Mám příliš úzkou vagínu. Nevejde se mi tam přítelův penis, dildo ani žádná hračka. Co mám dělat?

Příliš úzká vagína je u žen možná častější, než byste si myslela. Nelze přesně definovat, jaká vagína ještě není příliš úzká vagína a jaká již příliš úzká je. To zjistíte sama až si najdete sexuálního partnera.

Některý muž vám může dokonale vyhovovat, s jiným se vám dařit nemusí ani pokud se hluboce milujete. Vzájemná kompatibilita není nikdy předem zaručena. Co můžete v takovém případě dělat?

úzká vagína

 

Mám prostě příliš úzkou vagínu a sotva mi tam něco vejde

Když zjistíte, že vám to v sexu kvůli úzké vagíně prostě neklape, začnete pociťovat zklamání a smutek, nebo taky hněv a nervozitu. To všechno může vést až k sexuální frustraci, která se může jednoduše přenést i na vašeho partnera, který se do vás nemůže dostat.

Sex v páru by měl být jednou z nejpřirozenějších a nejpříjemnějších projevů lásky. Život ale není vždy takový, jaký bychom chtěli. Ani partner jistě není s vaší užší vagínou dokonale spokojený.

Zásadním problémem je, že při sexu do úzké vagíny budete oba trpět. Vás to bude bolet a partnera rovněž. Bolesti spojené se sexem se lékařsky říká dyspareunie. Bolest vyvolává zmatení a úzkost.

Bohužel pokud pociťujete úzkost, nedovedete se dokonale uvolnit. Kvůli úzkostem a stresu se neuvolní a neroztáhne ani vaše vagína, takže bolest může být ještě silnější. Pokud navíc trpíte vaginální atrofií (příliš suchou vagínou), problém narůstá ještě více.

Neschopnost dostat penis do pochvy je obvykle spíše důsledkem tělesných proporcí, než psychického stavu. Příčiny ale mohou být různé a kombinovat se vzájemně.

 

S úzkou vagínou v první řadě zachovejte chladnou hlavu

Nepanikařte, vše se může vyřešit jednoduše. Možná dnes pociťujete nátlak ze strany partnera a myslíte pouze na to, jak ho uspokojit i s tou úzkou vagínou. To je důkaz, že vám na něm záleží a milujete ho i na úkor vlastního pohodlí. Pokud se vám tam penis nevejde, budete muset být trpělivá a partnera pochopit. Sex je něco, co většina mužů potřebuje pravidelně.

Nikdy se ale nesnažte překračovat své limity. Pravděpodobně by to vedlo k dalším úzkostem a bolestem, kterých se potřebujete naopak zbavit.

 

Proč se mi penis nevejde do vagíny?

Pokud jste ve stresu nebo vás trápí úzkost, roste riziko, že budou vaše poševní svaly stažené. Určitě se nelekejte, že tyto svaly nedovedete dostat pod kontrolu. Nelze je ale ovládat myslí.

V takovém stavu je náročné penetrovat vagínu, a tedy dostat do ní penis. Někdy je to dokonce zcela nemožné. Pokud očekáváte bolest ještě před začátkem sexu, vaše tělo bude dělat vše pro to, aby se sexu vyhnulo a najevo to bude dávat staženou vagínou. Je to ale přirozená tělesná reakce, kterou pravděpodobně neobejdete. Snažte se proto uvolnit.

Pokud máte tyto zkušenosti, vzniká předpoklad, že již trpíte vaginismem. V reálu je ale poměrně běžný, takže v tom nejste sama.

 

Co mám dělat proti příliš úzké vagíně?

S příliš těsnou vagínou máte hned několik možností. Pomohou vám vagínu uvolnit a zmírnit nepohodlí či bolest, takže se po čase opět vrátíte k sexu jako kdysi. Pokud se vám to ovšem ani po několika týdnech nepovede, je čas zajít na gynekologii. Zeptat se můžete i u fyzioterapeuta, který vás naučí posilňovat svaly pánevního dna.

