Sex po jídle s plným břichem nebo nalačno: Je to dobrý nápad?

Tak, a teď bych si dal kafíčko a pak bych si zaprcal,“ zaznělo v jednom českém filmu 🙂 Lidé mají chuť na sex po jídle, ale ne každému zbyde energie, aby se k němu rozhýbal.

V článku se podíváme, zda má sex po jídle nějaké nevýhody a stinná místa nebo je naopak velmi vhodný a prospěšný. Pokud máte po jídle chuť na sex běžně, nemusíte se v ničem omezovat. Ideální a přirozené je totiž souložit kdykoliv to na vás přijde.

V článku odkazuji i na vyjádření odborníků z oblasti sexuologie, gynekologie a intimní chirurgie.

sex po jídle a nalačno

PAMATUJTE, ŽE neexistuje nic takového jako být příliš najedený na sex. Sex je absolutně možný i po jídle a to dokonce i pokud jste se naládovali k prasknutí. Pravděpodobně bude i stejně příjemný.

Existuje totiž rozšířený mýtus, že souložit s plným žaludkem je zdraví škodlivé či dokonce nebezpečné. Není to ale pravda a lékaři potvrzují, že nebezpečenství je nereálné. Vždyť právě romantické rande s večeří je nejčastěji předzvěstí prvních sexů nových párů, takže se o ně určitě neobírejte.

 

Sytost vám ve vaginálním ani análním sexu nebrání

Žaludek není s vaginou nijak propojen. Jsou to dvě samostatné části těla.

Penetrační sex s penisem nebo erotickou hračkou tak není nemožný ani po extra velké porci jídla,vysvětluje gynekoložka Felice Gersh, MD

Tvrzení, že naplněnost žaludku má cokoliv do činění s funkcí nebo kapacitou vaginy, je nesmyslné. Je to podobný mýtus, jako kdyby někdo tvrdil, že se nemůžete navečeřet, protože máte ve vagině zavedený tampon.

Stejný princip platí i pro anální sex. Nezáleží na tom, jak plný je žaludek. V konečníku pořád zůstává dostatek místa pro anální potěšení.

Anální kanál obsah žaludku v žádném případě nijak nestlačuje,upozorňuje anální chirurg Dr. Evan Goldstein, DO

Penis, prsty, dildo, vibrátor, anální kolik a jakékoliv další sexuální pomůcky lze používat zcela bezpečně i pokud jste právě opravdu sytí.

Existuje ale jedno upozornění. Aby tělo poslalo potravu z tlustého střeva do konečníku, mozek musí vydat signál, abyste si došli na záchod.

Pokud se ale právě budete věnovat análnímu sexu a v konečníku budete mít nějaký předmět, mozek bude situaci vyhodnocovat nesprávně. Hrozí tak nepořádek a nepříjemný trapas. V případě análního sexu proto doporučujeme mít po velké potřebě.

NAUČTE SE: Anální sex: 18 tipů pro uspokojení obou stran, Jak na to?

jak na anální sex?

 

Vědecká studie se zabývala vlivem hladu a jídla na ženskou reakci na romantické nebo vzrušující obrazy. Účastnice studie 8 hodin nejedly a byly tedy nalačno, když jim výzkumníci ukázali různé obrázky. Některé romantické, jiné zcela neutrální povahy.

  • Když byly ženy hladové, na všechny předložené obrázky reagovaly velmi podobně slovy: „Tohle mě nezajímá. Mám teď hlad!
  • Když se ale ženy dobře najedly, po předložení obrázků se aktivovala mozková oblast zodpovědná za pocity odměny. Na obrázky reagovaly vzrušeněji a s mnohem větším zájmem.

Znamená to, že pokud večer očekáváte sex, buďte oba najedení, ale určitě nehladovějte ani se nepřejídejte.

 

Může být sex po jídle nepohodlný, i když je jinak možný?

Když jíme velké jídlo, musíme jej strávit a organismus na to využije spoustu energie. Můžete si všimnout, že zatímco trávíte jídlo, nemáte dostatek energie na sex,potvrzuje známé pocity gynekoložka Felice Gersh, MD

Organismus totiž není uzpůsoben vynakládat energii na současné trávení potravy a souložení. Tato únava po jídle ovlivňuje i celkové sexuální pohodlí. Jistě víte, že se dovedete přejíst až do míry, že vám to začne být nepříjemné. No a právě toto nepohodlí vás bude nejpravděpodobněji odrazovat od sexuálních myšlenek a činů.

Po určitých jídlech se můžete cítit nafouklí a s těžkým břichem. To brání dobré pohyblivosti a kvůli tomu nemusíte být schopni souložit v některých polohách. Pokud by s plným břichem ležel pouze jeden z partnerů a ani by se nehnul, ten druhý by se asi příliš nevzrušil. Ideálně jezte a odpočívejte společně.

Existují vědecké studie, které potvrzují, že ženy si obecně více užívají sexu, pokud jsou nalačno nebo když nejsou úplně syté k prasknutí. Když se žena hezky nakrmí, zažívá velmi příjemné pocity a na sex nemusí na čas ani pomyslet.

Zde musím upozornit muže. Trávení jídla ubírá energii a zároveň spotřebovává více krve, než nalačno nebo po lehčím jídle. Jak energie, tak dostatek krve jsou nezbytné pro navození a udržení pevné erekce. Jelikož se ale přesunou do žaludku a zbytku trávící soustavy, může dojít k dočasnému oslabení erekce. Bez erekce bude sex neuspokojivý.

Jako muž si na sobě tento vliv ověřte, až se nejblíže přejíte. Zamyslete se nad něčím erotickým nebo se pomazlete s partnerkou. Pokud bude penis v erekci, věc je v pořádku. Pokud si ale všimnete, že byste nejraději spal a penis erekci nedosáhl, počkejte se sexem několik desítek minut nebo i hodin, případně si po jídle a před sexem krátce zdřímněte. Unavený člověk si má odpočinout. Sex je až druhořadá záležitost. A i pokud by k erekci došlo, váš sexuální výkon ani výdrž nemusí být takový, na jaký jste zvyklí.

NAUČTE SE: Jak zlepšit sexuální výdrž a výkon ve 13 jednoduchých krocích? Zařaďte je nejpozději dnes. Informuje stránka Proerecta.cz.

jak zlepšit sexuální výkon a výdrž

 

Jak mít sex po jídle, když jste plní, ale i přesto máte sexy náladu?

Představme si situaci, že jste možná až nepříjemně najedení, ale na penetrační sex právě nemáte náladu. Odborníci doporučují věnovat se nepenetračním sexuálním aktivitám jako orální sex, vzájemná masturbace, pouhé mazlení a líbání a podobně. To všechno může být po jídle mnohem pohodlnější varianta.

Případně se můžete pomalu pustit do klasického sexu s tím, že si budete vývoj situace sledovat a v případě problémů celý sex kdykoliv přerušíte. Pokud se vám napne žaludek a začnete se cítit nepříjemně, určitě to hned sdělte partnerovi. Začít se sexem totiž není žádným závazným slibem, že jej i uspokojivé dokončíte. Je na vás, zda a kdy sex po jídle přerušíte.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Afrodisiaka pro muže: Seznam 33 jídel a nápojů nebo Afrodiziaka pro ženy: 20 povzbudivých bylin, se kterými se setkáte nejčastěji.

Pány bude rovněž zajímat seznam potravin pro podporu erekce a prokrvení organismu.

Některé potraviny jsou vhodné pro povzbuzení libida, jiné jsou před sexem spíše nevhodné. Mezi ty nevhodné patří potraviny bohaté na sacharidy, a tedy chléb a pečivo, mléčné výrobky, ovoce a zelenina. Mohou totiž vyvolat nadýmání a plynatost, které se do intimní atmosféry postele určitě nehodí.

Na sex se samozřejmě můžete vrhnout ihned po jídle, odborníci ale radí chvilku počkat a nechat jídlo usadit ideálně hodinku až tři. Sex se totiž počítá jako fyzicky středně těžká námaha a jak jistě víte, namáhat se s plným břichem může vést k dávení.

 

 

Další oblíbené sexuální polohy a praktiky

KÁMASÚTRA - 51 poloh zvládnutelných pro oba
PODVÁZÁNÍ VARLAT za účelem potěšení, silnější erekce a intenzivního prožitku
TANTRA MASÁŽ - Dá se naučit, ale v salonu si ji vychutnáte mnohem lépe
FISTING - 12 delikátních tipů pro otrlejší milence
SEX V AUTĚ – 14 skvělých poloh
SEX SE ZVÍŘATY - Proč je tabu a jak na něj hledí zákon?
SEX VE STOJE – naučte se „ustát“ dobrou soulož
SEX ZEZADU – 8 poloh pro nejlepší dosah na prsa, klitoris a análek

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply