Bradavkový orgasmus: Jaký je to pocit a jak na něj?

Bradavkový orgasmus (anglicky nipplegasm) označuje sexuální potěšení a následné vyvrcholení díky dráždění bradavek. Orgasmus je vyvrcholením sexuální aktivity, kdy se v těle uvolní sexuální napětí a svaly se začnou rytmicky stahovat.

Lidé si běžně spojují orgasmus hlavně se stimulací genitálií, a tedy penisu u mužů a pochvy a vaginy u žen. Orgasmus ale lze dosáhnout stimulací různých erotogenních zón, kterých na sobě máme všichni hned několik.

Erotogenní zóna je citlivá oblast na těle, která díky dráždění poskytuje sexuální vzrušení a potěšení. Bradavky patří mezi ty nejčastěji stimulované, protože jsou dobře přístupné a jejich laskání patří mezi oblíbenou činnost sexuálně aktivních lidí.

Podle výsledků studie dovede až 12 % žen dosáhnout orgasmus pouze díky stimulaci erotogenních zón mimo genitálie. To znamená, že i díky stimulaci bradavek. Mužské bradavky jsou méně citlivé, takže bradavkový orgasmus dovede dosáhnout pouze zlomek mužů.

Pokud se naučíte správným zásadám stimulace bradavek, budete schopni dosahovat uspokojivého orgasmu bradavek. V článku vysvětlím, co je to bradavkový orgasmus, kdo jej může mít a jak ho dosáhnout.

bradavkový orgasmus

 

Co přesně je bradavkový orgasmus?

Každý člověk prožívá své orgasmy jinak. Společným jmenovatelem je ale intenzivní potěšení a uspokojení ze sexuální stimulace. Během vyvrcholení mozek uvolňuje hormony lásky, štěstí a dobré nálady. Právě díky nim se po orgasmu cítíme tak dobře.

Nejčastěji je orgasmus důsledkem stimulace genitálií. Pokud ale stimulujeme jiná místa na těle, k orgasmu se můžeme dostat rovněž. Pokud je člověk schopný dosáhnout vyvrcholení cestou stimulace bradavek, jde právě o bradavkový orgasmus neboli orgasmus bradavek.

VÍTE, ŽE u žen jsou bradavky nejcitlivější během menstruace díky hormonálním změnám? Podložte se ručníkem, nezapomeňte na kondom a užívejte si stimulaci bradavek a sex i během menstruace.

Pokud pány zajímá, kdy jindy jsou ženy nadržené a vy tak máte nejlepší šanci zasouložit si, vysvětlí vám to článek pod odkazem.

 

Jak mohou lidé dosáhnout bradavkový orgasmus?

To, že jsou možné i negenitální orgasmy, dokazují vědecké studie a zkušenosti lidí. Stimulace bradavek, prsou a hrudníku vede k sexuálnímu uspokojení. Stimulace bradavek v mozku aktivuje stejnou část, kterou aktivuje i stimulace genitálií. Jde o genitální somatosenzorickou mozkovou kůru.

V mužských i ženských bradavkách leží stovky nervů, díky čemu jsou velmi citlivé. Právě tato nervová zakončení hrají roli při vzrušení a schopnosti dosáhnout orgasmus bradavek.

Orgasmus je komplexní výsledek působení několika faktorů:

  • nervová stimulace
  • rytmické působení sexuálních stimulů
  • citová propojenost

To, zda člověk dosáhne bradavkového orgasmu, závisí vždy na jedinečnosti jeho těla a dalších specifických faktorech, které se u každého člověka liší.

genitální somatosenzorická mozková kůra

Genitální somatosenzorická mozková kůra, kterou aktivuje stimulace erotogenních zón včetně bradavek (modře nahoře)

 

Jaký je to pocit mít bradavkový orgasmus?

Každý člověk prožívá svůj orgasmus jinak. U někoho trvá několik vteřin, u jiného klidně desítky. Nikdy nelze předem předpokládat, jak dlouhý a vydatný bude orgasmus právě u vás.

Bradavkový orgasmus přináší vesměs stejné nebo velmi podobné pocity, jako běžné orgasmy, které nyní dosahujete. Také ale může být v něčem jiný.

Někteří lidé se v diskusích vyjádřili, že bradavkový orgasmus sílí a nastupuje pomaleji, a následně vytvoří mohutnou vlnu erotického uspokojení po celém těle. Nejlepší pro vás bude, pokud se o orgasmus bradavek sami pokusíte ideálně co nejdříve 🙂

 

Kdo může mít bradavkový orgasmus?

Bradavkový orgasmus může dosáhnout prakticky každý, kdo má zdravé bradavky. Někteří lidé, převážně ženy, mají citlivější bradavky a dosažení orgasmu pouze přes bradavky je pro ně jednodušší. U těch, kteří mají méně citlivé bradavky, může dosažení orgasmu vyžadovat různé techniky, ale také pokusy a omyly.

Vědci se při zkoumání sexuální funkce bradavek zaměřují spíše na ženy. Každopádně jsou bradavky běžnou erotogenní zónou i pro většinu mužů.

Experimentujte sami, s partnery nebo pomocí erotických hraček. Čím lépe poznáte své tělo, tím rychleji najdete vlastní způsob dosažení bradavkového orgasmu.

TIP PRO SILNOU STIMULACI BRADAVEK: Vakuové pumpy na bradavky vytvoří podtlak, jímž intenzivně stimulují bradavky nebo i klitoris a přinášejí silný a vysoce uspokojivý bradavkový orgasmus.

Orgasmus díky pumpám dosáhnete i v případě, že vaše bradavky nejsou příliš citlivé.

vakuová pumpa pro bradavkový orgasmus

Klikněte na tlačítko a podívejte se na nabídku vakuových pump v největším českém sex-shopu RůžovýSlon.cz. Vždy nejvýhodnější ceny a rychlé diskrétní doručení.

>

 

Jak mohu dosáhnout bradavkový orgasmus?

Žádný zaručený způsob bohužel neexistuje. Každý člověk je unikátní. Svou snahu ale můžete začít těmito kroky:

 

Vzrušte se

Pro dosažení jakéhokoliv orgasmu je nezbytné sexuální vzrušení. Ať už jste s partnerem nebo bez něj, vždy myslete na erotickou předehru, která vás krásně navnadí. Ztlumte osvětlení, pusťte si klidnou hudbu, vypněte telefon, nalijte si skleničku vína a dostaňte se do pohody.

Odborníci zdůrazňují důležitost sexuálních představ o stimulaci genitálu, protože pouhá stimulace bradavek bez vzrušení a erotické myšlenky by pravděpodobně k orgasmu nepovedla.

 

Nikam nespěchejte

Bradavkový orgasmus si hlavně ze začátku může žádat více času, než při stimulaci genitálií. Také může trvat déle, než se vám povede podpořit jejich citlivost.

Proto si vyhraďte dostatek času, abyste prozkoumali své pocity a tělesnou odezvu. Až určíte, co je vám příjemné, můžete dráždění zesílit.

 

S partnerem komunikujte

Komunikace mezi partnery je absolutně nezbytná při jakékoliv sexuální aktivitě. Partnera poproste, aby se dnes zaměřil na bradavky. Stejně tak můžete vy stimulovat jeho bradavky.

Vysvětlete mu, jaké dráždění je vám příjemné a jakou silou má na bradavky působit. Jemné hlazení a laskání nebo silnější kroucení, líbání, lízání, cucání kousání, štípání nebo dráždění pomocí hraček. Na bradavku můžete působit i svým horkým dechem.

Čím důkladněji partnera poučíte o svých preferencích, o to rychleji vám dopřeje bradavkový orgasmus a lépe pozná vaše tělo.

 

Stimulujte zároveň jiné erotogenní zóny

Při stimulaci bradavek stimulujte i genitálie a další erotogenní zóny. Při souběžné stimulaci je možné dosáhnout ještě silnějšího orgasmu. Tehdy ale nemluvíme o ryze bradavkovém orgasmu.

JSTE V SEXU ZAČÁTEČNÍK? Klikněte a naučte se dráždit nejsilnějších 12 ženských a 22 mužských erotogenních zón.

 

Jak dosáhnout bradavkový orgasmus pomocí erotických hraček?

Erotické hračky a pomůcky přidají stimulaci další rozměr. Vaši snahu urychlí a umocní její efekt.

  • Nejdostupnější je ruční masírování a různé hnětení bradavek. Rolujte bradavky mezi prsty. Důkladnou péči věnujte i celým prsům a hrudníku.
  • Hřejivé nebo chladivé lubrikační gely a tělové oleje zvýší nebo sníží citlivost bradavek a poskytnou opět jiné pocity, než při stimulaci nasucho. Pomocí olejů můžete bradavky stimulovat masáží nebo ochucený olej slízat jazykem. Pozor na případné alergické reakce.
  • Výborným pomocníkem jsou zmíněné vakuové pumpy, které bradavky dráždí podtlakem. Použít můžete i vibrátor, který bude bradavky jemně stimulovat.
  • Pro ty, kteří mají rádi bolest, doporučuji svorky na bradavky (klikněte a prohlédněte si nabídku). Ty je zaklapnou a ostrá bolest může vyvolat silné vzrušení.
  • Bradavky můžete třít i kostkami ledu.

 

Co jsme o bradavkovém orgasmu zjistili?

Pro mnohé lidi jsou bradavky, prsa a hrudník oblíbenou erotogenní zónou a jejich stimulace vyvolává velmi příjemný orgasmus. Vědci potvrzují, že orgasmus lze dosáhnout i stimulací jiných míst, než pouze genitálií.

Každý, kdo se o orgasmus bradavek zajímá, by si měl vyhradit dostatek času na nové experimenty, naladit a vzrušit se, nakoupit lubrikanty a hračky a snažit se o orgasmus sám nebo s partnerem. Nezapomínejte komunikovat a potvrdit, že vám je tato stimulace příjemná.

Pokud vás zajímají další druhy orgasmu, podívejte se na 11 ženských a 14 mužských. S případnými dotazy nebo zkušenostmi s orgasmem bradavek se na nás obraťte v komentářích pod článkem. Za redakci Erekce.cz vám předem děkuji 🙂

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply