Koenzym Q10 a významné účinky na erekci, libido, plodnost a testosteron

V podrobném profilu koenzymu Q10 zjistíte:

 • jak přesně vám může koenzym Q10 zlepšit sexuální život;
 • jaké je doporučené dávkování koenzymu Q10;
 • jaké jsou nežádoucí účinky koenzymu Q10;
 • kdo by neměl koenzym Q10 užívat.

koenzym q10

 

Koenzym Q10 – důležitá látka pro produkci energie

Koenzym Q10. Tento název jste už určitě někdy v životě slyšeli. Koenzym Q10 se totiž nachází prakticky ve všech buňkách v našem těle. Zajišťuje v nich totiž produkci energie.

Koenzym Q10 je pro lidský organismus velmi důležitý a nemůže být nahrazen žádnou jinou látkou. Kdyby nebylo koenzymu Q10, netvořila by se v buňkách žádná energie, a to by vedlo k selhání životně důležitých orgánů, jak jsou plíce, srdce nebo játra, a tudíž ke smrti. Tak důležitý koenzym Q10 pro naše tělo je.

Dostatečné množství koenzymu Q10 v každé buňce zajišťuje rychlý růst vlasů, nehtů, obnovu kůže, lepší svalovou sílu a menší únavu.

Asi do třiceti let našeho života si tento koenzym umí tělo vyrobit samo v potřebném množství, později však jeho produkce klesá. Produkce dosahuje vrcholu zhruba okolo 20 – 25 let.

 • Ale proč jej tedy zmiňuji zde, kde se bavíme hlavně o sexualitě člověka a pevnosti erekce?
 • Jaký vztah má koenzym Q10 na váš sexuální život, plodnost, libido či pevnost erekce?

Koenzym Q10 totiž kromě toho, že je nezbytný pro produkci energie, má také silný vliv na kvalitu vašich spermií. Coenzym Q10 doslova změní líné a pomalé spermie v prvotřídní plavce. Navíc zlepšuje jejich tvorbu.

K tomu je to silný antioxidant, čímž nejenže chrání buňky před napadením volnými radikály, což je skvělá prevence proti rakovině a vůbec civilizačním nemocem, ale také tím chrání přirozenou hladinu testosteronu v těle. To všechno koenzym Q10 dokáže. Pojďme se ale na něj podívat blíže.

 

Co přesně je koenzym Q10?

Koenzym Q10 patří do skupiny koenzymů zvaných ubichinony. Je to sloučenina, funkčně velmi podobná vitamínům. Koenzym Q10 je obsažen ve většině lidských buněk. Nejvíce jej obsahují srdce, plíce, játra, tedy orgány s největšími požadavky na energii.

Asi 80 – 90 % koenzymu Q10 v lidském organismu vytvoří játra, zbytek se do těla dostává z potravinových zdrojů.

Největšími zdroji koenzymu Q10 jsou hovězí maso, ryby, ořechy, sója a brokolice. Ovšem dodávat jej do těla můžete i pomocí speciálních doplňků stravy, které právě koenzym Q10 obsahují.

DOPORUČENÝ PRODUKT S KOENZYMEM Q10:

Český doplněk Blendea Koenzym Q10 s 90 miligramy koenzymu Q10 v denní dávce. Doporučená denní dávka je minimálně 30 mg. 

Blendea Koenzym Q10

 

Účinky

Koenzym Q10 jednoduše řečeno zajišťuje správnou buněčnou činnost. Jeho nedostatek může vést k narušení energetické rovnováhy a to má za následek různé funkční poruchy organismu.

 • Největší vliv má na srdce.
 • Dále je prospěšný při různých alergiích, onemocněních dýchacích cest, či astmatu.
 • Pozitivně působí při léčbě obezity, posiluje tělo při boji s kvasinkou candida, roztroušenou sklerózou, onemocněním zubů, paradentóze a bojuje i s cukrovkou.
 • Užívá se při léčení poruch mozkové činnosti související se schizofrenií nebo Parkinsonovu či Alzheimerovou chorobou.

Kromě toho ovšem koenzym Q10 pozitivně ovlivňuje i mužskou sexualitu a plodnost.

Udržuje spermie v kondici, přirozeně tonizuje správnou plodnost muže, zlepšuje přirozenou hladinu mužských hormonů v těle a posiluje antioxidační procesy v těle, které svým způsobem taktéž pozitivně ovlivňují mužskou sexualitu.

 

Užívání

Koenzym Q10 můžete užívat v nejrůznějších formách a podobách. Nejčastěji se koenzym Q10 užívá ve formě tabletek, jakožto volně dostupný doplněk stravy.

V tabletové podobě najdete nejčastěji 30 60 mg koenzymu Q10.

Důležitá je ale i jejich forma. Aby byl koenzym Q10 co nejlépe využitelný a vstřebatelný, mělo by jít o kapsle s obsahem rostlinného oleje, ve kterém je koenzym Q10 rozpuštěný.

Díky tomu je pak koenzym Q10 maximálně vstřebatelný a pro tělo využitelný.

V potravě potom přijmeme zhruba do 10 mg koenzymu Q10 za den.

 

Správné dávkování

Kolik koenzymu Q10 bychom za den měli správně přijmout?

Už víte, že v potravě ho přijmeme zhruba do 10 mg za den. Je to ale dostačující? Stačí vám oněch 10 mg denně, anebo by člověk měl přijmout mnohem více koenzymu Q10?

Bohužel, jak asi tušíte, normální stravování nepokryje požadavky organismu, zejména při klesající vlastní produkci, ke které začíná docházet postupně po 30. roku života.

Bohužel ale neexistuje žádná ideální dávka koenzymu Q10. Odborné studie, které sledovaly účinky koenzymu Q10, využívaly dávky v rozmezí od 50 mg je 1200 mg u dospělých, někdy rozdělené do několika dávek během dne.

Jenže to jsou studie, které se snaží prokázat nejrůznější účinky a najít extrémní situace. Vždy proto postupujte podle pokynů na příbalovém letáku, nebo se poraďte se svým lékařem.

Jako optimální pro dospělého muže se jeví dávka 30 mg denně. Maximální denní povolená dávka Ministerstvem zdravotnictví v ČR je pak 60 mg.

 

Účinky koenzymu Q10 potvrzení vědci

Koenzym Q10 už studovalo spoustu vědců po celém světě. Sledovali jeho účinky na organismus, mozek, srdce, cévy, ale i sexualitu člověka.

V tomto článku se zaměřím hlavně na poslední zmíněné, tedy sexualitu. Jaké účinky má koenzym Q10 na sexualitu člověka? Na co vědci přišli?

V prvé řadě odborníci odhalili vztah mezi zlepšením hladiny testosteronu v závislosti na antioxidačních účincích koenzymu Q10. Coenzym Q10 totiž v těle působí jako silný antioxidant.

Odbourává škodliviny z těla, posiluje přirozenou obranyschopnost organismu a celkově redukuje oxidační stres. To všechno má za následek nejen zlepšení funkcí organismu, ale také tonizaci hladiny testosteronu.

Stejný pozitivní vliv mohou mít právě ony antioxidační účinky i na kvalitu spermií. Nová studie dokazuje, že denní suplementace koenzymem Q10 může pomoci zlepšit pohyb spermií u neplodných mužů.

Ve studii zveřejněné v lednovém čísle Fertility & Sterility vědci zkoumali účinky denního perorálního doplňování 200 mg koenzymu Q10 u 22 neplodných mužů s nízkou pohyblivostí spermií.

 • Na začátku studie vědci zjistili, že tito muži měli nižší hladiny koenzymu Q10.
 • Po šesti měsících suplementace koenzymem Q10 došlo u těchto mužů k výraznému zlepšení pohyblivosti i životnosti spermií.

Vědci celou svou studii uzavřeli s tím, že pokud další studie potvrdí tyto výsledky, může suplementace koenzymem Q10 pomoci při léčbě mužské neplodnosti způsobené problémy s pohyblivostí spermií.

U potíží s erekcí ovšem nebyly výsledky tak prokazatelné. Koenzym Q10 sice může svými příznivými účinky pozitivně ovlivnit hladinu testosteronu v mužském těle, a tím vlastně druhotně zlepšit sexuální libido a pevnost erekce u daného muže, ale přímý vztah mezi a erekcí a koenzymem Q10 nebyl prokázán.

Rozhodně to ale nevylučuje jeho velice pozitivní účinky na vaše tělo.

 

Vedlejší a negativní účinky

Koenzym Q10 je pro tělo naprosto nezbytný.

 • Lze se jím tedy nějak předávkovat?
 • Anebo může mít dokonce na vás nějaké vedlejší účinky?

Nežádoucí účinky koenzymu Q10 jsou velmi, velmi vzácné a mírné. Patří mezi ně průjem, bolesti břicha, nevolnost, nechutenství, zvracení a pálení žáhy. Málokdy ovšem k takovým potížím vůbec dochází.

Navíc se tyto nežádoucí účinky většinou projevily během odborných studií, v nichž ovšem lékaři podávali pacientům třeba i 100x vyšší dávky, než které jsou v Česku vůbec běžně doporučené.

Pokud se tedy budete řídit pokyny na obalu nebo v příbalovém letáku, nemůže se vám nic stát a žádné vedlejší účinky vám nehrozí.

Koenzym Q10 může v některých případech takto negativně interagovat s některými léky, ale ani to nebývá příliš časté.

Pokud si nejste jisti a nechcete nic podcenit, můžete se poradit o užívání doplňků stravy s koenzymem Q10 se svým lékařem.

 

Pro koho není koenzym Q10 vhodný?

Jelikož se koenzym Q10 běžně v našem těle vyskytuje, je jeho suplementace vhodná úplně pro všechny.

Nelze říct, že by pro někoho vyloženě vhodný nebyl. Pouze v případě užívání některých léků vám jeho doplňování nemusí být doporučeno, ale jinak je vhodný úplně pro všechny. Dokonce i těhotné ženy jej mohou po konzultaci se svým lékařem užívat.

 

Koenzym Q10 a alkohol

Stejně jako jakýkoliv jiný doplněk stravy, tak ani koenzym Q10 by se neměl cíleně míchat s alkoholem. Ovšem na druhou stranu nemá ve spojení s alkoholem většinou žádné nežádoucí účinky.

Dokonce dokáže tělo před účinky alkoholu chránit. Jelikož se jedná o silný antioxidant, dokáže chránit buňky před škodlivými následky alkoholu.

Pokud tohoto efektu chcete dosáhnout, užívejte koenzym Q10 pravidelně, ne pouze při pití.

 

Koenzym Q10 a sex

Koenzym Q10 sice dokáže částečně mírně tonizovat sexualitu, ale rozhodně se nejedná o žádný lék na erektilní dysfunkci nebo o žádný druh antikoncepce.

Proto jej rozhodně neužívejte ve víře, že vám pomůže zabránit v nechtěném početí, nebo dokonce způsobit erekci na povel. Tak koenzym Q10 bohužel nefunguje.

 

Koenzym Q10 a těhotenství

Koenzym Q10 dokonce mohou užívat i těhotné a kojící ženy. Sice se množství koenzymu Q10 v těle těhotné ženy mírně zvyšuje, ale rozhodně nijak negativně jeho doplňování těhotenství ani miminko neovlivní.

Pokud vám doplňování koenzymu Q10 vyloženě nezakáže váš lékař, pak se jeho suplementace bát nemusíte.

 

Přípravky s obsahem koenzymu Q10

Na trhu najdete bohatou škálu přípravků obsahujících koenzym Q10.

Zde jsou jen některé z nich s orientační cenou:

PRODUKT: Obsah koenzymu Q10: Cena:
Walmark Koenzym Q10 FORTE 60mg tob.40+20 60 mg 188 Kč
Koenzym Q10 60mg se sezamovým olejem cps.60 60 mg 153 Kč
SILVITA Omega 3 + koenzym Q10 100 tobolek 30 mg 259 Kč
GS Koenzym Q10 60mg 30+30 kapslí 60 mg 189 Kč
Bioaktivní Q10 Gold 100mg cps.60 100 mg 1 065 Kč
Coenzym EXTRA! Max 100mg DVA tob.30+15 ZDARMA 100 mg 532 Kč
Revital Koenzym Q10 100mg+Se+vit.E cps.30+30zdarma 100 mg 390 Kč

Cenově se většina přípravků s koenzymem Q10 pohybuje od 100 Kč až po 1 000 Kč. Záleží na množství obsaženého koenzymu Q10, i na formě tablet.

Jak už jsem totiž uvedla, účinnější jsou tobolky s obsahem tuku, ve kterém je koenzym Q10 rozpuštěný.

Koupit si tyto přípravky můžete jak volně na internetu, tak i v klasické kamenné lékárně. V lékárně máte tu výhodu, že se můžete poradit se svým lékárníkem a nechat si doporučit ten nejúčinnější doplněk stravy s koenzymem Q10.

 

Koenzym Q10 bez předpisu

Veškerý koenzym Q10, který na českém trhu najdete, je volně prodejný. Nepotřebujete k němu tedy žádný recept od doktora, anebo předchozí doporučení od svého ošetřujícího lékaře.

Je tomu tak nejen proto, že je koenzym Q10 vašemu tělu zcela přirozenou látkou, ale také proto, že nemá prakticky žádné vedlejší účinky a nejde se jím prakticky předávkovat.

Samozřejmě se ale vždy řiďte pokyny na obalu či v příbalovém letáku a nikdy dávkování koenzymu Q10 nezvyšujte nad doporučené množství.

NEZAPOMEŇTE:

Až 90 mg prospěšného koenzymu Q10 do těla přijmete v českých tobolkách Blendea Koenzym Q10. 

Blendea Koenzym Q10

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky přímo na stránce Blendea.cz. Případnou objednávku dostanete do 2 dnů a ihned můžete cíleně a dlouhodobě podpořit plodnost.

 

Léčiva pro léčbu erektilní dysfunkce

Alprostadil- pouze na předpis
Avanafil - pouze na předpis
Sildenafil - pouze na lékařský předpis
Dapoxetine - pouze na lékařský předpis
Tadalafil - pouze na lékařský předpis
Vardenafil - pouze na lékařský předpis
Papaverin - v Česku zakázaný

 

Použité zdroje:

 

Leave a Reply