Závaží na penis délce nepřidá, zaděláte si ale na úraz a poruchy erekce

Možná vás někdy v touze po délce a velikosti napadla myšlenka pověsit si závaží na penis. Myšlenka to není úplně nelogická a možná jste myslel, že působením váhy se penis vlivem gravitace natáhne a po nějaké době prodlouží.

Bohužel věc není tak jednoduchá, jak se může zdát a prodloužení tak samozřejmé, jak jste možná čekal. Účinek věšení závaží na penis je velmi nejistý až nepravděpodobný. Mnohem pravděpodobnější je zklamání, zranění penisu a celé oblasti genitálu a následná léčba.

V článku vysvětlím, zda je vůbec možné prodloužit penis pomocí závaží a upozorním na úrazy, které jsou při tomto postupu velmi pravděpodobné.

závaží na penis

Pozor: V článku píšeme o věšení závaží na penis pouze pro potřebu jeho prodloužení.

Možná si na penis věšíte malé váhy v řádu několika desítek gramů pro zvýšení stimulace penisu a navození příjemného tahání a tlaku. Závaží obsahují třeba některé erekční kroužky nebo si přes ztopořený penis přehazujete ručník, tričko či jiný lehký předmět. V této praktice klidně pokračujte dál. Není nebezpečná, ale samozřejmě dodržujte bezpečnostní zásady.

 

Jaká je hlavní myšlenka věšení závaží na penis?

Muži, kteří se rozhodnou praktiku vyzkoušet věří, že se jim pomocí opakovaného zavěšování závaží o různé váze na penis povede přirozeným působením gravitace trvale roztáhnout penilní tkáň. Jejich cílem je prodloužení penisu a často i zlepšení sexuální výkonnosti nebo podpora erekce.

Tito muži věří, že v penilní tkáni díky závaží vznikají mikroskopické trhlinky, které se rychle hojí a buňky tkáně se tak množí. Tím se má roztahovat a posilovat podobně jako svaly jinde na těle. Problém je ale v tom, že penilní tkáň není sval a to, co pomáhá bicepsům nebo six-packům na břiše neúčinkuje stejně na penis.

Těžká váha může vytvořit mikrotrhlinky, ale rozměrům penisu nijak nepřidá a spíše penis zdeformuje a způsobí Peyronieho chorobu.

Víte, že průměrná délka penisu dospělého Čecha je kolem 15 cm v erekci? Pokud tuto velikost dosahujete, spadáte do normálu a žádné prodlužování penisu ve skutečnosti nepotřebujete.

Mnozí muži jsou tak zcela zbytečně posedlí rozměry svých penisů a zkoušejí na sobě různé, i když zcela neúčinné a rizikové metody zvětšení.

 

Funguje tedy natahování penisu?

Myšlenka se zdá být jednoduchá. Pravidelným namáháním svalů lze zvětšit jejich objem. Penis ale není sval, ale samostatný orgán. Pomocí cvičení a zatěžování zvětšit nejde.

Penilní tkáně (konkrétně válcovité útvary corpus cavernosum a corpus spongiosum) se naplňuji krví a tak vzniká erekce. Penis je pouze tak veliký, kolik se do něj vejde krve. Pokud existuje problém s prokrvením penisu, erekce slábne, penis měkne, opticky se zmenšuje a může vzniknout až trvalá erektilní dysfunkce, kdy do penisu krev neproudí.

Velikost penisu plně určuje genetická predispozice, která řídí růst penisu, dále zdravotní stav a životospráva, které ovlivňují prokrvení penisu. Pokud vám bude kamarád „v dobré víře“ doporučovat věšet si na penis závaží, neposlechněte jej. Žádný lékař ani odborník vám takové metody nikdy nedoporučí.

Proerecta KLASIK

VÍTE, ŽE velikost penisu není to nejdůležitější? Ženy potřebují pro uspokojení hlavně šířku a pevnou erekci. Široký a pořádně pevný penis intenzivně dráždí poševní stěny a přivádí ženu k orgasmu.

Pokud chcete penis natahovat závažím s cílem lépe uspokojit ženu, doporučuji rostlinné prášky pro podporu erekce. Ty spolehlivě a bez rizika úrazů navodí pevnou erekci pro dokonalé uspokojení.

Klikněte a podívejte se na 10 zákaznicky nejlépe hodnocených přírodních doplňků sravy pro podporu erekce.

 

Jaké závaží se na penis věší?

V sex-shopech dnes seženete i speciální závazí přímo určené na věšení na penis nebo na varlata. Pomůcky jsou buď z kovu, aby byly co nejtěžší a ty z lehčích materiálů jsou opatřeny závažím navíc. Kdo chce ale ušetřit a nenakupovat speciální závaží, věší na penis prakticky jakýkoliv předmět uvázaný na šňůře, řetízku nebo smyčce, často třeba kotouče z činek.

Tato snaha není vůbec nová a v minulosti si závaží na penisy věšeli již muži v Indii, Peru a jinde po světě.

Při tvorbě článků odkazujeme na odborné a vědecké zdroje, které potvrzují rozebírané téma. Nedohledal jsem ale žádné vědecké důkazy, které by potvrdily, že věšení závaží na penis může zvětšit jeho délku. Věda a lékařský výzkum neuznává, že by závaží měnilo rozměry penisu, ale zato hlasitě varuje před všemi riziky.

 

Jaké je riziko věšení závaží na penis?

Míra zdravotního rizika se zvyšuje s vyšší hmotností. Sto nebo i několik stovek gramů nemusí být problém, pokud ale závaží zavěsíte na tenké šňúrce, může pokožku podráždit nebo i pořezat. Rizikem je tak poškození kůže, odřeniny, bolest a otoky. Větší váha se může zaříznout hlouběji do penilní tkáně a škrtit průtok krve penisem i bez toho, aby porušila pokožku.

Možná rizika:

 • natahování, poškození až roztržení kůže
 • oděrky, podlitiny, modřiny
 • pořezání, strupy a jizvy
 • bolestivé vytrhání ochlupení
 • snížení průtoku krve a problematická erekce
 • ztráta erekce
 • zlomenina penisu

Věšení závaží vám nijak nepomůže penis prodloužit ani zvětšit jeho objem. Pokud je vám věšení váhy příjemné a nezpůsobuje úrazy, klidně si závaží na penis věšte. Změnu velikosti ale nečekejte.

 

Bezpečnost věšení závaží na penis

Jsem si jistý, že mezi čtenáři se pořád najdou muži, kteří si raději vše ověří na vlastním penisu. Právě pro ně je určeno těchto pár bezpečnostních zásad. Stejně ale na penis nedoporučuji cokoliv věšet.

 

Během věšení sledujte penis

Pokud vás začne penis nebo blízké okolí bolet, s věšením ihned přestaňte. Sledujte i to, zda v penisu neztrácíte citlivost, protože s necitlivým penisem roste riziko poranění. Sledujte pokožku penisu, zda se na ní netvoří modřiny a zda nekrvácí.

 

Čtěte návody na použití

Pokud si seženete speciální závaží v sex-shopu, vždy se řádně seznamte s návodem na použití a zjistěte, jak dlouho můžete výrobek používat. Existují různé typy a velikosti penisů, proto si u prodejce ověřte, zda je výrobek vhodný právě pro váš penis.

 

Kontrola materiálu a vyhotovení závaží

Předmět navlečený na penis by neměl být příliš úzký, aby penis neškrtil, ani široký, aby se z penisu nesvlékal a nepadal. Pro nasazení na penis doporučuji používat lubrikant.

Materiál by neměl způsobovat žádné alergické reakce. Samozřejmě nesmí mít žádné ostré hrany, třísky a nebezpečně vyčnívající části.

 

Postupujte pomalu

Určitě si na penis nevěšejte dvoukilové závaží hned napoprvé a začněte s nižší vahou v řádu několika stovek gramů. Pokud v sex-shopu seženete sadu závaží, začněte vždy s tím nejlehčím a váhu zvyšte až si budete jistý, že ji unesete.

Se zavěšeným závažím zároveň nedělejte žádné prudké pohyby a spíše se nehýbejte vůbec. Soustřeďte se na to, že vám na penisu visí těžké závaží, které vám může kdykoliv ublížit.

 

Alternativní metody prodloužení penisu

Víte, na internetu se setkáte s desítkami možností, produktů a pomůcek nebo rovnou prášků, které vám budou slibovat zaručené a trvalé zvětšení penisu. Bohužel je to vždy lež a snaha vytáhnout z vás peníze, které doslova vyhodíte z okna. Nefunkční pomůcky a prášky obvykle nelze reklamovat a není je komu vrátit.

Jedinou možností trvalého zvětšení a prodloužení penisu je operace a tedy chirurgický zákrok. Ten penis z těla povytáhne, takže je na pohled delší. Pod kůži penisu lze vstříknout různé látky, které zvětší obvod a objem penisu. To je jediný reálný a účinný způsob, jak zvětšit penis. Ostatní způsoby jsou spíše pouze dočasné nebo jenom optické (penis reálně nezvětší).

 

Natahovač penisu (tzv. extender)

Úkolem extenderu je spíše vyrovnání penisu kvůli deformacím, než jeho prodloužení. Výrobci ale samozřejmě slibují i zvětšení a prodloužení, i když těmto slibům nedoporučuji věřit.

Extendery jsou ale zpravila bezpečnější než závaží na penis. Lépe se na nich nastavuje napětí, které na penis působí. Díky pevné poloze penisu během použití klesá riziko zranění, ale přítomno je pořád.

Jelikož jde spíše o lékařskou pomůcku, nelze slíbit, zda vůbec a o kolik centimetrů extender zvětší penis. Zařízení využívají pacienti s Peyronieho nemocí, kteří potřebují narovnat křivý penis a muži, kteří mají křivý penis od narození nebo důsledkem úrazu. Případné zvětšení penisu je tak pouze optické, protože se pouze vzpřímí a narovná, ale tkáň se nijak neprodlouží.

 

Erotické pomůcky pro zpevnění erekce

Jak jsem psal, penis je pouze tak veliký, kolik krve do něj může vtéct. Pro podporu prokrvení penisu slouží erekční kroužky a vakuové pumpy na penis.

Pomocí pumpy lze do penisu napumpovat krev a tu v něm pak udržet pomocí kroužku. Pumpy jsou výborné pro muže s erektilní dysfunkcí. Kroužky mohou používat i zdraví muži s jinak dobrou erekcí.

Ani jedna pomůcka ale penis nezvětšuje a jde opět pouze o dočasné posílení erekce a optické zvětšení díky většímu naplnění krví. Tkáň nijak neroste.

 

Cvičení a udržení zdravé váhy

Obézní muži s nadváhou mají často zhoršený krevní oběh, který způsobuje problém s erekcí. Málo prokrvený penis se jeví menší. Zároveň velké břicho a okolní tuk penisu ještě více ubírají na velikosti.

Pro muže s nadváhou je proto rozumným krokem zvýšit sportem kalorický výdej a snížit kalorický příjem pomocí změn stravování a životosprávy. Tělo bude lépe prokrvovat penis a díky úbytku tuku vynikne jeho velikost. I toto zvětšení je pouze optické, ale dlouhodobé a hlavně zdraví velmi prospěšné.

 

Operace pro zvětšení penisu

Operace penisu (penoplastika) je jediná trvalá možnost jak reálně zvětšit a prodloužit penis. Délku lze prodloužit maximálně zhruba o 5 cm, přičemž vždy záleží na původní velikosti. Malý penis se prodlouží méně, delší více.

Penis se chirurgicky prodlužuje přerušením vazů, které jej připojují na stydkou kost. Jde o estetický zákrok, takže si muž hradí celou operaci sám. Cena se pohybuje řádově ve vyšších desítkách až stovkách tisíc korun.

Objem a tedy tloušťku a průměr penisu (augmentace penisu) lze zvětšit o cca. 3 cm a to vstřikováním vlastního tuku, syntetického materiálu nebo vložením silikonového implantátu pod kůži.

 

Kdy vyhledat lékařskou pomoc?

Úraz penisu je sice choulostivý, ale návštěva specialistu je často jediným způsobem, jak nepřijít o všechny jeho funkce a schopnosti. Ať už jste si zkoušel na penis zavěsit jakékoliv závaží, lékaře nebo úrazovou ambulanci navštivte ihned, pokud:

 • máte neustupující bolesti
 • penis nateče
 • penis náhle změnil barvu
 • máte na pokožce tržné rány a krvácíte
 • uslyšíte praskavý zvuk z penisu
 • se snížila citlivost penisu
 • máte problémy s močením nebo ejakulací
 • máte slabou nebo žádnou erekci

 

Pro vlastní bezpečnost na penis raději nic nevěšejte

Vědecké důkazy, že by bylo pouze pomocí váhy možné zvětšit penis neexistují. Zatěžování penisu je nebezpečné a pro nezkušené laiky nevhodné.

 • Pokud přeci jenom chcete zvětšit a prodloužit penis, doporučujeme možnosti konzultovat se sexuologem.
 • Pokud nejste spokojený s velikostí penisu a máte komplexy, pomoct vám může i terapie u psychologa nebo párový terapeut.

Průměrný penis měří v erekci 15 cm, takže pokud délku dosahujete, vůbec se na rozměry nefixujte a spíše se naučte, jak s ním dokonale uspokojit ženu.

Pokud jste si závaží na penis věšel a máte zkušenosti nebo zajímavé výsledky, určitě se s námi podělte v komentářích. Já i čtenáři děkujeme za váš příspěvek 🙂

 

Kliniky v České republice, kde vám prodlouží penis

Název klinikyAdresaTyp zákrokuKontakt
Klinické centrum ISCAREbudova Lighthouse
Jankovcova 1569/2c
170 04 Praha 7
Elongace penisu;
Augmentace penisu vlastním tukem
800 203 233
iscare@iscare.cz
FORMÉ clinicVáclavské náměstí 36
Praha 1 - 110 00
Augmentace penisu speciálním výplňovým materiálem+(420) 224 284 421
+(420) 776 553 244
recepce@formeclinic.cz
Centrum PreciziaKonstantinova 1479/1
149 00 Praha 4-Chodov
Augmentace penisu vlastním tukem+420 607 990 077
info@precizia.cz
Prague aesthetic ClinicVišnová 1957/25
Praha 4
Elongace penisu;
Augmentace penisu vlastním tukem
+420 734 578 800
info@patrikpaulis.com
EsteticustiVelká Hradební 3385 / 9
Ústí nad Labem
Česká republika
Elongace penisuinfo@esteticusti.eu
+420 475 212 047
+420 775 122 031
Aesthevita s.r.o.Pomezní 1387/7, Praha 8, 182 00Augmentace penisu vlastním tukem+420 777 350 350

Další články o zvětšování penisu - pamatujte, žádné tablety ani krémy vám penis NIKDY nezvětší

Zvětšit lze pouze OBJEM penisu, ne délku. Jak na to?
Augmentace penisu – zvětšení obvodu až o 3cm díky tuku, silikonu nebo kyselině hyaluronové. Jak se provádí?
Chirurg zvětší penis pouze opticky, opravdové centimetry nepřidá
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců doplňků a tablet
Lživé sliby a nereálné výsledky prodejců gelů, krémů a mastí
O nesplnitelném prodloužení penisu
Velký penis – ujistíme vás, že je váš penis dostatečný a naprosto v pořádku

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply