Velikost penisu nemá vliv na mužskou plodnost, shodují se vědci. Dítě spolehlivě zplodíte i s malým penisem.

Podle výsledků nedávné studie může být velikost penisu částečným rizikem pro vznik mužské neplodnosti. Podle vědecké obce má tato studie řadu nedostatků a velikost penisu ve skutečnosti plodnost nijak neohrožuje. V článku se podíváme, kde je vlastně pravda.

velikost penisu a plodnost

 

Kdo tvrdí, že velikost penisu ovlivňuje plodnost?

Vědci po celém světě jsou dnes doslova posedlí zjišťováním, proč mužská plodnost soustavně globálně klesá. Podle analýz došlo za posledních 50 letech k výraznému snížení počtu spermií a to až o 52,4%. Naši otcové a dědečkové byli daleko plodnější.

Existují mnohé důvody, proč muž nedovede oplodnit ženu nebo proč žena nemůže otěhotnět. Ve většině případů lze příčinu neplodnosti jasně definovat. Pokud ne, jde o tzv. idiopatickou neplodnost.

Zatím existuje pouze jedna studie, která spojuje mužskou neplodnost s velikostí penisu. V této americké studii University of Utah urolog Dr. Austen Slade s týmem měřili penisy 815 mužů mezi 18 až 59 lety. Někteří do ambulance chodili kvůli obavám o plodnost nebo problémům s plodností, jiní z důvodu erektilní dysfunkce.

Doktor měřil natažené penisy v klidovém stavu a ne ve stavu erekce. Zjistil, že pro muže s penisem dlouhým kolem 12,3 centimetru bylo náročnější oplodnění partnerky nebo měli horší parametry spermií než muži s penisy dlouhými 13,4 a více cm v klidovém stavu.

Skutečně ale rozdíl pouhého 1,1 centimetru může zhoršovat plodnost a schopnost zplodit dítě? Odborníci, kteří na uvedené studii nepracovali tvrdí, že má mnohé nedostatky. Navíc mohly její výsledky donutit účastníky podstoupit zbytečnou léčbu a lékařská opatření.

Za hlavní nedostatek se považuje fakt, že studie nebyla publikována v žádném relevantním lékařském časopise a odborníci na ni neodkazují.

POTŘEBUJETE PODPOŘIT PLODNOST? Pokud máte podezření, že je vaše plodnost snížená a nedaří se vám zplodit dítě, doporučujeme české rostlinné kapsle Proerecta FERTIL.

Obsahují extrakt z ashwagandy, minerály a vitamíny, které vyživují varlata a podporují produkci kvalitních spermií v dostatečném počtu.

Proerecta FERTIL

Klikněte na tlačítko a podívejte se na účinky FERTILu přímo na Proerecta.cz. Případnou objednávku dostanete diskrétně do 48 hodin, a ihned můžete cíleně a bezpečně podpořit plodnost.

 

Co si o vlivu velikosti penisu na plodnost myslí odborná veřejnost?

Uznávaný porodnický odborník a gynekolog Dr. Daniel Kort tvrdí, že vzhledem k tomu, že studie nebyla publikovaná ani recenzovaná v lékařských časopisech, nelze přesvědčivě určit její pravdivost a vědeckou hodnotu. Tvrdí, že existují různé faktory, podle kterých lze zjistit platnost výsledků studie. Záleží na velikosti odebraných vzorků, jejich distribuci a způsobu měření výsledků.

Uvedená studie má některé nedostatky. Zatím neexistuje žádná jiná, která by zkoumala korelaci mezi velikostí penisu a plodností. Neexistuje ani souvislost a už vůbec ne žádné potvrzení výroků Dr. Sladea. Muži s kratšími penisy by se tak neměli obávat předčasně a měli by se o dítě snažit jako doposud. Pro otěhotnění jsou totiž důležité spermie a ty produkují varlata a ne penis.

Stejný názor má i certifikovaný odborník na mužskou plodnost, urolog Dr. Paul Turek. Podle něj má předmětná studie přílišné předsudky a nedá se jí ani vzdáleně věřit. Studie totiž ignorovala zásadní faktory jako věk, rasu, hmotnost a zdravotní stav účastníků. Tyto faktory jsou pro posouzení plodnosti velmi důležité.

Studie zároveň ignorovala roli partnerek, protože pokud by byly neplodné, pár byl logicky bezdětný. Autoři studie tento fakt ignorovali. Dr. Turek uznává pouze to, že pokud penis nepracuje správně a trpí erektilní dysfunkcí, výsledkem může být i neplodnost. Tehdy ale jde o problém dostat spermie do vaginy a ne o neplodnost v pravém smyslu slova.

Lidé mají ve srovnání s rozměry těla téměř největší penisy ze všech savců. Pokud by pouhý centimetr omezoval plodnost, lidstvo by jako druh vyhynulo. Kdyby podle Dr. Turka záleželo v otázce plodnosti pouze na velikosti penisu, po planetě by se dodnes pohybovali pouze dinosauři.

Takové nedotažené studie podle něj nadělají více škody než užitku. Pokud lékař vystraší pacienty nepodloženými výsledky, může jim způsobit velkou psychickou ujmu. Někteří muži se mohou navíc zbytečně snažit řešit problém, který ve skutečnosti neexistuje. Provádět změny životního stylu, které nejsou nezbytné, nebo se snažit plodnost zlepšit různými doplňky a preparáty, i když k tomu není důvod. Opakuji, že plodnost spolehlivě změří až vyšetření spermiogram a pomocí pravítka plodnost nijak nezjistíte.

 

Často kladené dotazy FAQ

Záleží v případě mužské plodnosti na velikosti penisu?
Ne. Pokud je muž zdravý a plodný, velikost penisu plodnost nijak neovlivňuje. Problém mohou mít muži s erektilní dysfunkcí, kteří penis do pochvy nedostanou. I s ED ale lze dosáhnout orgasmu a ejakulát do pochvy přenést jinak.
Je náročnější oplodnit ženu s malým penisem?
Pokud dosahuje erekce a lze jej zavést do pochvy, oplodní ženu stejně jako velký penis.
Jak ženu oplodním s malým penisem?
Cílem je dostat ejakulát do pochvy. Plodnost závisí od kvality a množství spermií v ejakulátu.
Omezuje plodnost mikropenis?
Ne. Zdravý muž dovede ženu oplodnit i s mikropenisem (délka pod 7,5 cm v erekci), pokud je jinak zdravý a plodný.

Mikropenis se někdy spojuje se sníženým množstvím spermií, takže plodnost může být nižší. Pokud máte mikropenis, nechte se u sexuologa vyšetřit na spermiogramu.

 

Další články o podpoře plodnosti, kvalitě spermií a ejakulátu

Množství a objem ejakulátu – proč se snižuje, proč je to veliký problém a co si o tom myslí vaše žena?
Poruchy ejakulace – 6 intimních mužských trápení
Mohu otěhotnět, pokud se ejakulát pouze otře o vagínu? Jaká je šance?
Co se stane, pokud nebudete ejakulovat a zadržovat spermie?
Vitamíny a minerály pro muže na plodnost – co nesmí chybět v jídelníčku plodného chlapa?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply