Slivoň africká pro kondici prostaty a močové soustavy. Jaké jsou další účinky a jak ji užívat?

Slivoň africká je další rostlinou s prospěšnými účinky na dobrou kondici prostaty a močové soustavy. Podíváme se na všechny zdravotní benefity a způsoby, jak lze doplňky ze slivoně užívat.

Slivoň africká, účinky na prostatu

 

Co přesně je Slivoň africká?

Slivoň africká, kůra

Pro mužské potřeby se využívá sušená kůra stromu

Pygeum africanum nebo také Prunus africanum. Jde o strom původem z Afriky, ale pěstovat ji lze i v Česku. Pro specifické mužské potřeby se využívá kůra tohoto stromu. Narazit můžete i na výraz Pygeum, který označuje právě mletou kůru slivoně.

Zajímavé je, že vysoká poptávka a nadměrné sklízení kvůli vysoké poptávce kůry udělaly z kdysi běžného stromku téměř ohrožený druh. Níže najdete konkrétní zdravotní účinky, kvůli kterým začal náhlý „hon na slivoň“. Extrakty z kůry mají hned několik studiemi potvrzených benefitů. Nejdříve ale státním orgánem uznaná tvrzení.

DOPORUČENÝ DOPLNĚK PRO ZDRAVOU PROSTATU S OBSAHEM SLIVONĚ AFRICKÉ: 

Tobolky Proerecta PROSTATE společně s kopřivou, drmkem, a česnekem chrání prostatu před zvětšováním a močové cesty před častým a přerušovaným močením. 

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás. 

 

Co o Slivoni africké tvrdí Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)?

SZPI je státní orgán, který zkoumá účinky různých rostlin a konkrétních látek. Ověřuje je a potvrzuje, takže máte jistotu, že účinky v tabulce uznal přímo státní orgán.

Pokud vás bude zajímat jakákoliv rostlina nebo konkrétní látky, dohledejte si je ve Vodítkách k problematice výživových a zdravotních tvrzení.

O Slivoni africké jsme našli tato povolená tvrzení. Existuje i řada dalších rostlin s podobnými účinky. V doplňcích stravy pro specifické mužské potřeby je obvykle najdete také (ginkgo, přeslička, serenoa, kopřiva a tak dále).

SZPI, logo

Slivoň africká, účinky na prostatu podle SZPI

 

Hlavní účinky na mužské zdraví

Je jasné, že pánové nebudou ohlodávat syrovou kůru ze stromů. Pygeum proto najdete nejčastěji jako jemně mletý prášek uzavřený v tobolkách z celulózy. Užívání tedy bude jednoduché. Co od slivoni čekat?

 

Pomáhá proti příznakům benigní hyperplazie prostaty (BHP)

Benigní hyperplazie je nezhoubné zvětšení prostaty. Sice neohrožuje muže rakovinou, ale zvětšená prostata má tendenci pobolívat, tlačit na močovou trubici, a kvůli tomu je močení bolestivé, moč ukapává, muž se nemůže dostatečně vymočit a kvůli nutkání se budí i během noci. BHP tedy citelně snižuje životní komfort muže.

Nějaký stupeň zvětšení prostaty trápí skoro každého druhého muže po 50 roce života. Tito muži jsou také nejčastějšími zákazníky a nakupují doplňky pro úlevu a zmírnění nepříjemných pocitů v okolí prostaty a močových cest.

Studie tvrdí, že účinky slivoně na prostatu jsou sice mírnější než léky, avšak přesto významné. Pomáhá:

Další studie dokládá, že pygeum zpomaluje růst buněk prostaty, čím by mělo pomáhat před jejím zvětšováním a rozvojem rakovinného bujení.

Slivoň sice prostatu nezbaví zvětšení ani rakoviny, lze ji ale užívat pro zmírnění nepříjemných příznaků. To je samo o sobě velikou pomocí a úlevou pro muže, kterých prostata se „ozývá“ ve dne v noci. Pro léčbu ale není oficiálně schválená.

MĚJTE PŘEHLED: Zdraví prostaty a doplňky stravy. Jak pomohou? Co obsahují? Jsou všechny bezpečné?

doplňky stravy na prostatu a účinné látky

Pomáhá proti příznakům prostatitidy (zánět prostaty)

Studie dokládá, že slivoň společně s dalšími bylinami může účinně pomáhat s prostatitidou. Účinek se dokonce srovnává s běžně předepisovanými antibiotiky. Studie nezaznamenala žádné výrazné rozdíly mezi směsí bylin se slivoní a antibiotiky.

Prostatitida je zánět prostaty. Může být akutní (krátkodobá) nebo chronická (dlouhodobá, trvalá). Slivoň africká má protizánětlivé účinky, takže záněty zmírňuje a zpomaluje jejich rozvoj.

Zmírňuje také doprovodné nepříjemnosti, jako časté močení, bolestivé močení a močení v noci.

 

Pomáhá snižovat riziko rakoviny prostaty

Podle studie má slivoň chránit prostatu před rakovinnými buňkami. I další studie potvrzují tento ochranný efekt. Pygeum působí na androgenní receptory, které kontrolují růst prostaty.

Benigní hyperplazie prostaty nevede nutně k rakovině prostaty a nepovažuje se za rizikový faktor jejího vzniku. Každopádně tyto 2 stavy velice často existují společně u mužů, kteří nakonec na rakovinu onemocní. Souvislosti jsou stále předmětem výzkumů.

 

Pomáhá při příznacích onemocnění ledvin

Kromě problémů s prostatou pomáhá pygeum také s příznaky spojenými s onemocněním ledvin. Několik studií jmenuje slivoň jako součást léčebné terapie.

Mezi běžné příznaky nemocných ledvin patří záněty, bolestivé močení a časté močení. Bohužel slivoň nelze vnímat jako léčbu nemocných ledvin. Pomáhá ale citelně ulevit od jejich nepříjemných příznaků.

 

Pomáhá při příznacích močových cest

Většina prospěšných účinků se točí kolem zdraví močové soustavy a prostaty. Slivoň pomáhá infekcím močových cest a močového měchýře. Studie uznávají slivoň jako rostlinu s nejsilnějšími účinky. Studie na zvířatech doložila stimulaci rychlejšího hojení močového měchýře.

 

Pomáhá s příznaky horečky

Kůra se používá v tradiční africké medicíně na zmírnění horečky. Zatím neexistují průkazné studie, ale stovky let používání mohou lecos naznačit. Slivoň tedy nelze vnímat jako léčbu horečky, určitě si ale neuškodíte, pokud ji na horečku užijete. Pamatujte ale na to, že konkrétní příčinu vzniku horečky nemusí nijak ovlivnit.

 

Nežádoucí a vedlejší účinky

Při správném užívaní je kůra ze slivoně bezpečná. U doplňků si vždy sledujte doporučené dávkování na etiketě. Jde přeci jenom o vysušenou kůru stromu, takže ojediněle se mohou objevit:

  • žaludeční problémy a nevolnost
  • průjem
  • zácpa
  • bolest hlavy

Pokud si na sobě tato negativa všimnete, zkuste si dát pouze poloviční dávku nebo s užíváním přestaňte. Pouze upozorníme, že jakékoliv doplňky stravy nejsou nikdy vhodné pro těhotné a kojící ženy ani pro děti do 3 let (s klauzulí se setkáte u všech doplňků výživy i u těch, které slivoň neobsahují).

 

Jak slivoň užívat?

Užívá se kůra ze stromu Slivoni africké. Z kůry se separují extrakty, z nich se vyrábí prášek, který se nejčastěji plní do tobolek nebo lisuje do pilulek.

Extrakt najdete hojně v doplňcích pro zlepšení kondice prostaty a úlevy od problémů s močovou soustavou. Nakupíte je v lékárnách, drogeriích nebo na e-shopech konkrétních značek.

Přibližná doporučená dávka je 75 – 100 – 200 mg extraktu denně, pokud ji muž užívá pro potřeby prostaty. Toto množství uvádí také většina studií. Jelikož přesná účinná dávka zatím není stanovena, vždy sledujte etiketu a doporučené dávkování konkrétního výrobku.

Pygeum nejčastěji najdete jako součást směsí s dalšími bylinami na prostatu, se kterými denní dávku jistě nepřekročíte. Tyto doplňky mají více složek v jedné tobolce, takže pygeum bude vyplňovat pouze část obsahu.

 

Otázky, které vás zajímají nejčastěji

Redukuje Slivoň africká velikost prostaty?
Ano, chemikálie pomáhají zmenšit prostatu a chránit ji před zvětšováním. Dále ulevují od problémů s močením a močovou soustavou, jako je časté a bolestivé močení a noční močení u mužů s benigní hyperplazií prostaty.
Skutečně slivoň funguje?
Většina pozitivních účinků je již řádně doložená studiemi a na dalších potvrzeních se pracuje.
Zvyšuje pygeum objem semenné tekutiny?
Ano, pygeum může zvyšovat produkci sekreci prostaty a semenné tekutiny.
Má slivoň negativní vedlejší účinky?
Velice ojediněle se může objevit žaludeční nevolnost, průjem nebo zácpa. Pokud by se opakovaly, přestaňte slivoň užívat.
Mohu slivoň kombinovat se Saw palmetto (Serenoa plazivá)?
Ano, vzájemně podporují své účinky, díky čemu je najdete ve většině doplňků na prostatu.

 

Co jsme o Slivoni africké zjistili?

  • účinkuje hlavně na prostatu a močovou soustavu
  • ulevuje od nepříjemných pocitů a bolestí prostaty, častého močení, zánětů močových cest a ledvin
  • najdete ji ve většině doplňků stravy na prostatu
  • bohužel nemá léčivé účinky a nelze ji vnímat jako léčbu nebo její součást či náhradu

Nezapomeňte, že prostatu a močové cesty ochrání tobolky Proerecta PROSTATE

Navíc za nejvýhodnější cenu na trhu (od 359 Kč za 2 měsíce cílené péče).

Proerecta PROSTATE

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech prospěšných účincích. V případě objednávky je balík do 2 dnů u vás. 

 

Další rostliny, které prospívají prostatě a močové soustavě

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)
Serenoa plazivá (Saw palmetto)
Slivoň africká (Pygeum africanum)
Česnek setý (Allium sativum)
Kurkuma dlouhá (Curcuma longa)

Další články o problémech s prostatou a jejich léčbě

TOP 5 masažerů prostaty pro nové dimenze orgasmů
Masáž prostaty aneb i muži mají svůj bod G
Co přesně se stane po operaci prostaty? Kdy se zotavíte a jaký bude život po?
Dojení prostaty – užitečný návod na ozdravnou a preventivní stimulaci
Impotence po uzdravené operaci prostaty – co očekávat?
Zánět prostaty (prostatitida) a 11 nejčastějších příčin
Potraviny na prostatu – co jíst a pít pro prevenci zvětšování a rakoviny?

erekce_cz na facebooku

 

Leave a Reply