Afrodisiaka pro muže – seznam 33 jídel a nápojů

Historie je plná příkladů jídel, rostlin a nápojů, v které lidé věřili s tím, že pomohou zázračně zlepšit jejich schopnosti v posteli.

I v dnešní době muži soustavně hledají způsoby na zvýšení své chuti na sex. Někdy stačí k lepšímu prožitku ze sexu mentální zklidnění a uvolnění se od stresu, případně tvorba nových endorfinů při fyzické námaze. Stejně tak lze zvýšit touhu a sexuální přitažlivost konzumací určitých jídel.

Dříve panovalo přesvědčení, že mnoho těchto pochutin funguje tak dobře, protože jejich uživatelé silně věří v jejich moc – placebo efekt.

Nyní díky věděckému pokroku víme, že mnoho jídel může být prospěšných pro náš sexuální život díky svému obsahu vitamínů, minerálů a dalších prospěšných živin. Mnoho bylin má podobné účinky. Zvyšují touhu, mentální i fyzické zdraví a některé dokáží zvýšit hladinu testosteronu. Stejný efekt mohou mít vůně, nápoje, uměle vyráběná afrodisiaka a další.

V tomto článku naleznete výčet afrodiziak pro muže. Takových, které můžete úspěšně použít pro zvýšení svého zdraví i chuti na sex.

 

vzrušená dvojice

Pro uspokojivý sex obou partnerů je důležité, aby byli oba nažhavení a nenudili se

 

Přírodní afrodisiaka ve formě bylin

Než se podíváme na seznam jídel pro povzbuzení mužné síly, prozkoumáme svět bylin. Vybral jsem ty nejvíce osvědčené byliny, které jsou ověŕené jak zkušenostmi naších předků, tak i podloženy vědeckými studiemi.

 

Extrakt z rostliny Tongkat Aliafrodisiakum kořen Tongkat Ali

Extrakt z kořene je jedním z nejvíce silných přírodních afrodisiak, které lidstvo zná. Jde o jihovýchodní asijskou bylinu, která mnohokrát prokázala svou účinnost na sexuální potenci.

Kromě touhy zvyšuje i hladinu testosteronu, počet spermií, jejich kvalitu a sílu ejakulace. Působí pozitivně na zvýšení psychické pohody a fyzického výkonu. Účinky rostliny jsou prokázány i vědecky.

 

MacaMaca peruánska

Bylina Maca peruánská je druhou v řadě, která prokázala svou účinnost coby přírodní a velmi silné afrodisiakum.

Rostlina je původem z Jižní Ameriky. Zde ji používali už staří Inkové k zapálení tělesné touhy. Sloužila také k vyrovnání hormonální hladiny a ke zvýšení energie a dravosti.

Studie z roku 2001 ukazuje, že Maca zvyšuje množství semene, pohyblivost spermií i počet v mužském ejakulátu. Experiment, který proběhl o rok později, účinnost potvrdil.

Během 12 týdnů pozorovali vědci muže ve věku mezi 21 až 56 lety. Účastníci, kteří nebyli v placebo skupině, na sobě pozorovali výrazné zvýšení sexuální touhy.

Pokud hledáte pouze samotnou maku, kapsle se směsí 4 druhů v BIO kvalitě přímo z Peru nabízí česká značka doplňků Blendea.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky na e-shopu Blendea.cz.

Maca peruánská, kapsle Blendea

 

Ašvaganda – Vitánie snodárná – Indický ženšenAšvaganda

Ashwagandha je jedna z nejstarších bylin nejen na zvýšení touhy, ale také pro lepší výkonnost a prožitek během sexu. Přidanou hodnotou je, že funguje velmi dobře i jako ženské afrodisiakum. Partneři tak mohou tuto bylinu společně sdílet.

 

Afrodisiakální potraviny pro muže

Tato jídla nejsou pouze lahodná, ale jsou to také ověřená přírodní afrodisiaka. Většinu z nich máte pravděpodobně ve své kuchyni a seženete je v každých potravinách.

 

Mandle

Královna mezi ořechy obsahuje mnoho vitamínu B2 (riboflavin), proteiny, vitamín E a kalcium. Indové, Arabové a Číňané jedí mandle po staletí ke zvýšení své sexuální touhy.

Tradiční propagátorem mandlí je i Tim Ferris ve své knize Čtyřhodinové tělo. Zdůrazňuje jejich vliv na libido a počet spermií. Doporučuje jejich konzumaci 4 hodiny před sexem.

 

VIDEO: TOP 15 afrodisiakálních potravin 

Top 15 Aphrodisiac Foods

 

Marcipán

Základ marcipánu tvoří slazené mandle. Jak už je zmíněno výše, mandle jsou skvělé pro zvýšení sexuální energie. Výhodou marcipánu je jeho chuť, která lahodí zejména ženskému jazyku. Jde tedy o ideální zakončení večeře s vaší dámou.

 

Med

Historicky nazývaný jako jídlo bohů. Kromě nádherného aroma, který med má, je také oceňován pro svůj vliv na sexuální život.

Je jedním z nejlepších obnovitelů sexuální energie. Společně s ořechy, ovocem, vajíčky a masem tvoří jedno z nejlepších rozpalujících jídel. Pro správný účinek volte vždy RAW med. Nikdy ne filtrovaný, nebo tepelně upravovaný.

 

Artyčoky

Mysteriozní jádro tohoto jídla je famózní afrodisiakum. Jeho efekt doceňují hlavně Francouzi. Věří, že rozehřívají okolí genitálií. Tato pochutina v kombinaci s nakládanými krevetami tvoří extrémně smyslné jídlo.

 

Chřest

Léty ověřená rostlina. Také velmi vhodná na podporu funkcí prostaty. Už samotný tvar evokuje sex, protože chřest je svým vzhledem velmi podobný penisu.

Je také velmi bohatý na asparagin, což je známé diuretikum (zvyšuje frekvenci močení). Dalšími nutrienty jsou vitamín A, fosfor, kalcium a draslík. Díky tomu je chřest vnímán jako silné afrodisiakum.

Pro maximální účinek byste měli jíst mladé plody, které jsou sklizeny na jaře. Mají jemnou chuť, takže je nevařte příliš dlouho.

 

Avokádo

Jméno získal tento plod od Aztéků a v jejich jazyce označuje mužská varlata. Toto jméno získalo avokádo pro svůj vzhled a způsob růstu při dozrávání.

Avokádo je bohaté na proteiny, vitamín A, draslík a neesenciální mastné kyseliny. Tyto kyseliny pomáhají mužskému tělu produkovat testosteron, zatímco kombinace ostatních živin zajišťuje zesílení sexuální energie.

 

Banány

Banán svým tvarem připomíná mužský úd. Tím ale zdaleka nekončí. Je totiž vynikající podporou pro zdraví penisu.

Banány jsou skvělé přírodní afrodisiakum, bohaté na draslík a přírodní cukry. Indiánská kultura je označuje jako potravinu vhodnou pro nažhavení. Konzumentovi zvyšují chuť na sex po celý den.

 

Pyl z květin

Pyl je více než jídlo. Má v sobě neuvěřitelné množství živin, včetně aminokyselin, vitamínů, minerálů a superoxid dismutázy, která zpomaluje stárnutí. Zatímco atleti po celém světě využívají pyl pro zlepšení svého výkonu, ukázalo se, že jej lze stejně dobře aplikovat na podporu vášně.

 

Kokos

Fantastické účinky na tělo má i tato potravina. Indiáni tvrdí, že kokos zvyšuje množství spermatu a čistí močové ústrojí. Východní medicína doporučuje toto jídlo na chronické choroby, které oslabují tělo.

Kombinace kokosového mléka s medem je nutričně bohatý nápoj, který zlepšuje trávení a především zvyšuje sexuální apetit.

 

Datle

Datle jsou nejsladší ovoce na světě. Rostou hlavně v Africe, centrální Asii a jižní Kalifornii. Jsou základem stravy v mnoha tropických a pouštních krajinách. Dle Ájurvédy datle čistí krev a zvyšují množství semene. Cukr z datlí také dává energii pro dlouhé vášnivé noci.

 

Vajíčka

Potravina plná cenných proteinů je považována za sexuální stimulant po staletí. Slavný Kasanova je jedl před každou sexuální výpravou. Vliv míchaných vajec na másle prokázala i věda. Velké množství dobrého HDL cholesterolu ve vejcích totiž podporuje tvorbu testosteronu.

 

Česnek

Navzdory svému odéru je česnek považován za účinné afrodisiakum. Pomáhá regulovat krevní tlak v těle, speciálně pak v oblasti pánve. Hojně ho také využívá východní medicína, zejména pro jeho protizánětlivé účinky.

Pokud si ho chcete před sexem dát, nezapomeňte dát i kousek svému partnerovi. Česnek se výborně doplňuje s vejci na másle, o kterých je řeč výše.

 

Mango

Pokud lze nějaké ovoce nazvat božským, pak to je mango. Indická kniha ájurvédy ho popisuje jako snadno stravitelné, sílu dávající a posilující vzrušení.

Toto ovoce lze použít jako desert pro oba partnery. Mango samotné, stejně jako avokádo, připomíná tvarem varle, což podporuje představivost a touhu.

 

 

Houby

Vrcholek houby vypadá tak trochu jako žalud penisu. To už samo o sobě může podporovat fantazii. Houby jsou bohaté na zinek a lidová moudrost věří v jejich vliv na sexuální energii.

 

Okra

Okra je plod velice podobný paprice. Původně přinesli okru do New Orleans otroci z Afriky. Zde se jídla s ní stala velmi oblíbená. Lidé věřili, že okra dokáže zapálit vášeň. Indové ji zase doporučují jako jídlo plné energie, které obnoví síly a sexuální energii.

 

Olivový olej

Olivový olej je nejvýživnější a nejlépe stravitelný ze všech rostlinných olejů. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny a zásobuje pohlavní orgány všemi nutrienty. Dále podporuje tvorbu testosteronu. Řekové ho pili už po ránu spolu s medem, aby posílili svou sexuální energii.

 

Cibule

Najdete různé druhy. Červenou, bílou, žlutou a další. Východní medicína považuje cibuli za diuretikum, stimulant, čistič krve a potravinu určenou k sexuálnímu nabuzení. Jak ve východní, tak i evropské kuchyni je cibule brána jako potravina udržující sexuální chuť.

 

Pistácie

V centrální Asii a Indii věří, že pistácie zvyšují sexualitu a čistí krev. Zkombinujte med a pistácie a máte explozivní směs na zvýšení libida.

 

Sezamová semínka

Tato semena jsou velmi výživná a hojně užívána na východě. Jsou bohatá na vitamín E. To je zřejmě důvod, proč jim lidová moudrost říká mužská potravina. Opět jsou vynikající v kombinaci s medem.

 

Mladá zelená pšenice

Usušená šťáva z lisované zelené pšenice je bohatá na vitamin E, který je znám pro podporu sexuálních funkcí. Pokud ji budete zkoušet, kupujte tu ve vakuovém obalu, jinak za den či dva chytne hořkou chuť.

 

Petržel

Tuto kořenovou zeleninu užívají lidé z celého světa jako touhu podporující rostlinu. Nať můžete přidat do salátu, nebo do drinků a smoothie. Několik čajových lžic za den stačí ke kýženému výsledku.

 

Mátový čaj

Půl sklenice denně bojuje proti zánětům, bakteriím a přispívá k posílení srdce. Dále pomáhá s nespavostí, ulevuje od bolesti hlavy a funguje jako afrodisiakum.

 

Celer

Mnozí lidé mají celer za podřadnou zeleninu dobrou tak akorát jako příloha k masu.

Ve skutečnosti má pro muže úžasné přínosy. Je dokázáno, že díky složení zvyšuje množství semene a podporuje chuť k sexu. Obsahuje vitamín E, hořčík, draslík a zinek. Dále také arginin, který zvyšuje průtok krve pánví, což zaručuje silnější a delší erekci.

Celer je také zdrojem dvou feromonů androsteronu a adrostenolu. Jejich aroma pak podvědomě zachycují ženy. Je vědecký fakt, že feromony ovlivňují výběr sexuálního partnera.

 

Ústřice

Evergreen mezi afrodisiaky. Jejich účinnost objevili už staří Římané a jejich pověst přetrvává do dnešní doby.

ústřice připomínající vagínu

Ústřice se podobají na vaginu a podobně i páchnou. Jejich složení má ale výborný vliv na kondici penisu

 

Afrodisiakální nápoje a drinky

Nejenom jídlo dokáže nabudit mužskou energii pro rušnou noc. Volba správného drinku umí nastartovat sexuální energii stejně dobře. Stačí jen vědět, jaký drink zvolit.

V případě alkoholických nápojů pamatujte na zlaté pravidlo, že trocha alkoholu erekci a libidu pomáhá, ale příliš naopak škodí.

 

VIDEO: Barman Louis Motamedi doporučuje ty nejsilnější afrodisiakální nápoje

Liquor & Mixed Drinks : Aphrodisiac Drinks

 

Šťáva z aloe

Aloe vera je známé jako stoletá rostlina. Šťáva z listů se lžící medu třikrát denně aktivuje lepší cirkulaci v pánevní oblasti a pomůže s lepším sexuálním výkonem. Tekuté aloe lze koupit v lékárně.

 

Casino Royale

Vaječné žloutky jsou považovány za erotický stimulant už od antických časů. Jak už bylo zmíněno u potravin, veliký podíl proteinů a cholesterolu velmi dobře stimuluje produkci testosteronu a energie. Koktejl z vaječného žloutku zdravého vejce je tedy ideálním začátkem žhavé noci.

 

Martini s chilli

Thajské chilli je jedním z nejlepších afrodisiak díky vysokému obsahu kapsaicinu. Ten podporuje rychlejší a silnější průtok krve tělem. Zaručeně vás tak dostane do nálady.

 

Zázvorovo – ženšenový střik

Ženšen pomáhá při erektilní dysfunkci a zvyšuje vnitřní žár spolu se zázvorem, který má hřejivé účinky tvoří ideální směs.

 

Gin s medem a plátkem citronu

Med je velmi dobré afrodisiakum, který podporuje tvorbu testosteronu a zvyšuje zapálenost. Citron v drinku podpoří jeho energičnost a chuť.

 

 

Umělá afrodisiaka pro muže – španělské mušky – POPPERS

Poppers je slangový výraz pro syntetické prchavé afrodisiakum tvořené několika chemickými látkami. Fungují tak, že se lahvička postaví do místnosti, kde má dojít k souloži. Látky v lahvičce jsou prchavé a rozptýlí se do vzduchu. Následně vyvolají u lidi v místnosti rostoucí sexuální chtíč a touhu.

Stavy po vdechnutí uvádějí lidé různé:

  • euforie
  • sexuální touha
  • rostoucí tělesné teplo
  • zčervenání obličeje
  • závratě
  • mdloby

Španělské mušky nejsou bez rizika. Delší užívání poškozuje nos i plíce. Těkavé látky dráždí pokožku a způsobují vyrážku. Celkově jde tedy o afrodisiakum, které má své účinky, ale není zcela bez rizika.

 

VIDEO: Dívka zkouší Poppers v Holandském experimentu

Nellie gets a high from poppers | Drugslab

 

PT-141 syntetické afrodisiakum

Bremelanotid (PT141) je lék používaný k léčbě erektilní dysfunkce u mužů a poruchy vzrušivosti u žen. Narozdíl od Viagry nepůsobí na cévní systém, ale ovlivňuje přímo sexuální touhu v mozku.

Původní látka Melantonan II, z které je PT – 141 odvozen, měla sloužit jako látka způsobující opálení bez slunce. Dobrovolníci, kteří přípravek testovali zaznamenali nečekaný vedlejší efekt v podobě sexuálního vzrušení a spontánní erekce.

Přípravek se dávkuje injekční cestou, nebo vdechuje v podobě nosního spreje.

Vedlejší efekty nejsou dosud známy a toto afrodisiakum lze sehnat i volně na internetu. I přes jeho zjevné účinky je na místě opatrnost. Osobně se přikláním k cestě přírodních afrodisiak, než volbě chemického řešení s nejasným efektem na lidské zdraví.

PODÍVEJTE SE I NA další potraviny pro podporu erekce.

potraviny na erekci

 

Afrodisiakum pro ženy – pánský parfém

Reklamy jsou plné různých vůní slibujících pozornost druhého pohlaví. Známá je třeba kampaň Axe a jeho ohromujícího efektu na ženy.

Tyto parfémy ale nejsou ničím v porovnání s tím, co nabízí kolínské a parfémy s obsahem feromonů. Ty přitahují ženy k mužům jako magnet. Na trhu existuje mnoho druhů. Tyto parfémy většinou obsahují různé druhy feromonů jako třeba: androstenol, androsteron, androstenon a další. Efekt těchto parfémů trvá zpravidla několik hodin.

Existují také afrodisikální parfémy, které v sobě nesou oxytocin, což je hormon vytvářející poutu a pocit blízkosti.

Kromě přírodních feromonů jsou do některých parfémů přidány ještě syntetické složky, které ještě umocňují celkový efekt parfému.

MĚJTE PŘEHLED: 20 afrodiziakálních bylin pro ženy a doplňky, které je obsahují.

afrodiziaka pro ženy

 

Afrodisiakum pro muže – ženský parfém

Vůně kůže ženy probouzí smysly muže. Má takovou moc, že dokáže probudit libido a podněcuje fantazii.

Aroma hraje klíčovou roli v našich intimních životech. Dokonce jsou lidé, kterým činí jejich milostné vztahy problémy, protože jim vadí vlastní tělesný pach.

Nikdy neexistuje neutrální tělesná vůně. Je jen příjemná, nepříjemná, nebo vzrušující. Všechny útočí na prehistorickou část našeho mozku – limbický systém. Centrum emocí. Vůně je tedy nesmírně mocná čarodějka.

Samotné aroma kůže ženy je nejlepším afrodisiakem. Brunetka, blondýnka, nebo zrzka. Každá má svou specifickou vůni. Kořeněná vůně, je typická pro brunetky. Blondýnka má nádech slámy v horkém letním dni. Zrzka má zvířecí nádech divoké laně.

Pachy budí emoce a správný výběr parfému partnerky, který ještě podtrhne její přirozenou vůni, dokáže muže přivádět do extáze při každém nádechu.

 

Nejlepší afrodisiaka nemusí být jen k vnitřnímu užití

Nejmocnějším sexuálním orgánem je náš mozek. Proto často k dobrému sexu stačí trocha fantazie a správného nastavení mysli. Sex lze totiž zpestřit mnoha způsoby.

Zvolíte něco ostřejšího a půjdete cestou BDSM? Nebo raději změníte prostředí na venkovní hrátky, nebo pod proudem teplé vody ve sprše? Padne vaše volba na ověřené sexuální hračky a pomůcky?

Krokem do neznámých vod můžete jen získat. Váš sexuální život se obohatí a najdete nový nepoznaný rozměr. Vaše myšlení a fantazie mohou být ta nejlepší afrodisiaka.

 

Existuje více metod, jak stimulovat sexuální libido

Jak vidíte, můžete vybírat z celé řady afrodisiak. Naši předkové tak činili po celá staletí před námi a naši potomci nás budou následovat.

Kouzlo potravinových afrodisiak je v jejich dostupnosti. Máme je často přímo pod nosem v naší kuchyni. Drinky zase obohatí repertoár a přidají trochu alkoholu na uvolnění zábran. Vůně podnítí pradávné zvířecí instinkty. Bylinky jsou zdravé a funkční.

I přes všechny nesporné benefity výše zmíněných afrodisiak, nemusí jejich síla někdy stačit. Které zvolit, pokud nechcete jít cestou ne zcela bezpečných chemických afrodisiak?

Nejlepší efekt dle mých zkušeností přichází v synergii několika přírodních látek v jednom. V laboratorně čisté formě a správné dávce je naleznete jen v přírodních doplňcích stravy.

Ty nejlepší testovala naše redakce ve velkém testu nejsilnějších doplňků na erekci. Pokud uvažujete o koupi některého doplňku na posílení erekce a libida, určitě se na náš megatest podívejte. Pomůže vám vybrat ten pravý produkt právě pro vás.

DÁLE ČTĚTE: Společný orgasmus – nutnost při sexu nebo pouze sen z pornofilmů?

 

Leave a Reply