Jak chutná vagína a jak by chutnat určitě neměla?

Jak chutná vagína se ptá každý sexuální gurmán, který partnerku obšťastňuje ústy a jazykem. Možná jste netušil, že se na změně chuti vagíny mohou podílet i některé nemoci. Chuť se zároveň mění během ženských menstruačních cyklů.

Článek poučí i ženy, které se nechávají rády lízat, ale netuší, jak lasturka chutná a voní partnerovi. Těm vzkazuji, že se nemají čeho bát. Pokud vás partner líže dobrovolně, zcela jistě mu vaše vagína chutná 🙂

Chuť vagíny ovlivňuje v první řadě pH a tedy její kyselost/zásaditost. Chuť vagíny lze vylepšit zdravým životním stylem a optimální hygienou.

jak chutná vagína?

CHUTNÁ KAŽDÁ VAGÍNA JAKO VANILKOVÁ ZMRZLINA? Nikoliv. Žádná vagína nechutná ani jako čokoláda ani jako svěží letní vánek.

Vagína chutná jako vagína. Chuť může být sladká, slaná, kyselá, kovová, pikantní, hořká, kombinovaná nebo i žádná. Jde o tělesnou část, takže žádné gastronomické uspokojení obvykle nelze čekat 🙂 Tak je to ale přirozené.

 

Může se chuť vagíny měnit, nebo je pořád stejná?

Ano, chuť se měnit může a to i ve velmi rychlém čase. Důvodem chuťových změn je narušení vaginálního pH, nejčastěji kvůli bakteriální vaginóze, kvasinkové infekci nebo trichomoniáze. Kromě chuťových změn se změní i vůně. Vagína tak může silně páchnout po rybách nebo zkaženém mase.

Infekci je potřeba rychle vyléčit. Lékař vám předepíše antibiotika. Vždy je užívejte přesně dle předpisu. Léčba odstraní všechny neobvyklé a nepříjemné chutě.

Chuť dále ovlivňuje to, ve které části cyklu se právě nacházíte. Žena nad touto skutečností nemá žádnou kontrolu. Menstruační krvácení dodává vagíně výrazně kovovou příchuť. Během ovulace se uvolňuje cervikální hlen, který vagíně dodá pižmovou chuť.

Chuť vagíny se může znatelně změnit i po nástupu menopauzy. Tehdy klesá hladina estrogenu, kvůli čemu se kyselé prostředí stává zásaditější a změnu lze poznat i na chuti.

Lékaři dále upozorňují zdravé ženy se zdravými vagínami, že cokoliv dalšího uděláte pro zlepšení chutě vagíny bude mít spíše minimální účinek.

MĚJTE PŘEHLED: Zápach z pochvy, jak se ho zbavit doma a kdy jít ke gynekologovi?

zápach z pochvy

 

Co zhoršuje chuť vagíny?

Bakteriální nebo virová infekce způsobí, že vagína chutná jako infikovaná. Chuť zhoršují různé vlivy, které mění vaginální pH. Nejčastěji to je:

 • příliš časté mytí a používaní agresivních mycích prostředků
 • používání aromatizovaných mýdel na vagínu
 • používání ochucených a parfémovaných kondomů při sexu
 • příliš dlouhé ponechání tamponu nebo vložky
Chuť vagíny: Pravděpodobná příčina:
neutrální (přirozená) vagína je zdravá
kovová (přirozená) vagína je zdravá nebo žena právě menstruuje
slaná a kyselá (přirozená) pot, slabá hygiena
rybí nebo jinak nepříjemná (nepřirozená) infekce a záněty (bakteriální vaginóza, trichomoniáza)

Tabulka různých chutí vagíny a pravděpodobné příčiny

 

Jak zlepšit chuť vagíny?

Složení vaginálního sekretu ovlivňuje hlavně váš jídelníček a pitný režim. Strava ovlivňuje výsledné složení vaginálního sekretu. Pokud je chuť vagíny nepříjemná, pomocí změny jídelníčku a nápojů ji lze do určité míry změnit.

Bohužel neexistuje žádný vědecky potvrzený seznam potravin, které by prokazatelně vylepšily chuť vagíny. Lze se spoléhat pouze na „pokus a omyl“.

Neoficiálně se má za to, že pikantní jídla mohou vytvořit pikantní chuť vagíny. Rostlinné potraviny jako brokolice, chřest nebo různé klíčky zas vytvoří „trávovou“ příchuť.

Nejvýrazněji chuť vagíny ovlivňují:

 • česnek, cibule, pórek
 • sladké nápoje a potraviny
 • mléčné výrobky
 • červené maso

Zjednodušeně každé jídlo, které může změnit pach potu nebo moči, může zároveň změnit pach vaginálního sekretu, který z velké části určuje chuť vagíny.

 

Co mohu dále dělat pro lepší chuť vagíny?

Chuti vagíny obecně prospívá vše, co je pro vás celkově zdravé.

 • jezte hodně zeleniny a ovoce
 • mějte dostatečný pitný režim
 • dostatečně spěte a odpočívejte
 • snažte se co nejméně stresovat
 • pravidelně sportujte

 

Pijte dostatek vody

Když vám v těle chybí voda, všechny tekutiny houstnou a více se koncentrují. Když máte žízeň, moč je hustější a páchne silněji. Ten samý princip platí i pro vagínu a její sekrety.

 

O vagínu se starejte šetrně

Opakuji, že není vůbec vhodné čistit vagínu zevnitř ani ji vyplachovat. Pečujte o hygienu vnější části. Bohatě vám postačí čistá voda. Teplou vodou a měkkou houbičkou omyjte klitoris a kapuci klitorisu, dále vnější a vnitřní stydké pysky.

Stydké pysky roztáhněte prsty nebo houbičkou. Teplou vodou otřete všechny záhyby. Pravidelná hygiena odstraní odumřelé kožní buňky, výtoky a zbytky tělesných tekutin.

Cílem je odstranění vaginálního smegma. Jde o směs sekretů, starých buněk, potu a nečistot. Právě neomyté smegma je příčinou špatné chuti a nevábné vůně. Kvůli potu chutná vagína slaně.

MĚJTE PŘEHLED: Smegma chrání vagínu i penis a je velmi potřebné. Bez něj hrozí vysychání, podráždění a záněty.

smegma

 

Noste bavlněné spodní prádlo

Bavlna je nejpříjemnější materiál pro výrobu oblečení. Je výborně prodyšná. Vědecký výzkum potvrzuje, že ženy, které nosí bavlněné kalhotky, mají výrazně nižší riziko vzniku bakteriální vaginózy než ty, které nosí kalhotky z umělých materiálů.

 

Přestaňte kouřit a výrazně omezte pití alkoholu

Alkohol a tabák zhoršují zápach potu. Na vagíně se pot zachytává, čímž zhoršuje i její chuť a vůni. Kvůli alkoholu a nikotinu může vagína chutnat kysele, hořce a zatuchle.

 

Používejte hladké sexuální hračky a pomůcky

Hladké znamená neporézní. Mezi vhodné materiály erotických hraček patří sklo nebo kov. Porézní a tedy matné a členité materiály obsahují drobné otvory mikroskopických rozměrů. Do těchto komůrek se dostávají bakterie a kvůli nepraktickému čištění se v nich množí.

Hračky z porézních materiálů do vaginy přivádějí bakterie, které mění její pH a mohou vyvolat infekci. Hladké a tvrdé materiály jsou v tomto směru mnohem bezpečnější.

NAUČTE SE PEČOVAT O EROTICKÉ POMŮCKY: Jak se o mě budeš starat, tak dlouho ti budu sloužit,“ rozhovor s Alenou Novákovou z 4SEX.cz

Alena Nováková rozhovor

 

Jak chuť vagíny ovlivňuje hygiena, drogérie a kosmetika?

Vagína je výborný samočistící „stroj“ a žádnou kosmetiku prakticky nepotřebuje. Pokud je vagína zdravá, není důvod vymývat vnitřek ani se drhnout čistícími prostředky. Lékaři nedoporučují ani žádné výplachy. Přehnaná hygiena, časté mytí a nanášení drogérie a kosmetiky na vagínu může výrazně snížit vaginální pH. S nízkým pH roste riziko zavedení infekce.

Vagína přirozeně neviní jako květy a každý prostředek, který jako květy voní, je pro ní pravděpodobně škodlivý.

Prostředí vagíny je přirozeně kyselé. Udržuje rovnováhu dobrých bakterií a hubí ty špatné a škodlivé. Kosmetika a drogérie obsahují glycerin, který špatné bakterie vykrmuje a umožňuje jim růst a množení.

Nejčastější rizikové bakterie jsou ty z rodu Gardnerella. Způsobují bakteriální vaginózu, rybí a zkaženou chuť i zápach. Infekci Gardnerellou i dalšími bakteriemi vyléčí antibiotika. Nepříjemný zápach a špatná chuť je příznakem nezdravé vagíny.

Gardnerella, bakterie způsobující zkaženou, hnilou a rybí chuť vagíny

Gardnerella – bakterie způsobující zkaženou a rybí chuť vagíny (zdroj obrázku)

 

Co pokud moje vagína nechutná mému partnerovi?

Na partnera se určitě nezlobte, pokud vagína začala náhle chutnat jinak kvůli menstruaci nebo některé vaginální infekci. Tehdy urychleně vyhledejte gynekologa. Samozřejmě vždy dodržujte řádnou hygienu.

Samozřejmě lze žít sexuálně uspokojivý život i bez orálního sexu a lízání. Existují stovky jiných praktik a poloh, díky kterým si na orálek ani nevzpomenete. Opět záleží pouze na vašich sexuálních preferencích.

Pokud jste ale zdravá a čistá a partner má pořád negativní připomínky na chuť a zápach, nemusíte ve vztahu trpět. Pokud vás partner nedovede přijmout ve vší vaší přirozenosti, pokračování vztahu možná není rozumné řešení. Rozhodnutí je samozřejmě vždy na vás, ale myslete na to, že někde tam venku je muž, kterému budete chutnat 🙂 Držíme vám v redakci pěsti.

 

Co jsme zjistili o chuti vagíny?

Existuje několik změn životosprávy, které mohou zlepšit celkové zdraví a s ním i chuť vagíny.

Žádná unifikovaná, správná ani normální chuť vagíny neexistuje. Každá žena je unikátní a každá vagína chutná trošku jinak.

Jakékoliv náhlé změny chuti a vůně hlaste gynekologovi nebo venerologovi, zvlášť pokud se přidá i svědění, pálení, bolest a výtoky. Velmi často je příčinou bakteriální nebo virová infekce.

 

Pohlavní nemoci, které hledáte nejčastěji

BALANITIDA
KONDYLOMATA
MYKÓZA
MOLUSKY
FILCKY
ŽLOUTENKA

Další články o ženském intimním zdraví a vitalitě - menopauza, klimakterium, PMS, menstruace

MENOPAUZA – jak zpomalit příchod hlavního strašáka každé ženy a co všechno se bude dít, až přijde?
PMS (premenstruační syndrom) – nepříjemné příznaky až u 70 % žen, které lze zmírnit i léčit
KLIMAKTERIUM – příznaky, nástup, léčba a v čem se přesně liší od menopauzy?
PMDD (Premenstruační dysforická porucha) vás změní k nepoznání. Chraňte se.

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply