KLIKNĚTE A ČTĚTE: Vitamín E – nevyhnutnost pro propustnost cév, pevnou erekci, dobré libido a správnou spermatogenezi.

vitamín E pro erekci, libido a tvorbu spermií

 

ZDROJE VITAMÍNU E:

Jako v obou předchozích případech, najdete i v tomto vitamín E v řadě běžných potravinách.

Mezi nejbohatší zdroje vitamínu E patří kvalitní panenské rostlinné oleje, pšeničné klíčky, oříšky, sója, máslo, mléko, obiloviny, drůbež, vejce, ovoce a zelenina.

Stačí se zdravě stravovat, mít v jídelníčku dostatek čerstvé zeleniny a budete mít vitamínu E v těle potřebné množství.

 

DOPLŇKY STRAVY S VITAMÍNEM E:

Nechce se vám jen kvůli jednomu vitamínu měnit své stravovací návyky? Výše zmíněné potraviny bohaté na vitamín E či na výše zmíněné vitamíny vám nechutnají?

Pak si opět můžete pomoci účinnými doplňky stravy. Ty jsou jednoduchou formou, jak do těla dostat potřebné množství živin.

Vitamín E najdete kupříkladu v kanadském doplňku stravy VIMAX. Jedná se o přírodní doplněk stravy s vysokým obsahem účinných látek. VIMAX má pozitivní vliv na prokrvení penisu, podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a nervové soustavy, udržuje normální sexuální kondici a napomáhá ke správné funkci prostaty.

Blendea Man’s Vitality díky vitamínu E vyživuje varlata, která produkují silné a zdravé spermie. 

Blendea Man’s Vitality tedy plodnost zcela bezpečně podporuje.

Blendea Man's Vitality

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 48 hodin.

 

Minerály na plodnost a posílení erekce

Opět opakuji – i minerály v nejpřirozenější podobě najdete právě v zelenině, ale i v mase. Případný nedostatek suplujte některým z doporučených doplňků.

 

Zinek

Ovšem vitamíny jsou jen jedním dílkem z celé skládačky. Podstatnou složkou naší potravy jsou také minerály. I ty ovlivňují správné fungování našeho organismu, samozřejmě včetně vaší sexuality a libida.

Jako první důležitý minerál zde máme zinek. Nedostatek zinku vede ke ztrátě chuti, opožďování tělesného i duševního dospívání, únavě, popraskaným ústním koutkům, suché kůži, psychickým změnám a zejména ke snížené sexualitě a k menší chuti na sex.

Právě zinek podporuje činnost pohlavních orgánů, přispívá k plodnosti, správné reprodukční funkci a k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.

Důležitý přínos zinku na lidskou potenci potvrdily také četné vědecké studie. Kupříkladu studie z roku 2009 sledovala účinky zinku na mužskou sexuální funkci.

A výsledek byl zcela jasný – léčba zinkem zlepšuje sexuální schopnost mužů. Účinek byl však hodně závislý na dávce přijímaného zinku.

Čím více zinku muži dostávali, tím lepší sexuální schopnost vykazovali. Doporučená denní dávka zinku se dle odborníků pohybuje mezi 15 – 25 mg denně.

KLIKNĚTE A ČTĚTE podrobný profil zinku včetně nejsilnějších zdrojů a zdravotních účinků na plodnost, erekci a libido.

zinek - účinky na erekci. libido a potenci

 

ZDROJE ZINKU:

Velké množství zinku najdete v ústřicích, hovězím mase, vnitřnostech, v sýrech, syrovátce, v sušeném mléku, ve vejcích, v krevetách, v dýňových semínkách, v luštěninách nebo v listové zelenině.

 

DOPLŇKY STRAVY SE ZINKEM:

Opět je ale mnohem jednodušší zobnout si doplňku stravy, než si neustále propočítávat, kolik zeleniny a potřebných potravin jste během dne snědli, abyste měli zinku dostatek.

Skvělou volbou je již dříve zmíněný doplněk Blendea Man’s Vitality. Obsahuje účinné látky ve správném množství. Patří mezi ně vitamíny (B6, C, D3, E), minerály (zinek, hořčík), aminokyselinu l-citrulín a extrakty z Macy peruánské a hroznových semínek.

složení Blendea Man's Vitality

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 48 hodin.

 

Selen

Druhým velmi podstatným minerálem je selen. O selenu se příliš nemluví. Málokdo dokonce tuší, že i ten náš organismus nutně potřebuje.

Jenže právě selen přispívá k normální spermatogenezi, tedy správnému vývoji spermií. Ovlivňuje životaschopnost, normální tvar a pohyblivost mužských pohlavních buněk.

Pomáhá tělo chránit před nemocemi, ve spojení s vitamínem E a C chrání buňky před oxidačním stresem a společně s jódem reguluje funkci štítné žlázy.

Pozitivní vliv selenu na mužskou plodnost potvrdily i odborné studie. Budu zde citovat zejména studii z roku 2011 s názvem „Selenium–vitamin E supplementation in infertile men: effects on semen parameters and pregnancy rate”.

V rámci výzkumu odborníci sledovali 690 neplodných mužů s idiopatickou astenoteratospermií, kteří denně užívali selen (200 μg) v kombinaci s vitamínem E (400 jednotek) po dobu nejméně 100 dnů.

Výsledkem bylo o 52,6 % (362 případů) celkového zlepšení motility spermií, morfologie nebo obojího a o 10,8 % (75 případů) spontánního těhotenství.

 

ZDROJE SELENU:

Kde v běžné potravě najdete selen? Jaké potraviny do jídelníčku zařadit, abyste měli dostatek vitamínů a minerálů, zejména pak selenu?

Nejvíce selenu se nachází v para ořeších, tuňákovi, halibutovi, sardinkách, hovězím masu, krocanovi, hovězích játrech, kuřecím masu, vejcích a ve špenátu.

 

DOPLŇKY STRAVY SE SELENEM:

Pokud jste však vegetarián, pak se vám zdroje bohaté na selen výrazně úží. Nejvíce selenu se totiž nachází právě v mase. Proto, abyste měli selenu dostatek, doplňujte jej ještě také pomocí doplňků stravy.

 

Hořčík

A na závěr zde mám hořčík. I ten je velmi, velmi důležitý. A to i proto, že většina lidí na světě jej má drastický nedostatek.

To se pak může projevit zvýšenou citlivostí na stres a napětí, což může vyústit ve svalové křeče, deprese či celkové zhroucení.

Hořčík chrání nervy, působí protizánětlivě, podílí se na látkové výměně bílkovin a tuků. A proč jej tedy zmiňuji i zde?

Hořčík totiž dokáže mužům pomoci s erektilní dysfunkcí. Tyto výsledky přinesla odborná studie, která sledovala 372 pacientů ve věku 65 – 85 let.

Během výzkumu přišli odborníci na to, že muži, kteří neměli hořčíku v těle dostatek, častěji trpěli poruchami erekce, erektilní dysfunkcí či překotnou ejakulací. Jakmile se jim však hladina hořčíku v těle srovnala na optimální hodnotu, všechny problémy zázračně zmizely.

 

ZDROJE HOŘČÍKU:

Nejideálnější je přijímat hořčík v přirozené podobě. Za skvělé zdroje hořčíku jsou považovány datle, banány, sušené meruňky, špenát, artyčok, čočka, hrách, candát, tuňák, vařená kuřecí prsa, mandle, piniová semínka, kešu, mrkvová, grapefruitová nebo pomerančová šťáva, či červené víno.

 

DOPLŇKY STRAVY S HOŘČÍKEM:

Ani v tomto případě neopomenu doporučit doplněk stravy pro podporu mužské potence obsahující hořčík. Hořčík najdete opět v kapslích Blendea Man’s Vitality.

Man’s Vitality kromě výše zmíněných pozitivních účinků také optimalizuje hladinu hormonů v těle, přirozeně podporuje tvorbu testosteronu v mužském těle a tonizuje celkové zdraví muže.

Nejedná se o lék. Je to doplněk stravy, který na přírodní bázi přirozeně podporuje mužskou sexualitu.

Tento článek není primárně míněný jako reklama na Blendea Man’s Vitality. Jeho složení je ale tak skvěle vystavěné, ze obsahuje většinu látek užitečných pro podporu plodnosti.

Doplňku Man’s Vitality za to tleskám a vám doporučuji zařadit ho také. 

složení Blendea Man's Vitality

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 48 hodin.

 

SLOVO AUTORKY: 

Natálie Markovská

Ač byly výše popsány jen některé vitamíny a některé minerály, neméně důležité jsou samozřejmě i ty ostatní, zde nezmíněné.

V tomto případě platí zlaté pravidlo – jezte pestře a vyváženě. Pokud budete jíst dostatek ovoce, zeleniny, nejrůznějšího masa, mořských plodů, ořechů a kvalitních olejů, budete mít těchto vitamínů a minerálů požehnaně.

Pouze v případě, že nejíte zrovna dvakrát zdravě, je možné popřemýšlet nad jejich doplňováním formou doplňků stravy.

Věřte, že nedostatek těchto látek na sobě brzy poznáte, pokud se tak již nestalo.

 

Leave a Reply