 

Svaly pánevního dna pravidelně protahujte

Tyto cviky jsou nenáročné a někde v soukromí je můžete cvičit každý den. Svaly uvolníte zcela přirozeně a zadarmo. Výborná je i jóga, kterou můžete cvičit doma podle YouTube, nebo se zapište na nějaké lekce ve vašem městě.

Chci upozornit, abyste si nepletli cviky na pánevní dno s podobnými Kegelovými cviky. Odborníci je sice doporučují v případě, že máte pánevní dno volné, ale to se může zhoršit, pokud již je oblast napjatá. Ve skutečnosti by Kegely vytvořily ještě silnější napětí a problém by se ještě více prohloubil.

 

Používejte vaginální dilatátor

Skvělá pomůcka pro rozšíření úzké vagíny. Jde o duté válcovité tyčinky podobné klasickému dildu určené pro zavedení do pochvy a postupného uvolnění tamních svalů. Díky dilatátorům můžete úspěšně rozšířit kapacitu vagíny. Dilatátory doporučují i někteří lékaři v případě vaginismu, vulvodynie, vaginální stenózy a dalších intimních komplikací.

Začněte v pohodlí domova, kde máte dostatek času a soukromí. Začínejte s úzkým průměrem, který budete postupně navyšovat. Postupně se vagína roztáhne a vy se naučíte lépe uvolnit, co je pro zavedení penisu do vagíny stěžejní.

NÁKUPNÍ TIP: Sadu vaginálních dilatátorů objednáte diskrétně přes RůžovýSlon.cz. Doručení do 2 pracovních dnů.

vaginální dilatátory

 

Proč je vaše vagína úzká?

Pokud se vám do vagíny penis nevejde, je to známka toho, že je těsnější, než byste pro partnerův velký penis potřebovala. Vaše intimní partie se skládají z mnohých svalů a tkání. Každá žena může velmi jednoduše trpět křečemi ve svalech pánevního dna nebo i v pochvě samotné. Příčinou je nějaký základní zdravotní stav, strach a stres, stavy po úrazu nebo po prodělaném porodu.

 

Možné příčiny vaginální těsnosti

Příčin úzké vagíny může být celá řada. Snažila jsem se vybrat ty nejběžnější:

 

Hypertonické pánevní dno

Hypertonické je výraz pro nadměrné napnutí a týče se právě příliš napnutých svalů pánevního dna. Může mít různé příčiny, ale velmi často jde o důsledek nadměrného sportování a fyzické námahy, které vyvolává kontrakce svalů v této oblasti.

Výbornou pomocí jsou cviky na protažení a posílení svalů pánevního dna, o kterých jsme sepsali podrobný článek s návodem, jak je cvičit. Článek byl sice původně pro muže, ale cviky výborně zafungují i ženám.

 

Nemoci pánevní oblasti

Existují i jiné zdravotní stavy, které pochvu zužují. Třeba vulvodynie, což je přítomnost nevysvětlitelných bolestí v pochvěvaginální stenóza, což je abnormální stav, kdy je pochva zúžená anebo zkrácená v důsledku tvorby vazivové tkáně, nebo endometrióza, což je nejčastější gynekologické onemocnění žen, kdy se buňky endometria u nemocných žen nacházejí i mimo dutinu děložní, např. ve vejcovodech, na vaječnících či jinde v dutině břišní.

 

Operace v okolí vagíny

Pokud žena prodělá operaci v intimní oblasti, křeče a zúžení pochvy jí mohou začít trápit v rámci důsledku hojení rány. Typickým příkladem je třeba technika epiziotomie, kdy se hráz mezi řitním a vaginálním otvorem nastříhne (nejčastěji pro vyproštění děťátka při porodu). Řez ovlivní svaly v pochvě a po zahojení může dojít ke zúžení.

MĚJTE PŘEHLED: Epiziotomie (nástřih hráze): Kdy vám ji udělají a proč se od ní upouští?

epiziotomie, nástřih hráze

 

Porod

Pokud čekáte dítě nebo již nějaké máte, připravte se, že vám může s reprodukčními orgány „nadělat paseku“. Po porodu se pochva časem napne kvůli případnému zánětu nebo zjizvené tkáni v ní a v pánevním dnu.

Porod je sice přirozený, ale někdy může místo rozšíření pochvu právě zúžit. Je to ale normální a gynekolog vám dovede poradit, jak pochvu o něco málo rozšířit.

 

Vaginismus

Vaginismus je stav nedobrovolných křečí vaginálních svalů. Ke křečím dochází velmi často právě při pokusech partnera zasunout do vás penis.

Kvůli tomu vaginismus způsobuje nepohodlí a bolesti, každopádně stav lze běžně poměrně dobře léčit, takže vás nebude omezovat donekonečna. Je důležité, abyste zašla za svým gynekologem. Pokud žádného nemáte, klikněte a najděte si odborníka ve svém okolí přes stránku ZnámýLékař.cz.

MĚJTE PŘEHLEDVaginismus: Bolestivé křeče poševního svalstva, které vám znemožní sex. Proč vznikají a jak se léčí?

vaginismus

 

Proč mi sex způsobuje bolesti?

I v otázce bolestivého sexu existuje mnoho odpovědí. Dokonce i pokud jste měla sex vždy bezproblémový, bolest se může objevit i zcela nečekaně.

Vaginální těsnost se u vás mohla vyvinout v důsledku reakce na úraz, může jít o reakci na problém s nervovým přenosem nebo na zánět v prostředí pochvy. Příčinou může být i zmíněná vaginální atrofie, kdy je vagína příliš suchá a není dostatečně elastická. Problém zkracuje a zužuje vaginální kanál v důsledku hormonální nerovnováhy způsobené menopauzou nebo po některé specifické gynekologické léčbě. Svaly pánevního dna mohou být nadměrně napnuté, zároveň se může objevit infekce.

Někdy jde však pouze o to, že je partner nadměrně vyvinutý a má mnohem větší penis, než dovedete pojmout. Zároveň můžete trpět strachem a úzkostí ze svého výkonu, a tehdy je příčinou úzké vagíny negativní psychický stav.

Každá z uvedených příčin vás obere o schopnost zklidnit se, uvolnit a užít si sex bez problémů. V takové náladě slábne i přirozená vaginální lubrikace. I pokud by vagína nebyla těsná, ale pouze suchá, penis by se do ní dostal velmi těžko a sex by vás bolel.

Ať už je důvod jakýkoliv, pokud se vám penis do vagíny nevejde, dochází k partnerskému problému a to neschopnosti provozovat sex. Oba začnete být sexuálně frustrovaní. Usilovat můžete i doma. Zrelaxujte se s partnerem a kupte si lubrikační gel. Nejširší nabídku lubrikantů s diskrétním doručením nabízí pod tímto odkazem sex-shop RůžovýSlon.cz.

Pokud si nepomůžete delší dobu, je velmi rozumné zajít na gynekologické vyšetření. Přes tento odkaz si můžete najít gynekologa v okolí bydliště na stránce ZnámýLékař.cz.

MĚJTE PŘEHLEDJak zvýšit vlhkost pochvy? Co dělat ihned a co začít jíst?

jak zvýšit vlhkost pochvy?

 

Co jsme zjistili o příliš úzké vagíně?

  • Vaše těsná vagína se může časem uspokojivě rozšířit.
  • Zkoušejte různé způsoby relaxace a uvolnění, začněte nejdříve ve své mysli a dostaňte se do pohody.
  • Pokud se vám delší dobu nepovede uspět, doporučuji zajít na gynekologii. Můžete totiž trpět i nemocí, o které zatím netušíte.
  • Cvičte i jógu nebo jiné cviky vhodné k protažení svalů.
  • Zvažte nákup kvalitního lubrikačního gelu a vaginálních dilatátorů. S těmi je možné vagínu rozšířit v řádu měsíců. Pokud se to nepovede, pomůže lékař.

Máte zkušenost s těsnou vagínou? Co vám pomohlo? Nebo máte dotaz, na který vám můžeme odpovědět?

Dejte nám vědět v komentáři pod článkem. Za celou redakci Erekce.cz vám přeji krásný den, a hlavně uspokojivé sexuální vztahy 🙂

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply