Jak chutná sperma? (hořce, slaně, sladce, kovově, masově) A jak chuť zlepšit?

Jak chutná sperma zajímá nejčastěji pečující partnerky, které chtějí potěšit své partnery dobrým orálním sexem, ale zatím neví, co mohou očekávat. Chuť spermatu zajímá i muže, kteří přemýšlejí, zda budou svým partnerkám „chutnat“.

V článku se proto podíváme na to, jak sperma běžně chutná. Zároveň vysvětlím, jak chuť spermatu zlepšit a co všechno ji ovlivňuje.

jak chutná sperma?

UPŘESNĚNÍ: V nadpisu používám výraz sperma, i když není úplně přesný. Výměšek, který během orgasmu při ejakulaci vylučujeme, se správně nazývá ejakulát. To je směs tekutin, které obsahují i spermie. O sperma tedy můžeme mluvit, pokud ještě nevyjde z těla. Po ejakulaci se ze spermatu stává ejakulát.

Lidé ale na internetu hledají právě výraz Jak chutná sperma. Abyste článek spolehlivě našel, článek obsahuje i tento výraz pro vyhledávače 🙂

 

Jak chutná sperma?

chuť spermatu

Vzorek ejakulátu (spermatu)

Chuť spermatu, a tedy ejakulátu většina lidí popisuje jako slanou, hořkou nebo masovou s nádechem kovu. Pro některé lidi je chuť neutrální a přijatelná, některým dokonce chutná. Jde ale o tělesný výměšek, kvůli čemu některým lidem připadá polykání spermatu nevhodné až zcela nechutné.

Pokud vaše partnerka nechce kouřit penis ani polykat sperma, nenuťte ji do toho. Možná ani vám nechutná její vagína. O tom, jak chutná vagína a jak by určitě chutnat neměla, jsem psal v posledním článku. Polykání spermatu není žádná „povinnost“ a věřte, že ne každý muž má štěstí na „mlsnou“ partnerku 🙂 Rozpačitě se možná cítíte i vy sám a ejakulát se partnerku stydíte nechat ochutnat.

Zde i odborníci přes lidskou sexualitu doporučují hlavně upřímnou komunikaci. Partnerky se zeptejte, zda by jí orgasmus do úst nevadil. Stejně tak ji informujte, pokud před ním máte sám respekt. Pokud jste ale oba zdraví, prakticky neexistuje rozumný důvod vyhýbat se orálnímu sexu a výměně tekutin.

slaná nebo hořká chuť sperma je zásadité, takže chuť není kyselá
sladká chuť díky obsahu fruktózy (ovocného cukru)
kovová chuť díky minerálům a vitamínům

Tabulka běžných chutí zdravého spermatu

 

Co vytváří chuť spermatu?

Spermie se mísí s několika dalšími tekutinami a společně vytvářejí sperma (ejakulát). Každá z tekutin přidává do spermatu různé chemikálie, které dotvářejí výslednou chuť.

Tvorba spermatu začíná v nadvarlatech, ve kterých dozrávají spermie. Ty dále procházejí přes chámovody do další zásobárny. V této zásobárně je sperma obohaceno o antioxidant ergotioneín. Ten se mimo jiné vyskytuje i v houbách a známé Hlívě ústřičné.

Sperma po něm může chutnat jako syrové houby nebo maso. Zásobárna ejakulátu přidává také fruktózu (ovocný cukr), kterou se spermie živí a celý ejakulát doslazuje.

Během ejakulace se do spermatu dostává tekutina z prostaty a semenných váčků.

 • tekutina ze semenných váčků obsahuje aminokyseliny, kyselinu citrónovou, fosfor, draslík a další látky
 • prostatická tekutina dodává enzymy, draslík, sodík, zinek a vápník

 

Jak sperma voní?

Vůně obvykle není příliš pronikavá. Sperma tvoří z velké části voda, která výslednou vůni (nebo zápach) ředí a neutralizuje. Vůni lze definovat jako slanou, lehce kovovou nebo pižmovou.

Chuť i vůně se může měnit, pokud se ejakulát spojí s poševními tekutinami a výtoky. Prostředí pochvy je přirozeně kyselé díky přítomnosti prospěšných bakterií. Pokud po souloži na čichu nebo chuti ucítíte rybí aroma, může se jednat o příznak infekce bakteriální vaginózou. Tu musí žena urychleně léčit pomocí antibiotik, aby se infekce nepřenesla i na vás.

MĚJTE PŘEHLED: Jak voní sperma? Proč páchne? A lze vůni nějak vylepšit?

jak voní sperma a ejakulát

 

Vliv potravin a jídelníčku na chuť a vůni spermatu

ananas pro lepší chuť spermatu

Ananas podle vědeckých důkazů chuť spermatu nemění

Pravděpodobně jste se již setkal s doporučením, že pokud chcete zlepšit chuť ejakulátu, měl byste pít ananasovou šťávu nebo jíst ananas. Bohužel se tento mýtus nezakládá na pravdě. Podle vědců neexistuje žádná specifická potravina ani nápoj, které by dovedly změnit chuť spermatu.

Někteří muži se s cílem zlepšit chuť spermatu cpou ananasem nebo citrusy. Chuť pravděpodobně neovlivní, ale jelikož jde o zdravé potraviny, určitě je má smysl konzumovat aspoň v rámci zdravého stravování. Nezapomeňte ani na zeleninu. Potraviny vhodné pro podporu mužské plodnosti najdete v tomto článku.

Zmíním ale potraviny, které mohou chuť a vůni spermatu zhoršovat. Jde o většinu potravin s výrazným aroma. Cibule, česnek, květák, brokolice, zelí a listová zelenina, chřest, maso, kysané mléčné výrobky a tak dále. Pokud si všimnete náhlé změny chuti a vůně, zamyslete se, co přesně jste v poslední době snědl.

Mezi lidmi se proslýchá, že chuť spermatu může vylepšit petržel, celer, skořice a muškátový oříšek, ananas, citrusy nebo papája. Bohužel to nedovedu doložit žádným vědeckým výzkumem. Tyto potraviny upravují hlavně pH ejakulátu (ideálně mezi 7,2 až 8,2 jednotkami) a udržují jej zásadité. Chrání ejakulát před příliš hořkou nebo kyselou chutí.

Kromě spermatu mohou tyto potraviny měnit i zápach potu. Pokud takové potraviny znáte a chcete si nechat vykouřit penis, pár dnů před setkáním je nejezte. U žen ovlivňují potraviny chuť a vůni mateřského mléka.

 

Zdravotní příčiny měnící chuť spermatu

Existují různé nemoci nebo zdravotní komplikace, které mění složení ejakulátu a tím i jeho přirozenou chuť. Typicky nasládlou chuť a vůni mají diabetici, protože se u nich kvůli cukrovce vylučuje do spermatu více cukru.

Chuť dále mění pravidelné kouření a pití alkoholu, zároveň také káva. Chuť spermatu zvýrazňují svými dehydratačními účinky, kvůli kterým sperma houstne a chuť i vůně nabírají na intenzitě. Oba zlozvyky muže obírají o množství spermií. Pokud usilujete o dítě, přestaňte kouřit a pít alespoň několik měsíců před začátkem snažení.

Chuť a vůni spermatu může změnit i vaše nedostatečná hygiena. Pokud se pořádně nemyjete na intimních místech, pot, odumřelá kůže a smegma vytvoří smradlavý a chuťově odporný koktejl, kterým napáchne i ejakulát. Pokud partnerce příliš nechutnáte, vyzkoušejte se v první řadě dobře osprchovat. Až budete vonět mýdlem, pravděpodobně budete partnerce chutnat mnohem lépe. Dále pak:

 • kupte si jemné, klidně dětské mýdlo a používejte ho denně na penis, varlata, předkožku i hráz
 • pokud se příliš potíte, intimní oblast vysušíte pomocí pudru nebo krémů
 • hezky si oholte penis i pubické ochlupení, aby se v něm nezadržoval pot

 

Vlivy, kvůli kterým partnerka vnímá chuť spermatu jinak

Chuť ejakulátu může ovlivnit i zdravotní stav člověka, který jej ochutnává (takže pravděpodobně vaše partnerka). Jde o faktory s vlivem na chuťové a čichové receptory, díky kterým dovede chuť vnímat. Tyto změny může vyvolat:

 • infekce a záněty dýchacích cest (včetně Covidu), nachlazení a ucpaný nos
 • zánět středního ucha
 • zkažené zuby
 • infekce v ústech a záněty dásní
 • úraz hlavy a míchy
 • úraz nebo operace úst nebo nosu
 • některé léčebné metody (radiační terapie, užívání antibiotik)
 • vystavení se některým chemikáliím

 

Je vlastně polykání ejakulátu bezpečné?

Ano. Složení spermatu je bezpečné. Obsahuje důležité živiny, takže jde o poměrně výživnou tekutinu. Zde ale upozorním před alergií na sperma. Je sice ojedinělá, ale vzácně vám může narušit sexuální zájmy. Problematickou složkou jsou bílkoviny, které ejakulát přirozeně obsahuje.

Přes ejakulát se rovněž přenášejí pohlavně přenosné nemoci včetně viru HIV. Pokud máte podezření, že partner některou trpí, zcela jistě jej pošlete na venerologické vyšetření. Riziko nákazy přes ústa při polykání spermatu roste, pokud máte v ústech nebo na rtech vředy či otevřené rány.

Nezapomeňte, že kondom lze mít nasazený i během orálního sexu. Pokud se bojíte, mějte kondom vždy po ruce.

mužská antikoncepce, kondom

BEZPEČNÝ TIP: Zásobte se diskrétně a mějte dostatek kondomů vždy doma.

Klikněte a vyberte si z nabídky největšího českého sex-shopu RůžovýSlon.cz. Balíček dostanete diskrétně do 2 pracovních dnů.

 

Mohu otěhotnět z kouření penisu a polykání spermatu?

Ne, otěhotnění pouze z kouření a polykání není možné. Nezbytná je ale opatrnost, protože ejakulát může z úst vytéct kamkoliv a to až do pochvy. Každopádně po polknutí do pochvy ani dělohy neputuje. Myšlenka, že by ze žaludku a střev putovaly spermie až k vajíčku je nesprávná a zcela nemožná.

Buďte opatrní, pokud partner hned po ejakulaci do úst vytáhne penis a bude pokračovat sexem do vagíny. Tehdy mohou zbytky ejakulátu způsobit těhotenství. Pozor také na to, aby nikomu z vás neulpěl ejakulát na rukou a poté jste si je nevkládala do pochvy. I zde je velké riziko vniknutí spermií.

UŽITEČNÝ NÁVOD PRO ŽENY: Kouření penisu – 10+6 tipů pro ty nejlepší holky.

 

Jak sperma chutná ženám? (názory, zkušenosti a diskuze)

Na internetu jsem našel několik diskuzí žen, které polykají sperma:

Tu chuť dovedu tolerovat, ale není to nic, co bych si dala dobrovolně ke svačině 🙂 “ směje se Míša, 24 let.

Miluji svého kluka, ale ta chuť mi připomíná zvratky,“ s nelibostí vzpomíná Kateřina, 25 let.

Je to skoro jako hleny! Takové ty slané a teplé, co máte vzadu v krku, když jste nemocní,nelibuje si ani Adriana, 24 let.

Nechutná to tak špatně, jak si mnozí lidé myslí. Beru to jako součást sexu,brání se Veronika, 30 let.

Je to trochu hořké a slizké podobně jako ústřice. Já ale mořské potvory nesnáším!kontruje Hanka, 25 let.

Ani já nejsem fanoušek. Chutná mi to jako ten nejlevnější šampon se lžící soli.sperma neulahodilo ani Karolíně, 23 let.

Sperma mi připomíná hrst starých drobáků, co se mi válely v kapse,popisuje svůj apetit Romana, 29 let.

Jako slané kondenzované mléko. Husté, slizké a slané 😀 “ doplňuje Šárka, 27 let.

 

Co jsme o chuti spermatu zjistili?

Sperma, resp. ejakulát běžně chutná slaně, hořce, nasládle, jako kov, maso nebo houby. Může být dokonce pikantní.

Orální sex je běžná a velmi oblíbená sexuální technika. Pro většinu lidí je velmi příjemný a provozuje ho přes 80 % sexuálně aktivních párů.

Dobrý orál končí ejakulací, kvůli čemu se od ženy očekává, že ejakulát spolkne. Pokud žena nemá chuť sperma polykat, nemusí a nikdo ji do toho nesmí nutit. Orální sex lze mít i bez polykání, případně použijte kondom, aby se ejakulát do úst nedostal.

Pokud chcete partnerovi kouřit, ale nechcete polykat, kuřte ho a „cílovou rovinku“ dodělejte ručně.

Pokud máte s polykáním a chutí ejakulátu vlastní zkoušenost, pochlubte se nám anonymně do komentáře pod článkem.

Za vaše příspěvky ve jménu redakce Erekce.cz děkuji a přeji co nejlepší sexuální vztah a vždy skvělé chutě 🙂

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply