Jak poznat orgasmus? Hraje to nebo si užívá?

Každé milování, každý sexuální akt, dokonce i masturbace směřují k jedinému cíli. Orgasmus. Jak je u mužů jednoduchý a snadno dosažitelný, tak je u žen často záhadný a nedostižný. Není divu, že existuje tolik předstíraných ženských orgasmů.

Existují stovky studií, které říkají, jak rozpoznat ženský orgasmus:

 • zorničky se rozšíří
 • hrudník se zbarví do ruda
 • dýchání se zrychlí
 • žena ještě více zvlhne
 • změní se celá aktivita mozku

jak poznat ženský orgasmus

 

Jak poznat ženský orgasmus na fyziologické úrovni?

Takto orgasmus ženy probíhá na fyziologické úrovni:

 • první vzrušení – krev se hrne do vagíny a klitorisu
 • krev putuje do pánve, zrychluje se tep
 • horní část vagíny je náhle užší, aby obepnula penis
 • růst nervového napětí v oblasti stehen, pánve a zadečku
 • orgasmus přichází a genitálie ženy tehdy kmitají frekvencí 0,8 Hz
 • počet orgastických stahů je v průměru od 3 do 15

Tyto signály jsou na internetu a v knihách probírány tak často, že když se někoho zeptáte na ženský orgasmus, odcituje vám pravděpodobně tyto body.

Přestože jde o prověřené důkazy, ne vždy jsou tyto signály užitečné. Mnoho studií totiž nezahrnuje osoby starší, lesbičky, jinou rasu, než je bílá. Nejsou zde zahrnuti lidé bez fyzických projevů. Navíc jde o signály, které nelze během sexu tak snadno pozorovat. Muž by musel mít v místnosti scanner pro magnetickou rezonanci aby měl jistotu.

Víra, že partnerka má orgasmus pouze pokud má tyto symptomy, nebo je velmi hlasitá, může vést k omylům. Žena totiž může mít orgasmus i potichu a bez výše uvedených symptomů.

 

 

Co je to orgasmus?

Mnoho lidí pokládá orgasmus za finální vyvrcholení každého sexuálního počínání. Ironií je, že tím na sebe lidé kladou tlak při jeho dosažení. To může být ve finále právě ta překážka, která brání lidem jej zažít. Pokud stráví méně času obavami, pak existuje větší naděje na jeho dosažení.

Je orgasmus fyzický pocit naléhavosti a následné uvolnění? Nebo jde o psychologický pocit opuštění? Francouzi mají zase tendenci nahlížet na něj spiritiuálně a nazývají ho “malá smrt”. Předtím než kdokoliv začne řešit pravý orgasmus, měl by pár minut věnovat sobě a definovat, co orgasmus znamená pro daného člověka. Pak teprve hledět na to, co nám o něm říká věda a magazíny. Je pak snazší rozpoznat pravý od falešného.

 

VIDEO: Mrkněte na zdravotní benefity, které ženě dobrý orgasmus přináší.

7 zdravotních důvodů pro každodenní ženský orgasmus

 

Proč chtějí muži vědět, jak se pozná orgasmus?

Je to jednoduché. Všichni v sobě nosíme strach, zda jsme dost dobří.

Pokud si nejsme jistí, vede to k různým úzkostem, ztrátě důvěry, komunikace, závisti a menšímu sebevědomí. Muži mohou mít sexuální problémy.

Zvláště v případě, kdy věří, že jejich partnerka v posteli cokoliv předstírá. Zrovna tak mohou mít strach, že svou partnerku mohou ztratit. Přestávají věřit ve své schopnosti v posteli.

NOVĚJŠÍ ČLÁNEK: Jak vypadá orgasmus? Mějte přehled, zda to partner/-ka jenom hraje anebo si užívá skutečně.

 

Jak poznat falešný orgasmus?

Existuje i několik psychologických signálů, které napovídají, že jde o falešný orgasmus:

 

Hraje až moc veliké divadlo

Orgasmus nemusí být vždy na první pohled sexy. Pokud její jekot připomíná nevypnuté domácí kino s maximálně vykroucenou hlasitostí, možná je něco špatně.

hlasitý orgasmus

 

Posléze je až moc potichu

Muž se odvalí a je spokojen s vykonanou prací. Vedle něj ale leží tichá partnerka. V tom případě má muž problém.

 

Podivně se směje

Podivný a nucený úsměv vypovídá jasně. O orgasmu nemůže být ani řeči.

 

Nedívá se do očí

Tento znak neupřímnosti platí i v ložnici. Jestliže došlo k orgastické scéně a pak se partnerka nepodívá muži do očí, měl by zbystřit.

 

Najednou je v posteli velmi expresivní

V minulosti byla v posteli spíše tichá voda. Nyní je to přesně naopak. Křičí vám do ucha slova o kterých jste nevěděli, že je může vůbec vyslovit. Pokud jste drasticky nezměnili svoje sexuální umění, pravděpodobně jde o hru.

 

Začíná muži naznačovat, že má postupovat jinak

Nějakou dobu je muž se ženou pospolu. Má tedy pocit, že ji zná dokonale. Najednou se začne při vašem obvyklém způsobu ošívat. Vyrukuje na partnera s pokyny, jakoby řídila letový provoz. Znamená to, že už měla dost a tentokrát chce opravdový orgasmus.

TIP: Naučte se pracovat s bodem G tak, aby žena žebrala o další stimulaci. 

 

Co je možné s tím dělat a ženu udělat?

Některé ženy mají během sexu orgasmus a jiné ne. Ne každá zažije orgasmus tím samým způsobem. Některé jej zažijí občas, nebo během masturbace. Někdy dokonce raději, než se svým partnerem. Žena, která nikdy neměla orgasmus není divná. Možná prostě ještě nenašla způsob, jak ho dosáhnout.

Pro oba partnery je lepší, když si sebevědomě a otevřeně promluví. Nejlepší je si vzájemně sdělit, co tomu druhému dělá dobře. Pokud je pár stydlivý, může pomoci napsat své potřeby na kus papíru.  

 

Ženský orgasmus a squirting

Squirting (vystříknutí tekutiny z močové trubice) může být pro ženu neuvěřitelným zdrojem rozkoše. Pokud k němu dojde během orgasmu je o to lepší. Orgasmus vašk není podmínkou pro squirting.

Původcem je oblast ženského G bodu, konkrétně Skeneho žlázy. Mokrý orgasmus tedy není mýtus. Přesto, že jde o vzácný a jedinečný jev, dle některých expertů ho může dosáhnout každá žena.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobně o mokrém orgasmu a pomůckách, které vaši snahu zrychlí. 

 

Jak ženu přivést k orgasmu?

Cest k ženskému vrcholu je hned několik. Důležité je, aby pár věděl, která cesta je nejlepší. Na místě je proto dobrá komunikace a vzájemná důvěra. Zde je výčet způsobů, jak dosáhnout u ženy orgasmu:

 

Práce rukama

Jde o totální základ, který má univerzální využití v různých situacích. Navíc jde o velmi bezpečnou variantu v případě, že není po ruce kondom. Technika prstů je velmi vhodná i pro páry, které dosud neměly sex a chtějí se vzájemně více poznat při pettingu.

Zároveň tato technika poslouží, pokud muž nemá zrovna erekci a potřebuje své ruce jako náhradu k uspokojení náruživé partnerky.

 

Soulož není k zahození

Klasický sex nesmí v našem výčtu chybět. I když je většina žen orgastických klitorálně, existují i ženy, které dosáhnou vyvrcholení při vaginální souloži. Stimulace pochvy, poštěváku a bodu G jsou také možnou cestou k orgasmu.

Více se lze dozvědět v článku o ženském orgasmu. Dobrá erekce se každopádně při použití tohoto způsobu neztratí. Je proto dobré držet ji v dobré kondici. Lze k tomu použít některý z TOP 10 přírodních přípravků na erekci, které jsme testovali.

 

 

 

Prsa jsou také cesta

Ví o tom málo žen, ale prsa jsou také jednou z cest k orgasmu. Jde o zcela jiný zážitek v porovnání s vaginálním, nebo klitorálním orgasmem. Jak na něj krok za krokem píšeme v tomto článku.

 

Orální sex

Orální sex je oblíbenou součástí hrátek většiny párů. Představuje příjemné zpestření sexuálního života.

Pokud je dobře ovládán, dokáže přinést neuvěřitelnou rozkoš. Technik na uspokojení ženy existuje mnoho. Orální sex je ideální pro předehru, ale stejně dobře může posloužit k dosažení orgasmu u obou pohlaví.

 

Masturbace

Cesta k orgasmu není snadná. Pokud partnerka svolí, může se partner mnohé naučit z její vlastní masturbace. Pochopí tak mnoho o jejím těle a o tom, jak reaguje na jednotlivé podněty.

 

Jak poznat mužský orgasmus?

Mužský orgasmus a cesta k němu je mnohem snazší než u ženy. Stimulací penisu dochází k dráždění nervových zakončení a následné ejakulaci. Ta probíhá během několika stahů svalů pánevního dna kolem samotného penisu. V porovnání s ženským orgasmem je ten mužský kratší a obvykle méně intenzivní.

Ejakulace lze dosáhnout opakovaně i v poměrně krátkém časovém intervalu. Záleží na věku a momentální kondici penisu, varlat a psychické pohodě muže. Důležitou roli hraje celkový životní styl a to správné palivo pro penis. Tím je i vhodný doplněk stravy.

Jsou známé i případy, kdy ejakulace nefunguje zcela bez problémů. Jde o poruchy ejakulace, které dokážou pěkně potrápit. Ať už jde o ejakulaci retrográdní, předčasnou nebo jiný problém, v našich článcích se dozvíte více o příčinách a účinných způsobech léčby.

mužský orgasmus

 

Máte doma spokojenou ženu?

Odhalení ženského orgasmu může být někdy pořádná dřina. Bez magnetické rezonance a diplomu z psychologie ještě o něco těžší. Přesto věřím, že článek trochu pomohl poodhalit tento fenomén a napověděl, na co se zaměřit.

V případě, že muž narazí na “orgasmické divadlo”, měl by celou situaci zvážit. Sice byl obelhán, ale třeba to bylo pro jeho dobro. Měl by se snažit pochopit, proč k předstírání došlo a co by na celé věci mohl změnit. Klíčová je tedy komunikace s partnerkou a snaha situaci dotáhnout ke spokojenosti obou stran.

DÁLE ČTĚTE: Společný orgasmus – je nutný, nebo jde o přání z romantických filmů? 

2 Comments

 1. P. 14.5.2021
  • Redakce Erekce.cz 17.5.2021

Leave a Reply